Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Αν σε βοηθάει, σε μένα είναι έτσι

 

[folders]

linked_root_list="/mnt/sdcard/iGO"

 

junglist προσθεσα κατω στο sys.txt το παραπανω κειμενο, διχως κανενα αποτελεσμα...:(

 

Αν θυμαμαι καλα ειπες οτι εχεις στειλει ολοκληρο το προγραμμα στην καρτα και δουλευει αψογα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

junglist προσθεσα κατω στο sys.txt το παραπανω κειμενο, διχως κανενα αποτελεσμα...:(

 

Αν θυμαμαι καλα ειπες οτι εχεις στειλει ολοκληρο το προγραμμα στην καρτα και δουλευει αψογα

 

Ναι στο 2ο κινητο μου {Desire HD} τρεχει απο την sdcard.

Ποιο apk χρησιμοποιεις; Δωσε ολο το ονομα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο 2ο κινητο μου {Desire HD} τρεχει απο την sdcard.

Ποιο apk χρησιμοποιεις; Δωσε ολο το ονομα.

 

Μισο, δεν θελω να τρεξει απο την εσωτερικη αλλα απο την extSDcard δηλ την καρτα αποθηκευσης. Μεχρι στιγμης ο φακελος igo παιζει αψογα απο αυτη τη θεση, ομως βλεπω εγκατεστημενο το apk μεσα στην sdcard...:mad: Το περιεργο ειναι οτι εχω συσκευη με δικαιωματα ρουτ.

 

Το ονομα του apk αν μπορει να σε βοηθησει ειναι iGOprimo_v9.6.7.235654_thin-v1.3.apk

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο 2ο κινητο μου {Desire HD} τρεχει απο την sdcard.

Ποιο apk χρησιμοποιεις; Δωσε ολο το ονομα.

 

Μα οταν λεμε sdcard την εξωτερικη εννοουμε.

Βρες και δοκιμασε με το 9.6.22.317625 25 jul 2013 scan_ dcim apk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε:

[folders]

linked_root_list="/mnt/extSdCard/iGO"

Βεβαιώσου ότι στο S3 η εξωτερική κάρτα αναφέρεται ως extSdCard και αν αναφέρεται διαφορετικά την δηλώνεις ανάλογα.

Link to comment
Share on other sites

Μα οταν λεμε sdcard την εξωτερικη εννοουμε.

Βρες και δοκιμασε με το 9.6.22.317625 25 jul 2013 scan_ dcim apk

 

Σε μενα την εσωτερικη την εχει ως "sd card" ενω την καρτα αποθηκευσης "extSDcard" για αυτο και δε θα επιασε αυτο που ειπες να προσθεσω στο sys.txt

 

Θα βρω και το .apk που προτεινεις, και θα το εγκαταστησω αφου φυσικα διαγραψω αυτο που εχω μεσα. Αυτο που με ανησυχει ειναι οτι κανεις εδω μεσα εκτος του bbb δεν εχει πει με σιγουρια οτι μπορεις να εχεις ολοκληρο το προγραμμα στην εξωτερικη και να το παιζεις κατευθειαν απο κει.

 

Δοκίμασε:

 

Βεβαιώσου ότι στο S3 η εξωτερική κάρτα αναφέρεται ως extSdCard και αν αναφέρεται διαφορετικά την δηλώνεις ανάλογα.

 

edit: Ακολουθησα τις οδηγιες σου αλλα δεν αλλαξε απολυτως τιποτα. Ισως επειδη το .apk δεν εχει καμια σχεση με τον φακελο Igo και το sys.txt του...

Edited by fourtwo
Link to comment
Share on other sites

παιδια καπου ειχα διαβασει αλλα δεν το βρισκω τωρα οτι κατι αλλαζουμε για να μπορει να παιξει το igo σε αλλες αναλυσεις.

ρβαλα αλλη ρομ στο κινητο μου και η αναλυση ειναι 213 και οταν παω να ανοιξω το igo μου λεει οτι δεν υποστηρίζει την αναλυση.

καποια βοηθεια?

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα την εσωτερικη την εχει ως "sd card" ενω την καρτα αποθηκευσης "extSDcard" για αυτο και δε θα επιασε αυτο που ειπες να προσθεσω στο sys.txt

 

Θα βρω και το .apk που προτεινεις, και θα το εγκαταστησω αφου φυσικα διαγραψω αυτο που εχω μεσα. Αυτο που με ανησυχει ειναι οτι κανεις εδω μεσα εκτος του bbb δεν εχει πει με σιγουρια οτι μπορεις να εχεις ολοκληρο το προγραμμα στην εξωτερικη και να το παιζεις κατευθειαν απο κει.

 

 

 

edit: Ακολουθησα τις οδηγιες σου αλλα δεν αλλαξε απολυτως τιποτα. Ισως επειδη το .apk δεν εχει καμια σχεση με τον φακελο Igo και το sys.txt του...

Και συνεχίζω να επιμένω φίλε ότι τσάμπα το ψάχνεις αυτό φίλε.Αυτό που θέλεις (δηλαδή να είναι και το apk στην κάρτα μνήμης μέσα στο φάκελο igo και να τρέχει απο εκει χωρις εγκατάσταση,ώστε αν κάποια στιγμή κάνεις φορματ στο τηλέφωνο να μην χρειάζεται να ξαναεγκαταστήσεις το apk) δεν ειναι δυνατότητα του λειτουργικού.Δεν ειναι σαν τα .exe των windows mobile/ce που έτρεχαν απευθείας απο την κάρτα.Διαφορετική φιλοσοφία του λειτουργικού

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

παιδια καπου ειχα διαβασει αλλα δεν το βρισκω τωρα οτι κατι αλλαζουμε για να μπορει να παιξει το igo σε αλλες αναλυσεις.

ρβαλα αλλη ρομ στο κινητο μου και η αναλυση ειναι 213 και οταν παω να ανοιξω το igo μου λεει οτι δεν υποστηρίζει την αναλυση.

καποια βοηθεια?

Αλλάζουν τα data ανά ανάλυση.

Ποια έχεις εσύ; Το 213 δεν μου λέει κάτι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζουν τα data ανά ανάλυση.

Ποια έχεις εσύ; Το 213 δεν μου λέει κάτι.

 

εχω το google nexus s με την slim 4.3.στην αναλυση το εχω στην 213 nexus7.δεν γραφει κατι αλλο.

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

εχω το google nexus s με την slim 4.3.στην αναλυση το εχω στην 213 nexus7.δεν γραφει κατι αλλο.

 

Επειδή έχεις nexus, άρα και soft buttons, αυτό που μένει στην οθόνη είναι μικρότερο από την πραγματική ανάλυση της οθόνης σου.

Θα κατεβάσεις την δωρεάν εφαρμογή από το play store, screen size. Θα την ανοίξεις και θα κάνεις τις μετρήσεις σου, με ή χωρίς nav bar κλπ. Θα γράψεις κάπου τα αποτελέσματα και μετά θα ξέρεις την ανάλυση σου ακριβώς και το τι πρέπει να κάνεις. Ανάλογα με αυτά που θα δεις, πρέπει να έχεις το κατάλληλο data, αν μιλάμε για την έκδοση 2.01 και το περιεχόμενο στο info.ini του skin.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχεις nexus, άρα και soft buttons, αυτό που μένει στην οθόνη είναι μικρότερο από την πραγματική ανάλυση της οθόνης σου.

Θα κατεβάσεις την δωρεάν εφαρμογή από το play store, screen size. Θα την ανοίξεις και θα κάνεις τις μετρήσεις σου, με ή χωρίς nav bar κλπ. Θα γράψεις κάπου τα αποτελέσματα και μετά θα ξέρεις την ανάλυση σου ακριβώς και το τι πρέπει να κάνεις. Ανάλογα με αυτά που θα δεις, πρέπει να έχεις το κατάλληλο data, αν μιλάμε για την έκδοση 2.01 και το περιεχόμενο στο info.ini του skin.

 

οκ.ευχαριστω.θα το ψαξω λοιπον λιγο και αν δεν βγαλω ακρη ξαναρωταω

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Και συνεχίζω να επιμένω φίλε ότι τσάμπα το ψάχνεις αυτό φίλε.Αυτό που θέλεις (δηλαδή να είναι και το apk στην κάρτα μνήμης μέσα στο φάκελο igo και να τρέχει απο εκει χωρις εγκατάσταση,ώστε αν κάποια στιγμή κάνεις φορματ στο τηλέφωνο να μην χρειάζεται να ξαναεγκαταστήσεις το apk) δεν ειναι δυνατότητα του λειτουργικού.Δεν ειναι σαν τα .exe των windows mobile/ce που έτρεχαν απευθείας απο την κάρτα.Διαφορετική φιλοσοφία του λειτουργικού

 

Φίλε μου όπως μου εξήγησες και πριν μου έδωσες να καταλάβω ότι τελικα δεν αξίζει τον κόπο το όλο πράγμα, μιας και το πρόγραμμα θα βρίσκεται στην εξωτερική, ενώ το .apk μπορώ να το κάνω backup με ένα πρόγραμμα όπως το titanium και να το επαναφέρω αμέσως. Καλό θα ήτανε να υπήρχε η δυνατότητα των win mobile αλλά δεν μπορούμε να το ζητάμε σε ένα εντελώς διαφορετικό λογισμικο οπως το android. Οι μεσοβεζικες λυσεις του τυπου μεταφορας των φακελων που δημιουργει το apk απο την sdcard στην εξωτερικη πιο πολλα προβληματα θα δημιουργησει παρα κερδη.

Edited by fourtwo
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξης προβλημα:

Εχω μερικα pois σε μορφη kml.Τα εχω περασει στον φακελο content/userdata/poi.

Οταν κανω την αναζητηση : προορισμος/ευρεση διευθυνσης/πολη/επιλογη πολης/περισσοτερα/τοποι γυρω απο το δρομεα/φιλτρο τοτε δεν μου βρισκει τα pois.

Οταν παω : ευρεση τοπων/προσαρμοσμενη αναζητηση/σε πολη/πολη τοτε στην ευρεση τοπων εμφανιζονται αλλα ειναι ''χυμα'' και οχι σε καποια κατηγορια.

Θα ηθελα να εμφανιζονται με την αναζητηση της 1ης μορφης(μεσω προορισμου)και να τα βρισκω οταν τα αναζητω μεσω πολης και οχι να τα ψαχνω....

Γινεται και αν ναι πώς?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

... Εχω μερικα pois σε μορφη kml.Τα εχω περασει στον φακελο content/userdata/poi.

Οταν κανω την αναζητηση : προορισμος/ευρεση διευθυνσης/πολη/επιλογη πολης/περισσοτερα/τοποι γυρω απο το δρομεα/φιλτρο τοτε δεν μου βρισκει τα pois...

http://img11.hostingpics.net/pics/671672snap20131101215513.png-> http://img11.hostingpics.net/pics/711901snap20131101215527.png -> http://img11.hostingpics.net/pics/916916snap20131101215552.png -> http://img11.hostingpics.net/pics/192037snap20131101215612.png

 

Το δοκίμασα σε Primo 2.4 με default skin και όλα λειτουργούν κανονικά. Εμφανίζει στην κατηγορία "Όλα", κατά σειρά απόστασης από το σημείο που έχεις επιλέξει, όλα τα διαθέσιμα POI επίσημα και kml.

Προσοχή όμως, έχει κάποιο bug, αν στην οθόνη των αποτελεσμάτων επιλέξεις προς εμφάνιση κάποια κατηγορία από τα επίσημα POI π.χ. NQ ή TT και μετά, ξαναεπιστρέψεις στην εμφάνιση όλων των POI, τότε δεν θα σου εμφανίσει τα kml POI αλλά μόνο τα επίσημα.

Για να στα ξαναεμφανίσει πρέπει να πάς πίσω και να επαναλάβεις την αναζήτηση.

Το παραπάνω bug παρακάμπτεται αν χρησιμοποιείς κάποιο σκιν όπως το GjAk_v2.0_AriNe-47 συν του ότι θα σου εμφανίσει τα kml POI σε μια ξεχωριστή κατηγορία δίπλα από τα επίσημα.

 

http://img11.hostingpics.net/pics/800688ecran78.jpg

 

Τα kml POI που χρησιμοποιώ τα έχω κατεβάσει από εδώ (index pois database μαζί με τα KasteL's 3D POI Icons Packs).

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κινητό μου δεν έχει και τον καλύτερο GPS δέκτη αν έχει κάποιος υπόψιν του κανένα οικονομικό Bluetooth GPS δέκτη , μικρό και αξιόπιστο ας μου πει.γμτ είχα έναν και το καλοκαίρι τον πέταξα γιατί είπα δεν τον χρειάζομαι πλέον!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κινητό μου δεν έχει και τον καλύτερο GPS δέκτη αν έχει κάποιος υπόψιν του κανένα οικονομικό Bluetooth GPS δέκτη , μικρό και αξιόπιστο ας μου πει.γμτ είχα έναν και το καλοκαίρι τον πέταξα γιατί είπα δεν τον χρειάζομαι πλέον!

 

http://www.ebay.co.uk/itm/320770135904?

 

απο τα καλυτερα ανακατασκευασμενο κλειδωνει αμεσως δορυφορους ακομα και μεσα στο σπιτι...

 

ο κωδικος ζευξης ειναι 0183

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.co.uk/itm/320770135904?

 

απο τα καλυτερα ανακατασκευασμενο κλειδωνει αμεσως δορυφορους ακομα και μεσα στο σπιτι...

 

ο κωδικος ζευξης ειναι 0183

λεει οτι δεν στελνει ελλαδα ομως γμτ

Link to comment
Share on other sites

λεει οτι δεν στελνει ελλαδα ομως γμτ

 

εγω απο εκει το πηρα πριν πολυ καιρο και ειπα και το πηρανε και αλλοι απο το φορουμ ,τωρα το ειδα !!!!γιατι τωρα δεν στελνει δεν ξερω ,και ειχε και φτηνα μεταφορικα 2 ευρω νομιζω?? για στειλε ενα email να δεις και πες οτι εχουν παρει και αλλοι απο ελληνικο φορουμ απο εσενα!! γιατι τωρα οχι???:(

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

εγω απο εκει το πηρα πριν πολυ καιρο και ειπα και το πηρανε και αλλοι απο το φορουμ ,τωρα το ειδα !!!!γιατι τωρα δεν στελνει δεν ξερω ,και ειχε και φτηνα μεταφορικα 2 ευρω νομιζω?? για στειλε ενα email να δεις και πες οτι εχουν παρει και αλλοι απο ελληνικο φορουμ απο εσενα!! γιατι τωρα οχι???:(
δυστυχως λεει δεν δεχεται ουτε καν email!αλλη επιλογη φτηνη?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κινητό μου δεν έχει και τον καλύτερο GPS δέκτη αν έχει κάποιος υπόψιν του κανένα οικονομικό Bluetooth GPS δέκτη , μικρό και αξιόπιστο ας μου πει.γμτ είχα έναν και το καλοκαίρι τον πέταξα γιατί είπα δεν τον χρειάζομαι πλέον!

 

Δοκιμασμενος με εξαιρετική απόκριση

http://www.holux.com/JCore/en/products/products_content.jsp?pno=340

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμενος με εξαιρετική απόκριση

http://www.holux.com/JCore/en/products/products_content.jsp?pno=340

 

Έληγε δημοπρασία στο eBay μόλις! το τσιμπησα με 6 ευρώ(συν 15 μεταφορικά)! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ένα διαφορετικό Primo (έκδοση 9.6.29.341779) έκανε την εμφάνιση στο Play και απευθύνεται στην αγορά της Ινδίας. Η ονομασία του προγράμματος είναι διαφορετική (φέρει το όνομα της ινδικής εταιρίας) αλλά αναφέρει ότι βασίζεται στην iGO Primo Engine.

 

ANS Navigator for Android

 

ANS MapViewer for Android

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμενος με εξαιρετική απόκριση

http://www.holux.com/JCore/en/products/products_content.jsp?pno=340

μολις τον παρελαβα!μου λες πως λειτουργει γιατι ενω τον εκανα συζευξη με το κινητο ανοιγωντας το πριμο με κλειστο το gps του κινητου μου αναφερει να ανοιξω το δεκτη gps.εχω ενεργοποιησει τις ψευδεις τοποθεσιες απο το μενου προγραμματιστων Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

μολις τον παρελαβα!μου λες πως λειτουργει γιατι ενω τον εκανα συζευξη με το κινητο ανοιγωντας το πριμο με κλειστο το gps του κινητου μου αναφερει να ανοιξω το δεκτη gps.εχω ενεργοποιησει τις ψευδεις τοποθεσιες απο το μενου προγραμματιστων

Χμμ δεν θυμάμαι με το igo. Με Sygic το είχα δουλέψει χωρίς πρόβλημα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...