Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστός.Και πως ακριβώς λειτουργεί και κάνει εξοικονόμηση?

 

Φίλε μου το δοκίμασα τώρα με τη ρύθμιση που σου προτινω σε μια απόσταση 20 χιλιομέτρων αλλά η μεγαλύτερη απόσταση για την επόμενη αλλαγή κατεύθυνσης ήταν 9,8 χιλιόμετρα και η οθόνη δεν έσβησε....

Έχω 3.3.4 με 1.7

Η άλλη λύση που σου προτείνω είναι όταν έχεις μια μεγάλη απόσταση να κλειδώνεις μόνος σου την οθόνη.

Θα δοκιμάσω πάλι αργά το βράδυ και θα κάνω edit.

edit τελικα ουτε σε μεγαλητερη αποσταση η οθονη δεν εσβηνε, ειδα ομως οτι αν τη σβησεις μονος σου εχεις ηχο απο το igo.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ας μου γραψει καποιος εδω το ORIGINAL SYS που δινει ο mariupol χωρις καμμια μετατροπη!στο mobilepassion εχουν πεσει τα λινκ. Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 3.3.4 του skin mariupol για όλες τις αναλύσεις (είναι τα αρχεία για αναβάθμιση δεν περιέχουν apk και license)

http://uploadmirrors.com/download/HERRZWP8/GOMyWay_v8.4.3.179971_mariupol_v3.3.4.120110.zip

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 3.3.4 του skin mariupol για όλες τις αναλύσεις (είναι τα αρχεία για αναβάθμιση δεν περιέχουν apk και license)

http://uploadmirrors.com/download/HERRZWP8/GOMyWay_v8.4.3.179971_mariupol_v3.3.4.120110.zip

 

Σε ευχαριστώ!

Ποια είναι η εντολή πού ρυθμίζει το μέγεθος του κέρσορα σε 3d αλλά και ποια για 2d ?

 

Παρατήρησα ότι σε 3d όσο προχωράμε ανανεώνεται το καρτελακι με το όνομά της τρέχουσας οδού .αυτό με ποια ρύθμιση έγινε?δεν θυμάμαι να υπήρχε.

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!

Ποια είναι η εντολή πού ρυθμίζει το μέγεθος του κέρσορα σε 3d αλλά και ποια για 2d ?

 

Παρατήρησα ότι σε 3d όσο προχωράμε ανανεώνεται το καρτελακι με το όνομά της τρέχουσας οδού .αυτό με ποια ρύθμιση έγινε?δεν θυμάμαι να υπήρχε.

Σε 3d δοκίμασε

 

[map]

3d_scale_carmodel=1

3dcarsizemin=6000

3dcarsizemax=10000

3dcarsizemul=71000

 

Σε 2d δεν θυμάμαι

Το καρτελάκι με το όνομά της τρέχουσας οδού, δούλευε πάτα με το sys.txt του mariupol

Link to comment
Share on other sites

Σε 3d δοκίμασε

 

[map]

3d_scale_carmodel=1

3dcarsizemin=6000

3dcarsizemax=10000

3dcarsizemul=71000

 

Σε 2d δεν θυμάμαι

Το καρτελάκι με το όνομά της τρέχουσας οδού, δούλευε πάτα με το sys.txt του mariupol

νομίζω σε 2d η ρύθμιση είναι κάπου μέσα στο data?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!

Ποια είναι η εντολή πού ρυθμίζει το μέγεθος του κέρσορα σε 3d αλλά και ποια για 2d ?

 

Παρατήρησα ότι σε 3d όσο προχωράμε ανανεώνεται το καρτελακι με το όνομά της τρέχουσας οδού .αυτό με ποια ρύθμιση έγινε?δεν θυμάμαι να υπήρχε.

 

Σε 2D ο κέρσορας δεν αλλάζει..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε 2D ο κέρσορας δεν αλλάζει..!

 

πρεπει να αλλαζει γιατι με ρυθμισεις απο το sys που ειχα στα wm ειναι μικροτερος απο οτι με τις ρυθμισεις του mariupol! αλλα δεν ξερω μεσα στο data μαλλον που ειναι!

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να αλλαζει γιατι με ρυθμισεις απο το sys που ειχα στα wm ειναι μικροτερος απο οτι με τις ρυθμισεις του mariupol! αλλα δεν ξερω μεσα στο data μαλλον που ειναι!

 

Δεν αλλάζει.....!!! επιμένω..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο ένας ήταν 2.1ma και ο άλλος 1ma. Η ένταση(ma) που έπαιρνε το τηλέφωνο ήταν πάντα ίδια.Από ότι κατάλαβα δεν μπορεί να δεχτεί πάνω από κάποια ένταση 990mah όσους και ότι φορτιστές να βάλεις πιθανόν για ασφάλεια.

Σοβαρό θέμα αυτό με το s2.Οσο το είχα με όποιον φορτιστή και αν δοκίμασα,δεν κατάφερα να το κάνω να φορτίζει.Μου είχε προταθεί η λύση να βάλω kernel που υποστηρίζει αλλαγή voltages http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3894915#post3894915

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3895938#post3895938

αλλά και πάλι δε κατάφερα να το κάνω να φορτίζει κατά την πλοήγηση.Με το εσωτερικό gps έτρωγε πιο γρήγορα την μπαταρία σε σχέση με εξωτερικό bt gps

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει.....!!! επιμένω..!

 

 

[2d]

maxcarsize=110

mincarsize=80

 

αυτο ειναι μεσα στο data.gro τι κανει αυτο?

 

[map]

2dheadup=1

3d_default_tiltlevel=10000

 

αυτο χρειαζεται στο sys?

Link to comment
Share on other sites

[2d]

maxcarsize=110

mincarsize=80

 

αυτο ειναι μεσα στο data.gro τι κανει αυτο?

 

[map]

2dheadup=1

3d_default_tiltlevel=10000

 

αυτο χρειαζεται στο sys?

 

Το έκανες..και άλλαξε???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έκανες..και άλλαξε???

 

προς το παρόν δεν αλλάζω τίποτα γιατί δοκιμάζω το αρχικό sys του mariupol επειδή έτρωγε κόλλημα και δεν άλλαζε από 3d σε 2d με το δικό μου sys.

 

Για το [map] και αυτά πού έγραψα από κάτω να τα βάλω χρειάζονται ?

Κάνω ξεκαθάρισμα του sys να βρω τι φταίει !

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Sony Ericsson Xperia Mini ST15i και αυτή τη στιγμή έχω πάνω το Dont panic trial βέβαια για 7 ημέρες. Δουλεύει καλά lag free αλλα απο χάρτη δεν λέει και πολλά ....

είχα βάλει και το igo αλλα είχε πολυ Lag στο συγκεκριμένο κινητό και αναγκαστικά το έβγαλα....μηπως είχα βάλει λάθος έκδοση για αυτό laggare έτσι? To έχει δοκιμασει κανεις στο xperia mini δουλέυει σωστα? Υπάρχει κάποια έκδοση που να μπορώ να χρησιμοποιησω στο συγκεκριμενο κινητο ή να πάω για άλλο navi?

Link to comment
Share on other sites

Μηπος υπαρχει καποια εντολη να δωσουμε στο sys να δουλεψει αυτο απο κατω? ......για τους φιλους με τα sii...

δεν το εχω δοκιμασει....

Στο igo > ρυθμισεις > skin setting > system > και ποιο κατω γραφει

power management: keep backlight on μεταφραση διαχείριση της ενέργειας διατηρούν σε οπίσθιο φωτισμό.

power management: os power management μεταφραση os διαχείρισης ενέργειας

και αυτο που γραφω ποιο πανω power management:smart powersave μεταφραση έξυπνη εξοικονόμηση ενέργειας

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μηπος υπαρχει καποια εντολη να δωσουμε στο sys να δουλεψει αυτο απο κατω? ......για τους φιλους με τα sii...

 

Το δοκίμασα k εγώ και δεν έσβηνε η οθόνη.Εσύ τι συσκευή έχεις?Φορτίζει κατά την πλοήγηση το δικό σου?Όντως θέλει κάποια εντολή στο sys...Εάν μπορεί κάποιος να βοηθήσει με κάποια εντολή στο sys καλο θα είναι...

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα k εγώ και δεν έσβηνε η οθόνη.Εσύ τι συσκευή έχεις?Φορτίζει κατά την πλοήγηση το δικό σου?Όντως θέλει κάποια εντολή στο sys...Εάν μπορεί κάποιος να βοηθήσει με κάποια εντολή στο sys καλο θα είναι...

 

Ούτε σε εμένα έσβησε η οθονη.

Έχω το Huawei ideos x5 (U 8800) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300837 στο δικό μου φορτίζει πάντα κατά την πλοήγηση, υπερχρονισμένο στο 1,1

Μοναδική περίπτωση να μην φορτίσει είναι το καλοκαίρι αν το βλέπει o ήλιος και ανεβάσει θερμοκρασία.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζουμε έναν προορισμό και μας τον δείχνει στον χάρτη ,ΠΡΙΝ πατήσουμε να φτιάξει την διαδρομή ,εκεί ποια είναι η ρύθμιση για το ζουμ ?δηλαδή όπως μας δείχνει τον προορισμό σε 2d. Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε εμένα έσβησε η οθονη.

Έχω το Huawei ideos x5 (U 8800) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300837 στο δικό μου φορτίζει πάντα κατά την πλοήγηση, υπερχρονισμένο στο 1,1

Μοναδική περίπτωση να μην φορτίσει είναι το καλοκαίρι αν το βλέπει o ήλιος και ανεβάσει θερμοκρασία.

 

Καλά το καλοκαίρι παίζει άλλο θέμα.Μόλις πιάσει κάποια θερμοκρασία που δεν θυμάμαι κόβει εντελώς η φόρτιση.Βεβαια βρήκα λύση να το χτυπάω λίγο με το ac.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Sony Ericsson Xperia Mini ST15i και αυτή τη στιγμή έχω πάνω το Dont panic trial βέβαια για 7 ημέρες. Δουλεύει καλά lag free αλλα απο χάρτη δεν λέει και πολλά ....

είχα βάλει και το igo αλλα είχε πολυ Lag στο συγκεκριμένο κινητό και αναγκαστικά το έβγαλα....μηπως είχα βάλει λάθος έκδοση για αυτό laggare έτσι? To έχει δοκιμασει κανεις στο xperia mini δουλέυει σωστα? Υπάρχει κάποια έκδοση που να μπορώ να χρησιμοποιησω στο συγκεκριμενο κινητο ή να πάω για άλλο navi?

 

Eγώ έχω το neo v με igo my way και δουλεύει τέλεια.Έχω δοκιμάσει και Dont panic και NDrive και sygic.Tο igo my way δεν το αλλάζω, παρά μόνο με το igo 8, που το περιμένω για το android.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα τοσο χάλια να παίζει ρε γμτ...δεν ξερω ισως έκανα εγω κατι λαθος θα το δοκιμασω οταν θα παω σπιτι πιο αργα.
Link to comment
Share on other sites

Καλά το καλοκαίρι παίζει άλλο θέμα.Μόλις πιάσει κάποια θερμοκρασία που δεν θυμάμαι κόβει εντελώς η φόρτιση.Βεβαια βρήκα λύση να το χτυπάω λίγο με το ac.

φιλε αν εισαι root δες στο app που εχεις για το σεταρεις τον επεξεργαστη σου, τι ρυθμηση εχει να τρεχει οταν το φορτιζεις?

στο δικο μου οταν το φορτιζω τρεχει στα 122MHz

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!ενω το igo λειτουργει ομαλα δεν μου εμφανιζει συμβατο το υψομετρο.εχω βαλει το east europe.dem αλλα δεν ειναι συμβατο!κανω καπου λαθος η ειναι λαθος το αρχειο που εχω?
Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Περασα το IGO στο κινητο, αλλα δεν εχει χαρτες μεσα...! Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι...μπορω να βαλω οτι θελω (πχ navteq, tomtom, teleatlas, κτλ) και αν ναι, ποιον προτεινετε για καλυτερο? Ευχαριστω!
Proud Member of the Hellenic Colt//Club
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...