Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Σχετικά με το skype ηθελα να σε ρωτήσω τα εξής:

 

A. Χρειάζεται να ρυθμίζεις τη γωνία της κάμερας κάθε φορά που κάνεις video κλήση;

B. Που το βρίσκω αν το χρειαστώ; Εγκαθίσταται εύκολα; Απ ότι καταλαβαίνω πρέπει να έχει αποσυρθεί η έκδοση αυτή από το Μάρκετ ...

 

Κάτι τελευταίο - με την ένταση του ακουστικού είσαι ικανοποιημένος;

 

Ευχαριστώ και πάλι

 

Λοιπόν... Το skype 2.4 ναι αποσύρθηκε από το μάρκετ μπορείς όμως να το πάρεις από εδώ: http://uploaded.to/file/0x27isa0

Η γωνία δεν χρειάζεται ρύθμιση πάντα, μια φορά το κάνεις και τελειώνεις, εγώ το άφησα ως είχε μιας και μιλάς σε landscape και τα βλέπεις όλα ίσια και εσύ και ο άλλος, επίσης το ίδιο συμβαίνει και με την πίσω κάμερα. Παίρνεις το αρχείο το ρίχνεις στο τηλέφωνο με το πρόγραμμα KIE που έχει μέσα το τηλέφωνο σου, σου δίνει μια ip την πληκτρολογείς στον explorer σου και ανοίγει η διαχείριση αρχείων το ρίχνεις στο τηλέφωνο μετά πας στο τηλέφωνο εκεί που λέει αρχεία το βρίσκεις και απλά το τρέχεις απ το τηλέφωνο είναι πολύ εύκολη η εγκατάσταση.

 

Με την ένταση δεν έχω πρόβλημα μιλάω υπό νορμάλ συνθήκες δεν μιλάω μέσα σε club... Σε cafe-bar ακούγετε νορμάλ...

Edited by Anestakos
xexe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν... Το skype 2.4 ναι αποσύρθηκε από το μάρκετ μπορείς όμως να το πάρεις από εδώ: http://uploaded.to/file/0x27isa0

Η γωνία δεν χρειάζεται ρύθμιση πάντα, μια φορά το κάνεις και τελειώνεις, εγώ το άφησα ως είχε μιας και μιλάς σε landscape και τα βλέπεις όλα ίσια και εσύ και ο άλλος, επίσης το ίδιο συμβαίνει και με την πίσω κάμερα. Παίρνεις το αρχείο το ρίχνεις στο τηλέφωνο με το πρόγραμμα KIE που έχει μέσα το τηλέφωνο σου, σου δίνει μια ip την πληκτρολογείς στον explorer σου και ανοίγει η διαχείριση αρχείων το ρίχνεις στο τηλέφωνο μετά πας στο τηλέφωνο εκεί που λέει αρχεία το βρίσκεις και απλά το τρέχεις απ το τηλέφωνο είναι πολύ εύκολη η εγκατάσταση.

 

Με την ένταση δεν έχω πρόβλημα μιλάω υπό νορμάλ συνθήκες δεν μιλάω μέσα σε club... Σε cafe-bar ακούγετε νορμάλ...

 

Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

 

Μια ερώτηση, όταν μπουτάρει το κινητό κάνει και σε εσάς 1,5 λεπτό να ανοίξει;

Το δικό μου σε 30 sec ζητάει pin και σε άλλα 20 έχει φορτωσει τα πάντα.

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου σε 30 sec ζητάει pin και σε άλλα 20 έχει φορτωσει τα πάντα.

 

Εμένα να φανταστείς δεν έχω και πιν και κάνει 1 και 15 λεπτά... Έτσι μπουτάρει ή κάτι παίζει;

xexe
Link to comment
Share on other sites

Την 2.3.3 έχεις πάνω ή custom rom; Επίσης παίζει ρόλο και πόσα widgets έχεις βάλει και πόσα προγράμματα ξεκινούν με την εκκίνηση του τηλεφώνου.
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Την 2.3.3 έχεις πάνω ή custom rom; Επίσης παίζει ρόλο και πόσα widgets έχεις βάλει και πόσα προγράμματα ξεκινούν με την εκκίνηση του τηλεφώνου.

 

2.3.3 Και από widgets τα defaults... Μόνο την μπάρα google δηλαδή... Δεν ξεκινάει τίποτα με την εκκίνηση.

xexe
Link to comment
Share on other sites

2.3.3 Και από widgets τα defaults... Μόνο την μπάρα google δηλαδή... Δεν ξεκινάει τίποτα με την εκκίνηση.

 

Ξεκινάνε πάρα πολλά που δεν βλέπεις και όσο και να τα κλείνεις ξανανοίγουν.

Η μόνη λύση είναι να γίνεις ροοτ και να χρησιμοποιήσεις το autostarts που είναι επι πληρωμή στο market.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάνε πάρα πολλά που δεν βλέπεις και όσο και να τα κλείνεις ξανανοίγουν.

Η μόνη λύση είναι να γίνεις ροοτ και να χρησιμοποιήσεις το autostarts που είναι επι πληρωμή στο market.

 

Πια έκδοση ροομ προτείνεις αδερφέ;

xexe
Link to comment
Share on other sites

To αγόρασα τελικά και μπορώ να από ότι αξίζει μέχρι τελευταίας δεκάρας τα λεφτά του.

 

Δύο-τρεις ερωτήσεις;

1 - Υπάρχει τρόπος να απαντώ/να απορρίπτω μια κλήση με ένα πλήκτρο αντί να σέρνω το δάκτυλο

2 - Στο Galaxy Y (2.3.5 νομίζω) υπάρχει μια εφαρμογή (default) που ονομάζεται "Ειδήσεις και καιρός". Αυτό υπάρχει στο S Plus;

3 - Speedial πως βάζω;

4 - Υπάρχει τρόπος να βάλω shortcuts για ένα-δυο sites στην αρχική μου οθόνη;

5 - Υπάρχει κάποιος τρόπος το skype να μην εμφανίζεται στις επιλογές κλήσης; Παρά μόνο να βρίσκω τις επαφές μου μέσα από την εφαρμογή;

Edited by papias
Link to comment
Share on other sites

To αγόρασα τελικά και μπορώ να από ότι αξίζει μέχρι τελευταίας δεκάρας τα λεφτά του.

 

Δύο-τρεις ερωτήσεις;

1 - Υπάρχει τρόπος να απαντώ/να απορρίπτω μια κλήση με ένα πλήκτρο αντί να σέρνω το δάκτυλο

4 - Υπάρχει τρόπος να βάλω shortcuts για ένα-δυο sites στην αρχική μου οθόνη;

Καλορίζικο!

1) Ρυθμίσεις>Κλήσεων>Όλες οι κλήσεις>Απάντηση κλήσης>Πλήκτρο απάντησης. Έτσι απαντάς με το κεντρικό πλήκτρο.

4) Από τον browser του κινητού γίνεται. Προσθέτεις την σελίδα που θες σαν σελιδοδείκτη (πατώντας το κουμπάκι που υπάρχει δεξιά από την μπάρα διεύθυνσης στον browser) και αφου το κάνεις σελιδοδείκτη αν πατήσεις λίγη ώρα πάνω του έχει επιλογή: Προσθήκη συντ. στην Αρχική.

Link to comment
Share on other sites

Αντί να πατάς το νούμερο που έχεις διαλέξει για ταχεία κλήση και μετά κλήση, κράτα το νούμερο πατημένο, και θα καλέσει.

Αυτό που σου συμβαίνει είναι θέμα του λειτουργικού, έχουν ενημερώσει τη google και υποθέτω θα το φτιάξουν σε κάποια μελλοντική έκδοση.

 

Φίλε μου, σ ευχαριστώ!:D

Link to comment
Share on other sites

To αγόρασα τελικά και μπορώ να από ότι αξίζει μέχρι τελευταίας δεκάρας τα λεφτά του.

 

Δύο-τρεις ερωτήσεις;

1 - Υπάρχει τρόπος να απαντώ/να απορρίπτω μια κλήση με ένα πλήκτρο αντί να σέρνω το δάκτυλο

2 - Στο Galaxy Y (2.3.5 νομίζω) υπάρχει μια εφαρμογή (default) που ονομάζεται "Ειδήσεις και καιρός". Αυτό υπάρχει στο S Plus;

3 - Speedial πως βάζω;

4 - Υπάρχει τρόπος να βάλω shortcuts για ένα-δυο sites στην αρχική μου οθόνη;

5 - Υπάρχει κάποιος τρόπος το skype να μην εμφανίζεται στις επιλογές κλήσης; Παρά μόνο να βρίσκω τις επαφές μου μέσα από την εφαρμογή;

 

Καλορίζικο!

1) Ρυθμίσεις>Κλήσεων>Όλες οι κλήσεις>Απάντηση κλήσης>Πλήκτρο απάντησης. Έτσι απαντάς με το κεντρικό πλήκτρο.

4) Από τον browser του κινητού γίνεται. Προσθέτεις την σελίδα που θες σαν σελιδοδείκτη (πατώντας το κουμπάκι που υπάρχει δεξιά από την μπάρα διεύθυνσης στον browser) και αφου το κάνεις σελιδοδείκτη αν πατήσεις λίγη ώρα πάνω του έχει επιλογή: Προσθήκη συντ. στην Αρχική.

 

Σε ευχαριστώ. Με τα υπόλοιπα είμαι εντάξει.

 

Μήπως ξέρει κανείς αυτό που ρώτησα για το skype (κοκκινο παραπάνω);

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Με τα υπόλοιπα είμαι εντάξει.

 

Μήπως ξέρει κανείς αυτό που ρώτησα για το skype (κοκκινο παραπάνω);

 

Όταν πας να κάνεις κλήση και σου βγάζει το παραθυράκι για να επιλέξεις αν θέλεις να κάνεις κήση απ το δίκτυο ή το skype λεχει κάτω ένα κουτάκι που λέει απομνημόνευση αυτής της επιλογής.

xexe
Link to comment
Share on other sites

Παίδες,

χάριν στις πολύτιμες συμβουλές σας και οδηγίες μπήκα και γω στο τριπάκι των roms και έβαλα την 2.3.6 στο Samsung Galaxy S +.

Όλα πήγαν μια χαρά. Το κινητό το βλέπω πιο νευρικό χωρίς τα Lags του παρελθόντος, με τα ίδια ακριβώς apps - settings - use..

Έβαλα βέβαια τον ADWLauncher...

Thanx και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,

χάριν στις πολύτιμες συμβουλές σας και οδηγίες μπήκα και γω στο τριπάκι των roms και έβαλα την 2.3.6 στο Samsung Galaxy S +.

Όλα πήγαν μια χαρά. Το κινητό το βλέπω πιο νευρικό χωρίς τα Lags του παρελθόντος, με τα ίδια ακριβώς apps - settings - use..

Έβαλα βέβαια τον ADWLauncher...

Thanx και πάλι

 

Κανένα αναλυτικό οδηγό στα Ελληνικά δεν παίζει να έχει γράψει κανείς ε;

xexe
Link to comment
Share on other sites

Κανένα αναλυτικό οδηγό στα Ελληνικά δεν παίζει να έχει γράψει κανείς ε;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3855999#post3855999

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω αυτό: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1405357

 

Να κατεβάσω και τα δύο αρχεία;

 

Download:

 

DBT:

http://hotfile.com/dl/138172032/c35b...BTKP1.rar.html

 

XEO:

http://hotfile.com/dl/141553800/6436...XAKP1.rar.html

Edited by Anestakos
xexe
Link to comment
Share on other sites

^ στο είχα πει από την αρχή ;)

 

Είχες δίκιο, ξενύχτησα λίγο, άφησα κάτι βραδινές δουλείες που είχα (βλ. Joomla κτλ)....

Με είχε χαλάσει που lagαρε...

Τωρα πάει σφαίρα...

Thanx και παλι....

 

Σχετικά με τον φίλο που ρωτάει για την rom που θα κατεβάσει, εγώ έβαλα την:

http://hotfile.com/dl/136968512/cd5e475/GT-I9001_VDH_I9001XXKPS_I9001OXXKP5_I9001XXKPG.rar.html

Link to comment
Share on other sites

Είχες δίκιο, ξενύχτησα λίγο, άφησα κάτι βραδινές δουλείες που είχα (βλ. Joomla κτλ)....

Με είχε χαλάσει που lagαρε...

Τωρα πάει σφαίρα...

Thanx και παλι....

 

Σχετικά με τον φίλο που ρωτάει για την rom που θα κατεβάσει, εγώ έβαλα την:

http://hotfile.com/dl/136968512/cd5e475/GT-I9001_VDH_I9001XXKPS_I9001OXXKP5_I9001XXKPG.rar.html

 

Ένα αρχείο βλέπω όμως οι άλλοι γιατί δίνουν δύο; Ένα DBT και ένα ΧΕΟ;;

Επίσης δεν β΄ρισκω το AriesVE.ops Αν μπορείς...

xexe
Link to comment
Share on other sites

Εφτησα αιμα .. εχασα 10 ωρες απο την ζωη μου .. πηγα στον αλλο κοσμο .. αλλα μετα απο μερικα brick και μερικα κολληματα περασα την 2.6RC

αντε καλη μου διασκεδαση.απλα μια απορια . ξεχασα να κανω backup το μανισιο.. εαν θελω να γυρισω πισω κανω ?

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ..ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΑΣ...ΠΗΡΑ ΤΟ SAMSUNG GALAXY S PLUS..ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ..ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΑΙΝΙΕΣ,ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΤΛ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ ΜΕΣΩ USB ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ...ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ..ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΑΣ...ΠΗΡΑ ΤΟ SAMSUNG GALAXY S PLUS..ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ..ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΑΙΝΙΕΣ,ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΤΛ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ ΜΕΣΩ USB ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ...ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ

 

Καλώς ήρθες :)

Θα κατεβάσεις το πρόγραμμα samsung kies στον υπολογιστή (θα το βρεις με μια αναζήτηση στο google) και θα ρυθμίσεις στο κινητό το εξής: ρυθμίσεις-ασύρματη-ρυθμίσεις usb-μαζική αποθήκευση (κάπως έτσι λέγεται).

Μετά απλά συνδεεις το κινητό στο pc και πατάς "αντιγραφή αρχείων" στο κινητό (θα εμφανίζεται σαν μήνυμα κατεβάζοντας την status bar).

 

Επίσης γράφε με πεζούς χαρακτήρες γιατί με τους κεφαλαίους είναι σαν να "φωνάζεις" και απαγορεύεται :)

Καλορίζικο το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...