Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς εγκαθηστώ ελληνικά; στο μενού και στη φωνή.

Βρήκα ελληνικά.

Το έχω σε ανάλυση 800 480 και μου κόβει ένα μέρος από κάτω.

 

Η ρομ που έχω είναι JB aokp, αν παίζει κάποιο ρόλο...

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβγαλα φωτογραφίες για να καταλάβετε. Η πρώτη ειναι με όψη απο χαμηλά.

Και η δεύτερη είναι με κανονική όψη. Αυτό που θέλω ει αι με κανονική οψη να τα βλέπω πιο μεγάλα και δρομους και βελάκι.

 

Τι εννοεις οταν λες, οψη απο χαμηλα και κανονικη οψη;

Εγω παντως τα φερνω και πιο κοντα. Λενορμαν με Κωνσταντινουπολεως, σε δυο διοφορετικες αποψεις:

 

[ATTACH]26418[/ATTACH][ATTACH]26419[/ATTACH]

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Πώς εγκαθηστώ ελληνικά; στο μενού και στη φωνή.

Βρήκα ελληνικά.

Το έχω σε ανάλυση 800 480 και μου κόβει ένα μέρος από κάτω.

 

Η ρομ που έχω είναι JB aokp, αν παίζει κάποιο ρόλο...

Και κάτι άλλο άσχετο, η 2D απεικόνηση λειτουργεί κανονικά ή χαλάει πάλι όπως το igo myway?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις οταν λες, οψη απο χαμηλα και κανονικη οψη;

Εγω παντως τα φερνω και πιο κοντα. Λενορμαν με Κωνσταντινουπολεως, σε δυο διοφορετικες αποψεις:

 

 

Αν πας ρυθμίσεις - ρυθμίσεις - ρυθμίσεις χάρτη - άποψη. Θα βρεις 3επιλογές. Μακρια-κανονική - χαμηλά. Εγω αυτο που θέλω είναι να μην αλλαζω την οπτική γωνία του χάρτη. Θελω να έχω επιλέξει την κανονικη κ να μπορώ να κανω zoom σε αυτην την επιλογή για να τα βλέπω όλα μεγαλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας ρυθμίσεις - ρυθμίσεις - ρυθμίσεις χάρτη - άποψη. Θα βρεις 3επιλογές. Μακρια-κανονική - χαμηλά. Εγω αυτο που θέλω είναι να μην αλλαζω την οπτική γωνία του χάρτη. Θελω να έχω επιλέξει την κανονικη κ να μπορώ να κανω zoom σε αυτην την επιλογή για να τα βλέπω όλα μεγαλύτερα.

 

Μα και εγω στην κανονικη το εχω, δεν μπαινω ποτε σε αυτο το μενου ολα γινονται απο την οθονη του χαρτη.

Link to comment
Share on other sites

Μα και εγω στην κανονικη το εχω, δεν μπαινω ποτε σε αυτο το μενου ολα γινονται απο την οθονη του χαρτη.

 

Στο igo my way που είχα στο desire hd κ προσάρμοσα το ζοομ απο το sys. txt. Τώρα δεν γίνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Στο igo my way που είχα στο desire hd κ προσάρμοσα το ζοομ απο το sys. txt. Τώρα δεν γίνεται αυτό.

 

Χρειαζεσαι περισσοτερο ζουμ απο αυτο που ειδες στην δευτερη φωτο;

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεσαι περισσοτερο ζουμ απο αυτο που ειδες στην δευτερη φωτο;

 

Ακριβώς. Αλλιώς όλα τα βλέπω μικροσκοπικά. Δεν θέλω να αποσπαω την προσοχή μου απο το δρομο.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Αλλιώς όλα τα βλέπω μικροσκοπικά. Δεν θέλω να αποσπαω την προσοχή μου απο το δρομο.

Στην δευτερη φωτο που εβαλα εγω ο δρομος σε σχεση με τον χαρτη σου φαινεται μικροσκοπικος; Ειχα πινεζα, αλλα το βελακι ειναι αρκετα μεγαλο. Αν δεν καλυπτεσαι, πιστευω οτι με ενα αλλο σκιν θα μπορεις να εχεις δυνατοτητα για μεγαλυτερο ζουμ.

Link to comment
Share on other sites

Η ανάλυση καθορίζεται από το apk ή από τα zip data και branding?

Αν έχει κανείς από ανάλυση 800χ480 ας μου στείλει να κάνω μια δοκιμή γιατί στο nexus μου κόβει λίγο της άκρες.

Οριζόντια κόβει λίγο απο δεξιά νομίζω και κάθετα κόβει από κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Το κανει και στο Note μου αυτο.Βαλε τη διευθυνση σε landscape mode (οριζοντια) και θα πρεπει να εισαι OK ;)

Τουλαχιστον σε μενα επιασε..

Εχεις δικιο σε οριζοντια θεση δεν υπαρχει προβλημα...

Συνεπως κατι παει λαθος με τη καθετη θεση και την ρύθμιση του φοντου κατα την πληκτρολόγηση γιατι ετσι οπως το βλεπω στην ουσια και στις δυο θεσεις ( οριζόντια και καθετη ) χρησιμοποιεί το φοντο της οριζόντιας θεσης...

 

Επισης κατι αλλο...

Πως αλλαζω το εικονίδιο με την εμφάνιση του αυτοκινητου...

Εχω ενα σωρο και μου εμφανίζεται το βελακι...

Link to comment
Share on other sites

Επισης κατι αλλο...

Πως αλλαζω το εικονίδιο με την εμφάνιση του αυτοκινητου...

Εχω ενα σωρο και μου εμφανίζεται το βελακι...

 

Ρυθμισεις>Ρυθμισεις>Ρυθμισεις Χαρτη>Τρισδιαστατη συλογη οχηματων

Link to comment
Share on other sites

Στο igo my way που είχα στο desire hd κ προσάρμοσα το ζοομ απο το sys. txt. Τώρα δεν γίνεται αυτό.

μπορείς να ρυθμίσεις το ζουμ από το sys.txt . Στο πριμο χρειάζεται [camera1] αντί [smartzoom1] που είχαμε στο igomyway π.χ.

 

[map]

[camera1]

defaultangle=82

[camera11]

defaultangle=84

 

κάνε μια προσπάθεια να δοκίμασες αυτό το σκιν (diMkaWA_P153_pt_ls_default) και πες μας αν δουλεύει σωστά στην δική σου συσκευή

Στο sys.txt να υπάρχει:

[interface]

skin="ui_igo9"

Edited by STEGRA1000
Link to comment
Share on other sites

Πώς εγκαθηστώ ελληνικά; στο μενού και στη φωνή.

Βρήκα ελληνικά.

Το έχω σε ανάλυση 800 480 και μου κόβει ένα μέρος από κάτω.

 

Η ρομ που έχω είναι JB aokp, αν παίζει κάποιο ρόλο...

 

το ειδα γιωργο με επανεκινηση δεν γεινεται τιποτα??

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

το ειδα γιωργο με επανεκινηση δεν γεινεται τιποτα??

Το δοκίμασα, δεν έφτιαξε! :(

Καμιά άλλη ιδέα;

Αν έχει κανείς τα απαραίτητα αρχεία για ανάλυση 800χ480, ας μου τα στείλει να κάνω μια δοκιμή.

 

Το έλυσα το θέμα! Ευχαριστώ πολύ στον φίλο viotos!

Από θέμα λειτουργικότητας είναι καλύτερο από το myway?

Εννοώ να κλειδώνει καλά και να μην χάνει το σήμα μέσα σε πόλη κτλ...

 

Επίσης βρήκα μερικές έξυπνες λειτουργίες όπως, παράκαμψη διαδρομής κτλ...

Αυτό δουλεύει όντως; γιατί στο myway για να παρακάμψω ένα δρόμο που έκλεισε λόγω έργων έπρεπε να βγώ "εκτός πορείας" για να

κάνει επαναυπολογισμό διαδρομής...

 

skin πώς μπορώ να αλλάξω;

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να ρυθμίσεις το ζουμ από το sys.txt . Στο πριμο χρειάζεται [camera1] αντί [smartzoom1] που είχαμε στο igomyway π.χ.

 

[map]

[camera1]

defaultangle=82

[camera11]

defaultangle=84

 

κάνε μια προσπάθεια να δοκίμασες αυτό το σκιν (diMkaWA_P153_pt_ls_default) και πες μας αν δουλεύει σωστά στην δική σου συσκευή

Στο sys.txt να υπάρχει:

[interface]

skin="ui_igo9"

 

Stegra ευχαριστώ πολύ. Σε λιγο θα το δοκιμασω κ θα σας πω...

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα, δεν έφτιαξε! :(

Καμιά άλλη ιδέα;

Αν έχει κανείς τα απαραίτητα αρχεία για ανάλυση 800χ480, ας μου τα στείλει να κάνω μια δοκιμή.

 

Το έλυσα το θέμα! Ευχαριστώ πολύ στον φίλο viotos!

Από θέμα λειτουργικότητας είναι καλύτερο από το myway?

Εννοώ να κλειδώνει καλά και να μην χάνει το σήμα μέσα σε πόλη κτλ...

 

Επίσης βρήκα μερικές έξυπνες λειτουργίες όπως, παράκαμψη διαδρομής κτλ...

Αυτό δουλεύει όντως; γιατί στο myway για να παρακάμψω ένα δρόμο που έκλεισε λόγω έργων έπρεπε να βγώ "εκτός πορείας" για να

κάνει επαναυπολογισμό διαδρομής...

 

skin πώς μπορώ να αλλάξω;

 

Τις ρυθμίσεις καθόλου τις έχεις ψάξει μόνος σου;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τις ρυθμίσεις καθόλου τις έχεις ψάξει μόνος σου;

Φυσικά, δεν είδα κάτι για σκιν όμως. Φαντάστηκα ότι έπρεπε να προσθέσω κάποιο αρχείο ή να πειράξω κάτι

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν δουλεψε το skin φίλε Stegra. Ευχαριστώ πάντως!

 

Επανέρχομαι στο θέμα κ ανεβάζω δυο φώτο για να δείτε τη διαφορά για την οποία μιλάω. Αυτό που προσπαθώ είναι να βλέπω το igo περίπου όπως το sygic.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα κ ανεβάζω δυο φώτο για να δείτε τη διαφορά για την οποία μιλάω. Αυτό που προσπαθώ είναι να βλέπω το igo περίπου όπως το sygic.

Και αυτό είναι θέμα σκιν;

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό είναι θέμα σκιν;

 

Δεν είπα πως είναι θέμα skin. Θεωρώ πως είναι θέμα sys.txt. Κ κάποιος ανέφερε σε προηγούμενο post(νομίζω ο stegra) πως μέσω skin dimka μπορούμε να πειράξουμε το zoom.

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα το Myway που είχα για να δοκιμάσω το Primo για να έχω full screen στο hox μου. Δυστυχώς δεν τα κατάφερα να δουλέψω κάποιες εκδώσεις που βρήκα. Οπότε και θα επανέλθω στο Myway που είχα. Έχει καταφέρει κανείς να δουλέψει το myway σε hd ready ανάλυση; ΑΝ ναι γίνεται να μετατραπεί η έκδοση που είχα ή πρέπει να βρω άλλη;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Το igomyway δεν έχει έκδοση που να δουλεύει σε όλη την οθόνη σε 720p.Aναγκαστικά πας σε primo
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα το νέο Primo Android-Ελληνική έκδοση V3.2 by Manos-Doupas, αλλά δεν βλέπω τις Ρυθμίσεις\Επί πλέον ρυθμίσεις, παρόλο που στο sys έχω το extra_settings=1,

Χρειάζεται απαραίτητα να έχει περαστεί το thin_v1.0.apk? Γιατί εγώ έχω εγκαταστήσει το igo_800x480.apk

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα το νέο Primo Android-Ελληνική έκδοση V3.2 by Manos-Doupas, αλλά δεν βλέπω τις Ρυθμίσεις\Επί πλέον ρυθμίσεις, παρόλο που στο sys έχω το extra_settings=1,

Χρειάζεται απαραίτητα να έχει περαστεί το thin_v1.0.apk? Γιατί εγώ έχω εγκαταστήσει το igo_800x480.apk

Αφού επιλέξεις ως σκιν το Arimi-Manos -> επανεκκίνηση -> γύρισε το κινητό σε landscape και θα δεις το εικονίδιο. Δεν θα το βρεις στις Ρυθμίσεις\Επί πλέον ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...