Jump to content

Samsung Galaxy W (I8150)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 150
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανονικά κάνει βιντεοκλήσεις όπως και το Galaxy SII.

 

Αν δε κάνω λάθος, από τη στιγμή που έχει μπροστινή κάμερα το κινητό βέβαια, το skype υποστηρίζεται από OS 2.3 και πάνω γιατί μέχρι και την 2.2 δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί την μπροστινή κάμερα...

 

Ας επιβεβαιώσει κάποιος που ξέρει καλύτερα...

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πάντα έχει σχέση με την χρήση και τις εφαρμογές που τρέχουν με δεδομένα δικτύου στο Android,με σχετικά ήπια χρήση μετά από 2 φορτήσεις μου βγάζει 2-2,5 μέρες,οι 2 μέρες πάντως είναι σίγουρες(το βράδυ σε flight mode).

Η ταχύτητα στον browser πολύ καλή και δεν παρουσίαζει lag κλπ.,γενικά πολύ γρήγορο σε όλα τo W και απροβλημάτιστο.

 

Μάλλον ή η μπαταρία δεν έχει "στρώσει" ακόμη ή δεν είναι αρκετή (1500mAh) ή όταν εννοέις "ήπια χρήση" θες να πεις ότι το ξεσκίζω.Προσωπικά ήπια χρήση όπως την εννοώ εγώ το θεωρώ πολύ λίγο 2 μέρες(κόλλημα και γω με την μπαταρία καλόμαθα με το E52):p.Αν είναι έτσι αρχίζω να μετανιώνω γτ το είχα βάλει στο μάτι :mad:

Ericsson 788 , Ericsson T10 , Nokia 5210 , Nokia 6020 , Nokia 6151 , Nokia N73 , Nokia E52, Xiaomi Redmi Note 4X
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ή η μπαταρία δεν έχει "στρώσει" ακόμη ή δεν είναι αρκετή (1500mAh) ή όταν εννοέις "ήπια χρήση" θες να πεις ότι το ξεσκίζω.Προσωπικά ήπια χρήση όπως την εννοώ εγώ το θεωρώ πολύ λίγο 2 μέρες(κόλλημα και γω με την μπαταρία καλόμαθα με το E52):p.Αν είναι έτσι αρχίζω να μετανιώνω γτ το είχα βάλει στο μάτι :mad:

 

Android με 3,7 οθόνη και 1400άρη επεξεργαστή και πάνω από 2 μέρες μπαταρία(με λογική χρήση των όσων προσφέρει-browsing,camera κλπ κλπ.) δύσκολα θα βρεις,το Ε52 δεν έχει καμμία σχέση στην κατανάλωση ενέργειας με Android,εντελώς αλλού αυτό και είναι nontouch με μικρή οθόνη κλπ.,καμμία σχέση δηλαδή.

Το να μετανιώνεις και να μην το πάρεις τελικά το W δεν είναι και τόσο κακή ιδέα,κακή ιδέα είναι να ψάχνεις αυτά που σου προσφέρει μια συσκευή όπως το Ε52:lol: σε ένα Android touch βέβαια κινητό;)

Link to comment
Share on other sites

Το να μετανιώνεις και να μην το πάρεις τελικά το W δεν είναι και τόσο κακή ιδέα

 

rostropol γιατι το λες αυτο εχει κατι που δεν σου αρεσει, που δεν λειτουργει οκ στο κινητο?

 

Εμενα καλη μου φαινεται αναλογως η μπαταρια με 3,7 οθόνη και 1400άρη επεξεργαστή οπως λεει και ο rostropol. Γενικα μου αρεσει πολυ το κινητο αυτο αλλα δεν εχω τα φραγκα :worry: και φυσικο δεν κυκλοφορει και σε κανενα μεταχειρισμενο ακομη νωρις ειναι.

Link to comment
Share on other sites

rostropol γιατι το λες αυτο εχει κατι που δεν σου αρεσει, που δεν λειτουργει οκ στο κινητο?

 

Εμενα καλη μου φαινεται αναλογως η μπαταρια με 3,7 οθόνη και 1400άρη επεξεργαστή οπως λεει και ο rostropol. Γενικα μου αρεσει πολυ το κινητο αυτο αλλα δεν εχω τα φραγκα :worry: και φυσικο δεν κυκλοφορει και σε κανενα μεταχειρισμενο ακομη νωρις ειναι.

Δεν είναι κακή ιδέα όχι σε σχέση με το κινητό αλλά σε σχέση με τις οικονομικές συνθήκες που επικρατούν τώρα,δηλαδή ας μην ψαχνόμαστε που θα ξεφορτωθούμε τα λεφτά μας(ειδικά στα κινητά δεν αξίζει πλέον γιατί συνέχεια βγαίνουν νεα μοντελα και πλέον υπάρχουν και εναλλακτικές λύσεις φθηνότερες αξιοπρεπείς που προσεγγίζουν τα specs και το τελικό αποτέλεσμα μιας ακριβότερης σε μεγάλο βαθμό-πχ. εναλλακτικά του W θα μπορούσα άνετα να πάρω το Huawei X5 pro το οπόιο έχει 100 € διαφορά).

Link to comment
Share on other sites

σε υπερ-ευχαριστώ φίλε!

με έβγαλες από μεγάλο μπελά να ψάχνω όλα τα κινητά για κανονικες βιντεοκλήσεις!

εχω κλειδώσει πλέον στο W για επόμενό μου κινητό!

άλλωστε, προγραμματίζω αγορά σε 2-3 μήνες, οπότε θεωρώ σίγουρο ότι θα μας έχει έρθει κανονικά και με το νόμο.

δίνω ένα 10% για το Huawei Honor όταν κυκλοφορήσει, γιατί έχει φανταστικά specs και υποψιάζομαι και σε φανταστική τιμή...

 

και πάλι σε ευχαριστώ Rostropol!

Link to comment
Share on other sites

Πριν σκασει μυτη το συγκεκριμενο πηγαινα για το LG optimus black, αλλα προτιμω το samsung. Βεβαια απο το ιντερνετ χωρις να το πιασω στα χερια μου σε μαγαζι δε το παιρνω. Θελω να δω απο πρωτο χερι βασικα πραγματα, οπως η φωτεινωτητα, το feeling στο χερι, το μεγεθος της οθονης κτλ. Οποτε υπομονη.
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα φόρουμ του εξωτερικού είδα αναφορές για κακή ποιότητα κλήσεων αποτυχία αποστολής sms κτλ. Επειδή παίζει να είναι και τίποτα με το δίκτυο, ποια είναι η εμπειρία σου σ'αυτό ;

σευχαριστώ...

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

και μέχρι να απαντηθεί η ερώτηση για τις πρώτες εντυπώσεις από τη χρήση του κινητού, να σας δώσω info από την επικοινωνία μου με την αντιπροσωπεία και με αλυσίδες καταστημάτων.

Τηλεφώνησα χθες στην Samsung όπου μου είπαν ότι το κινητό είναι ήδη στην Ελλάδα και πως θα πρέπει λογικά να το διαθέτουν οι μεγάλες αλυσίδες όπως cosmote, wind και vodaphone. Επικοινώνησα με αρκετές εταιρίες (δουλεία δεν έχει ο διάολος..) τηλεφωνικά ή με email και η απάντηση ήταν περίπου η ίδια : Δεν υπάρχει στις αποθήκες μας. Κανείς δεν μου είπε ότι πρόκειται να το φέρει σύντομα ή ότι γνωρίζουν οτιδήποτε για αυτό το νέο μοντέλο.

Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι θέλουν να ξεφορτωθούν πρώτα τις μεγαλύτερες παντόφλες (ξέρετε, αυτές που καλά καλά δεν χωράνε στην κωλότσεπη) γιατί όταν μπει το Galaxy W στην αγορά θα προσδιορίσει καλύτερα τον ορισμό του κινητού δηλ. φορητότητα, value for money (αν το χάσεις-χαλάσεις :cry: δεν χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο..)

Link to comment
Share on other sites

Android με 3,7 οθόνη και 1400άρη επεξεργαστή και πάνω από 2 μέρες μπαταρία(με λογική χρήση των όσων προσφέρει-browsing,camera κλπ κλπ.) δύσκολα θα βρεις,το Ε52 δεν έχει καμμία σχέση στην κατανάλωση ενέργειας με Android,εντελώς αλλού αυτό και είναι nontouch με μικρή οθόνη κλπ.,καμμία σχέση δηλαδή.

Το να μετανιώνεις και να μην το πάρεις τελικά το W δεν είναι και τόσο κακή ιδέα,κακή ιδέα είναι να ψάχνεις αυτά που σου προσφέρει μια συσκευή όπως το Ε52:lol: σε ένα Android touch βέβαια κινητό;)

 

Nαι απλώς έχω βαρεθεί το E52 :p και το W ήταν το ακριβότερο που έιχα ξεχωρίσει, βγαίνει εκτός προϋπολογισμού αφού δεν υπολογίζω να ξεπεράσω τα 200-250ευρω και κάτι για κινητό ,καταφέρνοντας να ξεφορτωθώ αυτό με αντάλλαγμα χρήματα(τώρα που πιάνει λίγο η μπογιά του).

Ericsson 788 , Ericsson T10 , Nokia 5210 , Nokia 6020 , Nokia 6151 , Nokia N73 , Nokia E52, Xiaomi Redmi Note 4X
Link to comment
Share on other sites

Από το phonearena :

 

Voice quality in the earpiece is below average, with muffled voices, hollow sound and insufficient volume. On the other end things were a bit better, but we were told our voice sounded artificial and not clear enough.

 

Πρώτα απ'όλα είναι κινητό τηλέφωνο.Αν ισχύει αυτό τότε απαράδεκτο

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Από το phonearena :

 

Voice quality in the earpiece is below average, with muffled voices, hollow sound and insufficient volume. On the other end things were a bit better, but we were told our voice sounded artificial and not clear enough.

 

Πρώτα απ'όλα είναι κινητό τηλέφωνο.Αν ισχύει αυτό τότε απαράδεκτο

 

Ισχύει πρέπει να πω εδώ,όσες μέρες το είχα σε κάποιες συνομιλίες υπήρχε χαμηλότερη ένταση και ασάφεια.....δυστυχώς:(

Αλλο ένα σημείο που πρέπει να αναφέρω για το W αρνητικό πάλι(παρόλο που το πούλησα και το επισήμανα στον αγοραστή του) είναι η εισροή κάποιων σωματιδίων σκόνης από την κάτω πλευρά δηλαδή του κεντρικού πλήκτρου που μετά από 6 μέρες φαινόντουσαν κάτω από τον ήλιο,και αυτό σε κανονικές συνθήκες-οι χώροι που κινούμαι είναι γραφεία κλπ.(όχι λατομεία κλπ.)-μου έκανε πολύ αρνητική εντύπωση αυτό,τώρα αν είναι θέμα 1ης παρτίδας κλπ. δε ξέρω αλλά γεγονός είναι πως στα Samsung αφής δεν είναι σύνηθες.Για DOA δεν ενδιαφέρθηκα γιατί ήταν και παραεισαγωγής οπότε η πώληση(όχι εξαιτίας αυτού του θέματος μονο) έγινε μια χάρα,πάντως το W θέλει προσοχή στο θέμα της σκόνης-έστω παρακολούθηση.

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε το avatar του W :happy:

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=UbY4fAkFCJw]Prova videocamera Galaxy W - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=bNhkMg37qP4]Samsung Galaxy W test footage - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

το πηρα χθες απο birdphone 295 μετρητης. πρωτες εντυπωσεις θετικες και αρκετα ικανοποιημενος σε σχεση με το htc wildfire που ειχα πριν. αρκετα γρηγορο σε ολες τις εφαρμογες του
Link to comment
Share on other sites

το πηρα χθες απο birdphone 295 μετρητης. πρωτες εντυπωσεις θετικες και αρκετα ικανοποιημενος σε σχεση με το htc wildfire που ειχα πριν. αρκετα γρηγορο σε ολες τις εφαρμογες του

 

Η oθόνη πως σου φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το "φλέγον" θέμα τώρα είναι η ποιότητα της συνομιλίας, δεδομένου ότι η συσκευή φαίνεται να διαπρέπει σε όλους τους άλλους τομείς για την τιμή της. Εντυπώσεις από τους ιδιοκτήτες καλοδεχούμενες.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το "φλέγον" θέμα τώρα είναι η ποιότητα της συνομιλίας, δεδομένου ότι η συσκευή φαίνεται να διαπρέπει σε όλους τους άλλους τομείς για την τιμή της. Εντυπώσεις από τους ιδιοκτήτες καλοδεχούμενες.

 

Υπάρχει λύση και γι'αυτό!:yahoo: Θα έχουμε το W για τα υπόλοιπα και για τις κλήσεις θα έχουμε ένα απλό φθήνο κινητό των 50 ευρώ :lol::lol::lol::lol:

Ericsson 788 , Ericsson T10 , Nokia 5210 , Nokia 6020 , Nokia 6151 , Nokia N73 , Nokia E52, Xiaomi Redmi Note 4X
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει ενα θεμα με την συνομιλια, οχι με την ποιοτητα που φτανει ο ηχος αλλα με την ενταση.

 

αν και ρυθμισμενο στο max ακουγεται αρκετα χαμηλοφωνα

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει ενα θεμα με την συνομιλια, οχι με την ποιοτητα που φτανει ο ηχος αλλα με την ενταση.

 

αν και ρυθμισμενο στο max ακουγεται αρκετα χαμηλοφωνα

 

Ψάχνοντας γι'αυτό το θέμα,βρήκα ότι στο SII κάνουν κάτι hacker κόλπα με κωδικούς ώστε να ανεβάζουν την ένταση. Δεν μπόρεσα όμως να βρω γενικά για samsung .Γενικά για android έχει διαφορα που ανεβάζουν ένταση ακουστικών ή του μεγαφώνου αλλά του ακουστικού όχι.

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Για ποια ποιοτητα ηχου μιλατε??? Για του ακουστικου (earpiece) που αναφερθηκε πιο πανω? Ή υπαρχει προβλημα και με το ακουστικο του τηλεφωνο?

 

Αν ειναι για το ακουστικο τοτε το θεωρω ανουσιο να αναφερεται καν! Παντως για το τηλεφωνο το ιδιο δεν ακουσα να πασχει καπου.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Αν πρόκειται για την ένταση τότε όντως δεν είναι τόσο σοβαρό. Θα περιμένω να ακούσω κι άλλες απόψεις. Έτσι κι αλλίως δεν το βλέπω στα ράφια ακόμα ... :mad:

Με μία γρήγορη αναζήτηση στο inet δεν βρήκα κάτι ... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Για ποια ποιοτητα ηχου μιλατε??? Για του ακουστικου (earpiece) που αναφερθηκε πιο πανω? Ή υπαρχει προβλημα και με το ακουστικο του τηλεφωνο?

 

Αν ειναι για το ακουστικο τοτε το θεωρω ανουσιο να αναφερεται καν! Παντως για το τηλεφωνο το ιδιο δεν ακουσα να πασχει καπου.

 

Έκανες πολύ καλά που ρώτησες γιατί όλα ακουστικά ονομάζονται. Εγώ αναφερόμουν στο earpiece ,το ακουστικό που χρησιμοποιείται στις κλήσεις και όχι το ακουστικό που ακούγονται οι ήχοι κλήσεις κτλ (speaker) . Ακριβώς όπως και στην παράθεση που έκανα στη προηγούμενη σελίδα από το phonearena που μιλούσαν για κλήσεις.

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

συνεπώς λέτε πως απλώς ακούγεται στο ακουστικό (όχι στο μεγάφωνο) χαμηλά αλλά με καλή ποιότητα. διορθώστε με αν κατάλαβα λάθος.

 

σε κάθε περίπτωση κάποιος που να το έχει ήδη ,μπορεί να γράψει μια παράγραφο με τις προσωπικές του απόψεις ώστε να έχουμε μια άποψη καλύτερη, τη στιγμή που ΔΕΝ το έχουμε ακόμα πιάσει στα χέρια μας?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy W (I8150)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...