Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω πρόβλημα με το μέγεθος. Απλά τώρα είμαι σε δίλημμα. Στις 8 Μαρτίου παίρνω επιδότηση. Να περιμένω ... ; Μάλλον. Να περιμένω να έρθει σε λευκό χρώμα...

 

Ανάλογα την επιδότηση.Αν το φέρεις από amazon.de όπως πολλά παιδιά, τσεκαρε να δεις τη διαφορά.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ανάλογα την επιδότηση.Αν το φέρεις από amazon.de όπως πολλά παιδιά, τσεκαρε να δεις τη διαφορά.

 

Πιστεύω ότι υπάρχει διαφορά. Αλλά μου αρέσει πολύ το λευκό!!. Και από το amazon.de έχεις ελληνικά ;

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι υπάρχει διαφορά. Αλλά μου αρέσει πολύ το λευκό!!. Και από το amazon.de έχεις ελληνικά ;

 

Ναι Αντώνη...Κανονικότατα.Πολλά παιδιά από εδώ το έχουν αγοράσει από Amazon.de.

Αξιόπιστο, γρήγορο και με πολύ καλή τιμή.

Αξιοποίησε την επιδότηση για το πάγο καλύτερα ή πάρε κάποια 2η συσκευή, γιατί δε νομίζω να κερδίσεις κάτι αν την αφαιρέσεις από τη τιμή του Note.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ηλία θέλω να έχω ήσυχο το κεφάλι μου. Θα το πάρω από Ελλάδα και επίσης ΠΟΤΕ δεν θα αγοράσω κάτι από Γερμανία. Το πρόβλημα μου είναι το εξής. Στο πλαίσιο έχει ΜΟΝΟ εκθεσιακά κομμάτια, και στη Vodafone το έχει 100 ευρώ κάτω από αγορά μέσω ιντερνετ αλλά δεν έχει λευκό χρώμα .:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ηλία θέλω να έχω ήσυχο το κεφάλι μου. Θα το πάρω από Ελλάδα και επίσης ΠΟΤΕ δεν θα αγοράσω κάτι από Γερμανία. Το πρόβλημα μου είναι το εξής. Στο πλαίσιο έχει ΜΟΝΟ εκθεσιακά κομμάτια, και στη Vodafone το έχει 100 ευρώ κάτω από αγορά μέσω ιντερνετ αλλά δεν έχει λευκό χρώμα .:lol:

 

Χμ...Σωστά σκέφτεσαι...

Στη θέση σου θα έπαιρνα το μαύρο 100 μείον.Το λευκό είναι όμορφο αλλά, φαίνεται λόγω χρώματος μεγαλύτερο και επίσης τα κουμπιά αφής ψιλό χάνονται μιας και ενώνονται με το λευκό χρώμα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Α να σε καλά που μου το είπες αυτό. Μαύρο επομένως. Είναι σίγουρο για αυτό που αναφέρεις ;. Το έχει κανείς σε λευκό ; Απλά έχω βαρεθεί συνέχεια μαύρα ...μαύρα κινητά :lol:
Link to comment
Share on other sites

Α να σε καλά που μου το είπες αυτό. Μαύρο επομένως. Είναι σίγουρο για αυτό που αναφέρεις ;. Το έχει κανείς σε λευκό ; Απλά έχω βαρεθεί συνέχεια μαύρα ...μαύρα κινητά :lol:

 

Είχα το sgii σε λευκό που έχει τα ίδια πλήκτρα και το γνωρίζω.Αν πχ έπεφτα σε αντηλιά, δυσκολευόμουν να διακρίνω τα πλήκτρα.

Τώρα κάποιο άλλο παιδιά μπορεί να το συνήθισε εξ αρχής, αλλά σου αναφέρω τη δική μου εμπειρία.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να αγοράσω tablet. Αλλά επειδή δεν θέλω να κουβαλάω και κινητό και tablet, πάω στη λύση του Note.

Ενα μονο θα σου πω...Προ ΝΟΤΕ χρειαζοταν να μεταφερω το ι-Παντ κ το Ι-φον μαζι κ παλι ολα αυτα που κανω με το ΝΟΤΕ δεν τα εκανα.;)....Με το καλο λοιπον...:cool:

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Ε περιμένω να το φέρουν στο πλαίσιο. Εκθεσιακά κομμάτια έχουν όλα τα καταστήματα. Έτσι μου είπε ο υπάλληλος που το έψαξε. Σύντομα θα το έχω.
Link to comment
Share on other sites

Είχα το sgii σε λευκό που έχει τα ίδια πλήκτρα και το γνωρίζω.Αν πχ έπεφτα σε αντηλιά, δυσκολευόμουν να διακρίνω τα πλήκτρα.

Τώρα κάποιο άλλο παιδιά μπορεί να το συνήθισε εξ αρχής, αλλά σου αναφέρω τη δική μου εμπειρία.

 

Εγω εχω λευκο s2 και πραγματικα θεωρω ειναι πιο ομορφο και τα πληκτρα τα συνηθιζεις γιατι απλα ειναι δυο μονο και το καθενα ξερεις τι κανει και που ειναι..απλα στο note το μαυρο πιστευω "κοβει" περισσοτερο και κρυβει σχετικα το μεγεθος...εγω παντως λευκο θα το επαιρνα και αυτο!!

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοείς υπερθέρμανση; Δηλαδή σου κάνει επανεκκίνηση; Πάνω από 50 βαθμούς; Εμένα ο γιος μου μπορεί και να παίζει και μια ώρα με MC3 και να μην υπάρχει πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, ναι αυτό εννοώ, στο sgs 2 όταν το πρώτο πήρα είχε τρελό θέμα, ειδικά καλοκαίρι, μετά από δέκα λεπτά παιχνίδι, έφτανε θερμοκρασία 45 βαθμούς.

 

Sent from another (one) Galaxy ;-)

Link to comment
Share on other sites

Α να σε καλά που μου το είπες αυτό. Μαύρο επομένως. Είναι σίγουρο για αυτό που αναφέρεις ;. Το έχει κανείς σε λευκό ; Απλά έχω βαρεθεί συνέχεια μαύρα ...μαύρα κινητά :lol:

 

Φίλε μου το έχω εδώ κι ένα μήνα σε λευκό. Είναι τέλειο και δεν θα το άλλαζα με τίποτα για το μαύρο. Είναι πολύ ιδιαίτερο και ξεφεύγει λίγο από τον επαγγελματικό χαρακτήρα του τηλεφώνου. Κατά τη γνώμη μου, πάρε σε λευκό και δεν θα το μετανιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η πρώτη leak ics είναι ήδη στους xda για το Note!

Λέω μάλλον γιατί ακόμα την επεξεργαζόνται!

Για να δούμε..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1500186

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

κανένα νέο για την επίσημη ICS rom έχουμε? σήμερα διάβαζα ανακοίνωση για το Android 5.0 Jelly Bean και εμείς ακόμη δεν είδαμε το Ice Cream Sandwich.. άντε !!!
Link to comment
Share on other sites

κανένα νέο για την επίσημη ICS rom έχουμε? σήμερα διάβαζα ανακοίνωση για το Android 5.0 Jelly Bean και εμείς ακόμη δεν είδαμε το Ice Cream Sandwich.. άντε !!!

 

Κανείς δε το έχει δει ακόμα εκτός του nexus φυσικά...;)

Όλοι leak έχουνε και παίζουν..

Θα αργήσει ακόμα το Android 5...

 

Το ξέρω ότι υπάρχει ανυπομονησία από όλους μας, αλλά μέσα στο Μάρτη πιστεύω να μας έρθει και επίσημα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τελικά μπαίνω κι εγώ στην παρέα σας, το έγραψα και αλλού δεν το άντεξα να μην έχω τέτοια οθόνη! Ελπίζω να μην έχω οποιοδήποτε θέμα και τελικά να μείνω κι εγώ ευχαριστημένος!! Απλά θέλω να ρωτήσω για την μετάβαση τι θα χρειαστεί να κάνω? Από Titanium μαζική λειτουργία--> Αντίγραφα ασφαλείας για ρυθμίσεις και εφαρμογές στην SD και μετά βάζω στο note την SD, ροοτάρω και επαναφέρω? Τελικά μαύρο το βρήκα άριστο 2 ημερών από γνωστό...δεν το έχω δει ακόμα αλλά είναι κάποιου που το πήρε και δεν του έκανε και το αντάλλαξε με ipad 2 (κάποιος καμμένος σαν κι εμένα :p ) Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τελικά μπαίνω κι εγώ στην παρέα σας, το έγραψα και αλλού δεν το άντεξα να μην έχω τέτοια οθόνη! Ελπίζω να μην έχω οποιοδήποτε θέμα και τελικά να μείνω κι εγώ ευχαριστημένος!! Απλά θέλω να ρωτήσω για την μετάβαση τι θα χρειαστεί να κάνω? Από Titanium μαζική λειτουργία--> Αντίγραφα ασφαλείας για ρυθμίσεις και εφαρμογές στην SD και μετά βάζω στο note την SD, ροοτάρω και επαναφέρω? Τελικά μαύρο το βρήκα άριστο 2 ημερών 500€ από γνωστό...δεν το έχω δει ακόμα αλλά είναι κάποιου που το πήρε και δεν του έκανε και το αντάλλαξε με ipad 2 (κάποιος καμμένος σαν κι εμένα :p )

 

Αν το βολευτεις στο χέρι θα το ερωτευθείς...:)

Μη σε απασχολεί τίποτα άλλο!

 

Ναι,ο τρόπος που περιέγραψέ είναι ο σωστός.Και μιας που έρχεσαι από sgii, όλα αυτά τα κόλπα είναι ίδια...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν το βολευτεις στο χέρι θα το ερωτευθείς...:)

Μη σε απασχολεί τίποτα άλλο!

 

Ναι,ο τρόπος που περιέγραψέ είναι ο σωστός.Και μιας που έρχεσαι από sgii, όλα αυτά τα κόλπα είναι ίδια...

 

Σε ευχαριστώ! Είμαι σίγουρος ότι θα το αγαπήσω... μια ερώτηση, για rooting δεν βλέπω κατι στην πρώτη σελίδα...

 

Edit: Το βρήκα!! Stay close για βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! Είμαι σίγουρος ότι θα το αγαπήσω... μια ερώτηση, για rooting δεν βλέπω κατι στην πρώτη σελίδα...

 

Edit: Το βρήκα!! Stay close για βοήθεια!

 

Το κακό με αυτό το τηλέφωνο είναι το λειτουργικό του.Ειδικά αν εχεις δουλέψει το ics

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους, καιρος ειναι να αρχισουν οι ντεβελοπερς να βγαζουν productivity εφαρμογες που να αξιοποιουν το σ-πεν κ να απογειωνουν ακομα περισσοτερο την χρηστικοτητα του θηριου μας.:cool:

Το iAnnotate lite ειναι μια καλη προσπαθεια δεν φτανει ομως σε δυνατοτητες κ ποιοτητα αντιστοιχες IOS εφαρμογες οπως το τα Good Reader, PDF expert.(Πιστευω ομως πως οταν θα βγει η προ βερσιον θα ειναι πολυ πιο πληρης κ χρηστικη).

Το δε soonr scribble ειναι ενα πολυ καλο cloud service εργαλειο.

@v@gelis με εκπληξη διαβαζω πως δεν ειναι διαθεσιμο για τη δικη σου συσκευη, αντιθετα στην δικια μου ΕΙΝΑΙ διαθεσιμο στην χωρα μας και μαλιστα λειτουργει τελεια. Εγω τουλαχιστον κατεβασα το soonr scribble απο το μαρκετ της Σαμσουνγκ(τσεκαρε το μηπως απο εκει εισαι οκ). Δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο βεβαια το οτι η δικια μου συσκευη προερχεται απο την Γερμανια(αμαζον.ντε).

Μια πολυ χρησιμη εφαρμογη επισης που ανυπομονω να κυκλοφορησει ειναι και το zig zag ( http://goo.gl/X890F ).;)

 

Thank you για το soonr, δεν ειχα παρει χαμπαρι οτι ειναι διαθεσιμο στο samsung apps, οποτε ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια.οταν συνδεω το κινητο με το kies ανοιγει κανονικα αλλα βλεπει μονο τις επαφες.ολα τα υπολοιπα φωτο βιντεο μουσικη δεν βλεπει τιποτα.εχει συμβει και σε αλλον ?καθε βοηθεια δεκτη.επισης δεν μου δημιουργει αντιγραφα ασφαλειας ξεκιναει το προγραμμα και κολαει στο σημειο προετοιμασια οσες ωρες και να το αφησεις μενει εκει κολλημενο

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ρε παιδια οταν προσπαθειτε να κανετε calibration το γυροσκοπιο η μπιλια κουνιεται? εκει που λεει βαθμονομηση γυροσκοπιου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...