Jump to content

Sony Ericsson "Live with Walkman"


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο neo V και με ενδιαφέρει να ακούω μουσική με πολύ καλή ποιότητα και το internet για ενημέρωση ήθελα να ρωτήσω οι σελίδες απεικονίζονται ικανοποιητικά; Ρωτάω γιατί η ανάλυση είναι 320χ480 και η οθόνη σχετικά μικρή στις 3,2 ίντσες. Όσον αφορά την μουσική του απόδοση δεν πιστεύω να έχω παραπάνω απαιτήσεις για κινητό τηλέφωνο. Επίσης έχει δοκιμάσει κάποιος το αξεσουάρ live view που είναι σαν ασύρματο ρολόι με το Live With Walkman; Και αν το έχει κάποιος λειτουργεί σωστά; Αξίζει να το πάρει κάποιος για τις ευκολίες που παρέχει; Edited by rush2
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο neo V και με ενδιαφέρει να ακούω μουσική με πολύ καλή ποιότητα και το internet για ενημέρωση ήθελα να ρωτήσω οι σελίδες απεικονίζονται ικανοποιητικά; Ρωτάω γιατί η ανάλυση είναι 320χ480 και η οθόνη σχετικά μικρή στις 3,2 ίντσες. Όσον αφορά την μουσική του απόδοση δεν πιστεύω να έχω παραπάνω απαιτήσεις για κινητό τηλέφωνο. Επίσης έχει δοκιμάσει κάποιος το αξεσουάρ live view που είναι σαν ασύρματο ρολόι με το Live With Walkman; Και αν το έχει κάποιος λειτουργεί σωστά; Αξίζει να το πάρει κάποιος για τις ευκολίες που παρέχει;

 

Καλημέρα, και γω ήμουν ανάμεσα σε αυτά τα 2, η διαφορά τους είναι 40 ευρώ(σε γενικές γραμμές)

Να σε ενημερώσω πως κατέληξα στο live with walkman

Όσο για την μουσική στο live, θα είσαι 1000% ικανοποιημένος, και σε ποιότητα, και σε ένταση, τουλάχιστον ήμουν εγώ.

Μια διαφορά τους είναι η οθόνη. Και γω ήθελα αρκετό χώρο για browsing, και καλή ανάλυση. Η οθόνη είναι όπως το λες, σχετικά μικρή. Σχετικά με τα άλλα που είναι στην ίδια κατηγορία με αυτό, αλλά με ένα σκαλί παραπάνω καλύτερη οθόνη και ανάλυση. Χωρις όμως σύγκριση με τα άλλα, εγώ είμαι ικανοποιημένος, μιας και δεν ήθελα καμια πατάτα που δεν χωράει στην τσέπη, αλλά έχει ικανοποιητική ανάλυση.

Όσο για το live view, δεν βρήκα κάτι στο κινητό, αν εννοείς αυτο .

Και με τα λεφτά που περισσεύουν, μπορείς να πάρεις μια μνήμη ικανοποιητικής class, ή κανα κάλυμμα, προστασία οθόνης κλπ

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχει δοκιμάσει κάποιος το αξεσουάρ live view που είναι σαν ασύρματο ρολόι με το Live With Walkman; Και αν το έχει κάποιος λειτουργεί σωστά; Αξίζει να το πάρει κάποιος για τις ευκολίες που παρέχει;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=289478

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. Το θέμα είναι αυτή την στιγμή κανένα πλαίσιο εδώ στην Θεσσαλονίκη δεν το έχει ετοιμοπαράδοτο. Υπάρχει μόνο 1 εκθεσιακό και οι χουβαρντάδες του πλαισίου δεν κόβουν ούτε 1 ευρώ παρόλο το επεξεργάζονται δεκάδες χέρια κάθε μέρα. Περιμένω να το φέρουν με νέα παραγγελία.
Link to comment
Share on other sites

Και γω από κοτσόβολο το πήρα

Το παρέγγειλα 27/2 και μου ήρθε σπίτι 20/3

Απαράδεκτοι. Να είσαι σίγουρος πως το έχει διαθέσιμο το κατάστημα, γιατί αν είναι να το παραγγείλεις.......

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. Το θέμα είναι αυτή την στιγμή κανένα πλαίσιο εδώ στην Θεσσαλονίκη δεν το έχει ετοιμοπαράδοτο. Υπάρχει μόνο 1 εκθεσιακό και οι χουβαρντάδες του πλαισίου δεν κόβουν ούτε 1 ευρώ παρόλο το επεξεργάζονται δεκάδες χέρια κάθε μέρα. Περιμένω να το φέρουν με νέα παραγγελία.

 

Εγώ έχω πάρει 2 τα ίδια από vodafone και ήταν και τα 2 ετοιμοπαράδοτα στην ίδια τιμή που τα έχει και ο Κοτσόβολος και το πλαίσιο... Κοίτα και από εκεί...

 

Παιδιά έχει αγοράσει κανένας το car kit http://www.sonymobile.com/global-en/products/basics/ της sony ericcson με την βάση που στηρίζεται στο τζάμι? Ψάχνω να δω αν γίνεται να στηριχτεί το live with walkman και οριζόντια εκτός από κατακόρυφα γιατί θέλω να το λειτουργώ σε ορισμένες περιπτώσεις και σαν gps...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε αυτούς που το έχουν αγοράσει, η οθόνη του πως σας φαίνεται;

κατω απο τον ηλιο υπαρχει ενα θεμα με δυσκολευει αρκετα.σε περιβαλλον δωματιου τα πραγματα και με την φωτεινοτητα τελειως χαμηλα βλεπω καλα.γενικοτερα το κινητο το δουλευεω σε 50% φωτεινοτητα και πετυγχαινω μ'αυτο 3 μερες αναμονη χαλαρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατω απο τον ηλιο υπαρχει ενα θεμα με δυσκολευει αρκετα.σε περιβαλλον δωματιου τα πραγματα και με την φωτεινοτητα τελειως χαμηλα βλεπω καλα.γενικοτερα το κινητο το δουλευεω σε 50% φωτεινοτητα και πετυγχαινω μ'αυτο 3 μερες αναμονη χαλαρα.

 

Μια απ τα ίδια,στην ηλιοφάνεια έχει θέμα αλλά σε εσωτερικους χώρους στο 75% όλα μια χαρά και καλή αυτονομία ειδικά για android..

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μετα απο ερευνα αγορας περιπου ενος μηνα,απεκτησα τελικα το κινητο! :)

 

Σιγουρα θα προκυψουν πολλες αποριες στις επομενες μερες...αλλα για τωρα ηθελα να ρωτησω,αν η οθονη ειναι ευαισθητη σε γρατζουνιες κτλ η οχι,ξερω οτι ειναι scratch resistance,αλλα αντεχει?

 

Φυσικα για normal χρηση το προοριζω,απλα μεσα στην τσεπη κτλ,πολλα μπορουν να γινουν. :p

 

Το εχω ακομη με το καλυμμα που ειχε για αυτο ρωταω...επισης υπαρχει αλλη λυση (καλυμμα κτλ) για να εχω το κεφαλι μου ησυχο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπεριζω την παρεα

ανακαλυψα τυχαια οτι δεν μπορω να γραψω πια στα ελληνικα

το μενου και ολα τα υπολοιπα ειναι ελληνικα απλως

στο πληκτρολογιο εχω μονο επιλογη για αγγλικα και κινεζικα

ξερεις κανει τι φταιει ?

εκανα ρεσταρτ αλλα τιποτα :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πειρα το κινητο απο Αγγλια και ειναι κλειδωμενο στην Virgin μπορει να βοηθησει κανεις?

Δεν εμπιστευομαι και πολυ το ιντερνετικα σιτε για ξεκλείδωμα.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπαινει μονο του στο internet,απενεργοποιω την επιλογη 'Δεδομενα Ενεργα' η οχι? χρειαζεται να κανω και τιποτα αλλο? μονο στο wifi θελω να συνδεεται κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπαινει μονο του στο internet,απενεργοποιω την επιλογη 'Δεδομενα Ενεργα' η οχι? χρειαζεται να κανω και τιποτα αλλο? μονο στο wifi θελω να συνδεεται κανονικα.

 

Σωστά , απενεργοποίησε τα δεδομένα και δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτε άλλο .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, απενεργοποίησε τα δεδομένα και δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτε άλλο .

 

Thx αν και ηδη με χρεωσε μεχρι να το παρω χαμπαρι και να βρω την λυση. :p

 

 

Σχετικα με την οθονη κανενα reply απο αυτους που εχουν το κινητο? αντεχει κτλ? οπως ειπα την εχω ακομη με το καλυμμα που ειχε. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σωστά , απενεργοποίησε τα δεδομένα και δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτε άλλο .

Έχε το νου σου όμως, γιατί κάποιες εφαρμογές, συνδέονται μόνες τους. Αυτό θα το δεις στις άδειες κάθε εφαρμογής

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπαινει μονο του στο internet,απενεργοποιω την επιλογη 'Δεδομενα Ενεργα' η οχι? χρειαζεται να κανω και τιποτα αλλο? μονο στο wifi θελω να συνδεεται κανονικα.

 

Σωστά , απενεργοποίησε τα δεδομένα και δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτε άλλο .

 

Έχε το νου σου όμως, γιατί κάποιες εφαρμογές, συνδέονται μόνες τους. Αυτό θα το δεις στις άδειες κάθε εφαρμογής

φιλε μου αν εχει απενεργοποιημενα τα δεδομενα δεν υπαρχει καμια περιπτωση να χρεωθει, οι εφαρμογες θα ψαχνουν να συνδεθουν μονες τους(οπως λες) αλλα δεν θα μπορουν αφου δεν θα υπαρχει δικτυο δεδομενων.

Το οτι σε καποιες εφαρμογες υπαρχει αδεια να κανει συναλαγες με το internet δεν παει να πει οτι θα ανοιγει τα δεδομενα μονη της, δεν μπορει να το κανει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Κάπου εδώ είδα να λέει κάποιος ότι γίνεται να βάλουμε Bravia Engine σε αυτό το κινητό (με αυτό το link). Μήπως το δοκίμασε κανείς; Δεν ξέρω πόσο ασφαλές είναι...

 

Edit: sorry αν αναφέρθηκε ξανά αυτό το θέμα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Μολις πριν λιγες ωρες απεκτησα κι εγω το κινητακι και ειναι σουπερ απλα θα ηθελα να ρωτησω κατι το οποιο δεν ξερω αν εχει αναφερθει.

Οταν σκρολλαρω μεσα στις ρυθμισεις ή σε καποια μενου με μικρα γραμματα κατα την κινηση της οθονης σαν να τρεμοπαιζουν τα γραμματα.Αυτο το κανει και σε σας?Ρωταω γιατι πριν ειχα ενα lg p500 που εχει ιδια αναλυση οθονης και δεν ειχε τετοιο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson "Live with Walkman"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...