Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στήσε το Pdanet

 

Καλημέρα!

PdaNetA300.exe

ή

PdaNetA300x64.exe (αν έχεις 64bit windows)

 

Κάνε κανένα search στο XDA θα μάθεις πολλά χρήσιμα πράγματα :)

 

Καλησπερα...εστησα οδηγους ,ακολουθησα τον οδηγο που λεει ο φιλος pic,η διαδικασια ολοκληρωθηκε αλλα πλεον το κινητο ναι μεν δειχνει κλειδωμενο αλλα εχει κολλησει στο λογοτυπο της google και δεν κανει τιποτα αλλο...τι να κανω ρε παιδια???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα...εστησα οδηγους ,ακολουθησα τον οδηγο που λεει ο φιλος pic,η διαδικασια ολοκληρωθηκε αλλα πλεον το κινητο ναι μεν δειχνει κλειδωμενο αλλα εχει κολλησει στο λογοτυπο της google και δεν κανει τιποτα αλλο...τι να κανω ρε παιδια???

 

δεν ανοιγει καθολου;

για ξανακανε την ολη διαδικασια.

 

Επισης βγαλε και ξαναβγαλε την μπαταρια μπας...

 

για πες μας κι ολας.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

δεν ανοιγει καθολου;

για ξανακανε την ολη διαδικασια.

 

Επισης βγαλε και ξαναβγαλε την μπαταρια μπας...

 

για πες μας κι ολας.[/QUOT

απλα ανοιγει και μενει κολλημενο στο λογοτυπο της google...οταν ξανακανω τη διαδικασια σταματαει και μου ζηταει να κανω usb debuging πραγμα που δεν γινεται γιατι δεν ανοιγει το κινητο...βαζω βγαζω μπαταρια αλλα τιποτα....heeeeeeeeeelp!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε μου αλλά έχεις το Nexus S ή το Galaxy Nexus γιατί στο Avatar σου βλέπω το Galaxy Nexus και το παρόν θέμα είναι για το Nexus S.

Σε ρωτάω μήπως και έχεις κάνει κανένα λάθος και προσπαθείς να περάσεις ROM του Nexus S στο Galaxy Nexus.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε μου αλλά έχεις το Nexus S ή το Galaxy Nexus γιατί στο Avatar σου βλέπω το Galaxy Nexus και το παρόν θέμα είναι για το Nexus S.

 

μην δινεις σημασια στο avatar...nexus s εχω...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές μέρες με codename 3.4.0 διακρίνω μια αστάθεια στη μπαταρία.

Ανοίγει εφαρμογές μόνο του, μέσα σε 34λεπτά (αδράνειας) έχω "Μέσα" 9%, "Τηλέφωνο" 2%, "Apex Launcher" 2%

Οθόνη 3λ 47%

 

Σκέφτομαι να ξαναδοκιμάσω CM10...

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τον συνδυασμό της υπογραφής (4.4.7 marmite) έχω φοβερή μπαταρία

Αυτή τι διαφορά έχει με την official CM10?

Link to comment
Share on other sites

μην δινεις σημασια στο avatar...nexus s εχω...

 

Μπορείς να μπείς στο recovery ή σου έχει σβήσει το ClockWorkMod?

Τα NS δεν χαλάνε έτσι, λίγο ψάξιμο με fastboot + adb commands και θα το συνεφέρεις...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τι διαφορά έχει με την official CM10?

 

Δε νομίζω οτι έχει κάποια σημαντική διαφορά, ο ίδιος πλέον προτείνει να βάλουμε την τελευταία nightly που λειτουργεί και ο φακός.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μπείς στο recovery ή σου έχει σβήσει το ClockWorkMod?

Τα NS δεν χαλάνε έτσι, λίγο ψάξιμο με fastboot + adb commands και θα το συνεφέρεις...

 

οταν παω να μπω στο recovery μου βγαζει το android ανασκελα και δεν κανει τιποτα εκτος απο το να μπαινω στο μπλε μενου...μηπως γνωριζεις να μου πεις πιο αναλυτικα τι να κανω για να το συνεφερω???ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

οταν παω να μπω στο recovery μου βγαζει το android ανασκελα και δεν κανει τιποτα εκτος απο το να μπαινω στο μπλε μενου...μηπως γνωριζεις να μου πεις πιο αναλυτικα τι να κανω για να το συνεφερω???ευχαριστω...

 

Τσέκαρε αυτό για επιστροφή σε stock

ή αυτό για root

 

διαφορετικά μπές εδώ και ψάξε μια αναλυτική λύση (πιθανολογώ με fastboot + adb commands)

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές μέρες με codename 3.4.0 διακρίνω μια αστάθεια στη μπαταρία.

Ανοίγει εφαρμογές μόνο του, μέσα σε 34λεπτά (αδράνειας) έχω "Μέσα" 9%, "Τηλέφωνο" 2%, "Apex Launcher" 2%

Οθόνη 3λ 47%

 

Σκέφτομαι να ξαναδοκιμάσω CM10...

εβαλα και εγω την codename 3.4.1. ως τωρα φαινετε καλη.. Αλλα το μονο προβλημα που εχως τωρα ειναι με την καμερα.. Δεν εχει την ποιοτητα που ειχε με την stock 4.1 και με το bln... Δεν λειτουργει και με νευριαζει. Ξερει κανεις που την εχει βαλει ;;;

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω την codename 3.4.1. ως τωρα φαινετε καλη.. Αλλα το μονο προβλημα που εχως τωρα ειναι με την καμερα.. Δεν εχει την ποιοτητα που ειχε με την stock 4.1 και με το bln... Δεν λειτουργει και με νευριαζει. Ξερει κανεις που την εχει βαλει ;;;

 

Το bln δουλεύει άψογα σε μένα

όσο για την κάμερα... δεν έχω ασχοληθεί...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. σήμερα μετά από 1.5χρόνο που έχω το τηλ έβαλα custom kernel!! Πως μπορώ να έχω πρόσβαση στις ρυθμίσεις του;

 

Με το NS Tools

 

καλά reboots :rolleyes:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως ο Tasker δουλεύει απροβλημάτιστα σε JB Paranoid με Matrix / Air kernels (και με NFC tags).
Link to comment
Share on other sites

το bln πως δουλεύει;

 

Εφόσον έχεις κάποιον συμβατό kernel κατεβαζεις το nstools και το ενεργοποιείς, είναι πολύ απλό.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως Κάνει το bln?

 

Είναι απο τα αρχικά backlight notification, ανάβουν (ή αναβοσβήνουν) τα led capacitive κουμπιά για να σε ειδοποιούν οτι έχεις κάποιο notification όπως μια αναπάντητη ή sms.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Είναι απο τα αρχικά backlight notification, ανάβουν (ή αναβοσβήνουν) τα led capacitive κουμπιά για να σε ειδοποιούν οτι έχεις κάποιο notification όπως μια αναπάντητη ή sms.

 

Σε εμένα ενώ το έχω ενεργοποίηση απ το nstools Δεν συμβαίνει αυτό!! Το led timeout Ποσο πρέπει να είναι; επίσης το blink status on η off? Μήπως χρειάζεται και κάποια άλλη ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ενώ το έχω ενεργοποίηση απ το nstools Δεν συμβαίνει αυτό!! Το led timeout Ποσο πρέπει να είναι; επίσης το blink status on η off? Μήπως χρειάζεται και κάποια άλλη ρύθμιση;

 

Εγώ τα έχω:

 

backlight notification

status on

led timeout o sec

blink status on

max blink count 60 times

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό;:rolleyes:

Γιατί τα reboots όταν πειράζεις τον kernel είναι συνηθισμένα ;)

 

Σε εμένα ενώ το έχω ενεργοποίηση απ το nstools Δεν συμβαίνει αυτό!! Το led timeout Ποσο πρέπει να είναι; επίσης το blink status on η off? Μήπως χρειάζεται και κάποια άλλη ρύθμιση;

Αποφεύγετε το NSTOOLS είναι η χαρά του reboot

Χρησιμοποίησε BLN Control pro ή Init.d script

Ασε το timeout στο default + ενεργοποίησε το blink

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...