Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως φταιει αυτο και με το ραδιο?διοτι τωρα δεν εχω τα ακουστικα της σονυ,τα ξεχασα χωριο

Εγω δεν βαζω τα ακουστικα της σονυ, χρησιμοποιω κατι κανονικα ακουστικα (οχι για κινητο δηλαδη, χωρις μικροφωνο) και δεν βλεπω να μου κανει τιποτα παραξενο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω δεν βαζω τα ακουστικα της σονυ, χρησιμοποιω κατι κανονικα ακουστικα (οχι για κινητο δηλαδη, χωρις μικροφωνο) και δεν βλεπω να μου κανει τιποτα παραξενο.

 

με βλεπω για σερβις δηλαδη..

πολυ κουλο μου φαινεται για προβλημα αυτο παντως,και δεν ξερω αν θα μπορουν να το διαπιστωσουν.και το κινητο ειναι σε αριστη κατασταση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε από το smart manager αν έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή με το που σύνδεσης τα ακουστικά να ενεργοποιείται αυτόματα η εφαρμογή του Ραδιοφώνου...
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε από το smart manager αν έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή με το που σύνδεσης τα ακουστικά να ενεργοποιείται αυτόματα η εφαρμογή του Ραδιοφώνου...

 

οχι δεν την εχω ενεργοποιησει!

οσο για τις κλησεις που ανεφερε πριν,οτι μου τις κλεινει αν βαλω ακουστικα κατα τη διαρκεια ομιλιας,το κανει με νοκια ακουστικα μονο.εκατσα και το δοκιμασα με ο,τι ειχα και με ολα τα νοκια το κανει.

τωρα για το ραδιοφωνο,πραγματικα δεν ξερω τι να κανω,καμια μερα θα ξεμεινει απο μπαταρια και θα ψαχνομαι αν το ξεχασω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Hello everyone,

 

There’ve been a fair few questions here on the blog, our support forum and our social media channels, regarding upgrade plans for Android 4.1 (also known as Jelly Bean). Today we are happy to give you a bit of an update. :-)

 

Our latest models, Xperia T and Xperia TX are shipping across global markets as you read this post, and Xperia V is on the way shortly – these smartphones will begin to receive the upgrade to Jelly Bean from mid-Q1 2013.

 

Next up, we can confirm the global versions of Xperia S, Xperia acro S, Xperia ion, Xperia P, Xperia go and Xperia J will be upgraded to Android 4.1* – we will be back with detailed timings for these in due course.

 

We were glad to provide the Android 4.0.4 upgrade for our 2011 Xperia portfolio across most markets and the majority of models but, after thorough evaluation, we have concluded they will not be upgraded beyond Ice Cream Sandwich.

 

Beyond Ice Cream Sandwich we would not able to guarantee owners of these smartphones the user experience you expect and we demand. We will however, continue to support all these products with firmware maintenance releases.

 

As usual, the only official software update news will be found regularly here on the blog and we’ll keep you posted as soon as we have news to share.

 

If you have any questions, feel free to drop them below.

 

Will…

 

*Availability and rollout timing will vary by market and customer variants.

Link to comment
Share on other sites

@Nikos_Mpl

Τσέκαρε στην Διαχείριση LiveWare μήπως είναι ορισμένο όταν βάζεις τα ακουστικά να εκινείται το ραδιόφωνο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

@Nikos_Mpl

Τσέκαρε στην Διαχείριση LiveWare μήπως είναι ορισμένο όταν βάζεις τα ακουστικά να εκινείται το ραδιόφωνο.

 

οχι φιλε μου,δεν εχω τιποτα εκει.

το ωραιο ειναι οτι οταν βαζω ακουστικα νοκια,ειτε του Ν8, ειτε του Ν79 τοτε αρχιζει και παιζει μουσικη ή ραδιοφωνο (ο,τι ειχε παιξει τελευταιο), αντιθετα με τα ακουστικα της SE ο,τι παλιο εχω δεν το κανει!

το θεμα ειναι οτι δεν ειχα του arc S και χρησιμοποιουσα του Ν8 που ειναι πολυ ωραια.

πως μπορει να εξηγηθει αυτο?πραγματικα θα σκασω, εχει κανεις απο εσας ακουστικα νοκια να δοκιμασουμε?εμενα εχει θεμα ή της νοκια εχουν κατι διαφορετικο στην κατασκευη που το προκαλει αυτο? (προσεξα οτι η ακιδα ειναι ελαχιστα πιο μεγαλη στο μηκος)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις απο εσας ακουστικα νοκια να δοκιμασουμε?

Απο τα ακουστικα ειναι το προβλημα, εβαλα αυτα που ειχα και γω στο Ν8 και ανοιξε το ραδιοφωνο με την μια.

Link to comment
Share on other sites

Απο τα ακουστικα ειναι το προβλημα, εβαλα αυτα που ειχα και γω στο Ν8 και ανοιξε το ραδιοφωνο με την μια.

 

μαλλον,το θεμα ειναι οτι δεν εχω αλλα (εκτος απο αυτα του neo V Που δε μαρεσουν) και μουχει σπασει τα νευρα..

τελος παντων,τουλαχιστον δεν εχει κατι το κινητο..

μηπως δοκιμασες να τα βαλεις ενω κανεις κληση?να δουμε αν στην ριχνει κιολας?εμενα αυτο κανει αν τα συνδεσω ενω μιλαω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μηπως δοκιμασες να τα βαλεις ενω κανεις κληση?να δουμε αν στην ριχνει κιολας?εμενα αυτο κανει αν τα συνδεσω ενω μιλαω..

Ναι και αυτο μου το κανει, μου ριχνει την κληση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και αυτο μου το κανει, μου ριχνει την κληση.

 

"τελεια"

σευχαριστω πολυ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο φορουμ..εχω το αρκ ς με την τελευταια αναβαθμιση 4.0.4 (4.1.β.0.587) υπαρχει ευκολος τροπος να το κανω ροοτ χωρις να χασω τισ εφαρμογες που εχω μεσα; ευχαριστω πολυ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο φορουμ..εχω το αρκ ς με την τελευταια αναβαθμιση 4.0.4 (4.1.β.0.587) υπαρχει ευκολος τροπος να το κανω ροοτ χωρις να χασω τισ εφαρμογες που εχω μεσα; ευχαριστω πολυ...

 

δες εδω περα

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στη εκδοση 2.3.4 (4.0.2.Α.0.6.2) και δεν εχω κανει καποια αναβαθμιση ειμαι απολυτα ευχαριστημενος .Αξιζει να παω στην 4.0.4 ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Νεος με arc s στην 4.0.4 δεν λειτουργει το πλαινο κουμπι δεξια κατω της καμερας.

Καποια ιδεα για το τι συμβαινει.

Καθε βοηθεια δεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Νεος με arc s στην 4.0.4 δεν λειτουργει το πλαινο κουμπι δεξια κατω της καμερας.

Καποια ιδεα για το τι συμβαινει.

Καθε βοηθεια δεκτη.

 

οταν λες δε δουλευει?δεν ανοιγει η εφαρμογη της καμερα?δεν τραβαει φωτο? για το 1ο, το κρατας καλα πατημενο?δεν ενεργοποιειται η καμερα με ενα απλο πατημα..

για το 2ο,μηπως απο τις ρυθμισεις της καμερας εχει απενεργοποιηθει το κουμπι και εχει επιλογη να παιζει μονο απο οθονη?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ!!!!!!!!!!!!!

Οντως ηθελε λιγο παραπανω πατημα το κουμπι για να ενεργοποιηθη η εφαρμογη.

Σε ευχαριστω πολυ

 

τι κινητο ειχες πριν?ολα τα κινητα θελουν λιγο παραπανω πατημα για να μην ανοιγει με το παραμικρο η καμερα..αν θες νανοιγει αμεσως τη βγαζεις συντομευση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αν θες νανοιγει αμεσως τη βγαζεις συντομευση.

Εγω με συντομευση ανοιγω την καμερα. Το κουμπι ειναι πολυ μικρο και δεν πατιεται ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

επειδή το κινητό μου μετά από ένα χρόνο λειτουργίας και πολλές αναβαθμίσεις κολλάει να ανοίγει τα μενού

υπάρχει η δυνατότητα να του κάνω φορμάτ και επανεγκατάσταση το android ics?

επειδή στο κινητ΄δε το χω ξανακάνει υπάρχει κάποιος οδηγός για αυτό? βασικά είναι δυνατόν ή

πρέπει να το στείλω στη sony?

Link to comment
Share on other sites

επειδή το κινητό μου μετά από ένα χρόνο λειτουργίας και πολλές αναβαθμίσεις κολλάει να ανοίγει τα μενού

υπάρχει η δυνατότητα να του κάνω φορμάτ και επανεγκατάσταση το android ics?

επειδή στο κινητ΄δε το χω ξανακάνει υπάρχει κάποιος οδηγός για αυτό? βασικά είναι δυνατόν ή

πρέπει να το στείλω στη sony?

 

Eγώ θα σου πρότεινα να του έκανες μέσω pc companion μία επιδιόρθωση, αυτό σημαίνει ότι θα σου σβήσει ότι έχεις στην εσ. μνήμη αλλά δεν είναι ουσιαστικό πρόβλημα, πάρε ένα backup τις επαφές και είσαι οκ.

Προχτές έκανα στο κινητό της γυναικας μου που κόλλαγε και έτσι λύθηκε το πρόβλημα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

θα μου σβήσει και τις εφαρμογές και όλα όμως? backup τις επαφές πως τις παίρνω?

τις εφαρμογές ναι, αλλά μέσω play store τις ξανακατεβάζεις με την μία, φαντάζομαι φωτό και βίντεο στην εσωτ. δεν έχεις . Τις επαφές συνδεσέ το στο pc να στις περάσει με συγχρονισμό στο gmail

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...