Jump to content

Honor (U8860)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.teamandroid.com/2012/08/01/root-huawei-u8860-ics-b923-android-40-firmware/2/

 

Εδω αναφερεται στην 923 ομως.....Τι κανουμε?????

 

Η 923 είχε βγει εδώ και καιρό στο εξωτερικό, άμα δείτε το σχετικό νήμα στο XDA, πιθανόν να γίνεται root αλλά μάλλον δε παίρνει custom recovery οπότε pink screen πάπαλα....:mad: ( ειλικρινά δε θυμάμαι και πρέπει να κάτσω να ξαναδιαβάζω το νήμα στο XDA ... )

Το θέμα είναι ότι η ICS έχει φτάσει για το Honor στην Β977 και εμάς μας έδωσαν την 923....?

 

Πάνω που έλεγα να αρχίσω να δοκιμάζω custom roms ( CM κλπ ), με τα καλά λόγια που διαβάζω από όσους συμφoρουμίτες ήδη την έβαλαν που φαίνεται πως θα την κατεβάσω και ας χάσω το root προς το παρόν, ευτυχώς τουλάχιστον που η Huawei δε γεμίζει το κινητό με τόνους bloatware σκουπιδιών όπως άλλες εταιρείες :D

 

Παρεμπιπτόντως, τη βάλατε απευθείας OTA ή μέσω Hisuite ή με άλλον τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 234
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η 923 είχε βγει εδώ και καιρό στο εξωτερικό, άμα δείτε το σχετικό νήμα στο XDA, πιθανόν να γίνεται root αλλά μάλλον δε παίρνει custom recovery οπότε pink screen πάπαλα....:mad: ( ειλικρινά δε θυμάμαι και πρέπει να κάτσω να ξαναδιαβάζω το νήμα στο XDA ... )

Το θέμα είναι ότι η ICS έχει φτάσει για το Honor στην Β977 και εμάς μας έδωσαν την 923....?

 

Πάνω που έλεγα να αρχίσω να δοκιμάζω custom roms ( CM κλπ ), με τα καλά λόγια που διαβάζω από όσους συμφoρουμίτες ήδη την έβαλαν που φαίνεται πως θα την κατεβάσω και ας χάσω το root προς το παρόν, ευτυχώς τουλάχιστον που η Huawei δε γεμίζει το κινητό με τόνους bloatware σκουπιδιών όπως άλλες εταιρείες :D

 

Παρεμπιπτόντως, τη βάλατε απευθείας OTA ή μέσω Hisuite ή με άλλον τρόπο?

 

Με ΟΤΑ μονο. Προσοχη στα backup που αναφερω σε προηγουμενο post μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια sos!!! πατάω να γινει η αναβάθμιση αλλα με παει σε μια μπλε οθονη κ τιποτα

το αφησα ποση ωρα αλλα τιποτα

δοκίμασα να το ανοίξω κ με το volume up πατημενο αλλα παλι μπλε οθονη τι να κανω???

 

ρε παιδια sos!!! πατάω να γινει η αναβάθμιση αλλα με παει σε μια μπλε οθονη κ τιποτα

το αφησα ποση ωρα αλλα τιποτα

δοκίμασα να το ανοίξω κ με το volume up πατημενο αλλα παλι μπλε οθονη τι να κανω???

 

μαλλον η στραβη εγινε εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314458&page=9

στο #125 μνμ

μαλλον αλλαξα την IMG κ δεν εχω την μανισια τωρα γιαυτο

απο τοτε που προσπαθουσα να το ρουταρο χωρις φυσικα να εχω καταφερει τιποτα απλα το ειχα καταλαβει οτι κατι γινοταν γιατι απο κλειστο οπως ηταν αν κουμωνα το usb sto pc εβλεπα αυτην την μπλε οθονη κ οχι οτι φορτιζει οπως παλια

οποτε 99% απο αυτο ειναι τωρα τι κανουμε θα μου στειλει καποιος τον φακελο img????

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανενα οδηγό για ροοτ και πέρασμα ρομ γτ στο xda δεν βρίσκω τπτ για το honor.
Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανενα οδηγό για ροοτ και πέρασμα ρομ γτ στο xda δεν βρίσκω τπτ για το honor.

 

πώς δε βρίσκεις τίποτα στο XDA...??? κι αυτό τι είναι? ;)

 

@Analyzer δούλεψε η μέθοδος που βρήκες!!!!! ( post # 153 )

 

είπα να το δοκιμάσω αν και έβαζα στοίχημα ότι δεν θα έπιανε αλλά ως εκ του θαύματος έγινε !

εντάξει δεν έχουμε custom recovery αλλά δε χάλασε και ο κόσμος!

για αρχή πέταξα έξω όλες τις άχρηστες γλώσσες και μόλις βρω χρόνο συνεχίζω :)

Edited by CaptainMorgan
προσθήκη πληροφορίας
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. το ειδα το κινητο λαιβ και εντυπωσιαστηκα. πολυ ωραια σχεδιαση,σχετικα μικρο για 4 ιντσες οθονη, παρα πολυ καλη αναλυση οθονης, τρομερη φωτογραφικη, γερη σχετικα κατασκευη. απο βιντεο βγαζει καλο? κολλαει σε εφαρμογες? π.χ. το παιζει ανετα το αγκρυ μπερντς?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. το ειδα το κινητο λαιβ και εντυπωσιαστηκα. πολυ ωραια σχεδιαση,σχετικα μικρο για 4 ιντσες οθονη, παρα πολυ καλη αναλυση οθονης, τρομερη φωτογραφικη, γερη σχετικα κατασκευη. απο βιντεο βγαζει καλο? κολλαει σε εφαρμογες? π.χ. το παιζει ανετα το αγκρυ μπερντς?

 

Να το εκλάβουμε ως αστείο αυτό για το το αγκρυ μπερντς;;;

Edited by Analyzer
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Απο χθες και εγω ειμαι κατοχος του 8860. Μετα απο τοσα χρονια Symbian δεν ξερω γιατι αλλα μου κατσε καπως αυτο το κινητο. Ξερω οτι θα το μετανιωσω βεβαια λογο ελειπους support (ουτε screen protector δεν βρισκω που να μην χρειαζεται να κοψω).Ακομα παιδευομαι να περασω τα μηνυματα ...καταφερα μετα απο παραπολυ ωρα και πειραματισμους να περασω το contact list μονο. Δεν θελω να το πειραξω παραπανω γιατι θελω πρωτα να αναβθμισω στην 4 εκδοση. Αυτο το ΟΤΑ πως ακριβως το κανω..θα εχει ακομα Ελληνικα μετα? Επισης εχει μεσα προγραμμα χαρτων η εχει την δυνατοτητα να παρει λογο του gprs που εχει.....επισης ενα screen protector ψαχνω κα ιδεν βρισκω που να του ταιριαζει πανω στο ηχειο και την καμερα

Οτι προερειστε βοηθατε....:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Απο χθες και εγω ειμαι κατοχος του 8860. Μετα απο τοσα χρονια Symbian δεν ξερω γιατι αλλα μου κατσε καπως αυτο το κινητο. Ξερω οτι θα το μετανιωσω βεβαια λογο ελειπους support (ουτε screen protector δεν βρισκω που να μην χρειαζεται να κοψω).Ακομα παιδευομαι να περασω τα μηνυματα ...καταφερα μετα απο παραπολυ ωρα και πειραματισμους να περασω το contact list μονο. Δεν θελω να το πειραξω παραπανω γιατι θελω πρωτα να αναβθμισω στην 4 εκδοση. Αυτο το ΟΤΑ πως ακριβως το κανω..θα εχει ακομα Ελληνικα μετα? Επισης εχει μεσα προγραμμα χαρτων η εχει την δυνατοτητα να παρει λογο του gprs που εχει.....επισης ενα screen protector ψαχνω κα ιδεν βρισκω που να του ταιριαζει πανω στο ηχειο και την καμερα

Οτι προερειστε βοηθατε....:)

 

Καταρχην μην προιδεαζεις αρνητικα τον κοσμο που διαβαζει το ποστ σου λογω δικης σου αγνοιας σχετικα με το κινητο και γενικα το andoid απ οτι καταλαβα.

1. Για το κινητο βρισκεις τα παντα στο ebay (screen protectors, θηκες, μπαταριες κλπ)

2. Αλλο το gprs αλλο το gps!!! Και φυσικα εχει gps αρκει να βαλεις ενα καλο προγραμμα πλοηγησης (igo,navigon, dont panic κλπ)

3.Το ΟΤΑ ειναι για Ελλαδα οποτε ολα τα εχεις κανονικα στα ελληνικά και σφυραει...

Προσωπικά το θεωρω best value for money το κινητο αυτη τη στιγμη!!!

Το χω γονατισει στις εγκαταστασεις apks και με την ICS δεν λαγκαρει πουθενα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου. Ναι συμφωνω και εγω οτι ειναι best value κινητο για την κατηγορια του. Ολα τα αλλα διπυρινα - τετραπυρινα κτλ με τα φανταζι specs απλα πιστευω δεν εμπιπτουν οχι μονο στο μεσω χρηστη ουτε καν στον ποιο απαιτητικο αλλα ειναι και το μαρκετινγκ στη μεση...Anyway κατεβαζω τωρα μεσω wifi την νεα εκδοση του λειτουργικου..η ερωτηση μου ειναι αν τελικα πανε ολα καλα ,,,το img Η δεν ξερω σε ποια αλλη μορφη θα το κατεβασει μετα την εγκατασταση πρεπει να το βρω καπου και να το σβησω ή η διαγραφη του ειναι διαδικασια αυτοματοποιημενη σε αυτα τα κινητα. Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Απο χθες και εγω ειμαι κατοχος του 8860. Μετα απο τοσα χρονια Symbian δεν ξερω γιατι αλλα μου κατσε καπως αυτο το κινητο. Ξερω οτι θα το μετανιωσω βεβαια λογο ελειπους support (ουτε screen protector δεν βρισκω που να μην χρειαζεται να κοψω).Ακομα παιδευομαι να περασω τα μηνυματα ...καταφερα μετα απο παραπολυ ωρα και πειραματισμους να περασω το contact list μονο. Δεν θελω να το πειραξω παραπανω γιατι θελω πρωτα να αναβθμισω στην 4 εκδοση. Αυτο το ΟΤΑ πως ακριβως το κανω..θα εχει ακομα Ελληνικα μετα? Επισης εχει μεσα προγραμμα χαρτων η εχει την δυνατοτητα να παρει λογο του gprs που εχει.....επισης ενα screen protector ψαχνω κα ιδεν βρισκω που να του ταιριαζει πανω στο ηχειο και την καμερα

Οτι προερειστε βοηθατε....:)

 

Μηπως βαριεσαι λιγο να ψαχτεις? χαχα :p Εγω εχω ηδη αγορασει απο το ebay και screen protector ακριβως για το Honor που ταιριαζει απολυτα και στο ηχειο και στην οθονη και σε ολα! Και θηκες κλπ. Αρκει να γραψεις ακριβως τι ψαχνεις να αγορασεις. Μην εισαι απαισιοδοξος, ασχολησου λιγο περισσοτερο και θα καταλαβεις οτι αξιζει τα λεφτα του το κινητο! ;)

Link to comment
Share on other sites

Το αντιθετο θα ελεγα.... πως δεν ψαχνω και ρωταω συναμα. Απλα δεν ηθελα να παρω απεξω κατι τοσο απλο οπως θηκη / protector κα ιειπα μηπως υπαρχει κατι απο εδω Ελαδα..πριον ρωτησω ειχα παει media/plaisio/multirama.....wind....ktl

 

Περασα και την 4.0.3 δεν μπορω να πω οτι ειναι πιο γρηγορη η αποκριση τωρα μαλλον η ιδια μου φαινεται απο χθες που το τσεκαρω. COntacts / sms τα χασε και τα ξαναπερασα...ευτυχως ειχα κρατησει backup

Link to comment
Share on other sites

Ελλαδα δεν παιζει να βρεις. Ebay βρισκεις τα παντα και ολα αυτα απο την ανεση της πολυθρόνας. Ποιος ο λογος να τρεχεις στα μαγαζια με τον Χ ασχετο πωλητακο που τι πουλαει μπανανες τι πουλαει αξεσουαρ κινητης, το ιδιο νομιζει οτι ειναι....

Οσο για την 4.0.3 δεν εχει δικιο. Αν το κινητο το χες "αδειο" απο εφαρμογες πριν και μετα, ναι ισως να ειναι το ιδιο σε ταχυτητα. Εγω με 80 εφαρμογες πριν και μετα την αναβαθμιση, βλεπω σημαντικοτατη διαφορα στην διαχειριση μνημης. Εκεινο που βελτιωθηκε τρελα ομως ειναι η αποκριση του touch που πριν καπου το χανε ενω τωρα πλεον iphonιζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Μολις παρατηρησα μιας και τωρα χρειαστηκε οτι δεν υπαρχει ελληνικη γλωσσα στο πληκτρολογιο κατα την διαρκεια που γραφεις μηνυμα.. τα αλλα μενου ειναι κανονικα στα Ελληνικα και επισης στα ηδη υπαρχοντα μυνηματα δειχνει τους Ελληνικους χαρακτηρες κανονικα

 

Τρεχω την 4 εκδοση μεσω ΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

εκεί είναι τα ελληνικά, αφού έχεις ελληνικά σε όλα τα άλλα, ψάξε καλύτερα.

δε θυμάμαι απλά να σου πω που, γιατί έχω βγάλει το stock πληκτρολόγιο αφού χρησιμοποιώ το swiftkey

Link to comment
Share on other sites

εκεί είναι τα ελληνικά, αφού έχεις ελληνικά σε όλα τα άλλα, ψάξε καλύτερα.

δε θυμάμαι απλά να σου πω που, γιατί έχω βγάλει το stock πληκτρολόγιο αφού χρησιμοποιώ το swiftkey

 

Μπα δεν εχει φιλε το ψαξα ολο το μενου του αν πατησεις παρατεταμενα ττο κουμπι eng σου βγαζει ολες τις σιαθεσιμες γλωσσες εκτος απο Ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Αν στις ρυθμίσεις " Γλώσσα και Εισαγωγή " έχεις επιλέξει τα ελληνικά δε μπορώ να καταλάβω πώς δεν εμφανίζονται στα sms αφού σε όλα τα άλλα βλέπεις ελληνικά αλλά είπαμε δεν έχω το stock keyboard πια, με στοίχημα κάπου εκεί στις ρυθμίσεις είναι, ο μόνος που αναφέρει κάτι τέτοιο είσαι, ας δει κάποιος με το default kb τις ρυθμίσεις και ας πει.
Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε λοιπον

ρυθμισεις συστηματος/γλωσσες κ εισαγωγη/διπλα απο μεθοδο εισαγωγης(ρυθμισεις)/γλωσσες εισαγωγης

ελπιζω να βοηθησα

 

ρε παδια το fast boot πρεπει να ειναι γαλαζιο για να ειναι ενεργοποιημενο;;; γιατι δεν βλεπω διαφορα

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι εχει γινει απλα δεν εχει επιλογη Ελληνικα μονο να αλλαξω ολο το μενου στα Ελληνικα και σε αλλες γλωσσες...ειμαι 100% σιγουρος...τωρα πρεπει να ξαναπερασω το λειτουργικο παλι? και δεν γινεται και μεσω ΟΤΑ πλεον μιας και φανταζομαι δεν θα μπορει να δει νεοτερη εκδοση ... ε ρε τι παθαμε στα καλα καθουμενα
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι εχει γινει απλα δεν εχει επιλογη Ελληνικα μονο να αλλαξω ολο το μενου στα Ελληνικα και σε αλλες γλωσσες...ειμαι 100% σιγουρος...τωρα πρεπει να ξαναπερασω το λειτουργικο παλι? και δεν γινεται και μεσω ΟΤΑ πλεον μιας και φανταζομαι δεν θα μπορει να δει νεοτερη εκδοση ... ε ρε τι παθαμε στα καλα καθουμενα

 

απο οτι καταλαβα ολα τα μενου ειναι στα ελληνικα εκτος απο οταν στελνεις μνμ; αν ειναι ετσι κατεβασε ενα αλλο(handcent) που εκει θα εχει ελληνικα!ηαν ειναι το πληκτρολιο κατεβασε αλλο keybord

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

αναμενοντας εδω και καιρο την αναβαθμιση επιτελους χαρηκα πολυ σημερα που την ανακαλυψα. Αλλα εφτασα στην πηγη και δεν ηπια νερο αφου δεν μπορω να βρω τροπο να κανω την ΟΤΑ. Ακολουθησα τα βηματα αυτου του οδηγου http://osarena.net/android/aguides/pos-na-kanete-to-ota-update-stin-siskevi-sas-android.html και παλι ομως δεν μου δειχνει στο μενου της αναβαθμισης καποια καινουργια ενημερωση. Μηπως κανω κατι λαθος? Μπορει καποιος επιτυχων να παραθεσει τα βηματα γαι εμας τους wannabes? :D Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τζαμπα το κανα επαναφορα...παλι Ελληνικα δεν εχει και δεν θυμαμαι ρε ****το αν ειχε αρχικα που το αναβαυμισα. Εσεις ειχατε κανονικα Ελληνικο πληκτρολογιο με την αναβαθμιση ... σε συντομο search που εκανα οι πεισσοτεροι λεγανε οτι κατεβασανε αλλο με υσποστηριη ελληνικων απλα δεν θελω να κατεβαζω εφαρμογες και γιατι που native επρεπε να το χε το λειτουργικο (υπενθιμιζω ολα τα υπολοιπα ειναι Ελληνικα κα ιβλεπει και τους Ελληνικους χαρακτηρες) Αν πρεπει δε και καλα να κατεβασω προγραμμα ποιο μου προτεινετε? Αλλ μονο αν χρειαζεται

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τζαμπα το κανα επαναφορα...παλι Ελληνικα δεν εχει και δεν θυμαμαι ρε ****το αν ειχε αρχικα που το αναβαυμισα. Εσεις ειχατε κανονικα Ελληνικο πληκτρολογιο με την αναβαθμιση ... σε συντομο search που εκανα οι πεισσοτεροι λεγανε οτι κατεβασανε αλλο με υσποστηριη ελληνικων απλα δεν θελω να κατεβαζω εφαρμογες και γιατι που native επρεπε να το χε το λειτουργικο (υπενθιμιζω ολα τα υπολοιπα ειναι Ελληνικα κα ιβλεπει και τους Ελληνικους χαρακτηρες) Αν πρεπει δε και καλα να κατεβασω προγραμμα ποιο μου προτεινετε? Αλλ μονο αν χρειαζεται

 

Ευχαριστω

εγω ρε φιλε το αρχικο εχω δεν το αλλαξα το πρασινο χαμογελακι που λεει μνμ κ εχω ελληνικο πληκτρολογιο κανονικα.

βασικα ειναι το ιδιο πληκτρολογιο που γραφω κ εδω. εσενα εδω σου εμφανιζει ελληνικα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τοτε τι παει στραβα. Εσυ στην 4.ο,3 εισαι? Το δωσα σε 2 ατομα που ξερουν απο android και δεν το βρηκαν

Το στοκ πληκτρολογιο πως το βγαζεις για να βαλω αλλο?

Πως μπορω τωρα να ξαναπερασω την 4.0.3 ξανα αφου δεν θα την εμφανιζει στις αναβαθμισεις?

Παντως ειναι απιστεευτα εκνευριστικα να γραφεις greeklish σε sms!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor (U8860)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...