Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ να κάνω αυτό: TTS Warning about the arrival time, να δουλέψει αλλά ενώ το menu εμφανίζεται είναι αχνό.

Υποθέτω ότι κάτι λείπει από την φωνή που έχω (Voice_TTS-Pro-Greek-loquendo7-Android-zervdim-V5B.282.F)..

Έχει ασχοληθεί κανείς με αυτό? Επίσης υπάρχει πιο καινούρια έκδοση της φωνής αυτής? Γιατί λίγο που έψαξα δεν βρήκα κάτι..

Το loquendo πως στο βλεπει το igo?Το εχω στο sygic και λειτουργει κανονικά εκεί αλλά στο igo....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλει να έχεις την μηχανή TTS της Loquendo και την φωνή που ανέφερα στο post μου..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το loquendo πως στο βλεπει το igo?Το εχω στο sygic και λειτουργει κανονικά εκεί αλλά στο igo....

 

Αν δουλεύει για το Sygic, τότε μόνο η φωνή λείπει για να παίξει στο Igo .

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν δουλεύει για το Sygic, τότε μόνο η φωνή λείπει για να παίξει στο Igo .

 

Οι φωνες που εχω στο sygic ειναι συμβατές για το igo ωστε να τις περάσω στα καταλληλα folders?

Link to comment
Share on other sites

Οι φωνες που εχω στο sygic ειναι συμβατές για το igo ωστε να τις περάσω στα καταλληλα folders?

 

Όχι, το igo θέλει δική του φωνή για Tts.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οι φωνες που εχω στο sygic ειναι συμβατές για το igo ωστε να τις περάσω στα καταλληλα folders?

 

Δοκίμασε με αυτές ...

 

http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?f=211&t=8936

GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ξεκινησε με τους τελευταιους navteq χάρτες που λέγονται πλέον HERE νομίζω.πλέον όταν μέσω map changer ux και την επιλογή του μενού για αλλαγή χάρτη από navteq σε tomtom το πριμο κλείνει.δεν κάνει δηλαδή την επανεκκίνηση για να αλλάξει ο χάρτης! καμία ιδέα; κάτι να αλλάξω και στο sys μήπως; Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ξεκινησε με τους τελευταιους navteq χάρτες που λέγονται πλέον HERE νομίζω.πλέον όταν μέσω map changer ux και την επιλογή του μενού για αλλαγή χάρτη από navteq σε tomtom το πριμο κλείνει.δεν κάνει δηλαδή την επανεκκίνηση για να αλλάξει ο χάρτης! καμία ιδέα; κάτι να αλλάξω και στο sys μήπως;

 

κάτι άλλο σου δημιουργεί το πρόβλημα γιατί εγώ δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα...

GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

κάτι άλλο σου δημιουργεί το πρόβλημα γιατί εγώ δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα...

 

ποιο ux map changer εχεις?μπορεις να μου το στειλεις?

EDIT εκανα καθαρη εγκατασταση ενος "εβραιου" πριμο και ολα οκ!

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

επειδή πιάνουν πολύ χώρο για κάποιες χώρες Ευρώπης έχω κατεβάσει και χάρτες tomtom και navteq.το ίδιο και για τα poi.ξέρει κανένας ποιάς εταιρείας είναι πιο πλήρεις για να σβήσω της άλλης; για Ελλάδα Φυσικά θα κρατήσω και των δύο εταιρειών Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : εχω δοκιμάσει 3-4 διαφορετικές εκδόσεις του igo primo με τις tts φωνές του GPSPocketPC και τη μηχανη της loquendo και μου παρουσιάζεται παντα το εξης πρόβλημα: ενω κατα το σεταρισμα και το πρωτο ανοιγμα της εφαρμογης ολες οι tts voices λειτουργουν αψογα, απο το δευτερο ανοιγμα του igo και μετα, μιλανε αργα σαν να εχουν παθει συμφορηση.Ξερει κανεις που μπορει να οφειλεται αυτο? Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : εχω δοκιμάσει 3-4 διαφορετικές εκδόσεις του igo primo με τις tts φωνές του GPSPocketPC και τη μηχανη της loquendo και μου παρουσιάζεται παντα το εξης πρόβλημα: ενω κατα το σεταρισμα και το πρωτο ανοιγμα της εφαρμογης ολες οι tts voices λειτουργουν αψογα, απο το δευτερο ανοιγμα του igo και μετα, μιλανε αργα σαν να εχουν παθει συμφορηση.Ξερει κανεις που μπορει να οφειλεται αυτο?

 

Όταν κάνεις επανεκκίνηση, επανέρχεται;

GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις επανεκκίνηση, επανέρχεται;

Ναι, συνηθως μετα απο reboot του note επανερχεται αλλα μονο για την πρωτη φορα που θα ανοιξω το igo.Αν το κλεισω και το ξανανοιξω η φωνη σερνεται παλι.Υπαρχουν τιποτα αλλες tts να δοκιμασω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,θελω να κρατησω τα favorites που εχω απο την εκδοση 8.4 (3ετιας..!) και να τα μεταφερω στην τελευταια εκδοση.Ξερει κανεις ποιο αρχειο ειναι,που βρισκεται και αν γινεται?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,θελω να κρατησω τα favorites που εχω απο την εκδοση 8.4 (3ετιας..!) και να τα μεταφερω στην τελευταια εκδοση.Ξερει κανεις ποιο αρχειο ειναι,που βρισκεται και αν γινεται?

 

Αν εννοείς αποθηκευμένες διευθύνσεις τότε είναι το αρχείο user. Upoi μέσα στον φάκελο save.

GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αποθηκευμένες διευθύνσεις τότε είναι το αρχείο user. Upoi μέσα στον φάκελο save.

 

ευχαριστω πολυ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να ρωτησω και κατι αλλο,αυτη τη στιγμη ποιοι ειναι οι καλυτεροι χαρτες για ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να ρωτησω και κατι αλλο,αυτη τη στιγμη ποιοι ειναι οι καλυτεροι χαρτες για ελλαδα?

 

Επειδή οι απόψεις διίστανται μπορείς με ένα map changer να έχεις και τους 2 που παίζουν πολύ και να κάνεις εναλλαγές από ανάλογα με την περιοχή.

GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι απόψεις διίστανται μπορείς με ένα map changer να έχεις και τους 2 που παίζουν πολύ και να κάνεις εναλλαγές από ανάλογα με την περιοχή.

 

να φανταστω tomtom και..?Το map changer ειναι καποιο app?

sorry για τις newbie ερωτησεις αλλα οντως δεν εχω ασχοληθει ποτε με πειραγμα αυτων των προγραμματων!

Link to comment
Share on other sites

να φανταστω tomtom και..?Το map changer ειναι καποιο app?

sorry για τις newbie ερωτησεις αλλα οντως δεν εχω ασχοληθει ποτε με πειραγμα αυτων των προγραμματων!

 

Καταρχάς δε χρειάζεται να απολογείσαι για τις ερωτήσεις. Και ο πιο "εξπερ" (αν είναι δόκιμος ο όρος) από το μηδέν ξεκίνησε.

Το map changer δεν είναι app. Είναι κάποιο πρόσθετο, που απλά προσθέτει επιπλέον δυνατότητες. Είτε το προσθέτεις εσύ όπως για παράδειγμα αυτό στο λινκ παρακάτω

http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?f=218&t=8999

 

είτε οι δημιουργοί διαφόρων πρότζεκτ το έχουν συμπεριλάβει ήδη.

GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω βαλει σε κινητο SAMSUNG Galaxy Core to iGo Primo 9.6.29.379219 Mar.21 2014 ..ολα δουλευουν καλα

Τωρα θελω να βαλω TTS φωνη (αρτεμις) Απο που μπορω να κατεβασω οτι χρειαζεται?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω βαλει σε κινητο SAMSUNG Galaxy Core to iGo Primo 9.6.29.379219 Mar.21 2014 ..ολα δουλευουν καλα

Τωρα θελω να βαλω TTS φωνη (αρτεμις) Απο που μπορω να κατεβασω οτι χρειαζεται?

 

Οτι θες.... ΕΔΩ

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δε χρειάζεται να απολογείσαι για τις ερωτήσεις. Και ο πιο "εξπερ" (αν είναι δόκιμος ο όρος) από το μηδέν ξεκίνησε.

Το map changer δεν είναι app. Είναι κάποιο πρόσθετο, που απλά προσθέτει επιπλέον δυνατότητες. Είτε το προσθέτεις εσύ όπως για παράδειγμα αυτό στο λινκ παρακάτω

http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?f=218&t=8999

 

είτε οι δημιουργοί διαφόρων πρότζεκτ το έχουν συμπεριλάβει ήδη.

Το link εκεί δεν λειτουργεί, αν το έχει κάποιος να μας βοηθήσει...

edit βρήκα link που λειτουργεί

Edited by john_who
Link to comment
Share on other sites

Το link εκεί δεν λειτουργεί, αν το έχει κάποιος να μας βοηθήσει...

edit βρήκα link που λειτουργεί

 

...και ο κωδικός του αρχείου rar ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...