Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να κανω μια ερωτηση ρε παιδια...ο διακομηστης μεσων που λεει εκει που δειχνει ποση μπαταρια εχεις καταναλωση τι ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δεν είχα μέχρι τώρα smartphone και δεν παρακολουθώ τόσο τις εξελίξεις, θα ήθελα να σας ρωτήσω αν το συγκεκριμένο κινητό μπορεί να πάρει την τελευταία έκδοση android και αν θα μου το προτείνατε σαν αγορά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δεν είχα μέχρι τώρα smartphone και δεν παρακολουθώ τόσο τις εξελίξεις, θα ήθελα να σας ρωτήσω αν το συγκεκριμένο κινητό μπορεί να πάρει την τελευταία έκδοση android και αν θα μου το προτείνατε σαν αγορά...

 

H τελευταία έκδοση του android είναι η Android 4.1, Jelly Bean και απ'ότι ξέρω μόνο ένα κινητό την έχει πάρει επίσημα και είναι το galaxy nexus. Για επίσημο update μην περιμένεις ποτέ ούτε για την συσκευή μας, ούτε για παρόμοιες συσκευές (σε τεχνικά χαρακτηριστικά αλλά και με ανώτερα τεχνικά χαρακτηριστικά...). Οπότε ότι καλύτερο καταφέρνουν με τον καιρό οι developers που ασχολούνται με την συσκευή μας αυτό και θα είναι εφικτό και διαθέσιμο. Αυτή τη στιγμή οι devs παλεύουν να καταφέρουν να χτίσουν μια πλήρως λειτουργική έκδοση της προτελευταίας έκδοσης του Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich η οποία λειτουργεί αρκετά σταθερά, αλλά έχει ακόμα προβλήματα. Εάν δεν σε νοιάζει το budget πάρε το Galaxy S 3. Αν έχεις να διαθέσεις μέχρι 400 ευρώ πάρε το Galaxy S 2, τέλος αν θες να κινηθείς στα 200-300 ευρώ σου συνιστώ να πάρεις το Galaxy S Plus γιατί πλέον έχει αρκετή υποστήριξη από τους devs και πωλείται στα Multirama (χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση) 219 ευρώ! (Το καλύτερο σε αυτά τα χρήματα)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπαινω στις ρυθμισεις-λογαριασμοι και συγχρονισμος για να συγχρονισω το κινητο με το σαμσουνγκ λογαριασμο μου για να ενεργοποιεισω τον εντοπισμο κινητου μετα αλλα στο συγχρονισμο δεν μου εμφανιζει πουθενα το σαμσυνγκ???γιατι???

μου εχει skype viber google παταω προσθηκη λογαριασμου μου εχει οτι βαλακεια θελω απο twitter space αλλα samsung πουθενα....τι κανω???

και κατι ακομα παω βαλω τον εντομπισμο κινητου και δεν μου το ενεγοποιει λογω αποτυχιας εισαγωγης κωδικου χωρας!!!τι ειναι αυτο παλι???

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα παιδια θα ηθελα να μαθω πια custom rom ειναι καλη χωρις να κολαει το κιν και να μην τρωει πολυ μπαταρια. εχω βαλει την broodrom και δεν ειμαι και πολυ ικανοποιημενος. εχετε να πρωτεινετε κατι? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλισπερα παιδια θα ηθελα να μαθω πια custom rom ειναι καλη χωρις να κολαει το κιν και να μην τρωει πολυ μπαταρια. εχω βαλει την broodrom και δεν ειμαι και πολυ ικανοποιημενος. εχετε να πρωτεινετε κατι? ευχαριστω.

 

GIGABREAD+,

broodROM Business Edition v1.0 Final,

Shadow0-Rom-v2.0.5

 

Σε καμία από τις πιο πάνω δεν κολλάει το κινητό (και αν θα συμβαίνει θα είναι για άλλο λόγο) :)

 

Κάνε όμως μία καθαρή εγκατάσταση. Μπαίνοντας recovery και πριν εγκαταστήσεις το αρχείο της ρομ κάνε τα εξής:

 

wipe data/factory reset,

wipe cache partitions,

advanced/wipe dalvik cache

mounds and storage:

format/system

format/cache

format/data

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: broodROM Business Edition v1.0 Final

KERNEL: broodKernel v1.0

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Αφού μέσα σε 10 μέρες φλάσαρα gigabread , broodrom rc5 και Nitrox κατάφερα να συνειδητοποιήσω οτι οι διαφορές είναι ανεπαίσθητες στην καθημερινή χρήση.

Κούρος ποια είναι η δική σου άποψη;

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Η rom που μου έδωσε σχεδόν την τέλεια αίσθηση σε καθημερινή χρήση είναι η DreamW ROM build 17 (CM7 Android 2.3.7) αλλά και το πιo τέλειο gaming. (http://www.youtube.com/watch?v=A5LyCybGPA0&feature=plcp)

Όταν διορθωθούν κάποια προβληματάκια τα οποία δεν υπάρχουν στις rom που προανέφεραν kouros και Leon_mania τότε πολύ πιθανόν να είναι για μένα η καλύτερη rom (εκτός και αν μέχρι τότε κάνει ο broodplank κάποιες από τις γνωστές του εκπλήξεις (η τελευταία του rom πολύ δυνατή αλλά η μπαταρία της μαύρα χάλια) ή έχουμε τελική έκδοση cyanogen mod 9)

Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο γρήγορη όσο φαίνεται στο video της αρχικής σελίδας που έβγαλες εσυ;

Ποια είναι τα γνωστά bugs της;

(κοίτα να δεις που θα ξαναφλασάρω αν και είπα οτι θα το κόψω το άθλημα :lol:)

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο γρήγορη όσο φαίνεται στο video της αρχικής σελίδας που έβγαλες εσυ;

Ποια είναι τα γνωστά bugs της;

(κοίτα να δεις που θα ξαναφλασάρω αν και είπα οτι θα το κόψω το άθλημα :lol:)

 

Χαχαχα! Πόσες φορές έχω πει πώς τώρα πάει καλά και δεν το αλλάζω το κινητό.... Πλέον δεν το ξαναλέω!

Το σημαντικό είναι ότι πάει καλά και μετά από μέρες χρήσης.

Η κάμερα δουλεύει κανονικά (όχι πειραματικά όπως στην cm9) αλλά δεν λειτουργεί ακόμα το zoom. Απ'ότι ξέρω όμως βγάζει βίντεο ανάλυσης HD, δεν λειτουργεί το ράδιο (έτσι λένε, δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ...), πρέπει να κάνεις format system, format data πριν κάνεις install το zip και μετά την εγκατάσταση της rom να κάνεις και εγκατάσταση τις gapps (γιατί κάποιες φορές συμβαίνει να μην μπορείς να κατεβάσεις κάποιες εφαρμογές από το market όπως viber, dictraphone, foursquare, endomondo pro) και τέλος η ένταση της φωνής είναι λίγο χαμηλότερο από το κανονικό (το ίδιο πρόβλημα υπήρχε παλιά και στην cm9) και κάποιες φορές μου έχουν παραπονεθεί ότι δεν με ακούνε καλά (και αυτό συνέβαινε παλιά στην cm9). Παρόλα αυτά η αίσθηση στην χρήση είναι φανταστική. O τύπος που ασχολείται με την rom τώρα δουλεύει στο να καθαρίσει τον kernel από διάφορα πράγματα άχρηστα για την συσκευή μας (γιατί όπως συνήθως η rom είναι port από άλλη συσκευή) και να διορθώσει τα bugs. Ξέχασα να αναφέρω ότι όταν συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή μπορείς να μεταφέρεις αρχεία και στην internal sd card και στην external sd card (σημαντικό! στην cm9 δεν λειτουργεί). Αυτά πάνω κάτω. Αν θες δες και αυτό το βίντεο που είχα κάνει πριν μέρες για την rom το οποίο είναι μια γενική review

http://www.youtube.com/watch?v=b5tSV0kgHLc&feature=plcp

 

EDIT: Ο holo launcher που χρησιμοποιεί αυτός λαγγάρει αρκετά. Στην review με τα games χρησιμοποιώ τον launcher pro ο οποίος δεν κολλάει μία!

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ειδα και σε προηγουμενα thread οτι υπαρχει προβλημα με το μαρκετ τησ google. Εγω εχω το εξης θεμα καθε φορα που παω να καταιβασω κατι μου γραφει η συσκευη σας δεν ειναι συμμβατη με αυτην την εκδοση. Πηγα να κανω αυτο που ειπε ενασ φιλοσ σε προηγουμενο μην, να διαγραψω τα update μεσα απο τις ρυθμισεισ εφαρμογεσ κτλ,αλλα δεν εχει καμια τετοια επιλογη.

Τωρα οταν μαπινω σττο μααρκετ μου βγαζει πολυ λιγεσ εφαρμογεσ που μπορω να καταιβασω.

τι μπορω να καν αλλο ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση ρε παιδια...ο διακομηστης μεσων που λεει εκει που δειχνει ποση μπαταρια εχεις καταναλωση τι ειναι?

 

Χωρίς να είμαι σίγουρος πρέπει να είναι ο browser σου. Για ανέβασε κάποιο screenshot. Αν δεν βλέπεις τον browser κάπου εκεί στα στατιστικά της μπαταρίας, ίσως να είναι αυτός.

 

Αφού μέσα σε 10 μέρες φλάσαρα gigabread , broodrom rc5 και Nitrox κατάφερα να συνειδητοποιήσω οτι οι διαφορές είναι ανεπαίσθητες στην καθημερινή χρήση.

Κούρος ποια είναι η δική σου άποψη;

 

Αλήθεια είναι, οι διαφορές είναι μικρές (αφού η μία δανείζεται πράγματα που έχει η άλλη και τελικά γίνονται ίδιες) και είναι από αυτές τις διαφορές που τελικά κρίνουμε αυτές τις ρομ (ας πούμε η Shadow πέρα από τις πολλές οθόνες κλειδώματος, δεν βγάζει το μήνυμα "η μπαταρία αποφορτίστηκε, συνδέστε τον φορτιστή", κάτι που δεν έχουν οι άλλες ρομ, ή μπορείς να τραβάς φωτό και βίντεο ακόμα και αν η μπαταρία είναι κάτω από 10%.).

 

Ύστερα υπάρχει η αίσθηση που σου αφήνει η κάθε ρομ, η διαχείρηση της μνήμης, η απαλοιφή των wake up lags κλπ και αυτό δεν εξαρτάται μόνο από τον launcher που χρησιμοποιείς αλλά και από την δουλειά που έχουν κάνει oi devs στα init.d, Build.prop και αλλού. Κάποιοι φέρνουν κάτι καινούριο, κάποιοι απλώς "αντιγράφουν"

 

Η rom που μου έδωσε σχεδόν την τέλεια αίσθηση σε καθημερινή χρήση είναι η DreamW ROM build 17 (CM7 Android 2.3.7) αλλά και το πιo τέλειο gaming. (http://www.youtube.com/watch?v=A5LyCybGPA0&feature=plcp)

Όταν διορθωθούν κάποια προβληματάκια τα οποία δεν υπάρχουν στις rom που προανέφεραν kouros και Leon_mania τότε πολύ πιθανόν να είναι για μένα η καλύτερη rom (εκτός και αν μέχρι τότε κάνει ο broodplank κάποιες από τις γνωστές του εκπλήξεις (η τελευταία του rom πολύ δυνατή αλλά η μπαταρία της μαύρα χάλια) ή έχουμε τελική έκδοση cyanogen mod 9)

 

Συμφωνώ εντελώς! Το είχα πει και παλιότερα ότι η cm7 είναι η αγαπημένη μου ρομ (κυρίως γιατί έχει την καλύτερη αίσθηση απ'όλες και πολλές ρυθμίσεις) και ο μόνος λόγος που δεν την έχω για καθημερινή χρήση είναι ότι δεν μου παίζει καλά το Temple run (λαγκάρει ελαφρά αν και στην DreamW ROM build 17 έχει βελτιωθεί. Geo xar είδα το βιντεάκι σου με τα παιχνίδια και διαπίστωσα ότι σ'έσένα "πετάει" το temple run. Θα με βάλεις να την ξαναφλασάρω μου φαίνεται :p ). Περιμένω πως και πως να λυθούν και τα υπόλοιπα bugs και θα γίνει σίγουρα η ρομ που θα έχω για καθημερινή χρήση.

 

Έφτασα στο σημείο να στείλω ένα προσωπικό μήνυμα στον broodblank για να ασχοληθεί με την cm7 και η επόμενη ρομ του να είναι βασισμένη σ'αυτήν και με χαρά είδα την επόμενη μέρα να στέλνει ένα μήνυμα στο thread της cm7 και να ρωτάει κάποια πράγματα για τα bugs λέγοντας ότι σκέφτεται η επόμενη βερσιόν της broodrom να είναι βασισμένη στην cm7 (ή τέλος πάντων στην aosp 2.3.7) :D

Για να δούμε...

 

Μια και τό 'φερε η κουβέντα ένα σχόλιο για την cm9 του arco και όλες τις άλλες ics roms που είναι βασισμένες σ'αυτήν. Αν και τις δοκίμασα όλες ποτέ δεν κράτησα κάποια για καθημερινή χρήση, όχι τόσο για τα γνωστά bugs αλλά κυρίως γιατί το σκρολάρισμα σε όλες τις βερσιόν μου φαίνονταν πάντα "βαρύ" και "δυσκίνητο" και δεν ανταποκρίνονταν τόσο γρήγορα όσο οι gb roms που αναφέραμε.

 

Με χαρά διαπίστωσα ότι η τελευταία βερσιόν της cm9 (alpha 5) έχει βελτιωθεί πάρα πολύ στο θέμα αυτό. Την κράτησα λοιπόν για καθημερινή χρήση, πρόσθεσα και το TWICS για να φτιάξω την εμφάνιση και περιμένω όλες τις υπόλοιπες ics roms να αλλάξουν τη βάση τους με την τελευταία βερσιόν του arco.

 

καλησπερα, ειδα και σε προηγουμενα thread οτι υπαρχει προβλημα με το μαρκετ τησ google. Εγω εχω το εξης θεμα καθε φορα που παω να καταιβασω κατι μου γραφει η συσκευη σας δεν ειναι συμμβατη με αυτην την εκδοση. Πηγα να κανω αυτο που ειπε ενασ φιλοσ σε προηγουμενο μην, να διαγραψω τα update μεσα απο τις ρυθμισεισ εφαρμογεσ κτλ,αλλα δεν εχει καμια τετοια επιλογη.

Τωρα οταν μαπινω σττο μααρκετ μου βγαζει πολυ λιγεσ εφαρμογεσ που μπορω να καταιβασω.

τι μπορω να καν αλλο ευχαριστω.

 

Πήγαινε ρυθμίσεις / εφαρμογές / διαχείρηση εφαρμογών / όλα / google play store / κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων. Μετά πήγαινε στο μαρκετ και θα σε κατεβάσει στην προηγούμενη βερσιόν που λειτουργεί κανονικά.

 

Αν δεν λειτουργήσει δοκίμασε να πας στην σελίδα της Shadow rom, κατέβασε και εγκατέστησε το "Fixed Google Play Store v3.5.19 patch" μέσω cwm (είναι το τελευταίο patch στο πρώτο post)

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: broodROM Business Edition v1.0 Final

KERNEL: broodKernel v1.0

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος πρέπει να είναι ο browser σου. Για ανέβασε κάποιο screenshot. Αν δεν βλέπεις τον browser κάπου εκεί στα στατιστικά της μπαταρίας, ίσως να είναι αυτός.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: broodROM Business Edition v1.0 Final

KERNEL: broodKernel v1.0

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

 

 

Αμα μου το ξανακανει θα ανεβασω, εμεινε 2 ωρες ανοιχτο ελεγε και φυσικα η μπαταρια ειχε στραγγιξει.

Link to comment
Share on other sites

Kouros έβαλα και εγώ την cm9 την τελευταία και όντως πάει καλύτερα από τις προηγούμενες όμως πιστεύω ότι έχει πολλά ακόμα περιθώρια για βελτίωση!

Έβαλα όπως είπες το TouchWiz UX και μετά πειραματίστηκα και με την statusbar και δούλεψε. Πιο συγκεκριμένα, πήρα τα αρχεία services.jar (από /system/framework) και SystemUI.apk (από /system/app) της RemICS και αντικατέστησα με αυτά τα αντίστοιχα στην cm9 δίνοντάς τους κατάλληλες permissions (read and write) και τώρα έχω και την καταπληκτική statusbar της RemICS. Για παρενέργειες δεν έχω εντοπίσει κάτι σημαντικό (μόνο το screen-off animation δεν δουλεύει) , αν παρατηρήσω κάτι άλλο θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Η μία μετά την άλλη οι ics roms προσαρμόζουν την βάση τους με την τελευταία βερσιόν (alpha 5) της cm9 του arco.

Μετά την miui και την paranoidandroid ήρθε και η σειρά της RemICS (της αγαπημένης μου ics rom).

Οπότε geo xar την φλασάρεις και έχεις όλα τα καλούδια της RemICS με βάση την alpha5 :)

 

Ένα video - preview της ρομ που είχα φτιάξει πριν λίγες μέρες εδώ.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: broodROM Business Edition v1.0 Final

KERNEL: broodKernel v1.0

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Το τσιμπισα και εγω το κινητακι.

 

2 ερωτησεις για αρχη

1)Πως μπορω να περασω τα τηλεφωνα απο το pc?

2) Να το ρουταρω τωρα που ειναι αρχη η να το στρωσω λιγο? Δεν θελω υπερπειραματισμους περισσοτερο κατι σταθερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αδελφια

 

σιγουρα μπορει να κανω μια ερωτηση που εχει γινει σε προηγουμενα post

αλλα επειδη ειμαι στην δουλεια δεν προλαβαινω για να τα ψαξω

 

η ''βιασυνη'' μου σε οτι αφορα το ερωτημα ειναι

επειδη ειμαι κατοχος εδω και 2 χρονια περιπου του γαλαξια s και η βλαβη (οθονη) ειναι ασυμφορη

αυριο θα παω να παρω το plus απο τα multirama

 

με εκπληξη βεβαια μιας κ δεν ημουν ενημερωμενος καταλληλα διαπιστωσα οτι καμια σχεση οι roms του ενος με του αλλου

 

δεν θελω να μπειτε σε διαδικασιες αναλυσης.....απλα αν καποιος ηταν κατοχος και των 2 ποια η αποψη του οσο αφορα τις roms (λειτουργικοτητα,bugs,) και αν ειναι ευχαριστημενος με το plus η οχι

Να υποθεσω οτι ολα τα αλλα (εφαρμογες απο market ) ειναι ακριβως οι ιδιες? (π.χ TITANIUM BACKUP)

 

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Το τσιμπισα και εγω το κινητακι.

 

2 ερωτησεις για αρχη

1)Πως μπορω να περασω τα τηλεφωνα απο το pc?

2) Να το ρουταρω τωρα που ειναι αρχη η να το στρωσω λιγο? Δεν θελω υπερπειραματισμους περισσοτερο κατι σταθερο.

 

1) Με το samsung kies, αλλά αν θές κοίτα εδώ και εδώ.

 

2) Με το να γίνεις root δεν προσθέτεις ή δεν αφαιρείς κάτι από το κινητό ώστε να φοβάσαι κάτι (πέρα από το εικονίδιο "superuser" ή "διαχειριστής", που δηλώνει ότι πλέον είσαι root). Προσθέτεις απλώς μία νέα δυνατότητα. Είναι σαν να ανοίγεις απλώς μία πόρτα που τώρα είναι κλειστή. Πίσω από την πόρτα υπάρχουν πράγματα που μπορείς να πειράξεις (ενώ τώρα όχι), αλλά αν δεν τα πειράξεις δεν αλλάζει και κάτι. :)

 

'Ασε που μερικά χρήσιμα προγράμματα απαιτούν να είσαι root για να εγκατασταθούν.

 

Επομένως ναι, γίνε τώρα root και όταν αποφασίσεις "να πειράξεις τα πράγματα" θα είσαι έτοιμος να το κάνεις. ;)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: broodROM Business Edition v1.0 Final

KERNEL: broodKernel v1.0

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Τις επιλογές που είχες στο Galaxy S σε roms δεν πρόκειται να τις έχεις στο S plus. H κοινότητα δεν είναι τόσο μεγάλη αν και συνεχώς αυξάνεται. Εγώ θα σου πρότεινα να κοιτάξεις για το S II τώρα που πάει προς απόσυρση.
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω το κινητο παιδια εχθες απο Multirama 220 eyro ειναι το πρωτο android κινητο πιστευω να με ικανοποιηση σαν media players κτλ περισσοτερα οταν το φτιαξω:shifty:
Xiaomi Redmi Note 8T 64G
Link to comment
Share on other sites

Η μία μετά την άλλη οι ics roms προσαρμόζουν την βάση τους με την τελευταία βερσιόν (alpha 5) της cm9 του arco.

Μετά την miui και την paranoidandroid ήρθε και η σειρά της RemICS (της αγαπημένης μου ics rom).

Οπότε geo xar την φλασάρεις και έχεις όλα τα καλούδια της RemICS με βάση την alpha5 :)

 

Ένα video - preview της ρομ που είχα φτιάξει πριν λίγες μέρες εδώ.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: broodROM Business Edition v1.0 Final

KERNEL: broodKernel v1.0

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

 

Το μόνο που μου λείπει από το mod του mrmad.net είναι το widget του galaxy s 3 το οποίο ακόμα δεν το έχει ενσωματώσει στην RemICS o Doomsday94. (επίσης δεν μου λειτουργεί geniewidget, samsung apps, aldiko, και αναγκάστηκα να αλλάξω και το google play με αυτό που υπάρχει στο gapps.zip γιατί δεν μου εγκαθηστούσε κλασικά κάποιες εφαρμογές, αλλά όλα αυτά είναι λεπτομέρειες μπροστά στην ομορφιά της RemICS)

 

EDIT: Ξέχασα να αναφέρω ότι όποτε πήγα να χρησιμοποιήσω κάποια εφαρμογή για την κάμερα μέσα σε δευτερόλεπτα ο φακός της κάμερας ζεστάθηκε τόσο πολύ που έβγαλα την μπαταρία για να μην καεί! Θέλει προσοχή με αυτά τα experimental camera zip!

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...