Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε στις ρυθμισεις WiFi - πατωντας το soft key Θα σου βγαλει ενα νεο μενου, στα συνθετα, θα βρεις το WiFi region code παιξε με αυτες τις επιλογες σε καποια απο αυτες θα διαβαζει ολα τα wifi, εγω το γυρισα σε Japan,Russia αντι για Europe για να δει το δικο μου.

 

Σε ευχαριστώ πολύ... μόλις το έβαλα σε Japan,Russia βρήκε της δουλειας.. λογικά και στο σπίτι θα είναι εντάξει...thnx a lot

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

εγω εχω ενα αλλο προβλημα με την slim bean 4.3.οταν συνδεω το τηλεφωνο με το pc μολις παταω ενεργοποιηση usb μου κανει επανεκινηση και δεν το βλεπει

τελικα μετα απο 3 φλασαρισματα εφτιαξαν καποια προβληματα που ειχα.παραμενει αυτο με τις ειδοποιησεις που αναβουν τα πληκτρα.στις ρυθμισεις δεν μπορω να κλικαρω την επιλογη.θυματε καποιος τι καναμε για να ενεργοποιηθει?

Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να επιβεβαιώσω και εγώ την άψογη λειτουργία της 4.3 την οποία μάλιστα αναβάθμισα σε build 2 μέσα από τις αυτόματες ενημερώσεις . Το GPS ακόμα δεν έχω ελέγξει πόσο γρήγορα (ή μάλλον αργά κλειδώνει) αλλά αυτό είναι δευτερευούσης σημασίας . Η μπαταρία με τη χρήση που κάνω ενδέχεται να με βγάλει από το πρωί της Δευτέρας μέχρι και το βράδυ της Τετάρτης , με λίγο wifi πριν κοιμηθώ και μερικές ώρες μουσικής με ακουστικά . Καθόλου άσχημα .

Τώρα , επειδή τα μαμίσια ακουστικά με εγκατέλειψαν ήθελα μερικές δοκιμασμένες προτάσεις για ακουστικά τύπου "ψείρας" δηλαδή σαν τα μαμίσια που μπαίνουν μέσα στο αυτί , απομονώνουν σε μεγάλο βαθμό το περιβάλλον . Κυρίως με απασχολεί να ακούω μουσική . Τώρα αν υπάρχει κάποια καλή πρόταση που να λειτουργεί και ως hands free δεκτή . Μπατζετ ας πούμε 30 - 40 € . Αν υπάρχει κάπου άλλου ανάλογη συζήτηση ας μου υποδείξει κάποιος το λινκ . Ευχαριστώ

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Τώρα , επειδή τα μαμίσια ακουστικά με εγκατέλειψαν ήθελα μερικές δοκιμασμένες προτάσεις για ακουστικά τύπου "ψείρας" δηλαδή σαν τα μαμίσια που μπαίνουν μέσα στο αυτί , απομονώνουν σε μεγάλο βαθμό το περιβάλλον . Κυρίως με απασχολεί να ακούω μουσική . Τώρα αν υπάρχει κάποια καλή πρόταση που να λειτουργεί και ως hands free δεκτή . Μπατζετ ας πούμε 30 - 40 € . Αν υπάρχει κάπου άλλου ανάλογη συζήτηση ας μου υποδείξει κάποιος το λινκ . Ευχαριστώ

Τελικά βολεύτηκα με τα Universal http://www.getitnow.gr/prod/tilefonia-tablets/aksesoyar-kiniton/akoystika/iluv-iep335grnn-in-ear-handsfree-prasino/prod3810088pp/ απο κάποιο κατάστημα vodafone . Παρέχουν ένα υποτυπώδες έλεγχο έντασης με ένα συρόμενο ρυθμιστικό ,διαδρομής περίπου μισού εκατοστού που περισσότερο On off μπορεί να λειτουργήσει πάρα για επιλογή ενδιάμεσων εντάσεων .Επίσης έχουν ένα κουμπί για pause start Που πατημένο ανοιγεί την φωνητική αναζήτηση στο google search . Απο ήχο , μέτρια προς καλά , κάπως τραχιά αν και αυτό εκτός από θέμα γούστου είναι και θεμα στρωσίματος . Αυτά

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βαλω ενα παιχνιδι και μια εφαρμογη και μου λεει οτι δεν ελαβε δικαιωμα απο το superuser.ξερει κανεις γιατι το κανει αυτο?στις ρυθμισεις του superuser οτι και να αλλαζω δεν γινετε τιποτα.λετε να ειμαι εκτος ρουτ?τωρα που το βλεπω οταν ανοιγω το τηλεφωνο μου δειχνει το λουκετο κλειστο.παιζει ρολο?
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα κι από μένα. Εγκατέστησα τη slimbean, όλα λειτουργούν πολύ καλά. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι τώρα τα γράμματα και τα εικονίδια είναι ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ (είμαι και κάποιας ηλικίας). Έχω αλλάξει τις ρυθμίσεις στο "τεράστιοι χαρακτήρες", αλλά όλα τα υπόλοιπα παραμένουν μικρά. Υπάρχει κάποια ρύθμιση; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Εγκατέστησα τη slimbean, όλα λειτουργούν πολύ καλά. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι τώρα τα γράμματα και τα εικονίδια είναι ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ (είμαι και κάποιας ηλικίας). Έχω αλλάξει τις ρυθμίσεις στο "τεράστιοι χαρακτήρες", αλλά όλα τα υπόλοιπα παραμένουν μικρά. Υπάρχει κάποια ρύθμιση; Ευχαριστώ!

 

πηγαινε ρυθμισεις-interface-lcd και στην 1 επιλογη μπες και αλλαξε την αναλυση.reboot και δες το παλι

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε ρυθμισεις-interface-lcd και στην 1 επιλογη μπες και αλλαξε την αναλυση.reboot και δες το παλι

Ευχαριστώ πολύ. Επιτέλους, βλέπω χωρίς δάκρυα! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να επιβεβαιώσω και εγώ την άψογη λειτουργία της 4.3 την οποία μάλιστα αναβάθμισα σε build 2 μέσα από τις αυτόματες ενημερώσεις . Το GPS ακόμα δεν έχω ελέγξει πόσο γρήγορα (ή μάλλον αργά κλειδώνει) αλλά αυτό είναι δευτερευούσης σημασίας . Η μπαταρία με τη χρήση που κάνω ενδέχεται να με βγάλει από το πρωί της Δευτέρας μέχρι και το βράδυ της Τετάρτης , με λίγο wifi πριν κοιμηθώ και μερικές ώρες μουσικής με ακουστικά . Καθόλου άσχημα .

Τώρα , επειδή τα μαμίσια ακουστικά με εγκατέλειψαν ήθελα μερικές δοκιμασμένες προτάσεις για ακουστικά τύπου "ψείρας" δηλαδή σαν τα μαμίσια που μπαίνουν μέσα στο αυτί , απομονώνουν σε μεγάλο βαθμό το περιβάλλον . Κυρίως με απασχολεί να ακούω μουσική . Τώρα αν υπάρχει κάποια καλή πρόταση που να λειτουργεί και ως hands free δεκτή . Μπατζετ ας πούμε 30 - 40 € . Αν υπάρχει κάπου άλλου ανάλογη συζήτηση ας μου υποδείξει κάποιος το λινκ . Ευχαριστώ

 

χροννια πολλα σε ολους τους φιλους............ σπυρο μπορεις σε παρακαλω να μου πεις ακριβως τα βηματα που εκανες για να κανεις αυτοματη αναβαθμιση σε build 2 ???? δεν μπορω να βρω πως το κανει αυτοματα και δεν εχω καταλαβει αν θελει και σβυσιμο τα παντα ξανα η την περνας απο πανω....

:X
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στα στατιστικά χρήσης της μπαταρίας βλεπω κατανάλωση από το wifi ενώ δεν ήταν ποτέ ανοιχτό ή βλέπω χρηση για περισσότερο χρόνο απ ότι το είχα ανοιχτό. Ξέρει κανείς τι παίζει?

Εχω την τελευταία slim bean με τον δικό της κερνελ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την slim 4.3 build 2.2

Βασικά εχω μεγάλο θέμα με την μπαταρία. Με χρήση data 3g και ίντερνετ ή ακόμα και μόνο με σμσ η μπαταρία πέφτει παρα πολύ γρήγορα.

Μέσα σε μια ώρα με 8λ τηλέφωνο με 13λ οθόνη μου έφαγε 13% και τη νύχτα σε 5-6 ώρες χανω 5-6% ίσως κ παραπάνω. Μήπως είναι καιρός να αλλάξω μπαταρία? Το έχω απο Οκτωβριο του 2011.

Έχω δοκιμάσει πολλές ρομ τον τελευταίο καιρό και η slim έχει κάτσει πολύ καλά βέβαια υπάρχει το θέμα με την μπαταρία που το έχω κ σε άλλες ρομ.

Βασικά αντί για μπαταρία σκεφτόμουν να πάρω power bank γιατί δεν είμαι σίγουρος αν όντως η μπαταρία έχει πρόβλημα κ μην πανε χαμενα τα λεφτά.

Έχει κανείς άλλος το κιν τόσο καιρό να μας πει αν χρειάστηκε να αλλάξει μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

φιλε περιπου στα ιδια ειμαι και εγω.εχω δευτερη μπαταρια και να σου πω την αληθεια δεν βλεπω καμια διαφορα απο την μια μπαταρια στην αλλη που την εχω σαν δευτερη και την αλλαζω οποτε μενω.
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

το κινητό μετά από 2 χρόνια χρήσης λογικό είναι να βγάζει θέματα με την μπαταρία του.

κι εγώ slim rom του έχω βάλει, το έχω από τον Δεκέμβριο του 2011, την slim kat weekly 2.1 (την πιο πρόσφατη δηλαδή) κι εντάξει, ίσα βάρκα ίσα νερά ούτε κρατάει ούτε τρώει πολύ.

 

ότι χρειάζεσαι και μία δεύτερη καβάτζα είναι γεγονός αν κάνεις αποστάσεις-δουλειές

 

εγώ πάντως είμαι με την ίδια μπαταρία από τότε που το πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Αντί για 2η μπαταρία να πάρω καλύτερα power bank που έχουν κ ίδια τιμή? Δεν με απασχολεί τόσο που θα το κουβαλάω. Πιστεύω συμφέρει επειδή έχουν μεγαλύτερη χωρητικότητα και δίνει περισσότερες φορτίσεις. Σκεφτόμουν το πολύ 10000mAh.
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει πως η αποδοση του κινητου αυξάνεται όταν φορτίζεται. Το έχει προσέξει κανείς αυτό? Οχι μονο η πλοήγηση αλλα και η πληκτρολογηση το multitasking και γενικότερα η συμπεριφορά
Link to comment
Share on other sites

χροννια πολλα σε ολους τους φιλους............ σπυρο μπορεις σε παρακαλω να μου πεις ακριβως τα βηματα που εκανες για να κανεις αυτοματη αναβαθμιση σε build 2 ???? δεν μπορω να βρω πως το κανει αυτοματα και δεν εχω καταλαβει αν θελει και σβυσιμο τα παντα ξανα η την περνας απο πανω....

 

Φίλε KPV καλή χρονιά έστω και καθυστερημένα .

Αρχικά θα κάνεις ένα back up Καλού κακού . Εγώ καιρό τώρα χρησιμοποιώ αυτά τα εργαλεία

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=21588527&postcount=2 . Το Rom wiper όταν πάμε σε νέα και διαφορετική ρομ και το dalvik όταν κάνουμε upgrade . Οπότε και κάνεις τα εξής

1. Κατεβάζεις Build 2 Κάνεις reboot recovery Και back up 3 Τρέχεις το ζιπ του upgrade 4 Ψάχνεις την ρόμ και βλέπεις πως δεν άλλαξε και τπτ το σημαντικό !!!! Ελπίζω να βοήθησα

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

από KitKat εμπειρίες πως πάτε? εχω μείνει στην SlimKat που μου φαίνεται αρκετά καλή (αν και weekly editions), υπάρχει άλλη καμία αντίστοιχη? Edited by psolee
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία. Κάποτε με τις ics rom πως καταφέρναμε και ειχαμε εως 2-3% κατανάλωση σε idle και 3-4 ώρες οθόνη και τώρα σε idle τρώει πάνω από 5% και γενικότερα μου φαίνεται πως οι νεες ρομ καταναλώνουν πολύ μπαταρία.

Εχει κάνεις το ίδιο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Portable power bank και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Σαν να κουβαλας 2 συσκευές! Και θα σου βγάζει άνετα 5 ώρες οθόνη
Link to comment
Share on other sites

πώς μπορώ να εγκαταστήσω το cwm recovery 6.0.4.3 ???

Με την γραμμή εντολώς από το pc δεν μπορώ να το εγκαταστήσω... δεν μου αναγνωρίζει το κινητό!

τί μπορώ να κάνω;

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...