Jump to content

Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

μόλις σήμερα το τσίμπησα κι εγώ και ήθελα να ρωτήσω εάν οι εφαρμογές που έχω στο galaxy s2 δουλεύουν και στο tablet ή πρέπει να τις ξαναγοράσω/κατεβάσω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

μόλις σήμερα το τσίμπησα κι εγώ και ήθελα να ρωτήσω εάν οι εφαρμογές που έχω στο galaxy s2 δουλεύουν και στο tablet ή πρέπει να τις ξαναγοράσω/κατεβάσω?

 

με το ιδιο gmail τις εχεις ολες παντου και δεν ξαναπληρωνεις τις αγορασμενες.απλα τις κατεβαζεις αυτες που θες στο tablet.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους απο εσας το αγορασατε προσφατε , ειστε ευχαριστημενοι ? Απο αυτονομια πως παει ? Ευχαριστω

 

 

δεν έχω προλάβει ακόμα να το χρησιμοποιήσω γιατί ακόμα το φορτίζω

Link to comment
Share on other sites

Για οσους απο εσας το αγορασατε προσφατε , ειστε ευχαριστημενοι ? Απο αυτονομια πως παει ? Ευχαριστω

 

 

Πολυ καλη αυτονομια,εχει πολυ δυνατη μπαταρια!;)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι??? . mkv παιζει??? και αν ναι θελει αλλο player??? γιατι ο default δεν παιζει.....η θελει καποια μετατροπη το αρχειο?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι??? . mkv παιζει??? και αν ναι θελει αλλο player??? γιατι ο default δεν παιζει.....η θελει καποια μετατροπη το αρχειο?

 

 

Φιλε μου εγω εχω τον mx player και τα παιζει ολα. Απο το market κατεβασε το ειναι free.

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα σήμερα στο xda developers και τυχαια ανακάλυψα αυτό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1673224

Πιστεύω πως είναι πολύ χρήσιμο, κρατάς τη stock rom (σχετικό αυτό) και κανεις overclock στο 1.2 ή 1.4 ghz. Απ'ότι γράφουν τα παιδιά εκεί αλλάζει αρκετά η εμπειρία χρήσης του tab αφού το touchwiz στην official rom του πέφτει λίγο βαρύ και στο 1ghz δυσκολεύεται λίγο. Σκέφτομαι να το δοκιμάσω αλλά με προβληματίζει το εξής:

Έχω το p7500 τελείως στοκ. Για να περάσω τον kernel και να κάνω overclock με το setcpu θα πρέπει να το rootαρω και επίσης να flashαρω και την cwm. Σε περίπτωση που θέλω να το ξανακάνω όπως ήταν, για να το κάνω unroot αναγκαστικά θα ξαναπεράσω την official rom (την XWKL1 έχω) με τπ Odin. Την stock recovery που την βρίσκω? Να χρησιμοποιήσω αυτή

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1171089

που βρίσκεται στο filesfordummies.zip ή μήπως είναι μόνο για το p7510?

Ευχαριστώ και συγνώμη αν ήμουν κουραστικός, πιστέυω πάντως πως θα φανεί χρήσιμο σε πολλούς.

 

Edit:

Λοιπόν, μια ώρα περίπου μετά το tablet είναι root, με την τελευταια cwm και overclocked στα 1,4 ghz. Παίζει ταινίες mkv 720p τέλεια, ο launcher είναι πολύ πιο γρήγορος και γενικά το scroll είναι πολύ πιο smooth. Το μόνο που δεν κατάλαβα αν βελτιώθηκε είναι το rotation της οθόνης στον launcher αλλά γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος, σαν να κρατάω στα χέρια μου άλλο tablet. Για scores στο quadrant μη με ρωτήσετε, δεν το μέτρησα ούτε πριν ούτε τώρα. Το μόνο που έμεινε να δω είναι τι γίνεται με την αυτονομία.

Edited by narcotic
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα πατάτα...Πήγα COSMOTE να πάρω δεύτερη κάρτα Sim για το internet, μου έδωσαν 1 κανονική και 1 microsim την οποία μου είπαν να την βάλω στο tablet, αλλά μάλλον θέλει κανονική και τώρα δεν ξέρω πως να την βγάλω γιατί είναι μικρή και χώθηκε βαθεια μέσα στην υποδοχή..Έχετε καμιά ιδέα πως να την βγάλω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα πατάτα...Πήγα COSMOTE να πάρω δεύτερη κάρτα Sim για το internet, μου έδωσαν 1 κανονική και 1 microsim την οποία μου είπαν να την βάλω στο tablet, αλλά μάλλον θέλει κανονική και τώρα δεν ξέρω πως να την βγάλω γιατί είναι μικρή και χώθηκε βαθεια μέσα στην υποδοχή..Έχετε καμιά ιδέα πως να την βγάλω;

 

το μονο που μου ερχεται στο μυαλο ειναι ηλεκτρικη σκουπα,φιλε

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

το μονο που μου ερχεται στο μυαλο ειναι ηλεκτρικη σκουπα,φιλε

 

Εγω θα προτεινα να παρεις απο την μαμα σας, κοπελια σο, αδελφη σου,ενα τσιμπιδακι για τα φρυδια και με πολυ μεγαλη προσοχη να προσπαθησεις να την βγαλεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Edit:

Λοιπόν, μια ώρα περίπου μετά το tablet είναι root, με την τελευταια cwm και overclocked στα 1,4 ghz. Παίζει ταινίες mkv 720p τέλεια, ο launcher είναι πολύ πιο γρήγορος και γενικά το scroll είναι πολύ πιο smooth. Το μόνο που δεν κατάλαβα αν βελτιώθηκε είναι το rotation της οθόνης στον launcher αλλά γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος, σαν να κρατάω στα χέρια μου άλλο tablet. Για scores στο quadrant μη με ρωτήσετε, δεν το μέτρησα ούτε πριν ούτε τώρα. Το μόνο που έμεινε να δω είναι τι γίνεται με την αυτονομία.

 

εγω απο την μερα που το πηρα, εβαλα task14, εχτες εβαλα τον pershoot kernel εκανα και oc στα 1.4...

αλλο tablet!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα προτεινα να παρεις απο την μαμα σας, κοπελια σο, αδελφη σου,ενα τσιμπιδακι για τα φρυδια και με πολυ μεγαλη προσοχη να προσπαθησεις να την βγαλεις

 

Ευχαριστώ παιδιά αλλά μάλλον πάει αντιπροσωπεία για άνοιγμα...

Κάτι άλλο τώρα. Δοκίμασα να συνδέσω την ταμπλέτα μέσω αντάπτορα και καλωδίου hdmi με προτζέκτορα αλλά δεν βρίσκει σήμα . Χρειάζεται να κάνω κάποια ρύθμιση στο tablet αφού συνδεθεί με τον προτζέκτορα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σύνδεση με έναν εκτυπωτή HP με wifi μπορεί να γίνει η συνδέεται μόνο με Samsung.

Μπες στο play store και πάτα στην αναζήτηση hp και θα σου βγάλει κάποιες εφαρμογές. Εγώ με epson εκτυπώνω ασύρματα ότι θέλω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο play store και πάτα στην αναζήτηση hp και θα σου βγάλει κάποιες εφαρμογές. Εγώ με epson εκτυπώνω ασύρματα ότι θέλω.

 

 

Το ιδιο ισχυει και για τους Lexmark εκτυπωτες,η ιδια διαδικασια?:rolleyes:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

εγω απο την μερα που το πηρα, εβαλα task14, εχτες εβαλα τον pershoot kernel εκανα και oc στα 1.4...

αλλο tablet!!!

 

καλημερα,

απο που τα κατεβασες ολα αυτα?

υπαρχει καποιος οδηγος?

αξιζει τον κοπο να την περασω?

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ισχυει και για τους Lexmark εκτυπωτες,η ιδια διαδικασια?:rolleyes:

Ναι βέβαια.

 

Να ρωτήσω κάτι. Υπάρχει κάπου σε κάποιο κατάστημα ακόμα το P7510? Ενδιαφέρεται ένας ξάδερφός μου να το αγοράσει άμεσα. Είδε το δικό μου το σαβ/κο που μας πέρασε, το δούλεψε λίγο και αποφάσισε να αγοράσει ένα. Γνωρίζετε κάτι ή να αρχίσω να ψάχνω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι βέβαια.

 

Να ρωτήσω κάτι. Υπάρχει κάπου σε κάποιο κατάστημα ακόμα το P7510? Ενδιαφέρεται ένας ξάδερφός μου να το αγοράσει άμεσα. Είδε το δικό μου το σαβ/κο που μας πέρασε, το δούλεψε λίγο και αποφάσισε να αγοράσει ένα. Γνωρίζετε κάτι ή να αρχίσω να ψάχνω?

 

 

Ευχαριστω Χρηστο!;)

Δες εδω οσο προλαβαινεις,εγω το πηρα απο εκει και μου το φερανε σε μια ημερα : http://www.armaoseshop.gr/e-shop.html?page=shop.browse&category_id=86

 

Και εδω που ειναι πολυ καλο παιδι και εξυπηρετει αμεσα: http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-P7501-Galaxy-Tab-10-1-3G-WI-FI-32GB-Pure-White.580530.html

Edited by mcde
SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι συμβαίνει και δεν μπορώ να το συνδεσω με τίποτα; Εχω τον ανταπτορα της samsung, βάζω καλώδιο hdmi στην τηλεόραση τίποτα, βάζω το ίδιο καλώδιο σε προτζεκτορα,τίποτα...Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο και δεν το κάνω; Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

απο που τα κατεβασες ολα αυτα?

υπαρχει καποιος οδηγος?

αξιζει τον κοπο να την περασω?

 

εδω και εδω και εδω

 

οδηγιες για root στο πρωτο post

Edited by nikosnt74
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...