Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, δεν μπορώ να φανταστώ igo χωρίς ειδοποιήσεις καμερών ταχύτητας :lol:. Είναι οι μόνες που έχω ρυθμίσει να φαίνονται πάντα στο χάρτη. Ποτέ ως τώρα δε μου κόλλησε το πρόγραμμα. Ξεκινάω με ελεύθερη μνήμη περ. 120 mb και με τη χρήση του igo πέφτει στα 60-70.

Σαφώς και δεν υποδεικνύουν τα "μπλόκα" σε πραγματικό χρόνο απλώς επισημαίνουν θέσεις που συνήθως τη "στήνουν" και από προσωπική εμπειρία δηλώνω υπερ-ικανοποιημένος κυρίως σε ταξίδια εκτός Αθηνών όπου δεν μπορείς να ξέρεις τα μπλόκα όπως οι ντόπιοι. Κα

 

Εγώ τα μονα που έχω να φαίνονται είναι τα poi του δακτυλίου και τα πρατήρια autogas!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια μια βοηθεια.πως μπορω να εξαφανισω το λευκο πλαισιο που λεει την αποσταση (120 μετρα).αυτο που βρισκεται πανω δεξια στην φωτο.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια.πως μπορω να εξαφανισω το λευκο πλαισιο που λεει την αποσταση (120 μετρα).αυτο που βρισκεται πανω δεξια στην φωτο.
εμενα αυτο μου το εβγαζε για την αποσταση πχ που ειναι ο δακτυλιος.αρα ισως πηγαινε στο μενου ηχος και ειδοποιησεις και απενεργοποιησε καποια κατηγορια που στο κανει μια μια και ξανα δες το
Link to comment
Share on other sites

εμενα αυτο μου το εβγαζε για την αποσταση πχ που ειναι ο δακτυλιος.αρα ισως πηγαινε στο μενου ηχος και ειδοποιησεις και απενεργοποιησε καποια κατηγορια που στο κανει μια μια και ξανα δες το

 

Πρεπει να ειναι ρυθμιση του sys μαλλον.Αν προσεξες την φωτο ειναι ακριβως η ιδια αποσταση με την ενδειξη πανω αριστερα που δειχνει την αποσταση μεχρι τον τερματισμο της διαδρομης.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Είναι τα εναπομείναντα μέτρα εντός δακτυλίου που πρέπει να διανύσεις, τα οποία συμπίπτουν με την απόσταση μέχρι τον προορισμό μιας και ο προορισμός είναι εντός δακτυλίου.

Κανονικά έπρεπε να σου δείχνει από πάνω και το σήμα του ευρωπαϊκού δακτυλίου και απ' ότι καταλαβαίνω, από την ένδειξη της μπαταρίας κάτω αριστερά, το σκιν Dimka δεν είναι το αυτούσιο για android αλλά αυτό της 5.3.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω σαν κανονα να μην φαινεται τιποτα στον χαρτη.ουτε poi ουτε τιποτα!για να ειναι ελαφρυ.αν θελω πχ βενζιναδικο κανω μια γρηγορη αναζντηση poi.να ναι καλα το σκιν dimka που εχει με ενα κλικ την επιλογη.μην φορτωνετε το igo.

Παλιοτερα ισχυε και συμφωνω, μονο βενζιναδικα στο 1 χλμ εβαζα. Τωρα εχω 3 poi και καμερες, μπλοκα, προειδοποιησεις να φαινονται στον χαρτη και δεν το εχω δει να αργει πουθενα. Ισως τα building να παιζουν καποιο ρολο, αλλα τα poi δεν νομιζω. Εκτος και αν μιλας για συσκευη με μικρη ram.

Link to comment
Share on other sites

Είναι τα εναπομείναντα μέτρα εντός δακτυλίου που πρέπει να διανύσεις, τα οποία συμπίπτουν με την απόσταση μέχρι τον προορισμό μιας και ο προορισμός είναι εντός δακτυλίου.

Κανονικά έπρεπε να σου δείχνει από πάνω και το σήμα του ευρωπαϊκού δακτυλίου και απ' ότι καταλαβαίνω, από την ένδειξη της μπαταρίας κάτω αριστερά, το σκιν Dimka δεν είναι το αυτούσιο για android αλλά αυτό της 5.3.[/quote

 

Καταρχην σε ευχαριστω για την αναλυτικη απαντηση.Μηπως σου ειναι ευκολο να μου πεις απο που θα κατεβασω το αυτουσιο σκιν Dimka:!:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παλιοτερα ισχυε και συμφωνω, μονο βενζιναδικα στο 1 χλμ εβαζα. Τωρα εχω 3 poi και καμερες, μπλοκα, προειδοποιησεις να φαινονται στον χαρτη και δεν το εχω δει να αργει πουθενα. Ισως τα building να παιζουν καποιο ρολο, αλλα τα poi δεν νομιζω. Εκτος και αν μιλας για συσκευη με μικρη ram.

οχι εγω απλα το ειπα οτι δεν μου αρεσουν πολλα πολλα να φαινονται στο χαρτη!768 ram εχω καλουτσικη ειναι

Link to comment
Share on other sites

Πως θα εμφανίζεται πάνω-πάνω και η περιοχή που είμαστε εκείνη την ώρα; (π.χ Αιγάλεω, Νέα Σμύρνη κ.λπ.)

Android - Primo V3.6 Auto Rotation skin diMka WA aP.1.1.3

Link to comment
Share on other sites

... Μηπως σου ειναι ευκολο να μου πεις απο που θα κατεβασω το αυτουσιο σκιν Dimka:!:

Θα σου συνιστούσα το KasteL's Ultimate Edition v3 (for Android) περιλαμβάνει και το Dimka.

Πως θα εμφανίζεται πάνω-πάνω και η περιοχή που είμαστε εκείνη την ώρα; (π.χ Αιγάλεω, Νέα Σμύρνη κ.λπ.)

Android - Primo V3.6 Auto Rotation skin diMka WA aP.1.1.3

Αυτή τη δυνατότητα θα την βρεις σίγουρα στο MiniSkin_v1.6.2.zip του Raf04 αλλά δεν είναι Dimka…

Link to comment
Share on other sites

Πως θα εμφανίζεται πάνω-πάνω και η περιοχή που είμαστε εκείνη την ώρα; (π.χ Αιγάλεω, Νέα Σμύρνη κ.λπ.)

Android - Primo V3.6 Auto Rotation skin diMka WA aP.1.1.3

 

Αυτή τη δυνατότητα θα την βρεις σίγουρα στο MiniSkin_v1.6.2.zip του Raf04 αλλά δεν είναι Dimka…

 

Γίνε σε παρακαλώ πιο σαφής. Στο skin diMka δεν λειτουργεί ή αν υπάρχει κάποια ρύθμιση στο menu; To σκιν που αναφέρεις αξίζει σε σχέση με αυτό του diMka;

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Γίνε σε παρακαλώ πιο σαφής. Στο skin diMka δεν λειτουργεί ή αν υπάρχει κάποια ρύθμιση στο menu; To σκιν που αναφέρεις αξίζει σε σχέση με αυτό του diMka;

Δεν το έχω ψάξει αλλά την ίδια δυνατότητα από skin Dimka ζητούσε κάποιος φορτηγατζής σε ξένο φόρουμ και του απάντησαν οι γνώστες ότι σε Dimka δεν γίνεται. Το ίδιο άτομο έδειξε και φώτο από το άλλο skin αλλά την δυνατότητα την ζήτησε από skin Dimka. Προφανώς το άλλο σκιν είναι υποδεέστερο του Dimka.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ψάξει αλλά την ίδια δυνατότητα από skin Dimka ζητούσε κάποιος φορτηγατζής σε ξένο φόρουμ και του απάντησαν οι γνώστες ότι σε Dimka δεν γίνεται. Το ίδιο άτομο έδειξε και φώτο από το άλλο skin αλλά την δυνατότητα την ζήτησε από skin Dimka. Προφανώς το άλλο σκιν είναι υποδεέστερο του Dimka.
πως φαινεται ο ενημερωμενος χρηστης igo :p

απιστευτος!παρακολουθει τις εξελιξεις κατα ποδας!σε ευχαριστουμε και παλι!

Link to comment
Share on other sites

@ xalaros

Δοκίμασε το

[navigation]
show_current_city=1

μήπως καταφέρεις κάτι.

Στα WM υπήρχε κάποιο mod του skin Dimka από Tomsoft που είχε αυτή την λειτουργία, ίσως αν ασχοληθεί πάλι ο Tomsoft με το Dimka android να έχουμε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...

γνωριζει καποιος να μου πει γιατι μου κανει συναιχεια ανιχνευση σηματος και δεν βρισκει ποτε κανεννα δορυφορο?

εχω δοκιμασει αυτο με τα sys gia paradeigma

[gps]

port="1"

baud="57600"

last_gps_date="2010.11.26"

last_gps_time="20:40:05.000"

gpstime="1290803975"

logging="0"

τα εβαλα μεσα στον φακελο αλλα δεν γραφει εμενα sys.txt απλα γραφει sys .το αναφερω διοτι δεν ξερω αν παιζει ρολο.

επειτα αλλαξα και κανα 2 τιμες οπως γραφουν αλλα παλι τπτ ...

αν γνωριζει καποιος κατι πειτε μου σας παρακαλω ...

σας ευχαριστω και καλη σας μερα!

το μηχανακι ειναι ths NAVIGON 3300max kai igo primo1.1

Link to comment
Share on other sites

Πώς αποκλείουμε την Αττική Οδό από τις διαδρομές;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πώς αποκλείουμε την Αττική Οδό από τις διαδρομές;

 

Νομιζω οτι θα την αποκλεισει αν στις ρυθμισεις διαδρομης ξετικαρεις τους αυτοκινητοδρομους και τα διοδια.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι θα την αποκλεισει αν στις ρυθμισεις διαδρομης ξετικαρεις τους αυτοκινητοδρομους και τα διοδια.

 

Αν ξετικαρω τους αυτοκινητόδρομους, θα αποκλείσει και Εθνική Οδό και μεγάλες λεωφόρους, όπως Κατεχάκη;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν ξετικαρω τους αυτοκινητόδρομους, θα αποκλείσει και Εθνική Οδό και μεγάλες λεωφόρους, όπως Κατεχάκη;

Nαι. Αν θες αυτες τις μεγαλες οδους αλλα οχι την Αττικη, βαλε τον προορισμο που θελεις πατα εκτελεση και μετα πηγαινε διαδρομη>ρυθμισεις διαδρομης>αποφυγες> και εκει σου δινει την δυνατοτητα να δωσεις συγκεκριμενη αποφυγη δρομων ή ειδικων τμηματων.

Link to comment
Share on other sites

Η Αττική οδός είναι δρόμος με διόδια οπότε για να την αποφύγεις απενεργοποιείς Ρυθμίσεις/Ρυθμίσεις διαδρομής/Διόδια, έτσι θα αποφεύγεις όλους τους δρόμους με διόδια.

Οι Αυτοκινητόδρομοι παραμένουν ενεργοποιημένοι.

Link to comment
Share on other sites

Πως θα εμφανίζεται πάνω-πάνω και η περιοχή που είμαστε εκείνη την ώρα; (π.χ Αιγάλεω, Νέα Σμύρνη κ.λπ.)

Android - Primo V3.6 Auto Rotation skin diMka WA aP.1.1.3

 

Αυτή τη δυνατότητα θα την βρεις σίγουρα στο MiniSkin_v1.6.2.zip του Raf04 αλλά δεν είναι Dimka…

 

@ xalaros

Δοκίμασε το

[navigation]
show_current_city=1

μήπως καταφέρεις κάτι.

Στα WM υπήρχε κάποιο mod του skin Dimka από Tomsoft που είχε αυτή την λειτουργία, ίσως αν ασχοληθεί πάλι ο Tomsoft με το Dimka android να έχουμε κάτι.

 

Η εντολή αυτή δεν κάνει τελικά για την εμφάνιση πόλης. Στο MiniSkin_v1.6.2 υπάρχει η επιλογή στο menu για "Εμφάνιση της παρούσας πόλης".

Κάτι άλλο τώρα. Μου έχανε κάθε 5 λεπτά το σήμα Gps, που οφείλεται άραγε αυτό;

Χρησιμοποίησα το πρόγραμμα "GPS Status" με κατέβασμα "A-GPS XTRA Data" αλλά και το "GPS Test" αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Υπενθυμίζω ότι έχω την έκδοση Android - Primo V3.6 Auto Rotation σε κινητό Sony Ericsson Xperia ray.

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το gps είχε αναφερθεί και για την συσκευή της Navgear με την οποία πρωτοκυκλοφόρησε το Πριμο. Σε κάποιες συσκευές είναι πιο έντονο σε άλλες όχι, π.χ. εγώ ακούω αραιά και πού "το σήμα του GPS χάθηκε" πιο συχνά απ'ότι συνέβαινε με το iGoMyWay.

Ακόμα δεν έχει βρεθεί λύση.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ χθες είχα πρόβλημα με το σήμα.Πέρασα από ένα τούνελ στην εγνατία οδό,έχασε το σήμα και μετα δε ξανασυνδεόταν με τίποτε.Επρεπε να κλείσω το πρόγραμμα και να το ξανανοίξω για να βρει σήμα.Στον γυρισμό όμως που πέρασα πάλι από το ίδιο σημείο,δε μου ξαναέβγαλε πρόβλημα.Με το που βγήκα από το τούνελ,βρήκε κανονικά σήμα. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, κατεβασα απο το ιντερνετ το igo και στη συνεχεια το περασα στο κινητο και μεσω του file manager το εγκατεστησα! αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν υπαρχει τροπος να κατεβασω καποιο αρχειο και να τα εχει ολα στα ελληνικα. (φωνητικες οδηγιες στα ελληνικα και ολες γενικα ολες τις λεξεις του μενου)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...