Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε κάποια stable να μου προτείνετε; οι 2 τελευταίες ΚΚ που αναφέρθηκαν τι bugs έχουν;

Η εκδοση για την οποια εγραψα εγω εχει θεμα με το τελικο ς. Την κραταω γιατι εχει σταθεροτατο wifi, εχει καλη διαχειριση ραμ και δεν εχει κανενα κολλημα. Η αλλη εκδοση κιτκατ ειδα οτι εχει κανονικα τελικο ς αλλα ολα τα αλλα δεν ξερω αν ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ χρησιμοποιώ αυτή τη ροομ legacyxperia δεν νομίζω να βρεις σε staable κάποια, δεν έχω πρόβλημα με την καθημερινή χρήση, αν και θα ήθελα καλύτερη μπαταρία, το wifi τη ''σκοτώνει''
Link to comment
Share on other sites

Σουπερ-ντουπερ κιτ-κατ εκδοση με......1.000.000 ρυθμισεις,σφαιρατη στα 1.0GHz για το s,πανεμορφη,ειναι η

rr-Resurrection_Remix_KK_v5.1.1-20140507-anzu.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2724566

 

Φίλε μου τη δουλεύεις αυτή τη ρομ; γιατί σε εμένα έβγαλε χίλια προβλήματα.

Και δεν είχε και το play store στα gapps....

 

:kill:

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση για την οποια εγραψα εγω εχει θεμα με το τελικο ς.

Το ελυσα αυτο το προβλημα με την εφαρμογη FontFly http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2597651&__utma=248941774.1155572123.1401406455.1401406455.1401406455.1&__utmb=248941774.1.10.1401406455&__utmc=248941774&__utmx=-&__utmz=248941774.1401406455.1.1.utmcsr=forum.xda-developers.com|utmccn=%28referral%29|utmcmd=referral|utmcct=/showthread.php&__utmv=-&__utmk=231384092 . Ηταν θεμα γραμματοσειρας. Φλασαρουμε το αρχειο και απο τις διαθεσιμες γραμματοσειρες διαλεγουμε την WP8 .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ χρησιμοποιώ αυτή τη ροομ legacyxperia δεν νομίζω να βρεις σε staable κάποια, δεν έχω πρόβλημα με την καθημερινή χρήση, αν και θα ήθελα καλύτερη μπαταρία, το wifi τη ''σκοτώνει''

 

Σε πολλες κκ ρομ που στηριζονται στην legacyxperia υπαρχει ρυθμισει για το καθε ποτε θα σκαναρει το wi-fi,15-30-45-60-75 και παει λεγοντας δευτερολεπτα.Το βαζεις καθε 1 λεπτο(default τα 15sec) και η μπαταρια κερδιζει χρονο.

To εχει σιγουρα η nameless-4.4.2-20140525 που την θεωρω την πιο stable.

Aπλα mε τις κκ εχω θεμα με το viper,το top eleven οπου στο viper δεν στελενει με τιποτα φωτογραφιες ενω πανε κανονικα τα sms,και στο αλλο συνδεετε την πρωτη φορα μετα απο απειρες προσπαθειες.Και το εχω ψαξει για λυση,αλλα δεν......

Τωρα φοραω την xperia z1 honami που ειναι η μονη σε συνεργασια με το kernel LuPuS_anzu_Stock-gB+iCsv16-full εχει το καλυτερο wi-fi σε ICS.........θα ελεγα 20% χειροτερο απο τις κκ που ειναι τουμπανο........:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου τη δουλεύεις αυτή τη ρομ; γιατί σε εμένα έβγαλε χίλια προβλήματα.

Και δεν είχε και το play store στα gapps....

 

:kill:

 

Ειναι πολυ καλη.Προφανως δεν περασες τα σωστα gapps........δηλαδη ολες τις εφαρμογες της google,για αυτο σου εβγαζε προβληματα.

Εκει που εχει την rom συνηθως απο κατω γραφουνε τα gapps.

Πχ η εκδοση ρομ 5.1.2 θελει τα gapps LIGHT_GAPPS-RR-KK-4.4.2-20140316-ART

- Make sure you are either on any KitKat ROM (CM11, etc) or on 4.2.2 TW based ROM and NOT on 4.1.2 TW based ROM

- Download the latest build

- Download Gapps

- Take a nandroid backup

- Recommended - Full wipe and factory reset

- Flash ROM using latest ClockworkMod recovery

- Flash Gapps

- Reboot.

- Enjoy!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πες του να κάτσει στα αυγά του γιατί ότι και να βάλει από την 4 θα σέρνεται..

 

Ετσι νομιζα και εγω.......

Θελει πολυ καθαρη και καλη εγκατασταση μια ρομ.

Kανει φοβερη δουλεια πριν την εγκατασταση να φλασαρουμε το GS2ROMNukeV1.3

Καθαριζει οτι πρεπει να υπαρχει καθαρο για σωστη εγκατασταση.

οποια ics η kk τεσταρω δουλευει βουτυρο ακομα και μετα απο τις 25-30 εγκαταστασεις προγραμματων παιχνιδιων κτλ..

Ειδικα στις κκ εχεις και πανισχυρο wifi........

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια ειναι σταθερη rom αυτη τη στιγμη να την φλασαρω σε ενα LT18 καποιου φιλου.

Εγω εχω εδω και κανα μηνα την εκδοση Xperia UltraKat v2.1.1 και δεν μου εχει βγαλει καποιο προβλημα. Δεν μου διαβαζε το ς και το διορθωσα με το προγραμμα FontFly

Εχω βαλει στο arc s μου την ρομ Xperia UltraKat v2.1.1 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2648304 οπου ειναι kit kat.

Η κιτ κατ φαινεται να ειναι η καλυτερη εκδοση που εχει βγει σε android. Ελαφρiα ρομ, πολυ smooth, κανενα κολλημα.

Πολυ καλη διαχειριση ραμ και σταθερο σημα wifi. Τοσο σταθερο wifi δεν ειχα με καμια ρομ ουτε με την μαμισια.

Στα αρνητικα η μπαταρια που μου βγαζει περιπου μια μερα (το περιμενα).

Το ελυσα αυτο το προβλημα με την εφαρμογη FontFly http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2597651&__utma=248941774.1155572123.1401406455.1401406455.1401406455.1&__utmb=248941774.1.10.1401406455&__utmc=248941774&__utmx=-&__utmz=248941774.1401406455.1.1.utmcsr=forum.xda-developers.com|utmccn=%28referral%29|utmcmd=referral|utmcct=/showthread.php&__utmv=-&__utmk=231384092 . Ηταν θεμα γραμματοσειρας. Φλασαρουμε το αρχειο και απο τις διαθεσιμες γραμματοσειρες διαλεγουμε την WP8 .
Link to comment
Share on other sites

Σε πολλες κκ ρομ που στηριζονται στην legacyxperia υπαρχει ρυθμισει για το καθε ποτε θα σκαναρει το wi-fi,15-30-45-60-75 και παει λεγοντας δευτερολεπτα.Το βαζεις καθε 1 λεπτο(default τα 15sec) και η μπαταρια κερδιζει χρονο.

To εχει σιγουρα η nameless-4.4.2-20140525 που την θεωρω την πιο stable

 

Δεν έχω βρει αυτή τη ρύθμιση στα σύνθετα είναι;

Link to comment
Share on other sites

H nameless-4.4.2-20140525 το εχει στις ρυθμισεις-extra (νομιζω, διοτι εχω αλλη ρομ τωρα),παντως η συγκεκριμενη το εχει 100% διοτι το ρυθμισα το wifi

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Στη LX CM11 10-6-14 δεν έχει τέτοια ρύθμιση.

ε περνα την nameless-4.4.2-20140525 για να εχεις αυτην την επιλογη.

Exει πολλες επιλογες μικρορυθμισεων........ποιος ομως τις γνωριζει ολες.......:-)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2760675

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Λοιπον,πετυχα στο xperia arc s με ics custom rom με antutu 5.1 9011 βαθμους.

χρονισμενο στο 1.4ΜΗz ανωτερη και 245 κατωτερη.rush kernel με τα libs του.

performance και bfq.

Eιναι η rom iridescent Zed με δυο mods που περασα,ενα εχει αναβαθμιση adreno και το αλλο γενικως επεμβαινει στο συστημα.

το κινητο ειναι ταχυτατο και smooth μετα απο 7 μερες "δοκιμης" με 23 εφαρμογες εγκατεστημενες απο εμενα.

Δουλευει επισεις το Greenify.

H μπαταρια αποτελει επισης εκπληξη αφου μετα απο βαρια χρηση ειναι 2 παρα κατι το πρωι και εχει 25% υπολοιπο.

το ειχα φορτησει πληρως 9 το πρωι.εργοστασιακη μπαταρια απο το 2011.........

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν και κιτ κατ θα ηταν ακομα καλυτερο.

 

Αν θες 220mb free ram,HD video με 30fps,και τελειες φωτο με την cyber shot,ics.

Οι μισες λειτουργιες-μικρορυθμισεις των κιτ-κατ δεν επιφερουν καποια αλλαγη,ενω η καμερα ειναι μετριοτατη,χωρια οτι ειναι 480p το βιντεο,ασχετο που την αναφερουν ΗD,ενω οσες καταφερανε το 720p "σερνονται" με 18fps.......

Το μεγαλο οπλο του arc ειναι η καμερα........και δεν την χαραμιζω.......:)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Αν θες 220mb free ram,HD video με 30fps,και τελειες φωτο με την cyber shot,ics.

Με κατω απο 100mb free ram και ουτε 1 λαγκαρισμα. Αυτο τα λεει ολα!:p

Link to comment
Share on other sites

Με κατω απο 100mb free ram και ουτε 1 λαγκαρισμα. Αυτο τα λεει ολα!:p

 

Mια χαρα,λες και δεν τις εχω δοκιμασει ολες τις 4.4.,αν δεν σε ενοχλει και το χοροπηδητο του βιντεο,βασιλιας :p

οπως λες ομως ΚΑΤΩ απο 100 mb,οποτε.......

R.A.M. = Random Access Memory δηλαδη μνήμη τυχαίας προσπέλασης.Είναι η μνήμη στην οποία αποθηκεύεται ένα πρόγραμμα η ένα αρχείο για να εκτελεστεί

ή να τροποποιηθεί.Σε περίπτωση διακοπής ρεύματος τα δεδομένα χάνονται.Όσο ποιο μεγάλη η RAM τόσο πιο πολλές εφαρμογές και δεδομένα μπορούμε να φορτώσουμε........

η ram είναι η μνήμη που χρησιμοποιεί η συσκευή για να τρέξει τις εφαρμογές και όσο περισσότερη είναι αυτή, τόσο καλύτερα λειτουργεί..

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη διαχειριση ram γινεται με την κιτ κατ. Αν δεν σε νοιαζει αυτο και θες οντως καλη καμερα τοτε μενεις στις προηγουμενες εκδοσεις.

Δυστυχως ειναι ark s και οχι note 4 αρα ή θα εχεις το 1 ή το αλλο, εκτος και αν στην Lollipop εχει και καλη διαχειριση ραμ και καλη καμερα. :p

Link to comment
Share on other sites

τι να πρωτοτρεξει με τα 100mb?

βασικα πηρα ενα xperia Μ που με χαλαει στη καμερα και το μεγεθος οθονης γιατι με μπερδευουν τα πληκτρα πανω στην οθονη.

αν μπορουσα να περασω την ραμ και τον επεξεργαστη στο arc s,θα ειχα το ιδανικο για εμενα τηλεφωνο......:):lol:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Αν θες 220mb free ram,HD video με 30fps,και τελειες φωτο με την cyber shot,ics.

Οι μισες λειτουργιες-μικρορυθμισεις των κιτ-κατ δεν επιφερουν καποια αλλαγη,ενω η καμερα ειναι μετριοτατη,χωρια οτι ειναι 480p το βιντεο,ασχετο που την αναφερουν ΗD,ενω οσες καταφερανε το 720p "σερνονται" με 18fps.......

Το μεγαλο οπλο του arc ειναι η καμερα........και δεν την χαραμιζω.......:)

 

Φαντάζομαι δεν λες αυτήν εδώ...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2573778

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
τι να πρωτοτρεξει με τα 100mb?

βασικα πηρα ενα xperia Μ που με χαλαει στη καμερα και το μεγεθος οθονης γιατι με μπερδευουν τα πληκτρα πανω στην οθονη.

αν μπορουσα να περασω την ραμ και τον επεξεργαστη στο arc s,θα ειχα το ιδανικο για εμενα τηλεφωνο......:):lol:

Όταν βρεις το τρόπο,πες το και σε μένα(Arc S + Mdual) !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
γεια σας.μπορει καποιος να μου πειι βημα βημα πως να κανω ροοτ το arc s lt18i?ευχαριστω

 

Υπάρχει πλήρης οδηγός σε πιο πίσω σελίδες...

Γιατί θεωρείτε πιο εύκολο να γράψουμε τον οδηγό ξανά από το να ψάξετε;

 

:wacko::wacko:

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πλήρης οδηγός σε πιο πίσω σελίδες...

Γιατί θεωρείτε πιο εύκολο να γράψουμε τον οδηγό ξανά από το να ψάξετε;

 

:wacko::wacko:

Έψαξα φίλε μου αλλά ψιλο μπερδεύτηκα σε μερικά θέματα

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα φίλε μου αλλά ψιλο μπερδεύτηκα σε μερικά θέματα

 

Οπότε ρώτα τι ακριβώς σεμπέρδεψε.

Δεν είναι και το πιο εύκολο να γράφουμε από την αρχή τον οδηγό.

:)

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Οπότε ρώτα τι ακριβώς σεμπέρδεψε.

Δεν είναι και το πιο εύκολο να γράφουμε από την αρχή τον οδηγό.

:)

 

Με τους adb drivers.τους εγκατέστησα αλλά δεν ξέρω ΓΤ δεν πέτυχε.ενώ φαίνεται τόσο εύκολο το root!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...