Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχην ζητω συγνωμη για την αναστατωση...Το εχω κανει πολλες φορες αυτο.Μολις βγαζω τους χαρτες ανοιγει κανονικα μολις τους βαζω κλεινει.Τοσο απλα...Τελος παντων καλη ανατσταση να εχετε..

 

τοτε δεν πρεπει να εχεις τις αδειες του συγκεκριμενου χαρτη

κανε μια αντικατασταση του φακελου license

σβησε τον φακελο save και τρεξε το iGO

Edited by tsiou55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορω να εχω ενα πμ...με κστι......ολοκληρο?

 

Ευχαριστω

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ τα μελη που ηρθαν σε επαφη μαζι μου και καταφεραμε και λυσαμε το θεμα...Συγνωμη εαν κουρασα μερικους.Καλη ανασταση να εχουμε και καλο πασχα....

 

Μια τελευταια ερωτηση μονο...Ενω το προγραμμα τρεχει κανονικα σε ορθια θεση δεν γυριζει σε landscape...τα του ταμπλετ κουμπια που εχει γυριζουν τα του προγραμματος μενουν εκει που ειναι...

 

Καμια λυση?

 

Ευχαριστω

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή προτιμώ και εγώ προφανώς το Primo 2.4 το έχω ψάξει αρκετά και από ότι λένε στα φόρουμ έξω, θέλει καινούργιο κώδικα για Oreo, που μάλλον δεν θα γραφτεί ποτέ. Κάποιοι στο εξωτερικό λένε ότι όλα έχουν την ίδια μηχανή και θα έπρεπε να βγάζουν τις ίδιες διαδρομές. Όμως επίσης παραδέχονται ότι ακόμη πχ και οι ρυθμίσεις κίνησης που είναι διαφορετικές σε κάθε έκδοση μπορεί να αλλάξουν τη διαδρομή ακόμη και σε δρόμους με πρακτικά μηδενική κίνηση.

Άσε που έχω συνηθίσει το Doupas skin και μου είναι δύσκολο να συνηθίσω τα καινούργια, μου φαίνονται όχι χρηστικά.

Θα βάλω και το Basar να δω, γιατί έχω μείνει με το Gift.

Τελικά ξανάπέρασα την nextgen από το αρχή και βγάζει τώρα τις ίδιες δρομολογήσεις. Κάτι είχα κάνει με τις ρυθμίσεις στο sys.txt μάλλον ή πολύ απλά όντως επηρεάζει πολύ η λίγη κίνηση στην επαρχία. Για παράδειγμα από την Κορίνθου Πατρών προς Λαγκάδια με έβγαζε να πάω από το βουνό - δρόμο για το χιονοδρομικό αντί για το νορμάλ δρόμο και στο φυσιολογικό δρόμο είχα ελάχιστα αυτοκίνητα. Έχει βρει κανείς κάποιο καλό οδηγό για παραμετροποίηση της κίνησης ή αυτό εξαρτάται από το apk που χρησιμοποιείς;

Δεύτερη ερώτηση για τον Ελληνικό χάρτη. Αν και χρησιμοποιώ χρόνια τους teleatlas/tomtom ακούω σχετικά καλά λόγια και για τους here. Έχει κάνει κανείς κάποιο συγκριτικό τελευταία;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλα Χρηστος Ανεστη. Μια ερωτηση προς τους ειδικούς. Εχω το s7 edge. Εχεί εγκατεστημένο το primo 2. Οταν το ανοιγω με παει στις αρχικές ρυθμίσεις. Σα να το ανοίγεις για πρώτη φορά. Του κάνω όλες τις ρυθμίσεις μόλις κλείσω την εφαρμογή και την ανοίξω πάλι με ξαναπάει στις αρχικές ρυθμίσεις. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταιει. Κάθε βοήθεια δέκτη. Ευχαριστώ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και στην εσωτερική μνήμη. Λογικά στο κάνει λόγω των διάφορων περιορισμών στην εγγραφή στην sd που έβαλε η google απο την 5 και μετά
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και στην εσωτερική μνήμη. Λογικά στο κάνει λόγω των διάφορων περιορισμών στην εγγραφή στην sd που έβαλε η google απο την 5 και μετά

Δυστυχώς τίποτα. Τα ίδια και στην εσωτερική μνήμη

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Mήπως το έχεις ταυτόχρονα και στην εσωτερική μνήμη και το άφησες και στην sd να υπάρχει?
Link to comment
Share on other sites

Mήπως το έχεις ταυτόχρονα και στην εσωτερική μνήμη και το άφησες και στην sd να υπάρχει?

Όχι το έκανα διαγραφή από την κάρτα μνημης

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά του έκανα επανεκκίνηση και έφτιαξε. Ευχαριστώ bbbb για άλλη μια φορά με έσωσες.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Στο NextGen Basarsoft v9.18.27.627562 Jan 26 2016 δεν μπορώ να βάλω με τίποτα διαδρομές σε kml μορφή. Φτιάχνω ένα φάκελο route στο content/userdata αλλά δεν τα βλέπει με τίποτα.

Επίσης αξίζει να αναζητήσω πιο νέα έκδοση ; Και ποια προτείνεται;

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να προσθέσω στο I GO προηγμένες φωνες TTS και να γινεται εκφώνηση οδών και αριθμών και αν ναι Πώς και από που θα τα κατεβάσω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Κατεβασε απο το play το google tts ή απο το samsung store το αντίστοιχο tts και τα ελληνικά. Πήγαινε ρυθμίσεις γλώσσα και εισαγωγή μετατροπή κειμένου σε ομιλία και επέλεξε τα ελληνικά.

Μετά ανοιξε το igo και στις ρυθμίσεις για τις φωνές επέλεξε κάποια που γράφει tts

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σε igo prino δεν βλεπω την εγκατεστημενη samsung tts φωνη για να την επιλεξω. Μονο τη venera βλεπω σε ελληνικη, η οποια ομως δεν ειναι tts. Σε sygic, magic earth και τομ τομ φαινεται η samsung tts και την εχω ενεργοποιησει. Στο igo primo τιποτα. Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Κατεβασε απο το play το google tts ή απο το samsung store το αντίστοιχο tts και τα ελληνικά. Πήγαινε ρυθμίσεις γλώσσα και εισαγωγή μετατροπή κειμένου σε ομιλία και επέλεξε τα ελληνικά.

Μετά ανοιξε το igo και στις ρυθμίσεις για τις φωνές επέλεξε κάποια που γράφει tts

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωτήρα μου Ευχαριστώ πολυ

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σε igo prino δεν βλεπω την εγκατεστημενη samsung tts φωνη για να την επιλεξω. Μονο τη venera βλεπω σε ελληνικη, η οποια ομως δεν ειναι tts. Σε sygic, magic earth και τομ τομ φαινεται η samsung tts και την εχω ενεργοποιησει. Στο igo primo τιποτα.
Δε θα δεις να γράφει samsung tts μεσα στο πρόγραμμα. Πρέπει να έχεις και στο igo/content/voice την φωνη που υποστηρίζει tts

Αν δεν την έχεις παρτη από εδώ https://wetransfer.com/downloads/3e59ef8b051ecbe593b9d1a6d7d4627e20180413101819/d104f2a76f0cb5f44dac48a49287991020180413101819/26dbb8

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά πρόταση για skin- poi - ενημερώσεις καμερων - τρισδιάστατα κτηρια και ολα αυτα τα καλουδια που έφτιαχνε κάποτε ο Doupas μαζι με τους υπολοιπους ??? Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Doupas skin προσωπικά συνεχιζω να χρησιμοποιώ. Στο israel έχω του frontzos.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Doupas skin προσωπικά συνεχιζω να χρησιμοποιώ. Στο israel έχω του frontzos.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Που θα τα βρούμε να τα κατεβάσουμε και Πώς.Αν δεν σου κάνει κόπο δώσε λεπτομέριες.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Απο το navimania.gr το κατεβασα εγω

 

https://www.navimania.gr/showthread.php?t=31001

και για το nextgen israel

https://www.navimania.gr/showthread.php?t=32066

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, αφου ευχαριστησω δημοσια τον συμφορουμιτη bbbb που μου "ανοιξε τα ματια", δηλωνω οτι πλεον default πλοηγο εβαλα το igo israel και το magic earth pro περνά δευτερο.

Ειχα το igo primo με χαρτες Here 2017Q3 κι ο bbbb με βοηθησε να βαλω tts voice, αλλα τοσο αναλυτικη φωνητικη καθοδηγηση δεν ειχα πριν. Μιλαμε οτι η φωνητικη λεπτομερεια ειναι ανευ προηγουμενου. Μεχρι και για ολισθηρο οδοστρωμα στη γεφυρα Χαμοστερνας προειδοποιει!!!!! Σου λεει ακομα και τα μηκη των τουνελ στην Κακια Σκαλα!!!!!! Απιστευτο. Ειχα πολυ καιρο να εκπλαγω ΠΟΛΥ με κατι στο αντροϊντ. Και ολα αυτα με τους ιδιους χαρτες Here.

Κι επιτελους ελληνικο qwerty πληκτρολογιο!!!

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, αφου ευχαριστησω δημοσια τον συμφορουμιτη bbbb που μου "ανοιξε τα ματια", δηλωνω οτι πλεον default πλοηγο εβαλα το igo israel και το magic earth pro περνά δευτερο.

Ειχα το igo primo με χαρτες Here 2017Q3 κι ο bbbb με βοηθησε να βαλω tts voice, αλλα τοσο αναλυτικη φωνητικη καθοδηγηση δεν ειχα πριν. Μιλαμε οτι η φωνητικη λεπτομερεια ειναι ανευ προηγουμενου. Μεχρι και για ολισθηρο οδοστρωμα στη γεφυρα Χαμοστερνας προειδοποιει!!!!! Σου λεει ακομα και τα μηκη των τουνελ στην Κακια Σκαλα!!!!!! Απιστευτο. Ειχα πολυ καιρο να εκπλαγω ΠΟΛΥ με κατι στο αντροϊντ. Και ολα αυτα με τους ιδιους χαρτες Here.

Κι επιτελους ελληνικο qwerty πληκτρολογιο!!!

To Israel από πού;

Δεν δουλεύει το download link στο navimania.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...