Jump to content

Εγκατάσταση λειτουργικού Android σε PC


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορώ ούτε τα windows xp να περάσω με το εργοστασιακό dvd του. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Κάψε ένα dvd με ubuntu εκκίνησε τον υπολογιστή από το dvd και επέλεξε δοκιμή χωρίς εγκατάσταση, άνοιξε το πρόγραμμα gparted και φορμάρισε τον δίσκο μετά δοκίμασε να κάνεις εγκατάσταση τα xp. Αν δεν κάνουν εγκατάστησε το ubuntu στον υπολογιστή σου και μετά τα xp..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 67
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το bluestacks?

 

εγω...καλο ειναιι αν και σε καποιες εφαρμογες ειναι δυσκολο να το δουλεψεις

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
να το δοκιμασω ; να το κανω; τι απαιτησεις θελει; εχω ηδη περασει LINUX ABUNTU στον υπολογιστη μου και τα windows 8 μπορω να περασω και τα android ; και γενικα μια εκδοση με ιντερνετ ποια να περασω ; και επισης τι θα εχω εαν περασω τα android στον υπολογιστη μου ; οτι εχει και το κινητο στο android ; . Τελος ισχυει οτι ισχυει και μετα linux ; δηλαδη οτι δεν κολλανει ιους; και οτι ειναι πιο σταθερα και δεν θελουνε ανασυγκροτηση και διαφορα αλλα; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τέλος ισχύει ότι ισχύει και μετά linux ; δηλαδή ότι δεν κολλάνε ιούς; και ότι είναι πιο σταθερά και δεν θέλουνε ανασυγκρότηση και διάφορα άλλα; .

Ρίξε μια ματιά εδώ για να πάρεις τις απαντήσεις σου..

 

Έχω βρει ένα πιο εύκολο σε εγκατάσταση Ανδροιδ πρόγραμμα για Γουιντοος εδώ

Φαίνεται να λειτουργεί και το ιντερνέτι του χωρίς ιδιαίτερες ρυθμίσεις.. (Πράγμα που δεν κατάφερα με το Vμποξ..)

Edited by toyotisW700i
(ορθογραφικά)

Resources based economy supporter

kutt.it/nomoney

History: Ericsson T10s,Nokia-3510i,Motorola-V525,SE-W700i,SE-W705, Huawei Ideos X5,LG p936, fairphone, Lenovo k3 note, Huawei P9 lite vns-l21, oneplus5t Τρέχουσα συσκευή: oneplus6t

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εχω βαλει αυτο android-x86-4.0-eth0-asus_laptop-20120516.iso απο http://tabletsx86.org/x86-UPDATED-BUILDS.htm?bba814a0?21ae3500?aace4600?8557ef40?4e512ac0?69f931a0?a20e3738?3ddf4b78?b2389a80?890dab10?bcd948c0?a08b6cc0?2b57df50 σε ενα lenovo S10-2. Δουλευει αρκετα καλα. Περιμενω ερωτησεις

δουλευει και το wifi; γιατι εγω οποια εκδοση και να δοκιμασα στο lenovo s10-2 δεν λεει να ανοιξει το wifi. Πατατω να το ενεργοποιησω και μενει στο ''turning wifi on''και φυσικα δεν ανοιγει. Ολα τα υπολοιπα δουλευουν κανονικα.Φυσικα δοκιμασα και την εκδοση που αναφερεις

Link to comment
Share on other sites

δουλευει και το wifi; γιατι εγω οποια εκδοση και να δοκιμασα στο lenovo s10-2 δεν λεει να ανοιξει το wifi. Πατατω να το ενεργοποιησω και μενει στο ''turning wifi on''και φυσικα δεν ανοιγει. Ολα τα υπολοιπα δουλευουν κανονικα.Φυσικα δοκιμασα και την εκδοση που αναφερεις

 

Οχι δουλευει εξωτερικο usb

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Δοκίμασε τελικά κάποιος εγκατάσταση απ'ευθείας στο σκληρό δίσκο; Έχω στο μυαλό μου dual-boot σε ένα παλιό σύστημα που σηκώνει πειράματα, οπότε μια άποψη από κάποιον που το δοκίμασε θα ήταν ευπρόσδεκτη! :)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Πάντως εγώ παιδιά το android 4.4 το εγκατέστησα στο netbook μου, με το rufus..... Ούτε virtualbox ούτε τίποτα....
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ παιδιά το android 4.4 το εγκατέστησα στο netbook μου, με το rufus..... Ούτε virtualbox ούτε τίποτα....

 

Απλα τελειο.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ παιδιά το android 4.4 το εγκατέστησα στο netbook μου, με το rufus..... Ούτε virtualbox ούτε τίποτα....

Πες κ σε μας πως το έκανες δώσε κ κανένα οδηγό

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...
Έχω ένα netbook το toshiba nb200 κ θέλω να δοκιμάσω πως τρέχει με android μπορεί κάποιος να βοηθήσει?Ευχαριστώ

Ξεκινάω έναν οδηγό για εναλλακτικό os το android , όταν τον τελειώσω θα τον βάλω στο forum , αλλά εδώ μπορείς να βρεις διαφορετικές εκδώσεις Android δες ποια σου κάνει

1 http://www.android-x86.org/

2 http://www.jide.com/en/remixos-for-pc

3 http://www.phoenixos.com/

όλες έιναι για pc απλά το remix os τρέχει μόνο σε 64bit cpu το pheonix os παρόλο που λέει x86 με τρέχει μόνο σε 64bit cpu (τουλάχιστον σε εμένα) to 1o τρέχει παντού ....

δες και πες

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Θα "αναθερμάνω" το νήμα ίσως κάποιος να ψάχνεται σαν εμένα.

Το RemixOS νομίζω πέρασε σε άλλο επίπεδο πλεον... Μάλιστα είναι σε έκδοση 6.1 !!!

 

RemixOS

 

ήδη το έβαλα σε usb-stick και "παίζω" μαζί του....:cool:

Link to comment
Share on other sites

Θα "αναθερμάνω" το νήμα ίσως κάποιος να ψάχνεται σαν εμένα.

Το RemixOS νομίζω πέρασε σε άλλο επίπεδο πλεον... Μάλιστα είναι σε έκδοση 6.1 !!!

 

RemixOS

 

ήδη το έβαλα σε usb-stick και "παίζω" μαζί του....:cool:

Τελευταία φορά το δοκίμασα πριν 3 μήνες περίπου. Δυστυχώς μια φόρτωνε μια όχι στον υπολογιστή μου και στο τέλος δεν φόρτωνε ποτέ. Ενώ απ το ίδιο μέσο, δούλευε κανονικά σε virtualbox. Θα το ξανατσεκάρω στην τελευταία έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά το δοκίμασα πριν 3 μήνες περίπου. Δυστυχώς μια φόρτωνε μια όχι στον υπολογιστή μου και στο τέλος δεν φόρτωνε ποτέ. Ενώ απ το ίδιο μέσο, δούλευε κανονικά σε virtualbox. Θα το ξανατσεκάρω στην τελευταία έκδοση

 

εγώ πάλι είμαι άτυχος στο virtualbox. Αν και είμαι σε λινουξ, δεν ξέρω αν παίζουν ρόλο τα default settings ενός νέου μηχανήματος...

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι είμαι άτυχος στο virtualbox. Αν και είμαι σε λινουξ, δεν ξέρω αν παίζουν ρόλο τα default settings ενός νέου μηχανήματος...

Έτσι το χα στήσει τότε:

57daff486df09.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά

το εγκατεστησα και εγω σε ενα eee pc900 στο live δουλευει τελεια. Το κάνω εγκατασταση κανονική και όταν πατάω reboot δεν ανοιγει μου λεει δεν υπάρχει εγκατεστημενο λειτουργικο συστημα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...