Jump to content

Samsung Galaxy W (I8150)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε σχέση με το s2 θα σου πω και με το C7 που τα είχα δίπλα ήταν σαφώς λιγότερο φωτεινό όταν τα είχα στο full και στα τρία.

Τώρα nexus δεν είχα και δε ξέρω.

Πάντως είναι μέτρια γενικά και για μένα είναι η μόνη παρατήρηση σε μια πολύ καλή συσκευή που λόγο μεγέθους πραγματικά είναι τηλέφωνο all around και βάζω το τηλέφωνο μπροστά γιατί το s2 και τα αλλά 4.3" είναι σαφώς πιο δύσχρηστα λόγο μεγέθους.

 

Και όσο για ταχύτητα κ γενικότερη συμπεριφορά ήταν απλώς άψογο χωρίς lag το λίγο που το δούλεψα και λογικό είναι αυτό μη ξεχνάμε ότι έχει 1.4 giga επεξεργαστη και πιστεύω αν έρθει σε λογική τιμή θα κάνει πολύ καλές πωλήσεις.

 

Πάντως για μένα η samy μετά το s2 έβγαλε μια ακόμη δυνατή συσκευή στη σειρά galaxy και με τα note και το nexus βλέπω έχει πιάσει κορυφή για τα καλά.

 

Βρε συ με το GS2 βρήκες να το συγκρίνεις...? :)..η συσκευή ήδη διατίθεται στα 300 ευρώ χωρίς να έχει κυκλοφορήσει και συνεχίζει να πέφτει οπότε άμεσοι ανταγωνιστές του είναι το Ace,Defy,Ray,Wildfire S etc.Λογικά πάνω στο μήνα της επίσημης κυκλοφορίας του θα έχει πέσει στα 250...μιλάμε για τρελό bargain!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 150
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε συ με το GS2 βρήκες να το συγκρίνεις...? :)..η συσκευή ήδη διατίθεται στα 300 ευρώ χωρίς να έχει κυκλοφορήσει και συνεχίζει να πέφτει οπότε άμεσοι ανταγωνιστές του είναι το Ace,Defy,Ray,Wildfire S etc.Λογικά πάνω στο μήνα της επίσημης κυκλοφορίας του θα έχει πέσει στα 250...μιλάμε για τρελό bargain!!

 

Μα δεν υπάρχει περίπτωση να συγκριθεί με αυτα,απλώς το τηλέφωνο είναι σε άλλη κλάση!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπάρχει περίπτωση να συγκριθεί με αυτα,απλώς το τηλέφωνο είναι σε άλλη κλάση!:)

 

Σε σχεση με το desire S το εχεις δει Μανο??

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται,αφού έβαλα την SIM της Cosmote κανονικά έβαλα τα ελληνικά αφου ως γνωστόν είναι πολυγλωσσικό το Android.Φοράει την 2.3.5,πληκτρολόγιο δεν χρειάστηκε να βάλω άλλο γιατί υποστηρίζει κανονικά 160 χαρακτήρες στα ελληνικά:),μόνο τα apn(internet,mms) τα έβαλα μέσω μηνύματος διαμόρφωσης από Cosmote.

 

 

Aπο μπαταρια Ανδρεα πως τα παει??

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με το desire S το εχεις δει Μανο??

 

345 το Desire S.1 κατηγορία πάνω και παίζει με Black,GS1,Νexus S και Xperia Neo.Αν και δεν αποκλείω σε επι μέρους σημεία το W να είναι καλύτερο.Για μένα το Desire S είναι το μόνο που αξίζει τα λεφτά του από την γκάμα της HTC (compact σχέδιο με ωραία υλικά και unibody κατασκευή,φωτεινή οθόνη και υποστήριξη από xda)...όλα μα όλα τα άλλα ειναι ΠΕΤΑΜΕΝΑ λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με το desire S το εχεις δει Μανο??

 

Αρη δε το είχα πότε το s αλλά πιστεύω ότι το w έχει όλα τα φόντα να είναι έως κ καλύτερο(1.4giga cpu)!

Πάντως είχα το desire sd που εχει τα ίδια specs με το s περίπου κ το Samsung w μου φάνηκε έως και πιο γρήγορο,ασε που ανοίγει και avi πάνω από 1.5 giga χωρίς κανένα convert!

 

345 το Desire S.1 κατηγορία πάνω και παίζει με Black,GS1,Νexus S και Xperia Neo.Αν και δεν αποκλείω σε επι μέρους σημεία το W να είναι καλύτερο.Για μένα το Desire S είναι το μόνο που αξίζει τα λεφτά του από την γκάμα της HTC (compact σχέδιο με ωραία υλικά και unibody κατασκευή,φωτεινή οθόνη και υποστήριξη από xda)...όλα μα όλα τα άλλα ειναι ΠΕΤΑΜΕΝΑ λεφτά.

 

Εγώ Σάκη αν εξαιρέσουμε τη φωτεινότητα της οθόνης το βρίσκω αν όχι καλύτερο τουλάχιστον το ίδιο με τα παραπάνω και σαφώς πιο φρέσκο και καλύτερη επιλογή τη παρούσα στιγμή!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Aπο μπαταρια Ανδρεα πως τα παει??

+1

 

Πληροφορίες για το πότε θα εμφανιστεί στην ελληνική αγορά και θα "παγώσει" η τιμή του έχουμε;

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που υπαρχει το galaxy s plus σε παραπλησια τιμη (ενδεικτικα, 329 ευρω στο πλαισιο, αλλου φθηνοτερα) τι νοημα εχει να παρει καποιος το w περα απο το μεγεθος της οθονης, οπου το w λογω μικροτερης οθονης εχει πιο καλη φορητοτητα. Το s plus εχει super amoled και νομιζω οτι ειναι πολυ καλη επιλογη σε αυτα τα λεφτα

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4114&idPhone2=3908

Edited by ^Deadly_Sin^
Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που υπαρχει το galaxy s plus σε παραπλησια τιμη (ενδεικτικα, 329 ευρω στο πλαισιο, αλλου φθηνοτερα) τι νοημα εχει να παρει καποιος το w περα απο το μεγεθος της οθονης, οπου το w λογω μικροτερης οθονης εχει πιο καλη φορητοτητα. Το s plus εχει super amoled και νομιζω οτι ειναι πολυ καλη επιλογη σε αυτα τα λεφτα

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4114&idPhone2=3908

Κοίτα δεν τα λες λάθος για τώρα αλλά...το S Plus δεν πέτυχε εμπορικά γιαυτό και είχε τέτοια πτώση τιμής.....στο XDA λίγα πράγματα και λογικά με τον καιρό θα χάνεται σαν συσκευή.Το W που είναι φρέσκια συσκευή δεν αποκλείεται μόλις κυκλοφορήσει και επίσημα σε σύντομο χρονικό διάστημα να παίζει στα 250/280 ευρώ.Λογικά θα έχει και την τύχη του ACE σε θέμα υποστηριξης από XDA οπότε μια χαρά ως mid range επιλογή ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσο φοβερή είναι η διαφορά της Super AMOLED του S με την SLCD του W αλλά προσωπικά το θέμα των 3.7'' με σπρώχνει πολύ προς το 2ο. Θα ήθελα όμως να ακούσω και απόψεις...
Link to comment
Share on other sites

καλημερίζω τους πάντες!

 

μία πολύ σημαντική (για εμένα) ερώτηση:

 

το W έχει βιντεοκλήσεις?

και εννοώ κανονικές βιντεοκλήσεις και όχι μέσω skype και τέτοια.

έχω μπερδευτεί με αυτά που έχω διαβάσει εδώ κι εκεί!

 

βοήθειαααααα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερίζω τους πάντες!

 

μία πολύ σημαντική (για εμένα) ερώτηση:

 

το W έχει βιντεοκλήσεις?

και εννοώ κανονικές βιντεοκλήσεις και όχι μέσω skype και τέτοια.

έχω μπερδευτεί με αυτά που έχω διαβάσει εδώ κι εκεί!

 

βοήθειαααααα!!!

 

Στα τεχνικα χαρακτηριστικα λεει για καμερες: Secondary: Yes, VGA

Οποτε φανταζομαι οτι κανει βιντεοκλησεις.

 

Αντε να μας ερθει και να πεσει και η τιμη γρηγορα...

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Στα τεχνικα χαρακτηριστικα λεει για καμερες: Secondary: Yes, VGA

Οποτε φανταζομαι οτι κανει βιντεοκλησεις.

 

Αντε να μας ερθει και να πεσει και η τιμη γρηγορα...

 

φίλε την έχω πατήσει και με άλλες συσκευές έτσι!

δεν ισχύει όμως!

υπάρχουν πολλές συσκευές με μπροστινή κάμερα, η οποία όμως είναι για skype και όχι για βιντεοκλήσεις!

μάλιστα, έχω βρει συσκευές σε ξένα sites όπου αναφέρουν καθαρά "videocalling", το οποίο όμως τελικά αποδεικνύεται άνθρακας...

είναι μόνο μέσω skype...

 

αλήθεια, τι γίνεται τα τελευταία χρόνια με τις βιντεοκλήσεις?

κάποτε ήταν must για όλες τις συσκευές και μάλιστα πολυδιαφημίστηκε σαν υπηρεσία, πέρασε και στους δωρεάν χρόνους ομιλίας, παρόλα αυτά παρατηρώ μία έντονη τάση κατάργησής της στην πλειοψηφία των νέων συσκευών!

 

κρίμα, γιατί με είχε βολέψει...

Link to comment
Share on other sites

 

Σαν πολύ γρήγορα δεν ρολάρει το μικρό? :happy:

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=RcYUQ_VEfLc&feature=related]Samsung Galaxy W i8150 video preview ENG by HDblog - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Aπο μπαταρια Ανδρεα πως τα παει??

+1

Επειδή έχω ένα κόλλημα και γω με τις μπαταρίες πόση περίπου είναι η διάρκεια του, γτ αν και 1500mAh με 1,4ghz επεξεργαστή μήπως τραβάει και με το καλημέρα κρατάει κανα 2ημερο.

 

Ξέρουμε πότε κυκλοφορεί επίσημα στην Ελλάδα???

Νομίζω ότι κυκλοφόρησε και πχ το birdphone το έχει 301 ευρώ άμεσα διαθέσιμο.

Ericsson 788 , Ericsson T10 , Nokia 5210 , Nokia 6020 , Nokia 6151 , Nokia N73 , Nokia E52, Xiaomi Redmi Note 4X
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορούσε να παίξει λίγο downclocking για να κερδίσεις χρόνο; Λογικά από τα 1.4 στα 1.2 πάλι γρήγορο θα είναι.

Με βάση τα χαρακτηριστικά του (και όχι την Samsung :P) θα μπορεί να υποστηρίξει ics?

Edited by rama
Link to comment
Share on other sites

Με βάση τα χαρακτηριστικά του (και όχι την Samsung :P) θα μπορεί να υποστηρίξει ics?

Δεν υπάρχει ακόμα κάτι επίσημο αλλά ναι μπορεί να το υποστηρίξει.

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησουλες σχετικα με το κινητο...

 

1) Η κάμερα του τι λεει?

2) Εχει τελικά (γιατι πολλα ακουγονται) gorilla glass οθονη ή εστω scratch resistant...?

 

 

..

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ήθελα να ρωτησω το φιλο rostropol τι λεει το τηλεφωνο απο μπαταρια τωρα που θα εκανε καποιους κυκλους φορτισης?

Επισης πως λειτουργει το κινητο απο ταχυτητα μεσα στο browser και γενικα σε διαφορες λειτουργιες?

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησουλες σχετικα με το κινητο...

 

1) Η κάμερα του τι λεει?

2) Εχει τελικά (γιατι πολλα ακουγονται) gorilla glass οθονη ή εστω scratch resistant...?..

1) Μια χαρά κάμερα στα πρότυπα του Galaxy S +.μόνο που στην μέγιστη ανάλυση εικόνας/βίντεο δεν έχει zoom(και στο arc υπήρχε αυτό και με αναβάθμιση έβαλαν το zoom,οπότε εικάζω εδώ θα γίνει το ίδιο)

2) Πρέπει να έχει gorilla glass γιατί στην αίσθηση είναι κρύο γυαλί,εδώ το Ace έχει.....δεν δοκίμασα να το χαράξω γιατί είμαι πολύ ψείρας.

Εγω θα ήθελα να ρωτησω το φιλο rostropol τι λεει το τηλεφωνο απο μπαταρια τωρα που θα εκανε καποιους κυκλους φορτισης?

Επισης πως λειτουργει το κινητο απο ταχυτητα μεσα στο browser και γενικα σε διαφορες λειτουργιες?

Η μπαταρία πάντα έχει σχέση με την χρήση και τις εφαρμογές που τρέχουν με δεδομένα δικτύου στο Android,με σχετικά ήπια χρήση μετά από 2 φορτήσεις μου βγάζει 2-2,5 μέρες,οι 2 μέρες πάντως είναι σίγουρες(το βράδυ σε flight mode).

Η ταχύτητα στον browser πολύ καλή και δεν παρουσίαζει lag κλπ.,γενικά πολύ γρήγορο σε όλα τo W και απροβλημάτιστο.

Link to comment
Share on other sites

1) Μια χαρά κάμερα στα πρότυπα του Galaxy S +.μόνο που στην μέγιστη ανάλυση εικόνας/βίντεο δεν έχει zoom(και στο arc υπήρχε αυτό και με αναβάθμιση έβαλαν το zoom,οπότε εικάζω εδώ θα γίνει το ίδιο)

2) Πρέπει να έχει gorilla glass γιατί στην αίσθηση είναι κρύο γυαλί,εδώ το Ace έχει.....δεν δοκίμασα να το χαράξω γιατί είμαι πολύ ψείρας.

 

Η μπαταρία πάντα έχει σχέση με την χρήση και τις εφαρμογές που τρέχουν με δεδομένα δικτύου στο Android,με σχετικά ήπια χρήση μετά από 2 φορτήσεις μου βγάζει 2-2,5 μέρες,οι 2 μέρες πάντως είναι σίγουρες(το βράδυ σε flight mode).

Η ταχύτητα στον browser πολύ καλή και δεν παρουσίαζει lag κλπ.,γενικά πολύ γρήγορο σε όλα τo W και απροβλημάτιστο.

 

τι γίνεται με τις βιντεοκλησεις που ρώτησα και παραπάνω?

(τον ... χαβά μου εγώ!! χαχαχα!!)

δοκιμασες να κάνεις?

υποστηρίζει κανονική ή μόνο μέσω skype?

 

ευχαρτιστώ!

Link to comment
Share on other sites

τι γίνεται με τις βιντεοκλησεις που ρώτησα και παραπάνω?

(τον ... χαβά μου εγώ!! χαχαχα!!)

δοκιμασες να κάνεις?

υποστηρίζει κανονική ή μόνο μέσω skype?

 

ευχαρτιστώ!

 

Κανονικά κάνει βιντεοκλήσεις όπως και το Galaxy SII.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy W (I8150)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...