Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις παρέλαβα! Είναι όντως τεράστιο! Για τις επόμενες ώρες θα φορτίζει (κλειστό), οπότε εντυπώσεις το βράδυ. Πάντως, πέρα από το μέγεθος (πλάτος, μήκος), είναι πολύ λεπτό και πανάλαφρο. Επίσης, πλαστικούρα το πίσω καπάκι, αλλά σαγρέ και με πολύ καλό κράτημα. Τέλος, θεωρώ ότι θα μπορούσαν να βάλουν ακόμη μεγαλύτερη μπαταρία, αφού υπάρχει άπλετος χώρος.

 

Μολις παρελαβα και εγω και γραφω απο αυτο:D

 

 

Καλορίζικα και περιμένουμε της εντυπώσεις σας!! :)

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις παρελαβα και εγω και γραφω απο αυτο:D

 

καλοριζικο σε ολους σας:lol:

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Tυχερούληδες!! :):)

Καλορίζικα και εντυπώσεις με τη πρωτη ευκαιρία!

 

ΥΓ. Για πείτε μας και πως σας ακουει ο συνομιλητης κατα τη κληση από τη συσκευή-BT-Hf....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

εμενα με τρωει η ενταση του ηχειου κσατα την κληση και σε αναπαραγωγη μουσικης

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια η καλύτερη τιμή που το βρήκατε???

 

η καλυτερη ειναι απο amazon.de (γερμανιας) στα 550 ευρω.

 

http://www.amazon.de/Samsung-Galaxy-Smartphone-AMOLED-Touchscreen-Android/dp/B005SYZ4SQ/ref=pd_sim_ce_1

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο....

περιμενουμε εντυπωσεις.

:):) το εχω δει απο κοντα ειναι οντως τερας...:O

 

Υ.Γ.το παρηγγειλα απο expansys ερχεται...

Edited by aris_21
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο το root; Μόλις το άνοιξα! Η οθόνη είναι εκπληκτική. Από την άλλη, δεν είναι εύκολη η χρήση με το ένα χέρι. Lag δεν είδα πουθενά, ενώ αυτό που με εντυπωσίασε είναι η ταχύτητα εγκατάστασης εφαρμογών. Είναι πολύ πιο γρήγορο, ακόμη και από το HTC Sensation XE (διπύρηνο στα 1.5Ghz), με το οποίο κάνω σύγκριση αυτή τη στιγμή! Νομίζω ότι η Sammy χτύπησε jackpot, καθώς η συσκευή αυτή θα κάνει τη ξεχωριστή χρήση ταμπλέτας και κινητού, περιττή για πολλούς χρήστες.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

καλα η καμερα πλακα κανει παλι ε. Τα ιδια με του GS2. Η ροζιλα υπαρχει παλι. ΕΛΕΟΣ. Φτιαξω ρε samsung ελεος πια.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Με τον ήχο κατά τη κλήση πως τα πάει?

Σε ακούει ο συνομιλητής ή πάλι θα "γκαρίζουμε"??

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο το root; Μόλις το άνοιξα! Η οθόνη είναι εκπληκτική. Από την άλλη, δεν είναι εύκολη η χρήση με το ένα χέρι. Lag δεν είδα πουθενά, ενώ αυτό που με εντυπωσίασε είναι η ταχύτητα εγκατάστασης εφαρμογών. Είναι πολύ πιο γρήγορο, ακόμη και από το HTC Sensation XE (διπύρηνο στα 1.5Ghz), με το οποίο κάνω σύγκριση αυτή τη στιγμή! Νομίζω ότι η Sammy χτύπησε jackpot, καθώς η συσκευή αυτή θα κάνει τη ξεχωριστή χρήση ταμπλέτας και κινητού, περιττή για πολλούς χρήστες.

 

Δες τον οδηγό στην πρώτη σελίδα.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

η καλυτερη ειναι απο amazon.de (γερμανιας) στα 550 ευρω.

 

http://www.amazon.de/Samsung-Galaxy-Smartphone-AMOLED-Touchscreen-Android/dp/B005SYZ4SQ/ref=pd_sim_ce_1

 

με αντικαταβολή δέχονται αυτοί????

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

H ροζιλα αποτυπώνεται και στη φωτογραφία ? ή μονο στην οθονη του κινητού ? Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν λίγο παρέλαβα και εγώ. Για αρχή έχω να πω ότι είναι πραγματικό μεγάλο το τηλ, αλλά μου αρέσει. Επίσης είναι λίγο πιο αργό στα μενού σε σχέση με το γαλαξία2 αλλά γενικά σαν αίσθηση φαίνεται γρήγορο μηχανάκι. Η οθόνη είναι το κάτι άλλο πάντως. Η μνήμη Ram που μένει ελέυθερη δείχνει να είναι αρκετα μικρότερη με τις αντίστοιχες εφαρμογές ανοιχτές στο γαλαξία2 . Και κάτι τελευταίο. Ξέρει κανείς που το έχει στα χέρια του πως να καλιμπράρουμε την οθόνη?? Γιατί έχει μία αποκλιση το πενάκι από εκεί που γράφει με το σημείο που το πατας. αυτά για αρχή...:)
Health-fitness.gr , slimmingpills.gr , phen375greece.com
Link to comment
Share on other sites

καλα η καμερα πλακα κανει παλι ε. Τα ιδια με του GS2. Η ροζιλα υπαρχει παλι. ΕΛΕΟΣ. Φτιαξω ρε samsung ελεος πια.

πο ειδες ροζιλα στο note?ειδε κανεις κατι?απο ενταση πωσ παμε?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

πο ειδες ροζιλα στο note?ειδε κανεις κατι?απο ενταση πωσ παμε?

 

δες το βιντεο που ανεβασε ο sakiss στις 13:28, βαλτο να παιξει στο 5:47 θα το δεις

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά. Να ρωτήσω κάτι τους κατόχους το Note. Υποστηρίζει συγχρονισμό επαφών και ημερολογίου με το outlook των windows; Προηγούμενες Samsung συσκευές που πέρασαν από τα χέρια μου (Galaxy TAB 7", Galaxy TAB 10.1) υποστήριζαν αυτήν την λειτουργία με το πρόγραμμα KIES της Samsung. Μόλις συνέδεα την συσκευή στο PC μέσω USB καλωδίου, άνοιγε το KIES και μου έδινε την δυνατότητα να επιλέξω τι θα συγχρονίσω με το outlook. Mε το Note τι γίνεται ρε παιδιά;
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά. Να ρωτήσω κάτι τους κατόχους το Note. Υποστηρίζει συγχρονισμό επαφών και ημερολογίου με το outlook των windows; Προηγούμενες Samsung συσκευές που πέρασαν από τα χέρια μου (Galaxy TAB 7", Galaxy TAB 10.1) υποστήριζαν αυτήν την λειτουργία με το πρόγραμμα KIES της Samsung. Μόλις συνέδεα την συσκευή στο PC μέσω USB καλωδίου, άνοιγε το KIES και μου έδινε την δυνατότητα να επιλέξω τι θα συγχρονίσω με το outlook. Mε το Note τι γίνεται ρε παιδιά;

 

ναι φιλε μου, το ιδιο προγραμμα KIES χρησiμοπoιει και το note.

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

πο ειδες ροζιλα στο note?ειδε κανεις κατι?απο ενταση πωσ παμε?

 

Από ένταση στο ενσωματωμένο ηχείο για τις κλήσης είναι καλό,πολύ καλό σε σημείο που το νοιώθεις στο χέρι σου από πίσω να "τρίζει" ;)

Το εξωτερικό ηχείο όμως θεωρώ ότι είναι πιο χαμηλό από το s2 αλλά νομίζω ότι είναι πιο "δυνατή" η δόνηση του!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

 

 

Σε αυτο το βίντεο γίνεται σύγκριση για της κάμερες του note και το s2 και του note ειναι αισθητά καλύτερη.

Απόρια μου κάνει όμως οτι πολλά site λενε οτι ειναι η ίδια κάμερα!

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Από ένταση στο ενσωματωμένο ηχείο για τις κλήσης είναι καλό,πολύ καλό σε σημείο που το νοιώθεις στο χέρι σου από πίσω να "τρίζει" ;)

Το εξωτερικό ηχείο όμως θεωρώ ότι είναι πιο χαμηλό από το s2 αλλά νομίζω ότι είναι πιο "δυνατή" η δόνηση του!

 

οκ μαλλον λοιπον ειμαστε σε καλο δρομο

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερουμε ποτε θα το φερει η wind :!:

 

στις 11/11 λενε οτι θα το φερουνε wind/voda/cosmo:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tα video που ξεχώρισα για σήμερα :p

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Q37wgZ_Rpp0]Samsung galaxy note 5.3 browser s pen touchwiz ui gingerbread os hardware demo android 2.3 - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Gj29iLS7pZ4]Samsung Galaxy Note First Look & Unboxing - Android Authority - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Gh2WV-RvHlE]Demo video da Galaxy Note a 1080p. Telefonino.net - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...