Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάτα το βελάκι κάτω αριστερά παρατεταμένα μέχρι να φωτιστεί και δεν θα σου γυρίζουν σε μικρά.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: Shadow0-Rom-v2.1A-DemonSlayer

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

 

Και πάλι αλλοιωμένο πήγε το μήνυμα. Καλύτερα από πριν που ήταν όλα ερωτιματικά αλλά και πάλι κάποια γράμματα πήγαν ερωτιματικά. Ισως δοκιμάσω κάποιο άλλο application για μηνύματα αν δε βρώ τη λύση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε σεις, γιατι μου το γυρναει σε mms οταν γραφω ενα μυνημα sms που ομως ειναι μεγαλο (πχ 10 εγραωα ενα μεγαλο πριν λιγο που ισοδυναμουσε για 1) καπου ειχα δει την επιλογη αυτη σε μενου αλλα δεν θυμαμαι που να το αλλαξω σε απεριοριστο
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Την έχω βάλει και γω και είμαι πολύ ευχαριστημένος (Shadow0-Rom). Όταν είχα φλασάρει την stock KQI είχα κρατήσει τον φάκελο με τους drivers και σε όποια gingerbread περνάω βάζω αυτούς τους drivers και όλα λειτουργούν ρολόι όσον αφορά το gaming
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις, γιατι μου το γυρναει σε mms οταν γραφω ενα μυνημα sms που ομως ειναι μεγαλο (πχ 10 εγραωα ενα μεγαλο πριν λιγο που ισοδυναμουσε για 1) καπου ειχα δει την επιλογη αυτη σε μενου αλλα δεν θυμαμαι που να το αλλαξω σε απεριοριστο

 

Δεν χρησιμοποιώ την stock εφαρμογή, αλλά ίσως αυτό που ψάχνεις να είναι στα

μηνύματα / ρυθμίσεις / λειτουργία δημιουργίας /.....

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

ROM: GIGABREAD+ (Video preview εδώ)

KERNEL: feacore phoenix (1400 Mhz, smartassV2 / sio)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε το εξής: Πήγαινε ρυθμίσεις / ρυθμίσεις κλήσεων / όλες οι κλήσεις / απόρριψη κλήσεων με μήνυμα και διέγραψε όλα όσα βρίσκονται εκεί.

ok, θα το δοκιμάσω για λίγες μέρες και θα επανέλθω. thanks.

 

Δυστυχώς δεν δούλεψε αυτή η ρύθμιση και πάλι μου εμφανίζει το ίδιο πρόβλημα. Και πραγματικά είναι πολύ σπαστικό. :(

the process com.android.phone has stopped unexpectedly

Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο ή να το γυρίσω πίσω μιας και είναι στην εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε επίσης Ρυθμίσεις / εφαρμογές / διαχείρηση εφαρμογών / τηλέφωνο / διαγραφή δεδομένων.

 

Αν δεν λειτουργήσει ούτε αυτό δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο από το Hard Reset (*2767*3855#). Είναι σαν την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, μόνο που διαγράφονται και όσα έχεις στην εσωτερική κάρτα (χάνεις εφαρμογές και ρυθμίσεις), γι'αυτό αποθήκευσε ότι θέλεις (π.χ. φωτογραφίες, ήχοι, βίντεο κλπ στην εξωτερική κάρτα, ή στον υπολογιστή και τα ξανατοποθετείς στο τηλέφωνο μετά) και μην ξεχάσεις να κρατήσεις ένα backup των επαφών.

 

Μπορείς επίσης να φλασάρεις μια πιο πρόσφατη stock rom μια και αυτήν που έχεις είναι αρκετά παλιά. Σε αυτήν την περίπτωση χάνεις την εγγύηση, αλλά αν αποφασίσεις να το πας για service, μπορείς να ξαναφλασάρεις αυτήν που έχεις τώρα.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: GIGABREAD+ (Video preview εδώ)

KERNEL: feacore phoenix (1400 Mhz, smartassV2 / sio)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Hard Reset (*2767*3855#) έχεις δοκιμάσει; Είναι σαν την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, μόνο που διαγράφονται και όσα έχεις στην εσωτερική κάρτα (χάνεις εφαρμογές και ρυθμίσεις), γι'αυτό αποθήκευσε ότι θέλεις (π.χ. φωτογραφίες, ήχοι, βίντεο κλπ στην εξωτερική κάρτα, ή στον υπολογιστή και τα ξανατοποθετείς στο τηλέφωνο μετά). Μπορείς επίσης να φλασάρεις μια πιο πρόσφατη stock rom μια και αυτήν που έχεις είναι αρκετά παλιά. Σε αυτήν την περίπτωση χάνεις την εγγύηση, αλλά αν αποφασίσεις να το πας για service, μπορείς να ξαναφλασάρεις αυτήν που έχεις τώρα.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: Shadow0-Rom-v2.1A-DemonSlayer

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Μια και το ανέφερες έχεις κάποιο link να κατεβάσω την stock 2.3.3 XXKG1 να την έχω σε περίπτωση ανάγκης?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μία εφαρμογή η CheckFusDownloader_v2.1 που μπορείς να κατεβάσεις από εδώ και που όταν την εγκαταστήσεις και ανοίξεις, επιλέγεις το τηλέφωνο και τη χώρα μας και σου δείχνει την official stock rom, καθώς και ένα link απ'όπου μπορείς να την κατεβάσεις.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: GIGABREAD+ (Video preview εδώ)

KERNEL: feacore phoenix (1400 Mhz, smartassV2 / sio)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,εχω καιρο το κινητο και μπορω να πω πως με την "μαμα" ρομ ολα ομορφα ολα ωραια...ενα φιλος μου εχει αλλαξει στο xperia του την ρομ και εχει βαλει cyanogen ,εψαξα λιγο και ειδα πολλα καλα για την cyanogen 9 (built7) και θελω να την βαλω..για να μην κανω καμια μπαρουφα και το ψαχνω το κινητο υπαρχει κανας ελληνικος οδηγος για να περασω τη ρομ ? διαβασα στους xda αλλα εκει με το google apps το εχασα λιγο... !! :worry:

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποιος ελληνικός οδηγός αλλά τα πράγματα δεν είναι τόσο δύσκολα όσο σου φάνηκαν. :)

Επειδή έχεις stock rom πρέπει βασικά να κάνεις τρία πράγματα:

 

1) Να γίνεις root.

Κοίτα εδώ για τα κατάλληλα αρχεία και για τις οδηγίες.

 

2) Να εγκαταστήσεις το σωστό recovery και να δημιουργήσεις κάποια backup.

Όπως υπάρχουν stock και custom roms, υπάρχουν stock (σαν αυτό που έχεις τώρα) και custom recovery (με το οποίο έχεις περισσότερες δυνατότητες). Το κατάλληλο recovery για εγκατάσταση ics roms είναι το CWM5504 και το κατεβάζεις από εδώ. Κάνεις ακριβώς την ίδια διαδικασία που έκανες και πριν, για να γίνεις root. Ρίχνεις το ζιπαρισμένο αρχείο CWM5504-CM9-recovery όπου θέλεις στην sdcard του τηλεφώνου σου, μπαίνεις recovery mode με τον τρόπο που περιγράφεται εδώ, το βρίσκεις και το επιλέγεις για να εγκατασταθεί.

 

Άνοιξε το τηλέφωνο και ξαναμπες recovery mode, για να πάρεις ένα backup της ρομ που έχεις τώρα, καθώς και των εφαρμογών και ρυθμίσεών σου (cwm backup ή nandroid backup). Πηγαίνεις backup and restore/backup. Ο φάκελος του backup ονομάζεται clockworkmod και θα τον βρεις στην εσωτερική ή εξωτερική κάρτα με την μορφή μιας ημερομηνίας. Αν κάτι δεν σου αρέσει στην καινούρια ρομ, ή αν κάτι δεν πάει καλά, μπορείς μέσα από recovery mode να κάνεις restore αυτό το backup.

 

Δημιούργησε επίσης ένα backup των επαφών στην εσωτερική σου κάρτα, στον υπολογιστή ή με όποιον άλλον τρόπο θέλεις. Αν θέλεις δημιούργησε και ένα backup των εφαρμογών και των ρυθμίσεών σου, με κάποια από τις εφαρμογές του μαρκετ. Προσωπικά τον τελευταίο καιρό χρησιμοποιώ το gobackup (παίρνει και backup των επαφών).

 

3) Να εγκαταστήσεις την cm9.

Υπάρχουν δύο cm9 για το τηλέφωνό μας, χωρίς μεγάλες διαφορές. Αυτήν που γράφεις από τον arco και αυτήν εδώ από τον ivendor. Η εγκατάσταση γίνεται με τον ίδιο τρόπο:

 

Κατεβάζεις το πιο πρόσφατο αρχείο της ρομ (CM9 alpha7 ή CM9 beta4) και το gapps που θα βρεις λίγο πιο κάτω. Ρίχνεις και τα δύο στην sdcard και μπαίνεις recovery mode. Με το καινούριο recovery ανεβοκατεβαίνεις στο menu από τα πλήκτρα του ήχου, επιλέγεις με το κεντρικό (home button) και κάνεις πίσω με το back button (κάτω δεξιά). Εδώ τώρα κάνε τα εξής με την ακόλουθη σειρά:

 

wipe data/factory reset,

wipe cache partitions,

advanced/wipe dalvik cache

mounds and storage:

format/system

format/cache

format/data

εγκατάσταση του αρχείου της ρομ

εγκατάσταση του gapps

wipe data/factory reset,

wipe cache partitions,

advanced/wipe dalvik cache

reboot system now και έχεις τελειώσει!

 

Όταν ανοίξει το τηλέφωνο μπορείς να κάνεις restore εφαρμογές και ρυθμίσεις από την εφαρμογή του backup που χρησιμοποίησες, ή καλύτερα να "ξαναχτίσεις" το τηλέφωνό σου από την αρχή, κατεβάζοντας μία μία τις εφαρμογές από το market. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτήν εδώ την εφαρμογή τώρα για να σου θυμήσει μετά ποιες εφαρμογές έχεις τώρα στο τηλέφωνό σου.

 

Ότι θέλεις ρώτα. :)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: GIGABREAD+ (Video preview εδώ)

KERNEL: feacore phoenix (1400 Mhz, smartassV2 / sio)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

 

3) Να εγκαταστήσεις την cm9.

Υπάρχουν δύο cm9 για το τηλέφωνό μας, χωρίς μεγάλες διαφορές. Αυτήν που γράφεις από τον arco και αυτήν εδώ

------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: Shadow0-Rom-v2.1A-DemonSlayer

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

 

Υπαρχει και η ehndroix που μετα την cm9 build 7 που δοκιμασα μου φαινεται οτι ειναι πολυ καλη..ουτε κολλαει ουτε τιποτα.αξιζει τον κοπο

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και η ehndroix που μετα την cm9 build 7 που δοκιμασα μου φαινεται οτι ειναι πολυ καλη..ουτε κολλαει ουτε τιποτα.αξιζει τον κοπο

 

φιλαρακι!!!!! η ehndroix απο μπαταρια τι λεει? ρε παιδια πω γινετε να καλιμπραρο την μπαταρια? δεν φτανει ποτε 100%!!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πω γινετε να καλιμπραρο την μπαταρια? δεν φτανει ποτε 100%!!!!

 

Για battery calibration κοίτα εδώ.

Όταν φορτίσει το τηλέφωνο και σου δείξει 100% άνοιξέ το χωρίς να το βγάλεις από τον φορτιστή, άνοιξε την εφαρμογή και άφησέ το να φορτίζει με ανοιχτή την εφαρμογή. Μετά από κάποια λεπτά θα ακουστεί ένας ήχος. Αυτό σημαίνει ότι τώρα είναι φορτισμένο 100%.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: GIGABREAD+ (Video preview εδώ)

KERNEL: feacore phoenix (1400 Mhz, smartassV2 / sio)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Για battery calibration κοίτα εδώ.

Όταν φορτίσει το τηλέφωνο και σου δείξει 100% άνοιξέ το χωρίς να το βγάλεις από τον φορτιστή, άνοιξε την εφαρμογή και άφησέ το να φορτίζει με ανοιχτή την εφαρμογή. Μετά από κάποια λεπτά θα ακουστεί ένας ήχος. Αυτό σημαίνει ότι τώρα είναι φορτισμένο 100%.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: Shadow0-Rom-v2.1A-DemonSlayer

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

 

σε ευχαριστω φιλαρακι θα το δοκιμασω τωρα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι!!!!! η ehndroix απο μπαταρια τι λεει? ρε παιδια πω γινετε να καλιμπραρο την μπαταρια? δεν φτανει ποτε 100%!!!!

 

Αξιοπρεπης.. με πολυ δουλεμα το κινητο κι αντεχει 12 με 15 ωρες. Αλλα δεν εχω βρει ακομα ουτε σ αυτο το τηλ ουτε στο προηγουμενο που να αντεχει αυτα που βλεπω στο xda για 2-3 μερες. Wifi 3g συνεχεια ανοιχτα ομως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποιος ελληνικός οδηγός αλλά τα πράγματα δεν είναι τόσο δύσκολα όσο σου φάνηκαν. :)

Επειδή έχεις stock rom πρέπει βασικά να κάνεις τρία πράγματα:

 

1) Να γίνεις root.

Κοίτα εδώ για τα κατάλληλα αρχεία και για τις οδηγίες.

 

2) Να εγκαταστήσεις το σωστό recovery και να δημιουργήσεις κάποια backup.

Όπως υπάρχουν stock και custom roms, υπάρχουν stock (σαν αυτό που έχεις τώρα) και custom recovery (με το οποίο έχεις περισσότερες δυνατότητες). Το κατάλληλο recovery για εγκατάσταση ics roms είναι το CWM5504 και το κατεβάζεις από εδώ. Κάνεις ακριβώς την ίδια διαδικασία που έκανες και πριν, για να γίνεις root. Ρίχνεις το ζιπαρισμένο αρχείο CWM5504-CM9-recovery όπου θέλεις στην sdcard του τηλεφώνου σου, μπαίνεις recovery mode με τον τρόπο που περιγράφεται εδώ, το βρίσκεις και το επιλέγεις για να εγκατασταθεί.

 

Άνοιξε το τηλέφωνο και ξαναμπες recovery mode, για να πάρεις ένα backup της ρομ που έχεις τώρα, καθώς και των εφαρμογών και ρυθμίσεών σου (cwm backup ή nandroid backup). Πηγαίνεις backup and restore/backup. Ο φάκελος του backup ονομάζεται clockworkmod και θα τον βρεις στην εσωτερική ή εξωτερική κάρτα με την μορφή μιας ημερομηνίας. Αν κάτι δεν σου αρέσει στην καινούρια ρομ, ή αν κάτι δεν πάει καλά, μπορείς μέσα από recovery mode να κάνεις restore αυτό το backup.

 

Δημιούργησε επίσης ένα backup των επαφών στην εσωτερική σου κάρτα, στον υπολογιστή ή με όποιον άλλον τρόπο θέλεις. Αν θέλεις δημιούργησε και ένα backup των εφαρμογών και των ρυθμίσεών σου, με κάποια από τις εφαρμογές του μαρκετ. Προσωπικά τον τελευταίο καιρό χρησιμοποιώ το gobackup (παίρνει και backup των επαφών).

 

3) Να εγκαταστήσεις την cm9.

Υπάρχουν δύο cm9 για το τηλέφωνό μας, χωρίς μεγάλες διαφορές. Αυτήν που γράφεις από τον arco και αυτήν εδώ από τον ivendor. Η εγκατάσταση γίνεται με τον ίδιο τρόπο:

 

Κατεβάζεις το πιο πρόσφατο αρχείο της ρομ (CM9 alpha7 ή CM9 beta4) και το gapps που θα βρεις λίγο πιο κάτω. Ρίχνεις και τα δύο στην sdcard και μπαίνεις recovery mode. Με το καινούριο recovery ανεβοκατεβαίνεις στο menu από τα πλήκτρα του ήχου, επιλέγεις με το κεντρικό (home button) και κάνεις πίσω με το back button (κάτω δεξιά). Εδώ τώρα κάνε τα εξής με την ακόλουθη σειρά:

 

wipe data/factory reset,

wipe cache partitions,

advanced/wipe dalvik cache

mounds and storage:

format/system

format/cache

format/data

εγκατάσταση του αρχείου της ρομ

εγκατάσταση του gapps

wipe data/factory reset,

wipe cache partitions,

advanced/wipe dalvik cache

reboot system now και έχεις τελειώσει!

 

Όταν ανοίξει το τηλέφωνο μπορείς να κάνεις restore εφαρμογές και ρυθμίσεις από την εφαρμογή του backup που χρησιμοποίησες, ή καλύτερα να "ξαναχτίσεις" το τηλέφωνό σου από την αρχή, κατεβάζοντας μία μία τις εφαρμογές από το market. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτήν εδώ την εφαρμογή τώρα για να σου θυμήσει μετά ποιες εφαρμογές έχεις τώρα στο τηλέφωνό σου.

 

Ότι θέλεις ρώτα. :)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: Shadow0-Rom-v2.1A-DemonSlayer

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

 

 

εκανα ακριβως τα βηματα που μου ειπες και παταω reboot system now κλεινει και με ξαναπεταει στο recovery

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

εκανα ακριβως τα βηματα που μου ειπες και παταω reboot system now κλεινει και με ξαναπεταει στο recovery

 

Νομίζω πως εδώ είναι η λύση σου http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=24831012&postcount=1330

Αλλά πρέπει να κατεβάσεις και το odin

Link to comment
Share on other sites

Η Shadow0-Rom-v2.1A-DemonSlayer δεν μου κρατάει αρχείο κλήσεων. Μπορεί κάποιος που την έχει βάλει να μου πει αν έχει το ίδιο πρόβλημα?

 

Edit: Διέγραψα τις παλιές καταχωρήσεις γιατί είχα κάνει restore από titanium και τώρα κρατάει αρχείο κανονικά.

Edited by yiannis_12
Link to comment
Share on other sites

εκανα ακριβως τα βηματα που μου ειπες και παταω reboot system now κλεινει και με ξαναπεταει στο recovery

 

Δοκίμασε αυτό που σου είπε ο Γιάννης πιο πριν από αυτήν την σελίδα.

Κατέβασε τον odin από εδώ

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: GIGABREAD+ (Video preview εδώ)

KERNEL: feacore phoenix (1400 Mhz, smartassV2 / sio)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό που σου είπε ο Γιάννης πιο πριν από αυτήν την σελίδα.

Κατέβασε τον odin από εδώ

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: Shadow0-Rom-v2.1A-DemonSlayer

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

 

 

Εβγαλα ακρη με το Odin..ανοιξε και τωρα το λιωνω :D σας ευχαριστω για την βοηθεια παιδια !!!!

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Αν θες εγκατέστησε κάποια στιγμή και αυτό το kernel (CastagnaIT Kernel v5)

Kαι έχε υπ'όψιν σου ότι πλέον υπάρχουν αρκετές καλές ics roms βασισμένες στην cm9. ;)

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: GIGABREAD+ (Video preview εδώ)

KERNEL: feacore phoenix (1400 Mhz, smartassV2 / sio)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Αξιοπρεπης.. με πολυ δουλεμα το κινητο κι αντεχει 12 με 15 ωρες. Αλλα δεν εχω βρει ακομα ουτε σ αυτο το τηλ ουτε στο προηγουμενο που να αντεχει αυτα που βλεπω στο xda για 2-3 μερες. Wifi 3g συνεχεια ανοιχτα ομως.

2-3 μέρες δεν μου άντεχε ούτε με gingerbread. Kι επειδή μου φαίνονταν παράλογα όλα αυτά που διάβαzα εποφάσισα προχθές να ασχοληθώ όσο το δυνατόν λιγότερο με το κινητό και να μην έχω ανοικτά wifi/data. Tελικά μου έβγαλε περίπου 25 ώρες.

Με τη δική μου χρήση βγάζει το πολύ 15 ώρες αν έχω μόνιμα ανοικτό το wifi και λιγότερο απο 12ωρο με ανοικτό μόνιμα το 3G. Σε τελική ανάλυση δεν υπάρχει λόγος να έχεις smartphone αν αυτό δεν κάνει τις δουλειές για τις οποίες προορίζεται.

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

2-3 μέρες δεν μου άντεχε ούτε με gingerbread. Kι επειδή μου φαίνονταν παράλογα όλα αυτά που διάβαzα εποφάσισα προχθές να ασχοληθώ όσο το δυνατόν λιγότερο με το κινητό και να μην έχω ανοικτά wifi/data. Tελικά μου έβγαλε περίπου 25 ώρες.

Με τη δική μου χρήση βγάζει το πολύ 15 ώρες αν έχω μόνιμα ανοικτό το wifi και λιγότερο απο 12ωρο με ανοικτό μόνιμα το 3G. Σε τελική ανάλυση δεν υπάρχει λόγος να έχεις smartphone αν αυτό δεν κάνει τις δουλειές για τις οποίες προορίζεται.

 

Με την cm9 έχει μεγαλύτερη κατανάλωση απ'οτι με gingerbread?

Link to comment
Share on other sites

Nαι έχει. Πόσο ακριβώς δεν μπορώ να πω γιατί το κινητό πάντα έλιωνε στην χρήση. Είτε με gb είτε με ics. Δεν θυμάμαι να υπήρξε μέρα που δεν το φόρτισα έστω και για λίγο.
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...