Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει λύσει κανείς το πρόβλημα με την σύνδεση του samsung + kies + win7 (64bit)?

 

Γιατί τι πρόβλημα υπάρχει?

Τι το χρειάζεται το kies? Μόνο για τους drivers το κατεβάζουμε. Είναι τελείως άχρηστο σε όλα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ξέρω, δεν το χρησιμοποιώ, απλώς

ένας φίλος το θέλει και δεν μπορεί να κάνει sync με το κινητό....

Δεν θυμάμαι το μήνυμα που βγάζει αλλά δεν το αναγνωρίζει....

 

Προσωπικά πιστεύω ότι το kies είναι από το m _ _ _ kies!

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, δεν το χρησιμοποιώ, απλώς

ένας φίλος το θέλει και δεν μπορεί να κάνει sync με το κινητό....

Δεν θυμάμαι το μήνυμα που βγάζει αλλά δεν το αναγνωρίζει....

 

Προσωπικά πιστεύω ότι το kies είναι από το m _ _ _ kies!

 

Τι θέλει να κάνει sync και δεν μπορεί?

Το kies είναι βγήκε για bada και όχι Android. Γιαυτό υπολειτουργεί με τα android.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τυχαίνει να έβαλε κάποιος την broodrom rc3 και να έχει βάλει και την εφαρμογή samsung apps? Μέχρις στιγμής δεν μου λειτουργεί (δεν συνδέεται στον server ενω οτιδήποτε άλλο που έχει σχέση με internet λειτουργεί). Ελπίζω να είναι απλά προσωρινό πρόβλημα του server...

 

EDIT: Ο server έφταιγε...

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Έχει λύσει κανείς το πρόβλημα με την σύνδεση του samsung + kies + win7 (64bit)?

 

Προσωπικά έχω το ίδιο πρόβλημα σε win 7 64bit και το πρόγραμμα το δουλεύω από άλλο υπολογιστή με XP...

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω το ίδιο πρόβλημα σε win 7 64bit και το πρόγραμμα το δουλεύω από άλλο υπολογιστή με XP...

 

παιδια ειναι τοσο διαφορετικοι οι drivers απο το Galaxy S; Εγω με το Galaxy S δεν εχω κανενα προβλημα σε Win 7 64 bit

TCe
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Λοιπον σχετικά με τον γνωστό μου που θέλει να συνδέσει το samsung με το kies @ win64bit, δεν αναγνωρίζει το κινητό στο device manager. 'the device cannot start (code 10)'.

Βρήκα διάφορα σε forums... αλλα τιποτα. Ένας φίλος μου είπε να το αφήσω να ψάξει για το driver το λειτουργικό (Update driver software).

Το έκανα και αυτό αλλά τίποτα...

Τελικά πήγα σε XP και έπαιξαν όλα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Λοιπον σχετικά με τον γνωστό μου που θέλει να συνδέσει το samsung με το kies @ win64bit, δεν αναγνωρίζει το κινητό στο device manager. 'the device cannot start (code 10)'.

Βρήκα διάφορα σε forums... αλλα τιποτα. Ένας φίλος μου είπε να το αφήσω να ψάξει για το driver το λειτουργικό (Update driver software).

Το έκανα και αυτό αλλά τίποτα...

Τελικά πήγα σε XP και έπαιξαν όλα...

 

Εγώ το έχω συνδέσει κανονικά το Samsung Kies σε Windows 64bit.....κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής!!! Δεν έκανα κάτι διαφορετικό.....απλά δοκίμασε να το τρέξεις με δεξί κλικ σαν Administrator αν δεν το έχεις δοκιμάσει ακόμα

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω το ίδιο πρόβλημα σε win 7 64bit και το πρόγραμμα το δουλεύω από άλλο υπολογιστή με XP...

 

εγω μια χαρα το τρεχω το kies με win7 64bit.. :)

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω το τηλεφωνο αυτο.υποστηριζει σελιδες flash και εαν η μπαταρια εχει ικανοποιητικη αποδοση.
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω το τηλεφωνο αυτο.υποστηριζει σελιδες flash και εαν η μπαταρια εχει ικανοποιητικη αποδοση.

 

Υποστηρίζει full flash! (για τη τέλεια αναπαραγωγή καθετί που σχετίζεται με flash player χρειάζεται απλά να χρησιμοποιήσεις κάποιον άλλον browser από τον μανίσιο (υπάρχουν πολλοί καλοί free))

Εγώ όταν είχα την εργοστασιακή rom άν το χρησιμοποιούσα πολύ η μπαταρία τελείωνε πρίν το καταλάβω! Μόλις έβαλα rom από developers όλα έφτιαξαν!

Link to comment
Share on other sites

Ναι υποστηρίζει flash και όσο αφορά την μπαταριά εγω με την 2.3.6. είμαι αρκετά ευχαριστημένος. καμιά ώρα wifi και καμιά ώρα παιχνίδια την μέρα βγάζω περίπου 2 μέρες [ φυσικά κλειστό το βράδυ... ]

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Χλομό πολύ! Γιατί αν πάρει ICS το Plus θα βγουν ψεύτες που είπαν ότι το απλό S δεν σηκώνει ICS :p
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, δεν το χρησιμοποιώ, απλώς

ένας φίλος το θέλει και δεν μπορεί να κάνει sync με το κινητό....

Δεν θυμάμαι το μήνυμα που βγάζει αλλά δεν το αναγνωρίζει....

 

Προσωπικά πιστεύω ότι το kies είναι από το m _ _ _ kies!

 

Σε μένα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τυχαίνει να έβαλε κάποιος την broodrom rc3 και να έχει βάλει και την εφαρμογή samsung apps? Μέχρις στιγμής δεν μου λειτουργεί (δεν συνδέεται στον server ενω οτιδήποτε άλλο που έχει σχέση με internet λειτουργεί). Ελπίζω να είναι απλά προσωρινό πρόβλημα του server...

 

EDIT: Ο server έφταιγε...

 

φιλε μου προσπαθώ απεγνωσμένα να βαλω τιν rc3 αλλα δεν μού λειτουργεί με odin! εσυ τιν εβαλες ειναι καλη?

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε σε διαφορετική usb θύρα. Που ακριβώς κολλάς;

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC3

KERNEL:Feacore Phoenix 1.4 NonOC (smartassV2 / sio)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

kouros17 μιας και έχεις ήδη φλασάρει την RC3 έχεις δει διαφορές με την προηγούμενη RC2; Mιας και ο χρόνος μου είναι περιορισμένος δεν θέλω να μπω στη διαδικασία να στήνω το τηλέφωνο απο την αρχή άμα δεν έχει ουσιαστικές διαφορές;
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικές διαφορές όχι, δεν έχει, αν και προσωπικά την εγκατέστησα πάνω από την rc2 χωρίς κάποιου είδους reset (έτσι δεν χρειάστηκε να ξαναστήσω το τηλέφωνο). Το ίδιο είχα κάνει για να πάω από την rc1 στην rc2 χωρίς κανένα πρόβλημα. Το τηλέφωνο επανήρθε με τις προηγούμενες ρυθμίσεις, δεδομένα και widgets. :)

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC3

KERNEL:Feacore Phoenix 1.4 NonOC (smartassV2 / sio)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου προσπαθώ απεγνωσμένα να βαλω τιν rc3 αλλα δεν μού λειτουργεί με odin! εσυ τιν εβαλες ειναι καλη?

 

Ok τα καταφερα τελικα τςρα τεσταρο την rc3 !!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου συμβαίνει κάτι πολύ περίεργο! Όσες φορές έχω προσπαθήσει να κάνω flash μέσω odin από το desktop δεν ολοκληρώθηκε ποτέ! Όσες φορές προσπάθησα από το laptop δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα! (και τα 2 win7 64bit και τα 2 usb2.0 θύρες...) Τώρα ψάχνω γιατί συμβαίνει αυτό...

 

Έχω εντοπίσει κάποια θετικά στοιχεία στην νέα rom αλλά σε 7-10 μέρες θα είναι πιό ασφαλή και σίγουρα τα συμπεράσματα. Σίγουρο πρόβλημα αυτή τη στιγμή (θα διορθωθεί κάποια στιγμή) είναι η εφαρμογή της κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Μου έτυχε και μένα. Την πρώτη φορά χρειάστηκε να δοκιμάσω σχεδόν όλες τις θύρες usb του PC. Τη δεύτερη άλλαξα 3 υπολογιστές μέχρι να το φλασάρω.
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Στην rc3 έχει προεγκαταστημένη την miui camera επειδή η μανίσια έβγαζε πρόβλημα με το extended status bar (που επίσης είναι προεγκαταστημένο στην rc3). Και η miui όμως βγάζει κάποιο πρόβλημα (σε δείχνει ανάποδα) που μάλλον θα διορθωθεί. Πάντως το πρόβλημα με την stock camera εμένα μου λύθηκε (όπως και σε άλλους) με το να απενεργοποιήσω το led flashlight από το extended status bar (μέσω του quick panel settings).

 

Τώρα έχω και τις δύο εφαρμογές καμερών, την stock χωρίς κανένα πρόβλημα και την miui με το γνωστό hang. Κρατάω την miui γιατί μου αρέσει περισσότερο και περιμένω να διορθωθεί ίσως το hang.

 

Όποιος θέλει την stock camera μπορεί να την κατεβάσει από εδώ να την εγκατασταστήσει στο /system/app και να κάνει reboot.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC3

KERNEL:Feacore Phoenix 1.4 NonOC (smartassV2 / sio)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Στην rc3 έχει προεγκαταστημένη την miui camera επειδή η μανίσια έβγαζε πρόβλημα με το extended status bar (που επίσης είναι προεγκαταστημένο στην rc3). Και η miui όμως βγάζει κάποιο πρόβλημα (σε δείχνει ανάποδα) που μάλλον θα διορθωθεί. Πάντως το πρόβλημα με την stock camera εμένα μου λύθηκε (όπως και σε άλλους) με το να απενεργοποιήσω το led flashlight από το extended status bar (μέσω του quick panel settings).

 

Τώρα έχω και τις δύο εφαρμογές καμερών, την stock χωρίς κανένα πρόβλημα και την miui με το γνωστό hang. Κρατάω την miui γιατί μου αρέσει περισσότερο και περιμένω να διορθωθεί ίσως το hang.

 

Όποιος θέλει την stock camera μπορεί να την κατεβάσει από εδώ και να την εγκατασταστήσει στο /system/app

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC3

KERNEL:Feacore Phoenix 1.4 NonOC (smartassV2 / sio)

 

Ωραίος kouros17 !!! Ήθελα την stock εφαρμογή της κάμερας γιατί η καινούργια δεν έχει zoom in zoom out με multitouch. Έβγαλα το led flashlight και λειτουργεί!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...