Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιώ κι εγώ το mybackup Pro για τα backup μου και θεωρώ πως είναι αξιοπιστότατο ...βέβαια δεν το έχω σε schedule mode βάλει και δουλεύει μια χαρά...

 

Ναι, ανηκει στο πακετο εφαρμογων που εχω πληρωσει και χρησιμοποιω σε καθημερινη βαση γιατι θεωρω πως ειναι καλη κι αξιοπιστη.

Υποψιαζομαι πως καποια εφαρμογη που συγχρονιζει απομακρυσμενα τα δεδομενα (π.χ. evernote) δημιουργει καποιο conflict. Θα το παρακολουθησω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια χρήσιμη εφαρμογή ανέβηκε στο market όπου ουσιαστικά μέσα από κάποια βίντεο δείχνει τις λειτουργείς του S pen.

 

http://www.appbrain.com/app/galaxy-note-s-pen-user-guide/com.samsung.spenguide

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός s2 και σκέφτομαι πολύ σοβαρά την αγορά του Note...απο ότι κατάλαβα είστε όλοι ευχαριστημένοι και με το παραπάνω κι αυτό φυσικά είναι θετικό και σας καταλαβαίνω μιας που κι εγώ είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με το S2.. ήθελα απλά να ρωτήσω για το θέμα των ακουστικών και το πως παίζει μουσική.. έχω διαβάσει τα αρχικά post από το νήμα (έως και περίπου μέσα Νοέμβ. 2011 ) και αύριο θα ολοκληρώσω τα υπόλοιπα και βλέπω ότι κάποιοι έγραψαν για το dac ότι είναι χαμηλής ποιότητας κτλ.. μουσική ακούω από τα κινητά μου τα τελευταία χρόνια λόγω μήλου όπου η ποιότητα κυμαίνεται σε υψηλά επίπεδα αλλά δεν έχω και την τρέλα στον τομέα αυτό (εκεί αναλαμβάνει το hifi του σπιτιου :p ) αλλά μ' αρέσει να ακούω μουσική και θέλω.. από την άλλη όσο βλέπω την οθόνη τόσο μου αρέσει η συσκευή και ευτυχώς λόγω αναστήματος ( 1.90cm) δεν θα μου φανεί ιδιαίτερα μεγάλο αν και η αλήθεια είναι ότι με το S2 απολαμβάνω απόλυτη φορητότητα.. Φυσικά, τον περισσότερο χρόνο μου με το κινητό την τρώω στον καναπέ σερφάροντας, χαζεύοντας κτλ οπότε εκεί κερδίζει το Νοτε και κατά κράτος... επίσης έχω την εντύπωση ότι το μαύρο το κάνει και δείχνει λιγάκι μικρότερο αν και μου αρέσουν τα λευκά (και μήλο και Σ2 σε λευκά τον τελευταίο χρόνο)

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και ευχαριστώ... αύριο θα ολοκληρώσω το διάβασμα απλά δεν πολύ κρατιέμαι!!!

 

Edit:Μόλις είδα ότι το παληκάρι που είχε πρόβλημα είχε απλά θέμα με τα ακουστικά του οπότε είναι πολύ καλά από ήχο από τα λεγόμενά του.. επίσης να ευχαριστήσω και τον φίλο Costsa41 για τις πολύτιμες συμβουλές και βοήθεια μέσω PMs!!!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός s2 και σκέφτομαι πολύ σοβαρά την αγορά του Note...απο ότι κατάλαβα είστε όλοι ευχαριστημένοι και με το παραπάνω κι αυτό φυσικά είναι θετικό και σας καταλαβαίνω μιας που κι εγώ είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με το S2.. ήθελα απλά να ρωτήσω για το θέμα των ακουστικών και το πως παίζει μουσική.. έχω διαβάσει τα αρχικά post από το νήμα (έως και περίπου μέσα Νοέμβ. 2011 ) και αύριο θα ολοκληρώσω τα υπόλοιπα και βλέπω ότι κάποιοι έγραψαν για το dac ότι είναι χαμηλής ποιότητας κτλ.. μουσική ακούω από τα κινητά μου τα τελευταία χρόνια λόγω μήλου όπου η ποιότητα κυμαίνεται σε υψηλά επίπεδα αλλά δεν έχω και την τρέλα στον τομέα αυτό (εκεί αναλαμβάνει το hifi του σπιτιου :p ) αλλά μ' αρέσει να ακούω μουσική και θέλω.. από την άλλη όσο βλέπω την οθόνη τόσο μου αρέσει η συσκευή και ευτυχώς λόγω αναστήματος ( 1.90cm) δεν θα μου φανεί ιδιαίτερα μεγάλο αν και η αλήθεια είναι ότι με το S2 απολαμβάνω απόλυτη φορητότητα.. Φυσικά, τον περισσότερο χρόνο μου με το κινητό την τρώω στον καναπέ σερφάροντας, χαζεύοντας κτλ οπότε εκεί κερδίζει το Νοτε και κατά κράτος... επίσης έχω την εντύπωση ότι το μαύρο το κάνει και δείχνει λιγάκι μικρότερο αν και μου αρέσουν τα λευκά (και μήλο και Σ2 σε λευκά τον τελευταίο χρόνο)

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και ευχαριστώ... αύριο θα ολοκληρώσω το διάβασμα απλά δεν πολύ κρατιέμαι!!!

 

Edit:Μόλις είδα ότι το παληκάρι που είχε πρόβλημα είχε απλά θέμα με τα ακουστικά του οπότε είναι πολύ καλά από ήχο από τα λεγόμενά του.. επίσης να ευχαριστήσω και τον φίλο Costsa41 για τις πολύτιμες συμβουλές και βοήθεια μέσω PMs!!!

 

Καλησπέρα φίλε μου...

Η ποιότητα είναι ανάλογη και μπορώ να πω λίγο καλύτερη από το sgii.Σίγουρα δεν είναι χειρότερη.Βέβαια μπορείς να την αναβάσεις με το voodoo louder από το market που υποστηρίζει το Note, αλλά γενικά αν είσαι ικανοποιημένος με τον ήχο του sgii, μη το σκέφτεσαι καν.

Όσο για τα υπόλοιπα όπως τα σκέφτεσαι είναι.Αν είσαι οκ μμε το μέγεθος, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα το ερωτευθεις.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω τα φωτα σας!εχω συνδεδεμενο bluetooth στο note αλλα με το που πατιθει το πληκτρο της απαντησης στο bluetooth(κατα λαθος) αν δεν εχω εισερχομενη κληση ανοιγει το voice tallk.με αποτελεσμα να μου τρωει την μπαταρια.πως μπορω να το απενεργοποιησω αυτο;εχω ψαξει αλλα δε βρηκα τιποτα..:wacko:
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου...

Η ποιότητα είναι ανάλογη και μπορώ να πω λίγο καλύτερη από το sgii.Σίγουρα δεν είναι χειρότερη.Βέβαια μπορείς να την αναβάσεις με το voodoo louder από το market που υποστηρίζει το Note, αλλά γενικά αν είσαι ικανοποιημένος με τον ήχο του sgii, μη το σκέφτεσαι καν.

Όσο για τα υπόλοιπα όπως τα σκέφτεσαι είναι.Αν είσαι οκ μμε το μέγεθος, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα το ερωτευθεις.

 

Φιλε μου,απ'οτι ειδα,πρεπει να εισαι root για να δουλεψει το voodoo louder!Πηγα να το κατεβασω και ειδα οτι ετσι ελεγε!Το λεω γιατι εγω δεν ειμαι root πλεον!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου,απ'οτι ειδα,πρεπει να εισαι root για να δουλεψει το voodoo louder!Πηγα να το κατεβασω και ειδα οτι ετσι ελεγε!Το λεω γιατι εγω δεν ειμαι root πλεον!

 

Καλημέρα,

Ναι,το voodoo louder απαιτεί root...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί ρε παιδιά δεν κάνετε root τα κινητά σας? Εννοώ ότι μόνο θετικά μπορείς να αποκομίσεις χωρίς καν να ασχοληθείς με custom roms... μόνο το ότι μπορείς να βγάλεις ότι εφαρμογές stock δεν χρησιμοποιείς ελαφρύνοντας έτσι την συσκευή, μετά βάζεις το adfree και τελειώνεις με ενοχλητικές διαφημίσεις, έχεις και ένα titanium για backup πλήρες και συν του ότι μπορείς από CWM να περνάς fixes ή οτιδήποτε άλλο..και άλλα πάρα πολλά φυσικά στην συνέχεια!!!! Εγώ 5 μέρες είχα στο android και βήμα βήμα το έκανα μόνος και ησύχασα... Φιλικά πάντα :D
Link to comment
Share on other sites

παρακαλω τα φωτα σας!εχω συνδεδεμενο bluetooth στο note αλλα με το που πατιθει το πληκτρο της απαντησης στο bluetooth(κατα λαθος) αν δεν εχω εισερχομενη κληση ανοιγει το voice tallk.με αποτελεσμα να μου τρωει την μπαταρια.πως μπορω να το απενεργοποιησω αυτο;εχω ψαξει αλλα δε βρηκα τιποτα..:wacko:

Κανεις..?

Μου κανει εντυπωση που δεν εχει καποιος αλλος τετοιο προβλημα.:(

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Κανεις..?

Μου κανει εντυπωση που δεν εχει καποιος αλλος τετοιο προβλημα.:(

 

Το πρόβλημα το έχουν όλοι, αλλά εγώ π.χ. είμαι root και έχω απεγκαταστήσει το Voice talk και το έλυσα το πρόβλημα. Αν δεν είσαι root δεν γνωρίζω κάποιον άλλο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω τα φωτα σας!εχω συνδεδεμενο bluetooth στο note αλλα με το που πατιθει το πληκτρο της απαντησης στο bluetooth(κατα λαθος) αν δεν εχω εισερχομενη κληση ανοιγει το voice tallk.με αποτελεσμα να μου τρωει την μπαταρια.πως μπορω να το απενεργοποιησω αυτο;εχω ψαξει αλλα δε βρηκα τιποτα..:wacko:

 

οχι φιλε σε μενα δεν ανοιγει το voice talk. Απλα μου λεει οτι δεν υπαρχουν επαφες προς κληση και ΔΕΝ ειμαι root ειμαι μαμα με LA4 rom

TCe
Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν το γνωριζουν εχουν κυκλοφορησει 2 πολυ καλες εφαρμογες, που ανεβαζουν τη χρηστικη αξια του galaxy note.

Η μια ειναι το iAnnotate που στη lite εκδοση που ηδη κυκλοφορει στο samsung apps εχει ενδιαφερουσες δυνατοτητες.

Η δευτερη -πολυ καλη- εφαρμογη, που ειχαμε δει και στα promotion videos της συσκευης, το soonr scribble ειναι εδω:

https://market.android.com/details?id=com.soonrscribble

αλλα με εκπληξη διαπιστωνω οτι ΔΕΝ ειναι διαθεσιμη για τη χωρα μας...

Αλλο παλι και τουτο... :mad:

Επιτελους, καιρος ειναι να αρχισουν οι ντεβελοπερς να βγαζουν productivity εφαρμογες που να αξιοποιουν το σ-πεν κ να απογειωνουν ακομα περισσοτερο την χρηστικοτητα του θηριου μας.:cool:

Το iAnnotate lite ειναι μια καλη προσπαθεια δεν φτανει ομως σε δυνατοτητες κ ποιοτητα αντιστοιχες IOS εφαρμογες οπως το τα Good Reader, PDF expert.(Πιστευω ομως πως οταν θα βγει η προ βερσιον θα ειναι πολυ πιο πληρης κ χρηστικη).

Το δε soonr scribble ειναι ενα πολυ καλο cloud service εργαλειο.

@v@gelis με εκπληξη διαβαζω πως δεν ειναι διαθεσιμο για τη δικη σου συσκευη, αντιθετα στην δικια μου ΕΙΝΑΙ διαθεσιμο στην χωρα μας και μαλιστα λειτουργει τελεια. Εγω τουλαχιστον κατεβασα το soonr scribble απο το μαρκετ της Σαμσουνγκ(τσεκαρε το μηπως απο εκει εισαι οκ). Δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο βεβαια το οτι η δικια μου συσκευη προερχεται απο την Γερμανια(αμαζον.ντε).

Μια πολυ χρησιμη εφαρμογη επισης που ανυπομονω να κυκλοφορησει ειναι και το zig zag ( http://goo.gl/X890F ).;)

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις!Ουτε εγω ειμαι root!Και μου το κανει και με τα 2 bluetooth που εχω αλλα ειναι motorola εσεις τι χρησημοποιητε?
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις!Ουτε εγω ειμαι root!Και μου το κανει και με τα 2 bluetooth που εχω αλλα ειναι motorola εσεις τι χρησημοποιητε?

 

Δεν ειναι θεμα galaxy note αλλα θεμα bluetooth. Εγω με το plantronics δεν εχω το ιδιο προβλημα.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις!Ουτε εγω ειμαι root!Και μου το κανει και με τα 2 bluetooth που εχω αλλα ειναι motorola εσεις τι χρησημοποιητε?

 

Samsung HM1700, Πολυ ευχαριστημενος, αυτονομια 7 μερες και μιλαω 20-30 λεπτα τη μερα.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν έχει δοκιμάσει κάποιος τη παρακάτω εφαρμογή και αν λειτουργεί,αλλά μιας και την είδα είπα να τη μοιραστώ μαζί σας...

 

θα τη βρείτε στο market σαν TouchScreenTune (Galaxy Note).

 

Edit: θέλει root.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν αυτό που θα ρωτήσω δεν αρμόζει εδώ αλλά έχουμε φτάσει σε απόγνωση και δε ξέρω τι να κάνω :p!Έχω κατεβάσει το PES 2012 , επίσης και ο φίλος μου με Galaxy S2.Θέλουμε να παίξουμε online μεταξύ μας αλλά δε το έχουμε καταφέρει ακόμη, το μόνο που έχουμε καταφέρει είναι βρίσκουμε ο ένας τον άλλον σα φίλοι και να στέλνουμε challenges ο ένας τον άλλον.Με λίγα λόγια γίνεται να παίξουμε online την ίδια στιγμή οι δύο μας επιλέγοντας την ομάδα του ο καθένας?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

καλημερα....

 

για οσους δεν ειναι root, υπαρχει καμια cloud εφαρμογη που να αποθηκευει τιε εφαρμογες με τα δεδομενα????

Link to comment
Share on other sites

Λέω σήμερα να αγοράσω το Galaxy Note. Eρωτήσεις.

1) Root και S-OFF γίνονται εύκολα ;. Έχει να κάνει με το HBOΟT ;

2) Custom Roms υπάρχουν ;.

3) Χωρίς root οι δυνατότητες του και πάλι είναι δυνατές;

4) Μπαταρία ; Με wifi ή 3g ανοιχτά πάντα!!

5) ICS θα πάρει και αν ναι...για πότε ;

 

Sorry που δεν ψάχνω εδώ στο νήμα, αλλά πραγματικά βιάζομαι :)

Link to comment
Share on other sites

Λέω σήμερα να αγοράσω το Galaxy Note. Eρωτήσεις.

1) Root και S-OFF γίνονται εύκολα ;. Έχει να κάνει με το HBOΟT ;

2) Custom Roms υπάρχουν ;.

3) Χωρίς root οι δυνατότητες του και πάλι είναι δυνατές;

4) Μπαταρία ; Με wifi ή 3g ανοιχτά πάντα!!

5) ICS θα πάρει και αν ναι...για πότε ;

 

Sorry που δεν ψάχνω εδώ στο νήμα, αλλά πραγματικά βιάζομαι :)

 

φιλαράκι! όλοι εδώ λοιπόν!!!

1) Γίνεται εύκολα, πιο απλά από htc.

2) Πολλές και καλές!

3) Ναι.

4) Υπολόγισε 30%-40% περισσότερο απ ότι έχεις συνηθίσει.

5) Θα πάρει επίσημα, λένε για τέλη Μάρτη (αναμένουμε leak στους xda).

 

Μόνο το μέγεθος κοίτα.Αν δε σε προβληματίζει είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να αγοράσω tablet. Αλλά επειδή δεν θέλω να κουβαλάω και κινητό και tablet, πάω στη λύση του Note.
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να αγοράσω tablet. Αλλά επειδή δεν θέλω να κουβαλάω και κινητό και tablet, πάω στη λύση του Note.

 

ετσι επραξα και γω πριν 2 μηνες.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να αγοράσω tablet. Αλλά επειδή δεν θέλω να κουβαλάω και κινητό και tablet, πάω στη λύση του Note.

 

Οπως ειπε και ο Ηλιας πιο πανω, βεβαιωσου ότι το μεγεθος σου κανει.Κατα τα λοιπα ειναι φοβερο smartphone

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα με το μέγεθος. Απλά τώρα είμαι σε δίλημμα. Στις 8 Μαρτίου παίρνω επιδότηση. Να περιμένω ... ; Μάλλον. Να περιμένω να έρθει σε λευκό χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...