Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξεχασες τη μεγαλυτερη μπαταρια καθως επισης και το οτι το απλο μοντελο δεν υπαρχει πλεον στην αγορα σε λογικη τιμη

 

Πολυ σημαντικο κι αυτο

 

http://www.skroutz.gr/s/271477/Samsung-Galaxy-S-i9000-8GB.html?from=autocomplete

 

http://www.skroutz.gr/s/364645/Samsung-i9001-Galaxy-S-Plus.html?keyphrase=i9001

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξεχασες τη μεγαλυτερη μπαταρια καθως επισης και το οτι το απλο μοντελο δεν υπαρχει πλεον στην αγορα σε λογικη τιμη

 

Δεν το ξέχασα...την μπαταρία του s+ μπορείς να τη βάλεις και στο s. Στην τιμή έχεις δίκιο...δεν παράγεται το s πλέον. Επειδή έχω δουλέψει και τα δύο θεωρώ το s καλύτερο σαν τηλέφωνο και μη ξεχνάμε και την υποστήριξη που σε αυτά τα τηλέφωνα είναι το α και το ω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέχασα...την μπαταρία του s+ μπορείς να τη βάλεις και στο s. Στην τιμή έχεις δίκιο...δεν παράγεται το s πλέον. Επειδή έχω δουλέψει και τα δύο θεωρώ το s καλύτερο σαν τηλέφωνο και μη ξεχνάμε και την υποστήριξη που σε αυτά τα τηλέφωνα είναι το α και το ω.

 

η μπαταρια μπαινει το ξερω αλλα φορτιζει στο 100% γιατι αν θυμαμαι καλα δεν τη φορτιζει πληρως γιατι δεν ξερει οτι ειναι μεγαλυτερη το συστηυμα

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μα, τι το επιασε ξαφνικα ρε παιδια και ανοιγοκλεινει συνεχεια η οθονη μονη της; Ξερει κανεις κατι γι αυτο;
Link to comment
Share on other sites

θελω να συχρονιστει η συσκευη μου με το samsung account μου αλλα δεν...

παω ρυθμισεις-λογαριασμοι και συγχρονισμος-προσθηκη λογαριασμου αλλα δεν μου βγαζει samsung account...

ξερει κανενας κατι???

Link to comment
Share on other sites

Μα, τι το επιασε ξαφνικα ρε παιδια και ανοιγοκλεινει συνεχεια η οθονη μονη της; Ξερει κανεις κατι γι αυτο;

 

Κάποια εφαρμογή που πέρασες τελευταία ή κάποιο livewallpaper σου κάνει τη ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση μαις και απο samsung ειμαι ασχετος...Τι διαφορα εχει το i9001 απο το i9000 ?? Ευχαριστω.

 

Αν δεν θέλεις να το "πειράξεις" πάρε το S Plus που θα το πάρεις και καινούριο. Διφορετικά πάρε το απλό το S που όπως λένε έχει και καλύτερη υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλεις να το "πειράξεις" πάρε το S Plus που θα το πάρεις και καινούριο. Διφορετικά πάρε το απλό το S που όπως λένε έχει και καλύτερη υποστήριξη.

 

Ευχαριστω.Για ενα φιλο το θελω.Εγω πριν 4 μερες πηρα το HTC One S

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να πάρω το εν λόγω κινητό. Το είδα σήμερα και εντυπωσιάστηκα από την οθόνη του. Το βρήκα στα 219 που νομίζω είναι πολύ καλή τιμή. Τι λέτε και εσείς; Αξίζει;

Επειδή σκέφτομαι να ασχοληθώ με σπασίματα και τέτοια, υπάρχουν αξιόπιστες εναλλακτικές ROMs? Επίσης προβλέπεται να υπάρχουν και μελλοντικές αναβάθμισες σε 4.0 ή 4.1 (επίσημες ή μη)?

 

Ευχαριστώ :)

Edited by helios21
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή που πέρασες τελευταία ή κάποιο livewallpaper σου κάνει τη ζημιά.

 

Εγώ έκανα format και έβαλα τις εφαρμογές μια μια για να γλιτωσω. Έβαλα και άλλη ρομ και restore with titanium και μου έκανε ξανά τα ίδια. Μεχρι στιγμής ολα καλά. Αν βρεις τι φταιει Χωρίς να κανεις οτι έκανα εγώ θα ήθελα να το μάθω.

Link to comment
Share on other sites

:mad::mad:μαλλον οπως ειπα και πιο πανω εμεις δεν προκειται να παρουμε επισημη αναβαθμηση σε 4.1..... ε ???

 

Αυτό νομίζω ότι ξεκαθάρισε εδώ και κάποιους μήνες όταν η samsung δεν μας περιέλαβε στις συσκευές που θα παίρναν ics και αντ' αυτής, μας έδωσε το value pack.

 

Μα, τι το επιασε ξαφνικα ρε παιδια και ανοιγοκλεινει συνεχεια η οθονη μονη της; Ξερει κανεις κατι γι αυτο;

 

Μού το 'κανε και σε μένα πρόσφατα, άλλαξα ρομ, δεν έγινε κάτι, απεγκατέστησα κάποια εφαρμογή που είχα εγκαταστήσει και δεν μου το ξανάκανε. Μάλλον έχει δίκιο ο φίλος που λέει ότι κάποια εφαρμογή ή wallpaper που εγκατέστησες σου κάνει τη ζημιά.

 

Παιδιά λέω να πάρω το εν λόγω κινητό. Το είδα σήμερα και εντυπωσιάστηκα από την οθόνη του. Το βρήκα στα 219 που νομίζω είναι πολύ καλή τιμή. Τι λέτε και εσείς; Αξίζει;

Επειδή σκέφτομαι να ασχοληθώ με σπασίματα και τέτοια, υπάρχουν αξιόπιστες εναλλακτικές ROMs? Επίσης προβλέπεται να υπάρχουν και μελλοντικές αναβάθμισες σε 4.0 ή 4.1 (επίσημες ή μη)?

Ευχαριστώ :)

 

Το τηλέφωνο είναι πολύ καλό η τιμή άριστη και ναι υπάρχουν αξιόπιστες roms και mods αν θέλεις να ασχοληθείς. ICS επίσημη δεν υπάρχει, αλλά υπάρχουν αρκετές ανεπίσημες με βασικό πρόβλημα αυτό της κάμερας (που σχεδόν έχει επιλυθεί) και κάποια άλλα μικρότερα, που κάποια στιγμή πιστεύω ότι θα βρουν τη λύση τους.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

ROM: Shadow0-Rom-v2.0.5A (Video Preview εδώ)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ kouros17. Αυτό το value pack που λες ότι σας έδωσε τι είναι;

 

Το πακέτο αυτό περιέχει τα εξής:

 

>Can take pictures while video recording

>Touchwiz V4.0 (but the same old icons)

>Photoeditor

>Option to change font size under "Accessibility"

>Face recognition

>Camera (seems to focus faster)

>GPU drivers

>Autorotation is faster

 

Από την 2.3.6 (XXKQB) και μετά, το "πακέτο" αυτό υπάρχει στις official rom της samsung (η τελευταία είναι η XXKQE).

 

Αν σ'ενδιαφέρει, εγκατέστησε την τελευταία official rom 2.3.6 XXKQE (την αυστριακή). Οδηγίες για την εγκατάσταση καθώς και τη ρομ θα τα βρεις εδώ.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: Shadow0-Rom-v2.0.5A (Video Preview εδώ)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να βαλω το recovery CWM, επειδη μου αρεσει να εχω το κλασικο cwm αρκει να κανω αυτο που γραφει στο wiki?

 

http://forum.xda-developers.com/wiki/Samsung_Galaxy_S_Plus/GT-I9001

 

To install CWM Recovery 5.5.0.4, install this zip file by booting into recovery mode and choosing "install zip from file" (this should work with stock recovery, FeaMod, or any other CWM):

 

CWM5504-CM9-recovery.zip

 

απλα μπαινω στο stock recovery και φλασαρω καρφι? τοσο ευκολα, ρωταω γιατι στα HTC ειναι ολοκληρη επιστημη...ειμαι ηδη root btw

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο αυτό περιέχει τα εξής:

 

>Can take pictures while video recording

>Touchwiz V4.0 (but the same old icons)

>Photoeditor

>Option to change font size under "Accessibility"

>Face recognition

>Camera (seems to focus faster)

>GPU drivers

>Autorotation is faster

 

Από την 2.3.6 (XXKQB) και μετά, το "πακέτο" αυτό υπάρχει στις official rom της samsung (η τελευταία είναι η XXKQE).

 

Αν σ'ενδιαφέρει, εγκατέστησε την τελευταία official rom 2.3.6 XXKQE (την αυστριακή). Οδηγίες για την εγκατάσταση καθώς και τη ρομ θα τα βρεις εδώ.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: Shadow0-Rom-v2.0.5A (Video Preview εδώ)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

 

Ερωτηση κρισιμη :

Εαν κανω οτι λεει κανει format και πρεπει να ξαναβαλω τις εφαρμογες μου ???

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση κρισιμη :

Εαν κανω οτι λεει κανει format και πρεπει να ξαναβαλω τις εφαρμογες μου ???

 

Παντα οταν κανουμε τετοιες αλλαγες θελουν ολα ξαναπερασμα αν δεν κανω λαθος....που μαλλον δεν κανω.

 

Το πακέτο αυτό περιέχει τα εξής:

 

>Can take pictures while video recording

>Touchwiz V4.0 (but the same old icons)

>Photoeditor

>Option to change font size under "Accessibility"

>Face recognition

>Camera (seems to focus faster)

>GPU drivers

>Autorotation is faster

 

Από την 2.3.6 (XXKQB) και μετά, το "πακέτο" αυτό υπάρχει στις official rom της samsung (η τελευταία είναι η XXKQE).

 

Αν σ'ενδιαφέρει, εγκατέστησε την τελευταία official rom 2.3.6 XXKQE (την αυστριακή). Οδηγίες για την εγκατάσταση καθώς και τη ρομ θα τα βρεις εδώ.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: Shadow0-Rom-v2.0.5A (Video Preview εδώ)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

 

Τα κινητα που θα αγορατουν τωρα τα περιλαμβανουν αυτα ?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να βαλω το recovery CWM, επειδη μου αρεσει να εχω το κλασικο cwm αρκει να κανω αυτο που γραφει στο wiki?

 

http://forum.xda-developers.com/wiki/Samsung_Galaxy_S_Plus/GT-I9001

 

To install CWM Recovery 5.5.0.4, install this zip file by booting into recovery mode and choosing "install zip from file" (this should work with stock recovery, FeaMod, or any other CWM):

 

CWM5504-CM9-recovery.zip

 

απλα μπαινω στο stock recovery και φλασαρω καρφι? τοσο ευκολα, ρωταω γιατι στα HTC ειναι ολοκληρη επιστημη...ειμαι ηδη root btw

 

Ναι είναι απλά τα πράγματα εδώ :)

 

Ερωτηση κρισιμη :

Εαν κανω οτι λεει κανει format και πρεπει να ξαναβαλω τις εφαρμογες μου ???

 

Αν δεν κάνεις format δεν θα πειραχτεί κάτι από τις εφαρμογές σου, αλλά καλύτερα να κάνεις ένα hard reset (*2767*3855#), πριν την εγκατάσταση, για να αποφευχθούν πιθανές δυσλειτουργίες μετά. Με κάποιο πρόγραμμα backup μπορείς να κρατήσεις ένα backup των εφαρμογών, ρυθμίσεων, επαφών κλπ που θα αποθηκεύσεις στην εξωτερική κάρτα αν έχεις ή στον υπολογιστή και μετά να τα επαναφέρεις. Φωτογραφίες, τραγούδια, βίντεο, κλπ μπορείς επίσης να τα αποθηκεύσεις στον υπολογιστή και μετά να τα ξαναρίξεις στο τηλέφωνο ή να τα έχεις στην εξωτερική (το hard reset δεν θα σου πειράξει την εξωτερική κάρτα).

 

Τα κινητα που θα αγορατουν τωρα τα περιλαμβανουν αυτα ?

 

Δεν ξέρω ποια ρομ φοράνε τα νέα κινητά. Αν έχουν την 2.3.3. που είχαν και πριν δέκα μήνες που αγόρασα το δικό μου, μάλλον όχι. Από τότε έχουν εμφανιστεί πολλές καινούριες ρομ από την samsung. Το value pack ήρθε με την προτελευταία official rom, 2.3.6 KQB και περιέχεται και στην τελευταία 2.3.6. (KQE). Η ελληνική samsung δεν φημίζεται για τις ενημερώσεις της :p

Οπότε οι xda και οι ανεπίσημες εγκαταστάσεις είναι μονόδρομος.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: Shadow0-Rom-v2.0.5A (Video Preview εδώ)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Οποιος το παρει απο multirama και παρακαλω μην θεωρηθει διαφιμηση παιρνει και το mls destinator και βαση αυτοκινητου και φορτιστη αυτοκινητου

 

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0619828&catid=100800

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος το παρει απο multirama και παρακαλω μην θεωρηθει διαφιμηση παιρνει και το mls destinator και βαση αυτοκινητου και φορτιστη αυτοκινητου

 

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0619828&catid=100800

 

εμενα δεν μου εδωσαν τπτ! μηπως ισχυει μονο απο ιντερνετ παραγγελια

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου εδωσαν τπτ! μηπως ισχυει μονο απο ιντερνετ παραγγελια

 

Δεν νομιζω αλλα γιατι δεν παιρνεις τηλ στο καταστημα να ρωτησεις ??? Μηπως το εβαλαν χθες ή σημερα μονο δεν ξερω...Εγω σημερα το ειδα και πηρα και τηλ και το επιβεβαιωσα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου εδωσαν τπτ! μηπως ισχυει μονο απο ιντερνετ παραγγελια

Πήρα τηλέφωνα και τους ρώτησα, μου είπε ότι και η τιμή και η προσφορά ισχύουν και από το κατάστημα. Ίσως να πρέπει να τα ζητήσεις. Θα πάω μάλλον σήμερα να το πάρω οπότε θα σας πω :D

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνα και τους ρώτησα, μου είπε ότι και η τιμή και η προσφορά ισχύουν και από το κατάστημα. Ίσως να πρέπει να τα ζητήσεις. Θα πάω μάλλον σήμερα να το πάρω οπότε θα σας πω :D

 

Φυσικα και να πας και να μας πεις πως γινεται να μπει το destinator.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

οκ πηρα και θα μου τα στειλουν ταχυδρομικα, δωρεαν και τα εξοδα αποστολης...ευγε

 

ΠΑιδες, τη καλυτερη μπαταρια την εχει ο broodrom business edition? αν εχετε τσεκαρει οτι υπαρχει καποια καλυτερη στο θεμα μπαταριας για πειτε,...

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

οκ πηρα και θα μου τα στειλουν ταχυδρομικα, δωρεαν και τα εξοδα αποστολης...ευγε

 

ΠΑιδες, τη καλυτερη μπαταρια την εχει ο broodrom business edition? αν εχετε τσεκαρει οτι υπαρχει καποια καλυτερη στο θεμα μπαταριας για πειτε,...

 

Έχω παρατηρήσει ότι το θέμα "μπαταρία" είναι τελικά πολύ σχετικό.

Σε μένα προσωπικά, που έχω δοκιμάσει όλες τις custom roms, εκτός από κάποιες ICS roms που μου "τρώγανε" πολύ την μπαταρία, όλες οι gb roms πάνω κάτω είχαν την ίδια κατανάλωση.

Ίσως γιατί όλες τους λίγο ή πολύ χρησιμοποιούν τα ίδια scripts.

8 - 10% σε μισή ώρα στο internet ή σε παιχνίδια και 1-3% σε 10 ώρες περίπου σε standby .

 

Ένα battery calibration επίσης, προτείνεται μετά από κάθε αλλαγή ρομ.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: Shadow0-Rom-v2.0.5A (Video Preview εδώ)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

εχεις να μου προτεινεις καποια καλη GB ρομ? ψαχνω για καποια γρηγορη στη καθημερινη χρηση και σταθερη, δεν παιζω παιχνιδια καθολου
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...