Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εγώ λογικά θα είχα χτυπήσει το ipad3 και δεν το έκανα γιατί απλά δεν το χρησιμοποιώ πλέον οπότε γλύτωσαν αρκετά ήδη!! Παραχωρήθηκε στη γυναίκα το ταμπλετ και απλά αν φορτίζω το note σε άλλο δωμάτιο έχω το ipad και χαζεύω λιγάκι μέχρι να ξαναπιάσω στα χέρια μου "το καλύτερο smartphone που επινοήθηκε και υλοποιήθηκε ποτε"!!!

Κώστα αν πάρω το λευκό θα το δώσω το μαύρο.. Επίσης θα έπαιρνα 32gb πλεον:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα!! λογικά θα γίνω κάτοχος ενός note και εγώ.. το έχω βρει σε ένα online κατάστημα με τιμή 450 ευρώ και θέλω καταρχάς να ρωτήσω αν η τιμή είναι λογική για την εποχή, η αν ενδέχεται να την πατήσω (δεν έχω ιδέα από online αγορές, αν και θα πάω από εκεί να το πάρω)

θα είναι το πρώτο μου smartphone, αφού πριν είχα w715, και από πέρυσι το καλοκαίρι μέχρι και τώρα την βόλεψα με το παλιό μου sharp gx30i, μιας και δεν με πολυαπασχολούσε, ούτε και είχα τα λεφτά για κινητό, αλλα μόλις το πρωτοείδα το ερωτεύτηκα!!

ps: δεν ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρω το κατάστημα για να ακούσω εμπειρίες από τυχόν πελάτες του, αλλα το βρήκα από το skroutz :shifty:

 

edit: μια χαζή ερώτηση που απλά θέλω να επιβεβαιωθώ, στην περιγραφή λέει κάτι για 32 πολυμορφικά ringtones.. παίζει mp3 για ήχο κλήσης έτσι? :D

Ρωτησε το καταστημα εαν ειναι το ευρωπαικο η το αμερικανικο note για να εισαι σιγουρος τι παιρνεις. Η τιμη ειναι λογικη γιατι σε λιγους μηνες βγαινει το note2 και ξεστοκαρουν τωρα τις παλιες συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

προτεινω να κατεβασετε και να παιξετε το nba jam, απλα δεν υπαρχει καλυτερο παιχνιδι. Να σημειωσω δεν ειμαι των παιχνιδιων τοσο αλλα με το συγκεκριμενο κανω μια εξαιρεση, το περιμενα να το δουμε σε android 1,5 χρονο (πριν λιγες μερες κυκλοφορησε). Στο iphone το ειχα ρημαξει με την οθονουλα του, τωρα με το note ειναι απολαυση.
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

μπερδεύτηκα :confused: , είχα την εντύπωση πως η διαφορά λευκού/μαύρου είναι μόνο το χρώμα(και η τιμή ελέω μάρκετινγκ .. ) .. Έχουν διαφορά στις επιδόσεις?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

μπερδεύτηκα :confused: , είχα την εντύπωση πως η διαφορά λευκού/μαύρου είναι μόνο το χρώμα(και η τιμή ελέω μάρκετινγκ .. ) .. Έχουν διαφορά στις επιδόσεις?

 

Όχι καλέ!! Η διαφορά τους είναι απλά το χρώμα!!:)

Link to comment
Share on other sites

και ποιο είναι το καλύτερο? το ευρωπαϊκό η το αμερικανικο? το λευκό το θεωρώ ποιο ωραίο σαν χρώμα σε κινητό, θα τα κοιτάξω από κοντά διπλα διπλα και θα αποφασίσω, απλά είχα την εντύπωση ότι έχει και το κάτι παραπάνω

ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!

Link to comment
Share on other sites

και ποιο είναι το καλύτερο? το ευρωπαϊκό η το αμερικανικο? το λευκό το θεωρώ ποιο ωραίο σαν χρώμα σε κινητό, θα τα κοιτάξω από κοντά διπλα διπλα και θα αποφασίσω, απλά είχα την εντύπωση ότι έχει και το κάτι παραπάνω

ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!

 

Ευρωπαϊκό θα πάρεις για να έχεις εγγύηση εδώ στην Ελλάδα αν πότε χρειαστεί.. Είναι πολύ καλό να έχεις εγγύηση για 2 χρόνια.. Ακόμα και αν το πουλήσεις μετά θα έχει καλύτερη μεταπωλητικη αξία αν υπολείπεται πχ ένας χρόνος εγγύησης, θα φύγει πιο ευκολα:)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ!! έψαχνα εχθές video για το κινητό, και μπορώ να πω πως απλά δεν υπάρχει, μπορεί να γίνει και mini pc με ένα mouse k ένα mini πληκτρολόγιο, όπως εδώ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ!! έψαχνα εχθές video για το κινητό, και μπορώ να πω πως απλά δεν υπάρχει, μπορεί να γίνει και mini pc με ένα mouse k ένα mini πληκτρολόγιο, όπως εδώ

 

Τα πάντα μπορεί να γίνει αυτό το τηλέφωνο!! Αν σε βολέψει το μέγεθος τελείωσε δεν κοιτάς αλλου:D

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα μπορεί να γίνει αυτό το τηλέφωνο!! Αν σε βολέψει το μέγεθος τελείωσε δεν κοιτάς αλλου:D

 

το μέγεθος ήταν ο πρώτος λόγος που ήθελα να το πάρω, δεν είχα ποτε θέμα με κινητά αλλα αυτό έχει ξεφύγει δεν μπορώ να αντισταθώ, το μονο κακό είναι ότι απέχω πολύ καιρό και θα μου φανεί δύσκολο στην αρχή αλλα έχω ήδη πωρωθεί άσχημα

Link to comment
Share on other sites

το μέγεθος ήταν ο πρώτος λόγος που ήθελα να το πάρω, δεν είχα ποτε θέμα με κινητά αλλα αυτό έχει ξεφύγει δεν μπορώ να αντισταθώ, το μονο κακό είναι ότι απέχω πολύ καιρό και θα μου φανεί δύσκολο στην αρχή αλλα έχω ήδη πωρωθεί άσχημα

Δεν θα σε δυσκολέψει τίποτα απολύτως.. Με λίγο διάβασμα και λίγη βοήθεια θα μπορείς να κάνεις ότι θες ;)

Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι.. Τώρα που καλοκαιριασε πως βλέπετε την οθόνη σε απευθείας "εκθεση" στον ήλιο?? Σε ποιο επίπεδο έχετε την φωτεινότητα να σας ικανοποιεί? Εγώ στο 50% δεν μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημενος (ειδικά αν φοράω γυαλιά ηλίου :cool:) αν και η χρήση που του κάνω είναι συντριπτικα σε γραφειο-σπίτι..

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα το τεστ σε ανοιχτό χώρο, κατά λάθος βέβαια. Μεσημέρι και πίσω o ήλιος να το χτυπά στην οθόνη. Έβλεπα μια χαρά!!!!!!!! Οπότε τα πιο νέα παιδιά, με τα καλύτερα μάτια, θα εκπλαγούν πόσο καλά φαίνεται. Οπότε Εύθυμη θα το βλέπεις κι εσύ όπως κι εγώ. Οι νεότεροι ακόμα καλύτερα.......

Χαχαχα δεν ξέρω για σένα εγώ είμαι 35αρης αετος:D:D

Σοβαρα τωρα πόσο περίπου είχες φωτεινότητα??

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα δεν ξέρω για σένα εγώ είμαι 35αρης αετος:D:D

Σοβαρα τωρα πόσο περίπου είχες φωτεινότητα??

 

Αετέ,όταν βγαίνεις απ το σπίτι βάλτο στο αυτόματο και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα!!:D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

αν θελουμε να συνδεθουμε καποια στιγμή μεσω του παροχου ? θα μας ρωτησει αν θελουμε συνδεσει με 3τζι ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

αν θελουμε να συνδεθουμε καποια στιγμή μεσω του παροχου ? θα μας ρωτησει αν θελουμε συνδεσει με 3τζι ?

 

Αυτο το επιλεγεις εσυ απο τις ρυθμισεις της συσκευης.Ετσι γινεται σε ολες τις συσκευες android.

Ρυθμισεις-ασυρματο και δικτυα-δικτυα κινητης-gsm/cdma.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αετέ,όταν βγαίνεις απ το σπίτι βάλτο στο αυτόματο και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα!!:D

 

:D:D πλάκα κάνω φυσικά π@π@ρια αετος.. Ευχαριστώ πάντως!!

 

Αφού ξέρω πώς είσαι και κατάλαβες ότι σε πειράζω. Πάντα στο 40% είναι και από οθόνη άλλο πράγμα. Τελικά, ακόμα κι εκεί, είναι το κάτι άλλο το τηλέφωνο αυτό.

Ναι βρε το ξέρω εννοείται, αν δεν κάνουμε και λίγη πλακιτσα αλιμονο.. Ναι άσε το κινητό δεν χορταινεται με τιποτα.. δεν υπάρχουν και φήμες για note2 να αρχίσω να διαβάζω!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιο γκατζετακι που να κανει το νοτε αδιαβροψο;κατι σαν θηκη να το σκεπαζσι κ να μπορεις να τραβας υποβρυχειος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιο γκατζετακι που να κανει το νοτε αδιαβροψο;κατι σαν θηκη να το σκεπαζσι κ να μπορεις να τραβας υποβρυχειος;

 

δεν νομίζω ότι θα υπάρχει κάτι τέτοιο... εξάλλου υπάρχουν ειδικές φωτογραφ μηχανές πλεόν για υποβρύχιες λήψεις αφού δεν νομίζω ότι θα ρισκάραμε το note μας για τέτοιου είδους "περιπέτειες".. μόνο σαν αυτό που παραθέτω έχω δει αλλά δεν είναι για να το χρησιμοποιείς αλλά πιο πολύ να το μεταφέρεις με ασφάλεια σε "υγρά" περιβάλλοντα

http://www.clove.co.uk/beachbuoy-waterproof-case-large

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.....ξερεται αν υπαρχει πουθενα διαθεσημοτητα σε 32gb λευκο γτ δεν μπορω να βρω καθολου τιμη. thanks

MAX POWER 092, ΣΕΛΙΔΑ 92

ΚΡΗΤΙΚΟ BASSΟΚΙΝΗΤΟ MAZDA RX-8

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.....ξερεται αν υπαρχει πουθενα διαθεσημοτητα σε 32gb λευκο γτ δεν μπορω να βρω καθολου τιμη. thanks

 

Καλημέρα. Σε ελληνικό κατάστημα δε το βρίσκω,μόνο 16Gb αν θες. Γιατί δε δοκιμάζεις και στα καταστήματα του εξωτερικού; Θα σου πρότεινα το Amazon.de.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.....ξερεται αν υπαρχει πουθενα διαθεσημοτητα σε 32gb λευκο γτ δεν μπορω να βρω καθολου τιμη. thanks

 

Καλημέρα. Σε ελληνικό κατάστημα δε το βρίσκω,μόνο 16Gb αν θες. Γιατί δε δοκιμάζεις και στα καταστήματα του εξωτερικού; Θα σου πρότεινα το Amazon.de.

 

Εγώ πήρα το άσπρο 32GB από το expansys UK αλλά εδώ έχω διαβάσει καλά σχόλια και έχει και καλή τιμή

http://www.ditech.at/gruppe/1264/Samsung.html

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος κάποια λύση για τις τυχαίες επανεκκίνησης?Εμένα πάντως μου κάνει και ανεξήγητες απενεργοποιήσεις...Έχω βγάλει ότι εφαρμογή είχα και κάποιους καστομ λανσερς αλλά πάλι τα ίδια...Εννοείτε πως έχω κάνει και επαναφορά αρχικών!Έχω μαμά ρομ και η συχνότητα είναι από 2-3 φόρες την μέρα μέχρι και το ίδιο νούμερο στις 3-4 μέρες.Στο δίκτυο που έψαξα όλοι είχαν και από κάποια ιδέα αλλά τίποτα σίγουρο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...