Jump to content

[Επίσημο] Nokia 701


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τσέκαρα και σε άλλα δίκτυα. Άρα φταίει το τηλέφωνο. Το έκανα hard reset ( 2 φορές σε 2 μήνες ) αλλά πάλι τα ίδια. Μάλλον από Τρίτη θα πάει για σέρβις.

Προσπαθώ να κατεβάσω χάρτες μέσω του Nokia Suite και μου λέει ότι δεν βρίσκει κανένα χάρτη ( λογικό ) , να αποσυνδέσω το κινητό , να ανοίξω τους χάρτες για να κάνουν reset και να ξανασυνδέσω. Το κάνω και δε γίνεται τίποτα...Τελικά χωρίς wifi είναι απογοήτευση το σετάρισμα του...Αρχίζω και απογοητεύομαι από το τηλέφωνο.....

 

ps. στη σύνδεση Wifi που έχει κανείς στη ρύθμιση για ipv4 και ipv6 όλα είναι ρυθμισμένα στο Αυτόματα?

ps.2 Ούτε το gps δουλεύει κανονικά .H αναζήτηση θέσης δεν ολοκληρώνεται ποτέ και με ανοιχτή τη σύνδεση δεδομένων.

Edited by vega2003
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 885
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους!το τσιμπησα και εγω απο media markt στα 199ευρω!πηγαινα καρφι για το μαυρο αλλα τελικα πηρα το ασημι μου αρεσε πιο πολυ απο κοντα.εκανα και το update se feuture pack 1 κατευθειαν μεσω wifi και ολα καλα.το κινητο τα σπαει ειναι πολυ γρηγορο και δε κολλαει κα8ολου και με μεση χρηση η μπαταρια μου βγαζει σχεδον 3 μερες.ενα θεμα ειχα μονο με το wifi αλλα το ελυσα.αν ειχε και πιο πολλες εφαρμογες στο nokia store δε θα ειχα κανενα παραπονο.πιο πολυ μου εκανε εντυπωση η ποιοτητα κλησης στη συνομιλια. Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η ομιλια ειναι οντως πολυ καλη αλλα το ηχειο οχι πολυ δυνατο..Ενοχλητικο ειναι οτι αν μπει σε εξοικονομηση ενεργειας χανονται οι ταπετσαριες και αν μετακινησεις καποιο φακελο μουσικης πρεπει να ξαναρυθμισεις τους ηχους κλησης κλπ η να ανανεωσεις τη βιβλιοθηκη αλλιως δεν παιζουν τα αρχεια. Επισης οτι στα τραγουδια τα ανοιγει ολα μαζι με ηχους ειδοποιησεων κλπ οποτε μονο αν φτιαξεις λιστα αναπαραγωγης επιλεγοντας τα..Ετοιμαζομαι να κανω update στο 112. εβαλα το νοκια suit(το οτι ειναι στα αγγλικα δεν επηρεαζει κατι ετσι?)αν συνδεσω το κινητο μπορω να κανω και over the air, δηλαδη να μπει ιντερνετ το κινητο?και μετα την αναβαθμιση δεν χανω δεδομενα?

Nokia 3210-3510-7360-6233-7230-701-Xiaomi Redmi Note 4 3/32 Snapdragon - Xiaomi Redmi Note 10 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρόλο που έχει ips οθόνη, τα ενεργά screen saver της nokia παίζουν κανονικά? Ας πούμε το sleeping screen? Και αν ναι με τη μπαταρία είναι κυριλλέ?
Link to comment
Share on other sites

Για δειτε αυτο το βιντεακι..Το εφε που κανει οταν μπαινει στο μενου ειναι διαθεσιμο μεσω καποιας ρυθμισης ή ειναι καποιο theme που πρεπει να κατεβάσεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και οι επόμενες μεγάλες αναβαθμίσεις(Carla & Donna) θα είναι διαθέσιμες ΟΤΑ?

Γιατί ίσως το πάρω παραεισαγωγής.

Έχει ανακοινωθεί κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τελικα την αναβαθμοση OΤΑ απο wifi δεν εχω παρατηρησει διαφορες εκτος απο μεγαλυτερη λιστα widget και το σπαστικο ειναι οτι μου κανει κατι ξεμπαρκα restart μου χει κανει 3-4 το παθαινετε και αλλοι?πχ τωρα παταγα συντομευση για το εορτολογιο και εκανε επανεκκινηση.

 

Και μου φαινεται στο μενου δεν πατας στο σκρολαρισμα την μπαρα δεξια για πιο γρηγορα, οπως και οι στις κλησεις που ανεφερε καποιος οτι δεν εμφανιζεται το ανθρωπακι.

 

υ.γ. το εορτολογιο δεν γινεται να φαινεται στην οθονη σαν widget συνεχως?Μονο σαν συντομευση μου το χει.

Edited by johnyskar

Nokia 3210-3510-7360-6233-7230-701-Xiaomi Redmi Note 4 3/32 Snapdragon - Xiaomi Redmi Note 10 pro

Link to comment
Share on other sites

το εορτολόγιο και εμενα με ενδιαφερει να τρεχει ως witget και οχι απλη συντομευση γινεται με καποιο τροπο; είναι το 1ο sms που στέλνω εδώ από το κινητό με τον όπερα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή εβδομάδα.

Μήπως ξέρετε πού υπάρχει ετοιμοπαράδοτο γιατί στο skroytz δεν υπάρχει σε black.:(

Eυχαριστώ.

 

Καλημέρα, γιατί δε ρωτάς στα media markt που τα έχει σε πολύ καλή προσφορά στα 200 ευρώ και είναι και ελληνικά.

 

Όσον αφορά το εορτολόγιο δεν υπάρχει widget γιατί η ίδια η εφαρμογή δεν το υποστηρίζει, μπορεί αργότερα η εταιρεία που έφτιαξε την εφαρμογή να αποφασίσει να βάλει.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω την αίσθηση ότι μετά το FP1 η αυτονομία του κινητού επηρεάστηκε αρκετά. Πριν από αυτήν, τις 3+ ημέρες τις είχα εύκολα, τώρα είμαι στις 2+. Αν και βέβαια τις τελευταίες ημέρες το έχω ζορίσει αρκετά περισσότερο το κινητό, ας είναι καλά τα δωρεάν 500MB της vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα οταν δεν ειχα μπει πολυ wifi και τετοια κρατησε 1μιαμιση μερα και κατι, γενικα 1 μερα και κατι ακομα 2-3 φορες το χω φορτισει μονο, το εορτολογιο σε ενα αλλο θεμα αρκετα παλιοτερο που βρηκα εδω μεσω γκουκγλ καποιος ειχε κανει πριντ την οθονη και φαινοτανε widget για αυτο. Τα restart που παθαινω δεν τα χει κανενας?Restart εννοω σβηνει ανοιγει οχι για πιν απλα φλασια οπως τα κανονικα κινητα που ασπριζει η οθονη και ξαναναβει ειναι το γενικο δηλαδη που συμβαινει ανεκαθεν, απλα ρωταω αν το παθαινω μονο εγω.

Nokia 3210-3510-7360-6233-7230-701-Xiaomi Redmi Note 4 3/32 Snapdragon - Xiaomi Redmi Note 10 pro

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό λειτουργεί κανονικά , άρα το πρόβλημα είναι στο ρούτερ.

 

Λύθηκε με αναβάθμιση του ρούτερ...

Edited by vega2003
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το εχω αναφέρει οτι δηλαδή το κινητό όταν χρησιμοποιείται σα κινητό κυρίως έχει ικανοποιητική αυτονομία αλλά όταν είχα δώσει το νότε κ μέχρι να πάρω το ΟΝΕ Χ το δούλεψα όπως δουλεύω τα hi end android κινητά για ίντερνετ κυρίως τότε είδα δραματική πτώση της αυτονομίας σε λιγότερο και από μέρα.

Το θέμα όμως είναι οτι δεν είναι αυτός ο προορισμός του κινητού οπότε για all around συσκευή και με λίγο ίντερνετ είναι μια χαρά ειδικά τώρα με την αναβάθμιση.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τελικα την αναβαθμοση OΤΑ απο wifi δεν εχω παρατηρησει διαφορες εκτος απο μεγαλυτερη λιστα widget και το σπαστικο ειναι οτι μου κανει κατι ξεμπαρκα restart μου χει κανει 3-4 το παθαινετε και αλλοι?πχ τωρα παταγα συντομευση για το εορτολογιο και εκανε επανεκκινηση.

 

Και μου φαινεται στο μενου δεν πατας στο σκρολαρισμα την μπαρα δεξια για πιο γρηγορα, οπως και οι στις κλησεις που ανεφερε καποιος οτι δεν εμφανιζεται το ανθρωπακι.

 

υ.γ. το εορτολογιο δεν γινεται να φαινεται στην οθονη σαν widget συνεχως?Μονο σαν συντομευση μου το χει.

Κάνε backup και τράβα του ένα hard reset να έρθει να ισιώσει!;)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδια?

Πως το ρυθμιζω ότι photo τραβαω ή Video,να ΜΗΝ πανε αυτόματα στην έκθεση?

Εχω δώσει και για photo και για video προορισμο την extra καρτα μνημης.

Επισης δεν μου παιζει και video απο dailymotion:( και μου βγαζει ελλειψη flash αρχειου)ξερετε σε εικονιδιο).

Τι πρεπει να κανω?

Σας ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Όντως με τον ενσωματωμένο Browser δεν παίζει το dailymotion. Δοκίμασα τον Opera και παίζει κανονικά.

 

Το ότι οι φωτό και τα βίντεο μπαίνουν στην Έκθεση δε σημαίνει ότι δεν αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης. Νομίζω ότι η έκθεση αυτόματα βγάζει ότι φωτό υπάρχει στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ο ενσωματωμενος browser παιζει flash βεβαια και ειναι καλο αλλα κανει και κατι restart οποτε εχω βαλει και γω τον οπερα(ασχετο αλλα mobile-αυτον εχω- και mini εχουν καμμια διαφορα?)που εχουν τα ιδια χαρακτηριστικα με ζουμ σελιδοδεικτες κλπ με βολικο στον οπερα οτι εχει τις καρτελες μπροστα. Επισης να σημειωσω οτι με το ραμινφο και καμμια 15ρια παιχνιδια σε φακελο και αλλες τοσες εφαρμογες μου δειχνει περιπου τη μιση ram και οτι το μονιτορ αν φορτιστει πληρως μαξιμουμ βγαζει καπου 45 ωρες...Αυτο που λενε οι περισσοτεροι, με πολλη χρηση νετ wifi και γενικα ψαχουλεμα 1 μερα εν τη βγαζει με χαλαρη για τηλεφωνα και λιγο απτα αλλα 1μιση στο νερο.

 

υ.γ. τωρα που δεν εγκαθιστω τη μια εφαρμογη μετα την αλλη εχει κοψει και τα restart.

Nokia 3210-3510-7360-6233-7230-701-Xiaomi Redmi Note 4 3/32 Snapdragon - Xiaomi Redmi Note 10 pro

Link to comment
Share on other sites

οποτε εχω βαλει και γω τον οπερα(ασχετο αλλα mobile-αυτον εχω- και mini εχουν καμμια διαφορα?)που εχουν τα ιδια χαρακτηριστικα με ζουμ σελιδοδεικτες κλπ με βολικο στον οπερα οτι εχει τις καρτελες μπροστα.

Kαλημέρα.

Πως βαζω εγκαθιστω τον opera και απο που?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Πας εδώ: http://store.ovi.com και αφού κάνεις ένα λογαριασμό δίνοντας σαν τηλέφωνο το 701 , κατεβάζεις εφαρμογές και παιχνίδια συμβατά με αυτό.

 

για τον όπερα εδώ

http://store.ovi.com/content/20975?clickSource=recommended&pos=10

Link to comment
Share on other sites

Σε καλυψε ο βεγκα. Γινεσαι μελος και μετα οτι σου γυαλισει το κατεβαζεις μολις εχεις wifi στο κινητο και πατας ληψη>εγκατασταση και εισαι οκ. Ο browser του κινητου πεταει κατι restart οποτε ωραιος ειναι και ο οπερα, αν και εγω τα χρησιμοποιω αναμικτα. Ψαχνω ακομα για εορτολογιο widget στην αρχικη οθονη αλλα τζιφος..Βρηκα κατι οδηγιες με excel outlook και ιστοριες κατεβατο μεγαλο που βαριεμαι να διαβασω..Μα να μη βγαλουν ενα τοσο βασικο app και απλο?Επισης καποιος ειχε αναφερει οτι τα κουμπια του κινητου ειναι μαλακα. Στην αρχη δεν μου φαινοταν αλλα πλεον οντως ειναι, οχι πως ειναι κακο αυτο. Θηκη προστατευτικη σιλικονης να φανταστω με την πρωτη ευκαιρια πρεπει να παρω ε? Δεν εχω δει ακομα για το μοντελο σε μαγαζι που χω κοιταξει. Χρειαζεται και προστατευτικο μπροστα στην οθονη? Εχω ακομα τη ζελατινα απτο πακετο.

Nokia 3210-3510-7360-6233-7230-701-Xiaomi Redmi Note 4 3/32 Snapdragon - Xiaomi Redmi Note 10 pro

Link to comment
Share on other sites

Για θήκε δες και του c7-00 είναι συμβατά , αυτή έχω εγώ και λένε ότι είναι καλύτερη από της Νοκια

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-42489.action

 

Δεν του έχω βάλει προστατευτικό ακόμα. Αλλά αποφεύγω να το βάζω στην τσέπη με κλειδιά μαζί κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Σε καλυψε ο βεγκα. Γινεσαι μελος και μετα οτι σου γυαλισει το κατεβαζεις μολις εχεις wifi στο κινητο και πατας ληψη>εγκατασταση και εισαι οκ. Ο browser του κινητου πεταει κατι restart οποτε ωραιος ειναι και ο οπερα, αν και εγω τα χρησιμοποιω αναμικτα. Ψαχνω ακομα για εορτολογιο widget στην αρχικη οθονη αλλα τζιφος..Βρηκα κατι οδηγιες με excel outlook και ιστοριες κατεβατο μεγαλο που βαριεμαι να διαβασω..Μα να μη βγαλουν ενα τοσο βασικο app και απλο?Επισης καποιος ειχε αναφερει οτι τα κουμπια του κινητου ειναι μαλακα. Στην αρχη δεν μου φαινοταν αλλα πλεον οντως ειναι, οχι πως ειναι κακο αυτο. Θηκη προστατευτικη σιλικονης να φανταστω με την πρωτη ευκαιρια πρεπει να παρω ε? Δεν εχω δει ακομα για το μοντελο σε μαγαζι που χω κοιταξει. Χρειαζεται και προστατευτικο μπροστα στην οθονη? Εχω ακομα τη ζελατινα απτο πακετο.

 

Ναι όντως είναι μαλακά!Το 5800 που είχα σχεδόν μια 5ετια παρόλη τη ταλαιπωρία που έφαγε δεν έγιναν ποτέ τοσο μαλακα τα κουμπια του..Επίσης έχω παρατηρήσει οτι τα κουμπια της αυξομείωσης της έντασης είνα ψιλοτραγικα,σε βαθμο που να μην καταλαβαίνεις οτι τα χεις πατησει ή οχι..Ειναι μόνο σε μένα αυτο ή το χει παρατηρήσει και άλλος?

Τωρα απο θέμα θήκης εγω προσωπικά εχω παρει την cp-507 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την ποιότητα , την εφαρμογή και την προστασία που δίνει στο κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...