Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

που κολλάς?

πες μου τα βήματα που ακολουθείς

κανω αυτα που λεει ακριβως στο youtube

 

μου βγαζει τα παρακατω και κολλαει εκει

 

http://i.imgur.com/bhcadVB.jpg

 

οι ρυθμισεις μου ειναι οι

α) Ρυθμίσεις --> Ασφάλεια --> Τικάρουμε τις Άγνωστε πηγές

β) Ρυθμίσεις --> Επιλογές για προγραμματιστές --> Τικάρουμε το Εντοπισμός σφαλμ. USB

γ) Ρυθμίσεις --> Xperia --> Συνδεσιμότητα --> Λειτουργ. σύνδεσης USB --> Λειτουργία μαζικής αποθήκευσης (MSC mode)

 

υ.γ. εχω την 4.0.4 με αριθ εκδοσης 4.1.Β.587

Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανω αυτα που λεει ακριβως στο youtube

 

μου βγαζει τα παρακατω και κολλαει εκει

 

http://i.imgur.com/bhcadVB.jpg

 

οι ρυθμισεις μου ειναι οι

α) Ρυθμίσεις --> Ασφάλεια --> Τικάρουμε τις Άγνωστε πηγές

β) Ρυθμίσεις --> Επιλογές για προγραμματιστές --> Τικάρουμε το Εντοπισμός σφαλμ. USB

γ) Ρυθμίσεις --> Xperia --> Συνδεσιμότητα --> Λειτουργ. σύνδεσης USB --> Λειτουργία μαζικής αποθήκευσης (MSC mode)

 

υ.γ. εχω την 4.0.4 με αριθ εκδοσης 4.1.Β.587

 

Φλάσαρε με το flashtool την 4.1.A.0.562 και μετά κάνε root με το runme.bat και μόλις τελειώσει ξαναπερνάς την 4.1.Β.587 με το flashtool

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/T2eLq62.png

το εκανα και μου βγαζει αυτο

 

Σε κάποια φάση σου έγραψε root access allowed άρα σημαίνει ότι το έκανες... Αν στο μενου σου βγάζει το εικονίδιο SuperUser είσαι οκ.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια φάση σου έγραψε root access allowed άρα σημαίνει ότι το έκανες... Αν στο μενου σου βγάζει το εικονίδιο SuperUser είσαι οκ.

 

σωστος....και σε μενα εχει βγαλει κατι κουφα αλλα γινεται

Link to comment
Share on other sites

και εγω εψαξα για super user κατευθειαν αλλα δεν εχει

 

υ.γ. με εσκασε αλλα το εκανα

παιζει ρολο το runme απο που θα το κατεβασεις

τελικα ολα οκ, παμε παρακατω

ευχαριστω ολα τα παιδια που βοηθησανε

 

καλημερα

εκτος απο x parts υπαρχει αλλος τροπος να εγκαταστησουμε τη CWM

γιατι δε μπορει να μπει το κινητο στη recovery με το volume down

αλλα μπαινει σε ασφαλη λειτουργια, προφανως δε κανει instal τη CWM

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Τελικά γνωρίζει κανείς πως βγάζει ονόματα επαφων όταν πληκτρολογούμε τα πρωτα 3-4 ψηφία;

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εκτος απο x parts υπαρχει αλλος τροπος να εγκαταστησουμε τη CWM

γιατι δε μπορει να μπει το κινητο στη recovery με το volume down

αλλα μπαινει σε ασφαλη λειτουργια, προφανως δε κανει instal τη CWM

 

Το CMW το κάνεις εγκατάσταση μέσα από το xparts. Ανοιξε το xparts και πάνε στην καρτέλα installs και από εκει το κάνεις εγκατάσταση.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

χαχα, ετσι συμφωνω και εγω! οποτε πιανω το αρκ στα χερια μου μουρχεται να το παρω πισω και να της δωσω το Τ..αλλα οκ,μεχει βολεψει η ταχυτητα του! ομως οντως, αυτο το μεγεθος και σχημα ηταν απλα το τελειο.. εαν ηταν γρηγορο και με 1 GB ram δε θα το αλλαζα ουτε σε 2 χρονια. Ισως μελλοντικα να ξαναδουμε κατι παρομοιο..μεχρι τοτε προτιμω το Τ λογω ανεσης στη δυναμη που διαθετει..

Και εγώ ενώ είχα το arc,και τώρα έχω το Τ,έβαλα μία κάρτα στο arc μόνο και μόνο για να μην το βάλω στο συρτάρι.Και το Τ είναι σχετικά όμορφο αλλά το arc είναι ότι πιο όμορφο έχω δει ποτέ σε κινητο(προσωπική γνώμη πάντα)Ελπίζω να βγεί κάποτε κάτι αντίστοιχο.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μια χαζή ερώτηση,αλλά δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με root κλπκλπ.Αν κάνω το κινητό root υπάρχει κάποιος τρόπος να το επαναφέρω μετά? Εννοώ μέσω sus,όχι unroot και μπερδέματα.
Link to comment
Share on other sites

Όπως το είπες. Με το SEUS κάνοντας μια απλή επαναφορά γίνεσαι πάλι unroot και θέτεις την εγγύηση πάλι σε ισχύ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ενώ είχα το arc,και τώρα έχω το Τ,έβαλα μία κάρτα στο arc μόνο και μόνο για να μην το βάλω στο συρτάρι.Και το Τ είναι σχετικά όμορφο αλλά το arc είναι ότι πιο όμορφο έχω δει ποτέ σε κινητο(προσωπική γνώμη πάντα)Ελπίζω να βγεί κάποτε κάτι αντίστοιχο.:rolleyes:

 

ηταν το ιδανικο μεγεθος σε ολα, παχος οθονη κτλ.. αν ηταν Τ στο εσωτερικο δεν θα το αλλαζα για 2 χρονια..(γιαυτο δεν ειναι.. :lol: :p )

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ είχα πάντα τηλέφωνα erricson,και μετά sony erricson και τώρα sony.Νομίζω ότι οι καλές εποχές πέρασαν...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ είχα πάντα τηλέφωνα erricson,και μετά sony erricson και τώρα sony.Νομίζω ότι οι καλές εποχές πέρασαν...

 

 

αν ειχες και στην εποχη πριν sony τοτε εισαι λαθος :P μιας και ειχα και εγω απο πολυ παλια και θεωρω οτι πλεον τα sony (αν και τη sony δεν την πηγαινα ποτε) ειναι πολυ καλυτερα απο τα τελευταια sonyericsson.

Πχ αν σκεφτεις τι τηλεφωνα εβγαζε τοτε, επι T29s, Τ 68ι, k810, κτλ και τι μαπες ειχε βγαλει μετα, πχ G900 και αλλα, νομιζω οτι πλεον η κατασταση βελτιωθηκε αρκετα. και δεν ξερω αν φταιει η ericsson, απλα νομιζω οτι δεν τους επαιρνε να μην κανουν αλματα στην εξελιξη.

Αντιθετα τα νοκια μετα το 3310 δεν τα πηγαινα..δεν μαρεσαν για καποιο λογο, μεχρι και πριν το Ν95, οπου εκαναν παλι ωραια κινητα.

Edited by zxr

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καινουργιος και θελω βοηθεια πως να κανω roote σε xperia arc s me android 4 πρωτη φορα θα κανω και τι παιζει με εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. παιδια αξιζει να το αγορασω? οι τελευταιες παρτιδες ποια εκδοση αντροιντ εχουν στο κουτι?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. παιδια αξιζει να το αγορασω? οι τελευταιες παρτιδες ποια εκδοση αντροιντ εχουν στο κουτι?

 

για μενα οχι, ειναι πολυ αργο και μπουκωνει για πλακα. αν του βαλεις μια αλλη ρομ οκ,παει πολυ πιο γρηγορα,αλλα θεωρω πως δεν αξιζει να μπλεκεις εφοσον με τα ιδια λεφτα παιρνεις το Ρ που πραγματικα παει σφαιρα και δε θα το σκεφτεσαι να βαζεις εφαρμογες και να το λιωνεις. Εκτος αν το θες μονο για τηλεφωνα και τιποτα αλλο.

 

καλησπερα καινουργιος και θελω βοηθεια πως να κανω roote σε xperia arc s me android 4 πρωτη φορα θα κανω και τι παιζει με εγγυηση?

 

Δες ποια εκδοση εχεις και αναλογως διαβασε εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=339346

ή εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333153&page=10

 

λογικα την 4.0.4 θαχεις οποτε το 1ο λινκ σου κανει. ουσιαστικα αλλαζεις κερνελ και πας στον 4.0.3 που το ρουτ ειναι πανευκολο και μετα γυρνας σε 4.0.4 παλι. αυτο λενε οι οδηγιες του 1ου. το 2ο ουσιαστικα ειναι και μερος του 1ου αφου σου λεει πως γινεσαι ρουτ απο τον 4.0.3

 

με εγγυηση, απλα δεν καλυπτεσαι εκτος αν κανεις μια αναβαθμιση με το seus: http://www.sonymobile.com/global-en/tools/update-service/

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει πως γινετε να μεταφερω εφαρμογες που ειναι εγκαταστημενες στην κυρια μνημη στην SD Μνημη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει πως γινετε να μεταφερω εφαρμογες που ειναι εγκαταστημενες στην κυρια μνημη στην SD Μνημη.

 

Κατέβασε το Titanium Backup και κάνε διαχείρηση των εφαρμογών όπως θέλεις. Μπορείς να διαγράψεις τα πάντα να μεταφέρεις στην κάρτα και έτσι να ελευθερώσεις την μνήμη του τηλεφώνου.

Μία άλλη επιλογή είναι το link2sd. Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το πρώτο. Δες τα και ανάλογα τι σε βολεύει.

Εννοείται ότι πρέπει να έχεις κάνει root για να δουλέψουν.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Root? Πρωτη μου φορα σε android κινητο :-) Αν γινετε καποιο guide για το πως γινετε? Απλα δεν μπορω να κανω ενα search γιατι ειμαι απο κινητο κ θα μου βγει η πιστη :-) αν εχεις καποιον link προχειρο? . Ευχαριστω:-)
Link to comment
Share on other sites

Root? Πρωτη μου φορα σε android κινητο :-) Αν γινετε καποιο guide για το πως γινετε? Απλα δεν μπορω να κανω ενα search γιατι ειμαι απο κινητο κ θα μου βγει η πιστη :-) αν εχεις καποιον link προχειρο? . Ευχαριστω:-)

 

Υποθέτω έχεις 4.0.4 ICS οπότε δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=339346

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Titanium Backup και κάνε διαχείρηση των εφαρμογών όπως θέλεις. Μπορείς να διαγράψεις τα πάντα να μεταφέρεις στην κάρτα και έτσι να ελευθερώσεις την μνήμη του τηλεφώνου.

Μία άλλη επιλογή είναι το link2sd. Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το πρώτο. Δες τα και ανάλογα τι σε βολεύει.

Εννοείται ότι πρέπει να έχεις κάνει root για να δουλέψουν.

 

δεν ειναι αναγκη να κατεβασεις εφαρμογη για να το κανεις αυτο..και ειδικα στο arc S Που θελει οικονομια στο κατεβασμα..

Απλα πας απο ρυθμισεις εφαρμογες και ειτε πας στην SD οποτε οσες μπορουν να μεταφερθουν στις δειχνει εκει με ενα κουτακι διπλα το οποιο τσεκαρεις και μεταφερονται ειτε πας στις εφαρμογες που θες και εχει επιλογη μεταφορα στην SD

 

οσο για ρουτ, διαβασε το παραπανω post μου..εξηγω στο φιλο καποια πολυ βασικα που θα σε βοηθησουν. ακριβως τα προηγουμενα μου δες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...