Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι οριακή δυστυχώς αυτή η διαθέσιμη μνήμη, χρησιμοποιώ την πιο ελαφριά ρομ.

Τελικά είχες δίκαιο τα αρχεία 3dl και 3dc κάνουν την μεγαλύτερη ζημιά, ακόμη και αν το σημείο του χάρτη που βλέπεις είναι αρκετά χιλιόμετρα μακριά από το κέντρο στο οποίο υπάρχουν πληροφορίες για τα κτίρια. Έφυγαν αυτά, έμεινε το dem. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω για το ενδιαφερον. Με βοηθησε πανω στο θεμα παρα πολυ και ενας συμφορουμιτης μας αλλα καθε συμβουλη-προταση ευπροσδεκτη ειναι. Το optimus 2x εχω. Αυτος ο συνδυασμος που ειπα παραπανω ειναι ο καλυτερος; Ακολουθωντας την βοηθεια του φιλου που προανεφερα στο κινητο μου αυτη τη στιγμη εχω περασει την εκδοση 8.4.3.179971 με skin mariupol v3.3.1.110922 και χαρτη Teleatlas 2010.12 . Ακομα δεν το εχω δοκιμασει καθολου σε πλοηγηση αλλα απο μενου και γενικοτερα το concept φαινεται πολυ πιο ολοκληρωμενο απο το ndrive που ειχα ως τωρα.

 

Υ.Γ : Το apk που εγκατεστησα ελεγε "iGOMyWay_v8.4.3.179971_thin-v1.6" . Χθες το πρωι που εψαχνα στο ιντερνετ ειχα βρει και ενα apk που ελεγε "..... thin v1.7" . Ξερεις αν υπαρχει καποια σημαντικη διαφορα στην τελευταια εκδοση ή ειναι κατι που δεν θα κανει ιδιαιτερη αισθηση σε εναν χρηστη που δεν πολυασχολειται με το σπορ του navigation οπως εγω.

 

Η οθόνη με τα radar settings και οι επι μέρους οθόνες . Οι αναντιστοιχίες είναι στις εξής κάμερες:

 

1. Railroad--->Εκφωνεί "Κάμερα Ταχύτητας"

2. Give way--->Εκφωνεί "Αφύλακτη Σιδηροδρομική Διάβαση"

3. Dangerous turn--->Εκφωνεί "Δακτύλιος"

4. Tunnel--->Εκφωνεί "Ρανταρ Εκφοβισμού"

5. Dangerous Way--->Εκφωνεί "Σταθμός διοδίων"

 

 

 

Προσπαθώ να ενεργοποιήσω τις κάμερες με ήχο αλλα δεν μπορώ.Ενώ έχω κλικάρει την επιλογή και μου εμφανίζει τις κάμερες στην οθόνη δεν έχω ακουστική ειδοποίηση.

Edited by maximos
Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκαταστήσει όλα τα αρχεία που αναφέρω εδώ;

 

μόλις τελειωσα με το skin και τώρα πρέπει να βγω να το δοκιμάσω έξω.Έβαλα ότι είχες μέσα με τις φωνές.Aψογο skin!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,, παιδια οταν βαζω μετα στο φακελο τα phonename μετα κατα την εκφωνιση λεει κανονικα η αρτεμισ την οδο αλλα μετα αρχισει και λει τα γραμματα ενα ενα,, γιατι:; αν βγαλω το phonename δουλευει κανονικα,, καμια ιδεα;;;;:wacko: εχω μεσα ττσ svox ariadne..και το σκιν mariupol, Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,, παιδια οταν βαζω μετα στο φακελο τα phonename μετα κατα την εκφωνιση λεει κανονικα η αρτεμισ την οδο αλλα μετα αρχισει και λει τα γραμματα ενα ενα,, γιατι:; αν βγαλω το phonename δουλευει κανονικα,, καμια ιδεα;;;;:wacko: εχω μεσα ττσ svox ariadne..και το σκιν mariupol,

 

Λογικό είναι, τα φωνήματα είναι για τις απλές φων'ες κι όχι για το tts.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι, τα φωνήματα είναι για τις απλές φων'ες κι όχι για το tts.

 

Τα φωνήματα είναι για τις TTS φωνές και οχι για τις απλές. Οι απλές είναι προηχογραφημένες και δεν αλλάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Τα φωνήματα είναι για τις TTS φωνές και οχι για τις απλές. Οι απλές είναι προηχογραφημένες και δεν αλλάζουν.

 

Γιατί έχω την εντύπωση ότι ισχύει το ανάποδο;

Τέλος πάντων ας μας πουν οι ειδήμονες...

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω την εντύπωση ότι ισχύει το ανάποδο;

Τέλος πάντων ας μας πουν οι ειδήμονες...

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

τελικα θα μου πει κανενασ τι να κανω;; να τα βγαλω τα phonename;;

και κατι ακομα,, δουλευει το ττσ με με το google map;;

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

-Πέταξέ τα. Δημιουργούν προβλήματα. Τα φωνήματα μόνο για το TTS είναι χρήσιμα, αλλά στην πράξη (για την ελληνική φωνή τουλάχιστον ή και για άλλες γλώσσες) έχουν ξεπεραστεί λόγω καλύτερων ρυθμίσεων εντός της TTS φωνής.

-Δεν έχω δοκιμάσει το TTS των google maps, μάλλον την πειραγμένη έκδοση που προσφέρει πλοήγηση στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω την εντύπωση ότι ισχύει το ανάποδο;

Τέλος πάντων ας μας πουν οι ειδήμονες...

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Λάθος εντύπωση έχεις. Τα φωνήματα βοηθούν στη σωστή προφορά και τονισμό των λέξεων. Αυτό προφανώς μπορεί να συμβεί μόνο σε συνθετικές φωνές. Οι απλές είναι προηχογραφημένες και δεν μπορείς να αλλάξεις ούτε την προφορά ούτε τον τονισμό.

 

nikosz75013 αφου το βλέπεις και μόνος σου οτι δεν δουλεύει σωστά με το phoneme. Βγάλτο και άσε τη φωνή να τα προφέρει όπως θέλει. Γενικά σωστή είναι. Επίσης το παιδί που είχε κάποτε φτιάξει τους κανόνες για τη φωνή έκατσε και πέρασε όλα τα ονόματα των Ελληνικών δρόμων με το σωστό τονισμό (λείπουν μερικά αλλά έχει το 99%). Έτσι ακόμα και στο χάρτη της navteq που επιμένει να μην έχει τόνους στα ονόματα των δρόμων η φωνή τα λέει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ Speedcams για Primo.

ευχαριστω φιλε ,,,,καλημερα....

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ Speedcams για Primo.

 

Αν θέλω να προσθέσω speedcams τις γερμανίας και γενικότερα γι ταξίδια που κάνω έχω που τις βάζο?Στο text speedcams μαζί με τις ελληνικές κάμερες?

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να προσθέσω speedcams τις γερμανίας και γενικότερα γι ταξίδια που κάνω έχω που τις βάζο?Στο text speedcams μαζί με τις ελληνικές κάμερες?

Στο content/speedcam. Μπορείς να τις συγχωνεύσεις σε ένα αρχείο speedcams.txt μαζί με τα ελληνικές κάμερες ταχύτητας ή σε ξεχωριστό αρχείο το οποίο μετονομάζεις σε speedcamsde.txt

Βρε παλικάρια, γιατί δεν δείχνει υψόμετρο...!!!

Κανονικά το δείχνει, στο Mariupol σκιν τουλάχιστον, βέβαια παλαιότερα υπήρχε κάποιο πρόβλημα στο lang_greek.gro και δεν έδειχνε το υψόμετρο αλλά το είχα φτιάξει. Δοκίμασε αυτό το lang_greek.gro.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έβαλα το νέο mariupol skin 3.3.2 καθώς και τα νέα audio files και script που έδωσε ο STEGRA και όλα λειτουργούν καλά τον ευχαριστώ πολύ. Το μόνο μου πρόβλημα είναι οτι όταν επιλέγω τα scheme stegraDay και stegraNight το igo κρασάρει. Μήπως ο δημιουργός έχει κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έβαλα το νέο mariupol skin 3.3.2 καθώς και τα νέα audio files και script που έδωσε ο STEGRA και όλα λειτουργούν καλά τον ευχαριστώ πολύ. Το μόνο μου πρόβλημα είναι οτι όταν επιλέγω τα scheme stegraDay και stegraNight το igo κρασάρει. Μήπως ο δημιουργός έχει κάποια λύση;

 

Τι διαφορετικό έχουν το νέο mariupol skin 3.3.2 skin και τα νέα audio files;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορετικό έχουν το νέο mariupol skin 3.3.2 skin και τα νέα audio files;

 

Νά προσθέσω κι εγώ πού θά βρούμε τό σκιν ?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορώ να βάλω το link από το τη σελίδα του δημιουργού.Αν θέλει κάποιος να μου πει αν επιτρέπεται.Οι αλλαγές είναι παρακάτω:

Fix

- the bug "section camera."

- zoom step

- night mode -> Help Nearby.

- car position after show signpost in 2D

- speedcam voice Spanish

 

New

- Xenon compass big and small. Transparent setting for Xenon.

- lineinfo with a beep.

- normal and small laneinfo

- map doubleclick - menu (default disable)

- sound off/on in map control

- bypass route next xx km/mi in map control

- add/remove speedcam, blockroad, pins from drag mode map

- support a new Speedcam types defination, like in Primo (25 types)

- support speedcam voice Serbian, Estonian

- map quick menu valid route. New function "route options"

 

Για τις νέες κάμερες ''αλλά primo'' ο STEGRA έφτιαξε νέο script καθώς και zip files που μπαίνουν στον φάκελλο content/voice μαζί με το αρχείο tts για την Αριάδνη και έτσι το tts ανακοινώνει από εκεί τις κάμερες και όχι από αρχεία wav που υπήρχαν στο φάκελλο audio και που πολλές φορές ακουγόντουσαν ταυτόχρονα με τις οδηγίες πλοήγησης. Αν επιθυμεί θα τις ανεβάσει και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έβαλα το νέο mariupol skin 3.3.2 καθώς και τα νέα audio files και script που έδωσε ο STEGRA και όλα λειτουργούν καλά τον ευχαριστώ πολύ. Το μόνο μου πρόβλημα είναι οτι όταν επιλέγω τα scheme stegraDay και stegraNight το igo κρασάρει. Μήπως ο δημιουργός έχει κάποια λύση;

Δοκίμασε το scheme που έδωσα εδώ (είναι διορθωμένο να δουλεύει και με νυχτερινό κέρσορα ).

Νά προσθέσω κι εγώ πού θά βρούμε τό σκιν ?

Κάνε αναζήτηση στο Google
Link to comment
Share on other sites

iGO 8.4.3.179971

Παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου πεί τις ρυθμίσεις γιά να έχω χάρτη ημέρας συνεχώς και όχι να παρουσιάζεται ο χάρτης νύχτας αυτόματα ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

iGO 8.4.3.179971

Παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου πεί τις ρυθμίσεις γιά να έχω χάρτη ημέρας συνεχώς και όχι να παρουσιάζεται ο χάρτης νύχτας αυτόματα ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

ρυθμίσεις/χρώματα και θέματα

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...