Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! Η πλοήγηση για πεζό περιλαμβάνει φωνητικές οδηγίες & αν ναι,πως? Προσπάθησα χθες αλλά δεν τα κατάφερα!

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα ρε παιδια εχω το galaxy nexus θα βγει ποτε skin για αυτη την αναλυση 720 x 1280 pixels. εχω το copilot live αλλα δεν !!!
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα ρε παιδια εχω το galaxy nexus θα βγει ποτε skin για αυτη την αναλυση 720 x 1280 pixels. εχω το copilot live αλλα δεν !!!

 

Δεν υπάρχει (ακόμα) skin που να υποστηρίζει πλήρως την ανάλυση της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας υπόψιν αν υπάρχει τι iGO apk με ανάλυση 1024Χ600...!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας υπόψιν αν υπάρχει τι iGO apk με ανάλυση 1024Χ600...!!!

 

The real dimensions of 1024x600/1280x800 is 800x600 - more current version does not supported.

 

Δοκίμασες το 800x600 μπας και κάνει; Πάντως η μεγαλύτερη που υπάρχει απ'ότι βλέπω είναι 960x540.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς πώς εξαφανίζονται όλα τα εικονίδια speed cameras από το χάρτη;

Έχω πάει "speed cameras> ρυθμίσεις κάμερας ταχύτητας", έχω ξεμαρκάρει όλες τις κατηγορίες καμερών (speed camera, mobile speed camera, built-in speed camera κλπ) και σε κάθε μία κατηγορία έχω ορίσει "speedcam Enabled": Ανενεργό και "Alert distance": 100m (τη μικρότερη που έχει).

Παρά ταύτα ο χάρτης εξακολουθεί να τα δείχνει.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς πώς εξαφανίζονται όλα τα εικονίδια speed cameras από το χάρτη;

Έχω πάει "speed cameras> ρυθμίσεις κάμερας ταχύτητας", έχω ξεμαρκάρει όλες τις κατηγορίες καμερών (speed camera, mobile speed camera, built-in speed camera κλπ) και σε κάθε μία κατηγορία έχω ορίσει "speedcam Enabled": Ανενεργό και "Alert distance": 100m (τη μικρότερη που έχει).

Παρά ταύτα ο χάρτης εξακολουθεί να τα δείχνει.

 

Όσες κατηγορίες έχεις στον φάκελο \content\speedcam εμφανίζονται όλες στο χάρτη.

Από το μενού απενεργοποιείς μόνο τον ήχο.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

Έχουμε την δυνατότητα να αφαιρέσουμε τις ειδοποιήσεις για κάμερες και μπλόκα ΑΛΛΑ μόνο στην Αθήνα??

ανεβαίνω την Συγγρού και μου σπάει τα ................... κάθε λίγο και λιγάκι

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Όσες κατηγορίες έχεις στον φάκελο \content\speedcam εμφανίζονται όλες στο χάρτη.

Από το μενού απενεργοποιείς μόνο τον ήχο.

 

Καλησπέρα.

Από ότι βλέπω, ο δικός μου φάκελος "\content\speedcam\" περιέχει τα εξής αρχεία:

-speedcam.spdb

-speedcams.txt

-speedcamstunnel.txt

-SpeedcamUpdates.spud

αλλά δεν έχω επιχειρήσει ποτέ να τα διαγράψω. Μπήκα στο http://index.pois.gr/SpeedCameras.aspx και βλέπω ότι για κατέβασμα υπάρχουν 5 κατηγορίες καμερών. Από κάτω εμφανίζει και το αντίστοιχο πρόγραμμα πλοήγησης (kml, igo plus, igo 8).

Μήπως γνωρίζεις ποιο είναι το καταλληλότερο για igo my way;

Επίσης, πριν κοπιάρω τα καινούργια αρχεία στο \content\speedcam\ θα πρέπει να διαγράψω όλα τα παραπάνω που ήδη έχει μέσα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω εγκαταστήσει το πρόγραμμα αλλά δεν μου βρίσκει με τίποτα δορυφόρο. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς?Χρειάζεται κάποια ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω εγκαταστήσει το πρόγραμμα αλλά δεν μου βρίσκει με τίποτα δορυφόρο. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς?Χρειάζεται κάποια ρύθμιση?

 

κατέβασε από μαρκετ την εφαρμογή gps status and toolbox,άνοιξε την,άσε την να βρει δορυφόρους και όταν κλειδώσει πήγαινέ και άνοιξε το igo και ξανά δοκίμασε .

να έχεις ανοιχτό εκτός από το gps και την επιλογή για εύρεση θέσης μέσω ασυρμάτων δικτύων .

Link to comment
Share on other sites

Το χω βάλει αλλά ούτε αυτό μου κλειδλωνει. μόνο μέσο wi-fi με πλοήγηση απο το πρόγραμμα του κινητού κατάφερα να βρώ μέχρι τώρα δορυφόρο.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο iGo my way έκδοση 8.4.3 179971 λειτουργεί το tmc; υπάρχει κάποιο αρχείο στο φακελλο licence; θα πρέπει να υπάρχει και κάποιο άλλο αρχείο σε κάποιο άλλο φακελλο κι αν ναι ποιο είναι; ευχαριστω εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο iGo my way έκδοση 8.4.3 179971 λειτουργεί το tmc; υπάρχει κάποιο αρχείο στο φακελλο licence; θα πρέπει να υπάρχει και κάποιο άλλο αρχείο σε κάποιο άλλο φακελλο κι αν ναι ποιο είναι; ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

Ελλάδα το tmc δεν λειτουργεί..! εινα κάτι σαν ραδιοφωνική εκπομπή μέσω δορυφόρου που δύνη δεδομένα κινήσεις και έργων που βρίσκονται στην διαδρομή, με αποτέλεσμα να βρίσκει άλλους παρακαμπτηριους δρόμος το πρόγραμμα.;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Και όμως το tmc στις windows mobile εκδόσεις (τουλάχιστον στο primo) λειτουργεί και μέσω gprs,δηλαδή ακόμη και αν δεν έχεις tmc δέκτη στη συσκευή σου.Το είχα δοκιμάσει στο hd2 μου όταν είχα windows mobile και από εδώ Κοζάνη μου έδειχνε μέσω data την κίνηση στην Αθήνα.Προφανώς λοιπόν είτε δε λειτουργεί στην έκδοση igomyway για android μέσω data (γιατί δε νομίζω τα κινητά android να έχουν δέκτη tmc),είτε δεν έχει βρει κάποιος τρόπος για να το κάνει να λειτουργήσει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Από ότι βλέπω, ο δικός μου φάκελος "\content\speedcam\" περιέχει τα εξής αρχεία:

-speedcam.spdb

-speedcams.txt

-speedcamstunnel.txt

-SpeedcamUpdates.spud

αλλά δεν έχω επιχειρήσει ποτέ να τα διαγράψω. Μπήκα στο http://index.pois.gr/SpeedCameras.aspx και βλέπω ότι για κατέβασμα υπάρχουν 5 κατηγορίες καμερών. Από κάτω εμφανίζει και το αντίστοιχο πρόγραμμα πλοήγησης (kml, igo plus, igo 8).

Μήπως γνωρίζεις ποιο είναι το καταλληλότερο για igo my way;

Επίσης, πριν κοπιάρω τα καινούργια αρχεία στο \content\speedcam\ θα πρέπει να διαγράψω όλα τα παραπάνω που ήδη έχει μέσα;

Ευχαριστώ.

Το igo my way skin marioupol 3.3.4 δουλεύει με τα αρχεία txt που χρησιμοποιούμε για το primo κατεβάζεις από εδώ http://index.pois.gr/SpeedCameras_primo.aspx όποιες κατηγορίες σε ενδιαφέρουν . Περισσότερες κατηγορίες μπορείς να βρεις στην iGO Primo 2.0 International Edition του zervdim και στις εκδόσεις του kastel. (κάθε φορά που βάζουμε νέο αρχείο .txt, διαγράφουμε το αρχείο speedcam.spdb.

Αν σε κάποιο από τα αρχεία που έχεις π.χ. speedcamstunnel.txt έχει κάποιες κατηγορίες που δεν τις έχει το νέο αρχείο που θα βάλεις, καλύτερα να το κρατήσεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω android 2.3.4 me V20r. έχω εγκαταστήσει το igo my way αλλά δεν βρίσκει με τίποτα σήμα. μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.

 

Έχω εγκαταστήσει στο κινητό μου (HTC 3D) το igo myway. Η έκδοση είναι 8.4.3.179971, και το skin mariupol v3.3.1.11092.

Στο αρχείο sys.txt,

[project]

name="igo_android"

 

[device]

type="android"

 

[rawdisplay]

screen_xy="960_540:960x499/540x888,854_480:854x442/480x816,800_480:800x442/480x762,480_320:480x295/320x455,400_240:400x225/240x385,320_240:320x221/240x301"

highres=0

double_screen=0

show_cursor=0

combine_dirty=1

 

εμφανίζεται η ανάλυση του κινητού μου, 960χ540. Παρ' όλα αυτά, όταν ανοίγω το igo, δεν "πιάνει" όλη την επιφάνεια του κινητού.

Στην εικόνα που επισυνάπτω φαίνεται πόσο χώρο πιάνει στην οθόνη το πρόγραμμα και σε κόκκινο περίγραμμα το κενό που αφήνει.

Έτσι πρέπει να είναι ή υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την ανάλυση ;

Link to comment
Share on other sites

Το igo my way skin marioupol 3.3.4 δουλεύει με τα αρχεία txt που χρησιμοποιούμε για το primo κατεβάζεις από εδώ http://index.pois.gr/SpeedCameras_primo.aspx όποιες κατηγορίες σε ενδιαφέρουν . Περισσότερες κατηγορίες μπορείς να βρεις στην iGO Primo 2.0 International Edition του zervdim και στις εκδόσεις του kastel. (κάθε φορά που βάζουμε νέο αρχείο .txt, διαγράφουμε το αρχείο speedcam.spdb.

Αν σε κάποιο από τα αρχεία που έχεις π.χ. speedcamstunnel.txt έχει κάποιες κατηγορίες που δεν τις έχει το νέο αρχείο που θα βάλεις, καλύτερα να το κρατήσεις.

 

Mέχρι τώρα κατέβαζα λάθος txt και έβλεπα άλλα αντ΄άλλων. Eυχαριστώ και για το link με τις οδηγίες. Επιτέλους, φως. :thanks:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά εχω android 2.3.4 me V20r. έχω εγκαταστήσει το igo my way αλλά δεν βρίσκει με τίποτα σήμα. μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

Δεν είναι θέμα του iGO αλλά της συσκευής σου. Απευθύνσου στο σχετικό θέμα (της συσκευής σου).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα!βγηκε 2011 q4 navteq?ξερετε κατι?

 

Ναι, αλλά το τελικό (ς) δεν το διόρθωσαν (σ);)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά το τελικό (ς) δεν το διόρθωσαν (σ);)

:(

βρήκα μόνο τα poi

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω το iGo my way 8.4.3 179971. κι ενώ μέχρι χθες δουλεύε τελεια ,από χθες ξαφνικά έγινε πολύ αργό και τα πλήκτρα της εφαρμογής δεν αποκρινονται άμεσα. υπάρχει επάρκεια μνήμης στο κινητο,οπότε το πρόβλημα δεν είναι η μνημη. δεν εχω αλλάξει κάτι στο κινητο ούτε εχω κατεβάσει κάτι καινούργιο. το πρόβλημα παρουσιάστηκε από το πουθενά. μήπως γνωρίζει κανείς κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...