Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πείτε με περίεργο εμένα δεν μου πολύ άρεσε τελικά η 4.1 έκδοση του android οπότε λέω να γυρίσω σε gingerbread, μιας και που και τελικά δεν είδα διαφορά στο gps που ήθελα. Η shadow παραμένει η πιο αξιόπιστη και σταθερή gingerbread ROM? Την κατεβάζω από εδώ; Βλέπω έχει καιρό να ενημερωθεί το πρώτο post, να φανταστώ ότι έχει σταματήσει η ανάπτυξη της ε;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά πείτε με περίεργο εμένα δεν μου πολύ άρεσε τελικά η 4.1 έκδοση του android οπότε λέω να γυρίσω σε gingerbread, μιας και που και τελικά δεν είδα διαφορά στο gps που ήθελα. Η shadow παραμένει η πιο αξιόπιστη και σταθερή gingerbread ROM? Την κατεβάζω από εδώ; Βλέπω έχει καιρό να ενημερωθεί το πρώτο post, να φανταστώ ότι έχει σταματήσει η ανάπτυξη της ε;

 

Η shadow είναι μια καλή gingerbread rom. Δεν αναβαθμίζεται πλέον αλλά δε νομίζω πως χρειάζεται κι όλας. Είναι ήδη αρκετά καλή.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για ολα τα χρησιμα εδω που εμαθα εδω μεσα !! Πλεον ειμαι κατοχος ενος s3 και θα ηθελα να επαναφερω το plus στην αρχικη του κατασταση. Υπαρχει οδηγος για να φυγει το root και να επαναφερω την αρχικη του ρομ .Θελω να το δωσω σε φιλο με την εγγυηση του...

Ευχαριστω για ολα οσα εμαθα εδω μεσα !!:)

 

kouros help me !!!

πηγα να κανω αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1922505 αλλα μου κολλησε και εβγαλα κι εβαλα μπαταρια μου κολλησε και μου βγαζει μυνημα RAMDUMP MODE Cause Force Upload και δεν μπορει να μπει σε download mode !!! help...

 

kouros help me !!!

πηγα να κανω αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1922505 αλλα μου κολλησε και εβγαλα κι εβαλα μπαταρια μου κολλησε και μου βγαζει μυνημα RAMDUMP MODE Cause Force Upload και δεν μπορει να μπει σε download mode !!! help...

 

ακυρο !!!

Διαβασα , ελιωσα αλλα τα καταφερα. Τελικα στο xda εχει τα παντα...

Ευχαριστω για ολα !!!!

 

 

:!:Προσπάθησε να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. :):!:

Edited by mindfield
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το έστειλε για service λόγω gps. Σε μία εταιρία που λέγεται όμνιτεκ και βρήκα από το site της samsung ότι παρέχει επίσημο service. Μου είπαν ότι και καλά άλλαξαν τον δέκτη του gps, και ότι μου έκαναν αναβάθμιση στο λειτουργικό. Από το 2.3.3 που είχα βάλει από το link του kouros, με πήγαν στο 2.3.6 (έκδοση I9001XXKG1, αριθμός κατασκευής GINGERBREAD.XXKPS). Στο gps δεν είδα καμία διαφορά. Οπότε ή με κοροϊδεύουν και απλά μου έκαναν αναβάθμιση στην έκδοση, ή το πρόβλημα όπως λένε και οι xda δεν είναι το gps αυτό καθ' αυτό αλλά στην συνδεσμολογία του με την μητρική.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω φυσικα και εγω την CyanogenMod 10.1 by ADC Team - Release 1

θελω να ρωτησω γιατι δεν μου εμφανιζεται το ημερολογιο (ειδοποιησεις) στην

οθονη κλειδωματος συμβαινει και σε αλλον ? ειναι bug?

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι ειναι το pkf manager στην release 2?

Να το κανω hibernate μεσω greenify η ειναι κατι σημαντικο?Τρωει και 11mb οχι τπτ αλλο :P

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ τι είναι το pfk (Phantom Key Presses Filter) Manager http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2265256 Edited by nmand
Google Nexus7,Asus Memo pad 7 (ME176CX),Onda v975m,Xiaomi Mi2A,ZUK Z1,Samsung Galaxy Tab S2
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ τι είναι το pfk (Phantom Key Presses Filter) Manager http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2265256

 

Διαβασα αλλα δε καταλαβα 100%.Κατι καλο θα ειναι παντως ;p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μόλις έβαλα και εγώ τη CyanogenMod 10.1 by ADC Team 2η έκδοση. Τι είναι αυτό το μπλε κυκλάκι δίπλα στην ώρα? επίσης δε μου δείχνει το εικονίδιο της μπαταρίας. Καμιά βοήθεια? Edited by vabiris
Link to comment
Share on other sites

 

Απτο feedback στο xda διαβαζω "παγωματα" του κινητου οταν ειναι στο drawer και πατουν home button.θα περιμενω και αλλο για να την περασω.με την release 1 δε δουλευει το tethernet hotspot αλλα λιγο με ενδιαφερει,αφου ειναι πολυ σταθερη rom και με πολυ καλη μπαταρια.αν με την release 2 εφτιαξαν το wifi σημα θα την προτιμησω

 

 

 

 

Παιδιά καλησπέρα, μόλις έβαλα και εγώ τη CyanogenMod 10.1 by ADC Team 2η έκδοση. Τι είναι αυτό το μπλε κυκλάκι δίπλα στην ώρα? επίσης δε μου δείχνει το εικονίδιο της μπαταρίας. Καμιά βοήθεια?

 

Ειναι το εικονιδιο της μπαταριας.εχει διαφορα να διαλεξεις.πας ρυθμισεις-συστημα-μπαρα καταστασης-στυλ επιπεδου μπαταριας και διαλεγεις τι θες...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μόλις έβαλα και εγώ τη CyanogenMod 10.1 by ADC Team 2η έκδοση. Τι είναι αυτό το μπλε κυκλάκι δίπλα στην ώρα? επίσης δε μου δείχνει το εικονίδιο της μπαταρίας. Καμιά βοήθεια?

 

το κυκλακι αυτο ειναι το εικονιδιο της μπαταριας

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ δεν κατάλαβα

 

1)εχει ξεχωριστά τη rom απο το κερνελ? Και τα 2 τα εγκαθιστούμε?

2)αυτο το patch τί είναι? Το εγκαθιστούμε αναγκαστικα?

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

1) Το έχει ξεχωριστά για την περίπτωση που έχεις βάλει άλλο κερνελ και θέλεις να επιστρέψεις ξανά σε αυτό, χωρίς να χρειάζεται να ξαναφλασάρεις τη ρομ.

Εγκαθιστάς μόνο τη ρομ και τα gapps με τον γνωστό τρόπο. Στη ρομ περιέχεται και το κερνελ.

 

2) Είναι για όσους έχουν το λεγόμενο "broken internal EMMC partition". Αν το τηλέφωνό σου δεν έχει αυτό το πρόβλημα δεν χρειάζεται να το εγκαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις!!

Πώς σου φαίνεται η νεα έκδοση? Γιατί κάτι ακούστηκε για κολλήματα

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

2) Είναι για όσους έχουν το λεγόμενο "broken internal EMMC partition". Αν το τηλέφωνό σου δεν έχει αυτό το πρόβλημα δεν χρειάζεται να το εγκαταστήσεις.

 

Το broken internal EMMC partition το βλέπουμε με την εφαρμογή emmc check;

Είναι δηλαδή το τσιπάκι που μπορεί να brickαρει το κινητό;Εάν είναι αυτό σε εμένα γράφει no.sane chip άρα είναι ασφαλές;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις!!

Πώς σου φαίνεται η νεα έκδοση? Γιατί κάτι ακούστηκε για κολλήματα

 

Το ίδιο καλή με την προηγούμενη! :)

 

2)Το broken internal EMMC partition το βλέπουμε με την εφαρμογή emmc check;

Είναι δηλαδή το τσιπάκι που μπορεί να brickαρει το κινητό;Εάν είναι αυτό σε εμένα γράφει no.sane chip άρα είναι ασφαλές;:wacko:

Ναι, το βλέπουμε με την εφαρμογή αυτήν και αν γράφει "no.sane chip", λογικά δεν έχεις θέμα...

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι αρκετοί απο εσάς θα χρησιμοποιουν την εφαρμογή cerberus.Μήπως ξέρει κανένας γιατί δεν δουλεύει στην 4.2.2;Είναι θέμα της εφαρμογής η κάποιο bug της Ρομ;
Link to comment
Share on other sites

 

Από την Κυριακή που την έβαλα παίζει χωρίς κανένα bug μέχρι στιγμής....μαζί με το νέο K^Kernel v.1.5....το μόνο που πρέπει να προσέξετε είναι να κατεβάσετε και τα καινούργια gapps rel.4, αλλιώς μπορεί να σας κάνει bootloop και να μην ξεκινάει...ιδίως αν έχετε το CWM ver.5.5.0.4

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Στην CyanogenMod 10.1 by ADC Team release 3, δεν μπορώ να κάνω format την εξωτερικη κάρτα ή μου φαίνεται? Πάω στο storage και εκεί που λέει sd card από πάνω έχει erase sd card, το έκανα και μου έσβησε την internal storage 4.78GB:blink:. Μετά έβαλα το usb έσβησα την εξωτερική από τον υπολογιστή , αλλά όταν την έκανα mount στο τηλέφωνο δε μου φτιάχνει τα φακελάκια του συστήματος. Τι παίζει? Edited by vabiris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Στην CyanogenMod 10.1 by ADC Team release 3, δεν μπορώ να κάνω format την εξωτερικη κάρτα ή μου φαίνεται? Πάω στο storage και εκεί που λέει sd card από πάνω έχει erase sd card, το έκανα και μου έσβησε την internal storage 4.78GB:blink:. Μετά έβαλα το usb έσβησα την εξωτερική από τον υπολογιστή , αλλά όταν την έκανα mount στο τηλέφωνο δε μου φτιάχνει τα φακελάκια του συστήματος. Τι παίζει?

 

Από εκεί δεν μπορείς να κάνεις φορμάτ την εξωτερική, μόνο την εσωτερική. Η sd card που αναφέρει εκεί, είναι η εσωτερική. Αν θέλεις να κάνεις φορμάτ στην εξωτερική μπες recovery mode και πήγαινε mounds and storage/format emmc.

Γενικά η εσωτερική κάρτα αναφέρεται ως sd card ή internal sd card και η εξωτερική ως external sd card ή emmc.

Καλύτερο θα ήταν επίσης αν θέλεις να κάνεις καθαρισμό σε δεδομένα, φορμάτ, κλπ να προτιμάς να τα κάνεις από recovery mode.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα.

Έχετε κανένα θέμα με dropped calls? Έβαλα εχθές τη release 3

και σήμερα ενώ ήμουν στο αμάξι με 2 διαφορετικούς ανθρώπους την πρώτη φορά

που με κάλεσαν η κλήση τερματίστηκε μετά από 30 δευτερόλεπτα περίπου. Και μετά

όταν με κάλεσαν πάλι η κλήση ολοκληρώθηκε κανονικά. Θα το παρακολουθήσω

για να το τσεκάρω. Με τη release 1 δεν είχα κανένα τέτοιο θέμα.

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα.

Έχετε κανένα θέμα με dropped calls? Έβαλα εχθές τη release 3

και σήμερα ενώ ήμουν στο αμάξι με 2 διαφορετικούς ανθρώπους την πρώτη φορά

που με κάλεσαν η κλήση τερματίστηκε μετά από 30 δευτερόλεπτα περίπου. Και μετά

όταν με κάλεσαν πάλι η κλήση ολοκληρώθηκε κανονικά. Θα το παρακολουθήσω

για να το τσεκάρω. Με τη release 1 δεν είχα κανένα τέτοιο θέμα.

 

Όχι, μέχρι στιγμής δεν μου έβγαλε κάποιο πρόβλημα, και οι κλήσεις μου δουλεύουν πολύ καλά!

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Από εκεί δεν μπορείς να κάνεις φορμάτ την εξωτερική, μόνο την εσωτερική. Η sd card που αναφέρει εκεί, είναι η εσωτερική. Αν θέλεις να κάνεις φορμάτ στην εξωτερική μπες recovery mode και πήγαινε mounds and storage/format emmc.

Γενικά η εσωτερική κάρτα αναφέρεται ως sd card ή internal sd card και η εξωτερική ως external sd card ή emmc.

Καλύτερο θα ήταν επίσης αν θέλεις να κάνεις καθαρισμό σε δεδομένα, φορμάτ, κλπ να προτιμάς να τα κάνεις από recovery mode.

 

Με την original rom ομως γινοταν ε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...