Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το μαμα κερνελ δεν βρήκα να εχει στις ρυθμίσεις να αλλάξω governor! (μπορεί και να μήν το είδα βέβαια!)

Δεν εχω κόλλημα με το μαμά κέρνελ! Ετσι κι αλλιώς και στην άλλη ρομ το k^kernel είχα!

 

Τώρα που το ξανατσέκαρα Μπήκε σε deep sleep!!! θα με τρελάνει !!

Edited by chriszamanis

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα που το ξανατσέκαρα Μπήκε σε deep sleep!!! θα με τρελάνει !!

 

Μερικές φορές το deep sleep κολλάει σε όλες τις roms. Πρέπει να το ξανατσεκάρουμε για να σιγουρευτούμε ότι δεν μπαίνει.

Αν πας ρυθμίσεις/επιδόσεις σου δίνει τη δυνατότητα να αλλάξεις τον governor από τον επεξεργαστή και τον I/O Scheduler. Μην ξεχάσεις να τικάρεις τα "εφαρμογή κατά την εκκίνηση" για να είναι τα ίδια με κάθε εκκίνηση του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας ρυθμίσεις/επιδόσεις

 

Αυτό το μενού δεν υπάρχει σε μένα!!!! (με το μαμα κερνελ)

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μενού δεν υπάρχει σε μένα!!!! (με το μαμα κερνελ)

 

Πήγαινε ρυθμίσεις συστήματος/σχετικά με το τηλέφωνο και κάτω - κάτω που λέει "αριθμός έκδοσης" πάτησέ τό 7 επαναλαμβανόμενες φορές. Είναι ο τρόπος για να ενεργοποιηθούν οι "επιλογές για προγραμματιστές" στην cm10.1, μήπως και έτσι σου εμφανιστεί το μενού.

 

Τελικά κράτησα το "μαμά" kernel, γιατί μου φαίνεται πιο smooth το τηλέφωνο αν και στα παιχνίδια έχω κάτι μικρά κολληματάκια. Θα το ξανατσεκάρω και βλέπουμε...

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Εμ τα μυστικά ενα ενα μας τα λές!!! Με το τσιγγέλι να στα βγάλουμε!!! :p

Είπα κι εγώ στραβώθηκα και δεν βλέπω τα μενού? !!!

 

Για πές αν είναι εύκολο καμια δοκιμασμένη συνταγή ρυθμίσεων εκεί στις επιδόσεις... :);)

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Εμ τα μυστικά ενα ενα μας τα λές!!! Με το τσιγγέλι να στα βγάλουμε!!! :p

Είπα κι εγώ στραβώθηκα και δεν βλέπω τα μενού? !!!

 

Για πές αν είναι εύκολο καμια δοκιμασμένη συνταγή ρυθμίσεων εκεί στις επιδόσεις... :);)

 

Γενικά δεν πειράζω κάτι εκεί πέρα, μόνο governor και I/O Scheduler αλλάζω. Παίζω συνήθως με ondemand/row.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναί ουσιαστικά γι αυτά τα 2 ήθελα να μου πείς! Κι εγώ δεν πειράζω κάτι άλλο εκεί!!!

 

Σ ευχαριστώ πολύ.......

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Ε ναί ουσιαστικά γι αυτά τα 2 ήθελα να μου πείς! Κι εγώ δεν πειράζω κάτι άλλο εκεί!!!

 

Σ ευχαριστώ πολύ.......

 

εγω ειμαι lulzactive και row και περιμενο το νεο update του brood που θα προσθεση το sio

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι lulzactive και row και περιμενο το νεο update του brood που θα προσθεση το sio

 

Αγαπημένη επιλογή και αυτή! Αν έχεις K^Kernel πάντως έχει το sio.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα . Εδω και 20 μερες ενω συχρονιζει τα παντα με το gmail μου αλλα μου βγαζει error στις επαφες....

 

[ATTACH]33177[/ATTACH]

 

καμμια συμβουλη ??

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα . Εδω και 20 μερες ενω συχρονιζει τα παντα με το gmail μου αλλα μου βγαζει error στις επαφες....

 

[ATTACH]33177[/ATTACH]

 

καμμια συμβουλη ??

 

Για κοίτα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις ανακλυψα οτι εχω τσιπακι με brick bug αλλα ποτε δεν εχει παθει τιποτα πως γινετε αυτο?

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις ανακλυψα οτι εχω τσιπακι με brick bug αλλα ποτε δεν εχει παθει τιποτα πως γινετε αυτο?

 

Ποια έκδοση recovery χρησιμοποιείς; Νομίζω ότι έχεις πρόβλημα από την CWM 6.0.x και πάνω. Αν χρησιμοποιείς την 5.5.0.4 τότε δεν νομίζω να το κάνεις brick. Καλού κακού δες εδώ

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση recovery χρησιμοποιείς; Νομίζω ότι έχεις πρόβλημα από την CWM 6.0.x και πάνω. Αν χρησιμοποιείς την 5.5.0.4 τότε δεν νομίζω να το κάνεις brick. Καλού κακού δες εδώ

 

εγω τοσο καιρο χρησιμοποιουσα την ρεκοβερι του davidteri και δεν ειχα θεμα ομως πωσ γινεται

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

επιτελους η πρωτη release της adc team απολαυστε την http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2315448

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να κάνω extract το firmware του κινητου? εχει το XXKPG μέσα (2.3.6 ellhniko) και δεν μπορώ να βρω να το κατεβάσω (Θέλω να περάσω CM 10.1 αλλα πριν θα ήθελα να το κρατήσω το παλιο)
Link to comment
Share on other sites

επιτελους η πρωτη release της adc team απολαυστε την http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2315448

 

την πέρασες εσύ??

LG Nexus 5X 32GB - Android 7.0 Official Nougat
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να κάνω extract το firmware του κινητου? εχει το XXKPG μέσα (2.3.6 ellhniko) και δεν μπορώ να βρω να το κατεβάσω (Θέλω να περάσω CM 10.1 αλλα πριν θα ήθελα να το κρατήσω το παλιο)

 

Μπορούμε να τη βρούμε εύκολα όταν την χρειαστείς και να την ξαναφλασάρεις. Ας πούμε από εδώ.

 

την πέρασες εσύ??

 

Την δοκίμασα την CyanogenMod 10.1 by ADC Team και απλά είναι καταπληκτική! Προς το παρόν κρατάω το stock kernel που μου φαίνεται μια χαρά, ακόμα και στα παιχνίδια και βλέπουμε...:)

Τόσο ο Castagna, όσο και ο Christopher, αλλά και ο Εduck ανέβασαν τα δικά τους 3.4.χ kernel για τη νέα ρομ!

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να τη βρούμε εύκολα όταν την χρειαστείς και να την ξαναφλασάρεις. Ας πούμε από εδώ.

 

 

 

Την δοκίμασα την CyanogenMod 10.1 by ADC Team και απλά είναι καταπληκτική! Προς το παρόν κρατάω το stock kernel που μου φαίνεται μια χαρά, ακόμα και στα παιχνίδια και βλέπουμε...:)

Τόσο ο Castagna, όσο και ο Christopher, αλλά και ο Εduck ανέβασαν τα δικά τους 3.4.χ kernel για τη νέα ρομ!

 

την εβαλα κι εγω αλλα οταν ξεκιναει δεν μου ζηταει λογαριασμο google ????

 

ολα οκ. Δεν ειχα βαλει τα g apps ;)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

παιδια ο κερνελ του CastagnaIT εχει θεμα με το hd recording ειτε εχεις τον bigmem ειτε οχι δεν μπορεις να βγαλεις hd video

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να τη βρούμε εύκολα όταν την χρειαστείς και να την ξαναφλασάρεις. Ας πούμε από εδώ.

 

 

 

Mα δεν έχει την δική μου εδώ (XXKPG) έχει μόνο παλαιότερες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS! Θέλω και εγώ να περάσω stock ROM, γιατί λέω να επιστρέψω το κινητό στο κατάστημα. Πρέπει να βάλω ακριβώς την έκδοση που είχε όταν το αγόρασα; Πως θα βρω με ποια ακριβώς έκδοση το πήρα αφού το είχα σημειώσει ο βλάκας; :cry:

Ή μια οποιαδήποτε ελληνική stock rom αρκεί; Οπότε κατεβάζω αυτή του Link του Kouros? Υπάρχει περίπτωση να καταλάβουν τις εναλλαγές των ROM που έχουν γίνει και να με βγάλουν εκτός εγγύησης;

Link to comment
Share on other sites

επιτελους η πρωτη release της adc team απολαυστε την http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2315448

Εγώ που χρησιμοποιώ την cm10release 2,5 του ivendor θα χάσω τις ρυθμίσεις εφαρμογές κτλ εάν βάλω αυτή η άπλα την βάζω από πάνω όπως όταν βάζουμε καινούργια έκδοση;Αξίζει να την βάλω;Μιλάμε για adroid 4.1.2,και τι διάφορές έχει στο περίπου;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας και πάλι. Βλέπω νέες εξελίξεις και μάλλον μόλις βγει κάποια rom customizable 4.2.2 από τους devcon θα αλλάξω και εγώ την Tiger V4. Πήρα μόλις το S2plus και το δικό μου θα το δώσω στη γυναίκα μου. Δίνω πληροφορίες ότι δεν έχει καμιά τεράστια διαφορά με το αγαπημένο S1, κάνει τα ίδια ακριβώς με + την ελάχιστα μεγαλύτερη οθόνη, το NFC άντε και το flash. Τα υπόλοιπα χωρίς καμία αξιοσημείωτη διαφορά στη χρήση με το S1Plus. To μόνο που με προβληματίζει είναι ότι το λευκό στο S1 είναι σημαντικά πιο ευκρινές κάτασπρο λευκό και φοβάμαι ότι στον ήλιο, το S2 θα είναι πιο δυσδιάκριτο. Υπάρχει τπτ που να το καλιμπράρει? Δε ρωτάω αλλού, εδώ θα μπαίνω ακόμα και για το S2 (χο χο)!!! Edited by athankar75
Link to comment
Share on other sites

Mα δεν έχει την δική μου εδώ (XXKPG) έχει μόνο παλαιότερες

 

Αυτήν που σου έδειξα φαίνεται ως η επίσημη ελληνική. Βέβαια κάποια τηλέφωνα έχουν 2.3.6.XXKPG και δεν μπορώ να καταλάβω τί ακριβώς έπαιξε μ'αυτό. Υπάρχει 2.3.5.XXKPG, αλλά δεν βρήκα πουθενά 2.3.6.XXKPG. Εδώ και εδώ θα βρεις κάποιες λίστες με τις διαθέσιμες stock roms.

 

Αν πάντως θέλεις να κρατήσεις οπωσδήποτε αυτή τη ρομ, μπορείς να πάρεις ένα nandroid backup από recovery mode και όποτε το θελήσεις την ξανακάνεις restore.

 

Παιδιά SOS! Θέλω και εγώ να περάσω stock ROM, γιατί λέω να επιστρέψω το κινητό στο κατάστημα. Πρέπει να βάλω ακριβώς την έκδοση που είχε όταν το αγόρασα; Πως θα βρω με ποια ακριβώς έκδοση το πήρα αφού το είχα σημειώσει ο βλάκας; :cry:

Ή μια οποιαδήποτε ελληνική stock rom αρκεί; Οπότε κατεβάζω αυτή του Link του Kouros? Υπάρχει περίπτωση να καταλάβουν τις εναλλαγές των ROM που έχουν γίνει και να με βγάλουν εκτός εγγύησης;

 

Η ρομ από το link που ανέφερα είναι η επίσημη ελληνική. Μπορείς να φλασάρεις αυτήν και δεν νομίζω ότι θα έχεις κάποιο πρόβλημα στο κατάστημα.

 

Εγώ που χρησιμοποιώ την cm10release 2,5 του ivendor θα χάσω τις ρυθμίσεις εφαρμογές κτλ εάν βάλω αυτή η άπλα την βάζω από πάνω όπως όταν βάζουμε καινούργια έκδοση;Αξίζει να την βάλω;Μιλάμε για adroid 4.1.2,και τι διάφορές έχει στο περίπου;

 

Χρειάζεται να κάνεις full wipe γιατί είναι διαφορετική έκδοση android (είναι 4.2. και όχι 4.1).

Διαφορές μεγάλες ανάμεσα στην 4.2 και 4.1. δεν υπάρχουν. Αν θες να δεις ποιες είναι αυτές ψάξτο με την αναζήτηση στην google και θα σε βγάλει σε πολλές σελίδες.

 

Δε ρωτάω αλλού, εδώ θα μπαίνω ακόμα και για το S2 (χο χο)!!!

 

Αυτό θα πει αφοσίωση :lol:

Και ίσως κάποιος που έχει και τα δύο τηλέφωνα να μπορεί να σε βοηθήσει.

Αν σ'ενδιαφέρει πάντως ο Educk ανέβασε σήμερα τη νέα LiquidSmooth βασισμένη στην νέα 4.2.2 ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...