Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μένα όπως του φίλε στο προηγούμενο post δεν δούλεψε. Μόνο την ώρα άφιξης λέει μεζί με κάτι αλαμπουρνέζικα. Έκανα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάστη και τίποτα.

 

Αν στον φάκελο audio βάλουμε ένα δικό μας ήχο θα μπορεί να το αναπαραγάγει;

Σκέφτομαι στα ραντάρ να βάλω τη σειρήνα της αστυνομίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@ tarzan_t δεν νομίζω να γίνεται έτσι.

 

@όλους

Ανέβασα ένα βίντεο στο youtube με τα βήματα που ακολουθώ για τις αρχικές ρυθμίσεις και στη συνέχεια την περιήγηση στα μενού των speedcams και την αναγγελία της ώρας άφιξης.

Συγνώμη για την ποιότητα του βίντεο.

 

Απ’ αυτά που λέτε για την αναγγελία της ώρας άφιξης κατάλαβα ότι έχετε διαβάσει με μεγάλη προχειρότητα τις οδηγίες μου.

Εκεί γράφω : Για την σωστή TTS εκφώνηση χρησιμοποιήστε την παρακάτω φωνή:

http://www.multiupload.com/V01YFR3VZX

 

Να υποθέσω ότι με την ίδια προσοχή έχετε διαβάσει και τις υπόλοιπες οδηγίες;!:confused:

EDIT

Ο θόρυβος που ακούγεται στο 2:38 δεν προέρχεται από την συσκευή (μάλλον κάποιο λάστιχο έσκασε στη γειτονιά) αλλά η σύμπτωση δεν μου φαίνεται τυχαία ;-)

Edited by mp3buddy
Link to comment
Share on other sites

Ντρεπομαι!:-)

Παντως το μεσημερι πηγα να κατεβασω το αρχειο κ ελεγε πως ελειπε. Αφου το κατεβασουμε το βαζουμε στο φακελο

content->voice;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι!

1)Κατεβασα τις φωνες και παλι ακουω στην αναγγελια αφιξης: "αφιξη στις n b r u i... Κ μετα την ωρα."

2)Συνεχιζουν να μην δουλευουν οι φωνες στις καμερες. Μηπως θελει καποια εντολη στο sys.txt; (εχω αυτο που δινετε στο αρχειο των καμερων μαζι με καποιες δικες μου προσθηκες).

Στο φακελο save εχω μονο το αρχειο poi_visibilities.txt . Τα αλλα δυο που περιγραφεις λειπουν. Λες να φταιει αυτο; κ πως μπορω να τα ξαναβρω;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@ tarzan_t δεν νομίζω να γίνεται έτσι.

 

@όλους

Ανέβασα ένα βίντεο στο youtube με τα βήματα που ακολουθώ για τις αρχικές ρυθμίσεις και στη συνέχεια την περιήγηση στα μενού των speedcams και την αναγγελία της ώρας άφιξης.

Συγνώμη για την ποιότητα του βίντεο.

 

Απ’ αυτά που λέτε για την αναγγελία της ώρας άφιξης κατάλαβα ότι έχετε διαβάσει με μεγάλη προχειρότητα τις οδηγίες μου.

Εκεί γράφω : Για την σωστή TTS εκφώνηση χρησιμοποιήστε την παρακάτω φωνή:

http://www.multiupload.com/V01YFR3VZX

 

Να υποθέσω ότι με την ίδια προσοχή έχετε διαβάσει και τις υπόλοιπες οδηγίες;!:confused:

EDIT

Ο θόρυβος που ακούγεται στο 2:38 δεν προέρχεται από την συσκευή (μάλλον κάποιο λάστιχο έσκασε στη γειτονιά) αλλά η σύμπτωση δεν μου φαίνεται τυχαία ;-)

Αν κοιτάξεις στου οδηγούς θα δεις ότι ο οδηγός για το tts είναι γραμμένος από μένα και μαζί έχω και τις φωνές. Δοκίμασα λοιπόν και με την δικιά σου αλλά και με την δικιά μου και το μόνο που ακούω είναι ότι κι ο tarzan...

Πίστεψέ με ακολούθησα τις οδηγίες κατά γράμμα αλλά δεν...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ούτ' εγώ κατάφερα να το κάνω να δουλέψει, παρά το ότι ακολούθησα τις οδηγίες κατά γράμμα. Είμαι με stock desire HD 2.3.3
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κάντε και μια άλλη προσπάθεια.

Ενσωμάτωσα τα αρχεία από το branding.gro στο data.gro

Οπότε τώρα έχουμε ένα νέο data.gro ενώ το branding.gro είναι το αρχικό του thin.

 

Για ανάλυση qHD: http://www.multiupload.com/V7NP3W1KUN

 

Για ανάλυση 800X480: http://www.multiupload.com/CYDBSLCWSM

 

Διαγραφή /save, data.gro και branding.gro και αντιγραφή των νέων.

Δοκιμάστε επίσης και το αυτό το voice: http://www.multiupload.com/Y5G6V1HE7W

εναλλάξ με το χτεσινό κρατάτε πιο θα σας δώσει καλύτερα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κάντε και μια άλλη προσπάθεια.

Ενσωμάτωσα τα αρχεία από το branding.gro στο data.gro

Οπότε τώρα έχουμε ένα νέο data.gro ενώ το branding.gro είναι το αρχικό του thin.

 

Για ανάλυση qHD: http://www.multiupload.com/V7NP3W1KUN

 

Για ανάλυση 800X480: http://www.multiupload.com/CYDBSLCWSM

 

Διαγραφή /save, data.gro και branding.gro και αντιγραφή των νέων.

Δοκιμάστε επίσης και το αυτό το voice: http://www.multiupload.com/Y5G6V1HE7W

εναλλάξ με το χτεσινό κρατάτε πιο θα σας δώσει καλύτερα αποτελέσματα.

 

Το δοκίμασα σε Samsung Galaxy S2 (rooted) stock ρομ άλλα και πάλι δεν δουλεύει.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Στο φάκελο audio τι αρχεία πρέπει να υπάρχουν;2 φακελοι με ονομασία gr και en και κάποια χύμα wav αρχεία; επίσης πρέπει να υπάρχουν τα αρχεία alertsound.ui και speedfont.ui; τα αρχεία enf.ui και grf.ui υπήρχαν και τα εσβησα.

 

Sent from my HD2

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα το thin v1.5 με άλλο που είναι για Samsung Galaxy S2 και βάζει το iGO στην external_sd,

με αυτήν την αλλαγή διορθώθηκε η αναγγελία ώρας άφιξης και επίσης μπορώ τώρα να επιλέξω στις ρυθμίσεις:

Vis.Warn.-> on

Aud.Warn-> complet

Lang->Ελληνικό

Τύπος-> Female

Sound files-> Ultra

αλλά και εγώ στην δοκιμή δεν έχω φωνή άλλα μόνο μπιπ.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι μήπως είναι κάποια εντολή που μας λείπει στο sys.txt που έχει σχέση με τις κάμερες και την αναγγελία.

Φίλε Mp3buddy υπάρχει τέτοι περίπτωση; Αλλιώς μιας κ έκανες τον κόπο να ανεβάσεις βίντεο με τις ρυθμίσεις δεν ανεβάζεις και ένα με τη διαδικασία εγκατάστασης μπας και εκεί κανουμε κάτι λάθος;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο που διαθέτεις!

Link to comment
Share on other sites

Στο φάκελο audio πρέπει υπάρχει μόνο ένας φάκελος gr. τα υπόλοιπα όπως τα λες. Κάντε μια δοκιμή διαγράφοντας τον φάκελο en.

Στο βίντεο φαίνεται όλη η διαδικασία που κάνω μετά την αντιγραφή των αρχείων όπως τα περιγράφω και ξεκινάω το iGo για τις πρώτες ρυθμίσεις, επανεκκίνηση, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου αλλού είναι το πρόβλημα παιδιά.

mp3buddy κανονικά πρέπει να ακούγεται το μπιπ και μετά η αναγγελία ή κατευθείαν η αναγγελία.? Ρωτάω γιατί αν ακούγεται το μπιπ και μετά η αναγγελία ίσως εκεί να είναι το λάθος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

θα το λύσουμε που θα πάει!Μέσα στον φάκελο audi/gr οι φωνές ειναι κανονικά και ακουγοντε. Αρα πιστεύω πως μια εντολή λείπει να την κάνει να μιλήσει.
Link to comment
Share on other sites

Στο φάκελο audio πρέπει υπάρχει μόνο ένας φάκελος gr. τα υπόλοιπα όπως τα λες. Κάντε μια δοκιμή διαγράφοντας τον φάκελο en.

Στο βίντεο φαίνεται όλη η διαδικασία που κάνω μετά την αντιγραφή των αρχείων όπως τα περιγράφω και ξεκινάω το iGo για τις πρώτες ρυθμίσεις, επανεκκίνηση, κλπ.

 

Το δοκίμασα και αυτό αλλά και πάλι δεν δουλεύει.

 

Εκτός από τον mp3buddy έχει καταφέρει κάποιος να τις κάνει να δουλέψουν?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δε μπορώ να βρω άκρη με την φωνή.Εβαλα και τα καινούρια αρχεία.Ομως μου φαίνεται ότι για κάποιο λόγο δε διαβάζει το φάκελο Gr αλλά μόνο τα αρχεία που είναι χύμα στο φάκελο audio.Με τις ρυθμίσεις που φαίνονται στο video που ανέβασε ο mp3buddy έχω ήχο (μπιπ) μόνο στην επιλογή alert ,ενώ στο voice δεν ακούγεται τίποτε.Πήρα από το φάκελο audio\gr\voice_female το αρχείο fixed_camera.wav,το έβαλα στο φάκελο audio και το ονόμασα !radar.wav αντικαθιστώντας αυτό που υπήρχε ήδη.Τώρα με επιλογή ελληνικά,female,ultra και alert ακούω αντί για μπιπ το "κάμερα ταχύτητας" αλλά χωρίς το όριο.

Από ότι είδα αυτές οι ονομασίες αρχείων !radar.wav κτλ είναι στο αρχείο alertsound.ui που βρίσκεται στο φάκελο audio.Το έσβησα τελείως (και το φάκελο save) και τώρα που το ξανανοίγω έχει εξαφανιστεί το κουμπί alert sound test.Παρόλα αυτά αν μπω μέσα στις ρυθμίσεις των καμερών και πατήσω πάνω στην πρώτη (στην οποία έχω επιλογή alert) μου λέει "κάμερα ταχύτητας" που μάλλον το διαβάζει από το μετονομασμένο !radar.wav

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

...κανονικά πρέπει να ακούγεται το μπιπ και μετά η αναγγελία ή κατευθείαν η αναγγελία.? Ρωτάω γιατί αν ακούγεται το μπιπ και μετά η αναγγελία ίσως εκεί να είναι το λάθος.

κατευθείαν η αναγγελία. Ακόμη και Alert Sound να επιλέξεις υπάρχουν διαφορετικά "μπιπ" που ακούγονται για κάθε κάμερα. Υπάρχουν στο φάκελο audio και ρυθμίζονται στο αρχείο alertsound.ui

 

...για κάποιο λόγο δε διαβάζει το φάκελο Gr αλλά μόνο τα αρχεία που είναι χύμα στο φάκελο audio....

Νομίζω ότι πρέπει να βρεθεί η κατάλληλη εντολή στο section [folders] του sys.txt για να μπορέσει το iGO να δει τον φάκελο audio/gr/voice_female και να διαβάσει το αρχείο voice_scripts.ui …κάτι σχετικό με linked_root, path κλπ. Εξαρτάται όμως και τι ρυθμίσεις έχει κάνει ο δημιουργός του thin στο ίδιο το thin.

Edited by mp3buddy
Link to comment
Share on other sites

κατευθείαν η αναγγελία. Ακόμη και Alert Sound να επιλέξεις υπάρχουν διαφορετικά "μπιπ" που ακούγονται για κάθε κάμερα. Υπάρχουν στο φάκελο audio και ρυθμίζονται στο αρχείο alertsound.ui

Μάλιστα, βασικά όταν επιλέγω sound alert ακούγονται τα μπιπ αλλά όταν επιλέγω voice δεν ακούγεται τίποτα.

Νομίζω ότι πρέπει να βρεθεί η κατάλληλη εντολή στο section [folders] του sys.txt για να μπορέσει το iGO να δει τον φάκελο audio/gr/voice_female και να διαβάσει το αρχείο voice_scripts.ui …κάτι σχετικό με linked_root, path κλπ. Εξαρτάται όμως και τι ρυθμίσεις έχει κάνει ο δημιουργός του thin στο ίδιο το thin.

Δηλαδή στο δικό σου sys.txt δεν υπάρχει τίποτα και οι φωνές δουλεύουν? Περίεργα πράγματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο δικό σου sys.txt δεν υπάρχει τίποτα και οι φωνές δουλεύουν? Περίεργα πράγματα.

Αυτό είναι το περίεργο στην υπόθεση.Προς το παρόν το έλυσα με μετονομασία των αρχείων όπως γράφω παραπάνω.Μια μικρή διαδρομή που έκανα,δούλεψε κανονικά

@mp3buddy

Μπορούμε να περάσουμε και τα σημεία για επικίνδυνες στροφές,σημεία κτλ;

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει το sys.txt του για να κάνω κάποιες συγκρίσεις με το δικό μου; Το θέμα που έχω είναι πως πειράζοντας τις τιμές στις ρυθμίσεις του zoom του χάρτη δεν βλέπω διαφορά ενώ μέχρι χθές έβλεπα.
Link to comment
Share on other sites

Το sys.txt μου είναι αυτό που δίνω με το πακέτο Greek Voices v1.0.rar

Στο section folder έχω τα παρακάτω:

[folders]

; secondary_app="%SDCARD%/iGO"

inked_root_list="/sdcard2/iGO /sdcard/iGO /sdcard/sd/iGO /sdcard/external_sd/iGO /mnt/sdcard/iGO /mnt/sd/iGO /mnt/iGO /storage/iGO /mnt/sdcard/sd/iGO /mnt/sdcard/external_sd/iGO"

secondary_app="/sdcard/iGO"

secondary_root_path="iGO"

has_secondary_root=1

user_backup_path="/sdcard/iGO"

; data="/sdcard/iGO"

; content="/sdcard/iGO/content"

 

Δοκιμάστε να τροποποιήσετε το secondary_app="/sdcard/iGO" και το secondary_root_path="iGO" και με τη δική σας διαδρομή π.χ. secondary_root_path="/external_sd/iGO μήπως και δουλέψει.

EDIT

Βλέπω τώρα αναφορές ότι με τις παρακάτω ρυθμίσεις δουλεύει.

[folders]

has_secondary_root=1

secondary_app="/sdcard/external_sd/iGO"

user_backup_path="/sdcard/external_sd/iGO"

data="/sdcard/external_sd/iGO"

content="/sdcard/external_sd/iGO/content"

 

Βέβαια το κομμάτι /sdcard/external_sd/ διαφέρει από κινητό σε κινητό. Δέστε το inked_root_list.

...Μπορούμε να περάσουμε και τα σημεία για επικίνδυνες στροφές,σημεία κτλ;

Με το Spudtxt converter μπορούμε και κάμερες για Primo να του περάσουμε, θέλει όμως ψάξιμο με τις ρυθμίσεις του spudtxt.ini για να γίνει σωστή μετατροπή. Το σκιν maripol έχει ως βασικές 15 κάμερες του ρωσικού συστήματος, όποτε θέλει τροποποίηση και το σκιν για να έχουμε ένα πιο πλήρες αποτέλεσμα για κάμερες του συστήματος Πριμο

Δες τη εικόνα http://img844.imageshack.us/img844/8350/tableradar650ava.jpg

Edited by mp3buddy
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το skin για την qhd ανάλυση και το ζουμ κατά την πλοήγηση είναι μικρό. Το βάζω στο μεγαλύτερο ζουμ και το δείχνει πολύ μακριά. Πώς μπορώ να το αλλάξω?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...