Jump to content

Sony Ericsson "Live with Walkman"


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες εγω εχω αλλο θεμα

 

Οταν μου λεει να κλεισω το κινητο και να πατησω το κουμπι μειωσης εντασης και να συνδεσω το κινητο στο USB

Αναβει μονο ενα Led μπλε διπλα στο ακουστικο και δεν γινετε τιποτα....

 

Το εβγαλα το ξαναεβαλα αλλα τζιφος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία.

Μόλις πηρα το κινητακι,και ειμαι πολυ ενθουσιασμενος.

υπαρχει ενα προβλημα,δεν μπορω να μετακινησω τις εφαρμογες στην καρτα μνημης,ειναι απενεργοποιημενη η επιλογη της αποθηκευσης στην καρτα μνημης.η εκδοση ειναι 2.3.4,δεν του εχω κανει update ακομα.

τι πρεπει να κανω??

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία.

Μόλις πηρα το κινητακι,και ειμαι πολυ ενθουσιασμενος.

υπαρχει ενα προβλημα,δεν μπορω να μετακινησω τις εφαρμογες στην καρτα μνημης,ειναι απενεργοποιημενη η επιλογη της αποθηκευσης στην καρτα μνημης.η εκδοση ειναι 2.3.4,δεν του εχω κανει update ακομα.

τι πρεπει να κανω??

ευχαριστω!!

 

πρεπει να κανεις ρουτ και να περασεις ειδικη εφαρμογη για αυτο το app2sd

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία.

Μόλις πηρα το κινητακι,και ειμαι πολυ ενθουσιασμενος.

υπαρχει ενα προβλημα,δεν μπορω να μετακινησω τις εφαρμογες στην καρτα μνημης,ειναι απενεργοποιημενη η επιλογη της αποθηκευσης στην καρτα μνημης.η εκδοση ειναι 2.3.4,δεν του εχω κανει update ακομα.

τι πρεπει να κανω??

ευχαριστω!!

 

Καλομιλητο!!!

Δε μεταφέρονται όλες οι εφαρμογές στη κάρτα μνήμης,είναι θέμα του δημιουργού της εφαρμογής.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία.

Μόλις πηρα το κινητακι,και ειμαι πολυ ενθουσιασμενος.

υπαρχει ενα προβλημα,δεν μπορω να μετακινησω τις εφαρμογες στην καρτα μνημης,ειναι απενεργοποιημενη η επιλογη της αποθηκευσης στην καρτα μνημης.η εκδοση ειναι 2.3.4,δεν του εχω κανει update ακομα.

τι πρεπει να κανω??

ευχαριστω!!

Δεν μπορουν να μεταφερθουν ολες οι εφαρμογες στη καρτα.

Φανταζομαι δεν στο κανει με ολες, καποιες μεταφερθηκαν στην καρτα σου.

edit με προλαβες Ηλια, καλα εκανες....!

ξανα edit @ kouberman(φιλικα) μην το μπερδευεις το παλικαρι.... αν καταλαβα καλα προσπαθει να το κανει απο

ρυθμησεις > εφαρμογες > διαχειριση εφαρμογων , εκει επιλεγει εφαρμογη και του δειχνει θολα το ''μετακινηση στη καρτα sd'' με αποτελεσμα να μην μπορει να μεταφερει καποιες εφαρμογες.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω εχω αλλο θεμα με την αναβαθμιση λογισμικου

 

Οταν μου λεει στο PC Companion να κλεισω το κινητο και να πατησω το κουμπι μειωσης εντασης και να συνδεσω το κινητο στο USB

Αναβει μονο ενα Led μπλε διπλα στο ακουστικο και δεν γινετε τιποτα....

 

Το εβγαλα το ξαναεβαλα αλλα τζιφος

 

Mε λιγα λογια δεν προχωραει η διαδικασια....

 

Δεν με καιει τοσο πολυ η αναβαθμιση αλλα που εχει ενα εικονιδιο στο status bar που λεει οτι υπαρχει διαθεσιμο λογισμικο

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις...

προσπαθησα να μορφωποιησω μια καρτα που ειχα των 8giga αλλα δεν γινεται,τελως παντων,κατεβασα το link2sd,αλλα αν γνωριζετε,υπαρχει κατι για να κατεβασω για να κανω root?

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις...

προσπαθησα να μορφωποιησω μια καρτα που ειχα των 8giga αλλα δεν γινεται,τελως παντων,κατεβασα το link2sd,αλλα αν γνωριζετε,υπαρχει κατι για να κατεβασω για να κανω root?

ευχαριστω!!!

 

δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319799

αρκει να μην εχεις αναβαθμισει στην 0,62

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορουν να μεταφερθουν ολες οι εφαρμογες στη καρτα.

Φανταζομαι δεν στο κανει με ολες, καποιες μεταφερθηκαν στην καρτα σου.

edit με προλαβες Ηλια, καλα εκανες....!

ξανα edit @ kouberman(φιλικα) μην το μπερδευεις το παλικαρι.... αν καταλαβα καλα προσπαθει να το κανει απο

ρυθμησεις > εφαρμογες > διαχειριση εφαρμογων , εκει επιλεγει εφαρμογη και του δειχνει θολα το ''μετακινηση στη καρτα sd'' με αποτελεσμα να μην μπορει να μεταφερει καποιες εφαρμογες.

 

και εγω δεν καταλαβα τι εννοει....υπεθετα πως θελει να περασει εφαρμογες που εχει κατεβασει...τελως παντων

 

φιλε vxr-zap τιποτα δεν παιζει απλα περιμενουμε να βγει ευκολο ρουτ

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

 

φιλε vxr-zap τιποτα δεν παιζει απλα περιμενουμε να βγει ευκολο ρουτ

 

A oκ καταλαβα...

 

Με αυτο που δεν προχωραει την διαδικασια για την ενημερωση λογισμικου ξερουμε τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα φιλε τα ιδια δεν προχωραει ....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3975706#post3975706

 

 

Και σε εμενα ,βεθηκε τελικα λυση ???

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς κάλυμμα, είτε τζελ, είτε προστατευτικό οθόνης, είτε θήκη, και αν ναι έχει καμια φωτογραφία, σχόλια για την ευχρηστία του, ή από που το πήρε;
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς κάλυμμα, είτε τζελ, είτε προστατευτικό οθόνης, είτε θήκη, και αν ναι έχει καμια φωτογραφία, σχόλια για την ευχρηστία του, ή από που το πήρε;

 

Εγώ του έχω βάλει μία μεμβράνη για την οθόνη την οποία την πήρα από την vodafone κατά την αγορά του κινητού... Σίγουρα προστατεύει την ιθόνη από τυχόν γρατζουνιές αλλά θολώνει και θέλει καθάρισμα με ένα πανάκι ενώ για πολύ λίγο που το είχα με την εργοστασιακή μεμβράνη και χωρίς αυτήν δεν είχα παρατηρήσει να θολώνει η οθόνη με την χρήση...

OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς χαιρετώ τα πλήθη, καλώς σας βρήκα :D

Στο θέμα μας. Έχω το εν λόγω κινητό "Live with Walkman", λίαν προσφάτως αγορασμένο (v2.3.4) και το ταίρι μου έχει το LG P500 (v2.3.3).

Το LG έχει ένα χαραχτηριστικό που βρίσκω πολύ εξυπηρετικό, συγκεκριμένα έχει τα toggles για wifi, bluetooth, gps κτλ στη Notification bar.

To Sony πάλι, όχι. Βέβαια βρήκα δύο εφαρμογές στο market που κάνουν κάτι παρόμοιο, την Notification Toggle και την Super Status Bar, έχουν όμως το ίδιο προβληματάκι: όταν επιλέγεις gps δεν το ανοίγουν απ' ευθείας αλλά σε στέλνει στο μενού. Επίσης η Notification Toggle δεν υποστηρίζει μονό κλικ αλλά βγάζει ένα pop up menu. Η εφαρμογή δηλώνει ότι η έκδοση του android δεν υποστηρίζει multiple notification click events.

Τώρα πως και η παλιότερη έκδοση υποστηρίζει multiple notification click events και η νεότερη όχι, δεν το καταλαβαίνω. Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί δεν ανοίγει αμέσως το gps, αφού από το "εργοστασιακό" toggle γίνεται.

Αυτά..

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

Είναι λογικό να συμβαίνει κάτι τέτοιο μιας και στο LG τα toogles είναι από τη "μαμά" τους τοποθετημένα εκεί οπότε κάνουν τη δουλειά απευθείας. Αντιθέτως ότι κυκλοφορεί στο market είναι εφαρμογές "τρίτων" πράγμα που σημαίνει ότι δεν μπορούν να βάλουν πολύ βαθιά το χέρι τους στα άδυτα του λειτουργικού, και μάλιστα, στο επίπεδο που το έχει κλειδώσει η κάθε εταιρεία.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς χαιρετώ τα πλήθη, καλώς σας βρήκα :D

Στο θέμα μας. Έχω το εν λόγω κινητό "Live with Walkman", λίαν προσφάτως αγορασμένο (v2.3.4) και το ταίρι μου έχει το LG P500 (v2.3.3).

Το LG έχει ένα χαραχτηριστικό που βρίσκω πολύ εξυπηρετικό, συγκεκριμένα έχει τα toggles για wifi, bluetooth, gps κτλ στη Notification bar.

To Sony πάλι, όχι. Βέβαια βρήκα δύο εφαρμογές στο market που κάνουν κάτι παρόμοιο, την Notification Toggle και την Super Status Bar, έχουν όμως το ίδιο προβληματάκι: όταν επιλέγεις gps δεν το ανοίγουν απ' ευθείας αλλά σε στέλνει στο μενού. Επίσης η Notification Toggle δεν υποστηρίζει μονό κλικ αλλά βγάζει ένα pop up menu. Η εφαρμογή δηλώνει ότι η έκδοση του android δεν υποστηρίζει multiple notification click events.

Τώρα πως και η παλιότερη έκδοση υποστηρίζει multiple notification click events και η νεότερη όχι, δεν το καταλαβαίνω. Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί δεν ανοίγει αμέσως το gps, αφού από το "εργοστασιακό" toggle γίνεται.

Αυτά..

 

Μπορεις να βαλεις το widget soid απιστευτο προγραμμα που κανει togle ολων αν θες(και του GPS) και με επιλογη transpared που ουτε φαινετε οτι δεν ειναι on!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μάνο το widgetsoid που προτείνεις δεν σε πηγαίνει στο menu; Ενεργοποιεί απευθείας το gps ή το 3G;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς χαιρετώ τα πλήθη, καλώς σας βρήκα :D

Στο θέμα μας. Έχω το εν λόγω κινητό "Live with Walkman", λίαν προσφάτως αγορασμένο (v2.3.4) και το ταίρι μου έχει το LG P500 (v2.3.3).

Το LG έχει ένα χαραχτηριστικό που βρίσκω πολύ εξυπηρετικό, συγκεκριμένα έχει τα toggles για wifi, bluetooth, gps κτλ στη Notification bar.

To Sony πάλι, όχι. Βέβαια βρήκα δύο εφαρμογές στο market που κάνουν κάτι παρόμοιο, την Notification Toggle και την Super Status Bar, έχουν όμως το ίδιο προβληματάκι: όταν επιλέγεις gps δεν το ανοίγουν απ' ευθείας αλλά σε στέλνει στο μενού. Επίσης η Notification Toggle δεν υποστηρίζει μονό κλικ αλλά βγάζει ένα pop up menu. Η εφαρμογή δηλώνει ότι η έκδοση του android δεν υποστηρίζει multiple notification click events.

Τώρα πως και η παλιότερη έκδοση υποστηρίζει multiple notification click events και η νεότερη όχι, δεν το καταλαβαίνω. Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί δεν ανοίγει αμέσως το gps, αφού από το "εργοστασιακό" toggle γίνεται.

Αυτά..

Έχει από μαμά διάφορα widgets τα οποία κάνουν ακριβώς αυτή την δουλειά που θέλεις χωρίς να σε παραπέμπουν στο μενού με τις ρυθμίσεις... Εγώ προσωπικά έχω βάλει το widget "αλλαγή κατάστασης" και επιπλέον το "Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση περιαγωγής" καθώς και το "Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση κρυφος φωτισμός" και έτσι με ένα πάτημα ενεργοποιώ και απενεργοποιώ τα πάντα ξεχωριστά το κάθε ένα... Το widget "αλλαγή κατάστασης" έχει 6 επιλογές

Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση flight mode

-||- gps (με ένα άγγιγμα)

-||- wireless -||-

-||- bluetooth -||-

-||- ήχου -||-

 

-||- περιαγωγής (που σε παραπέμπει όμως στο μενού για περισσότερο έλεγχο για αυτό και έχω βάλει ξεχωριστό widget για την περιαγωγή όπως γράφω και παραπάνω)

OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

mangelasakis:

Το ξέρω το εργοστασιακό widget, αλλά με ενδιαφέρει να είναι στην notification bar.

 

zxr & manan:

Το widgetsoid είναι πραγματικά πολύ καλό με πολλές επιλογές αλλά έχει τους ίδιους περιορισμούς, ενώ το notification toggle είναι απλούστερο και κάνει τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε κάποια εφαρμογή που να θέτει συγκεκριμένες IP στο Wifi αυτόματα σε κάθε χώρο;

 

Πολύ απλά: θέλω όταν μπαίνω στο σπίτι μου να ρυθμίζεται αυτόματα η IP κτλ στο δίκτυο του σπιτιού, και αντιστοίχως, όταν πηγαίνω στη δουλειά να γίνεται το ίδιο. Ο λόγος που το θέλω είναι γιατί έχω πρόβλημα με το wifi του σπιτιού μου (κολλάει και δε συνδέεται και θέλω να του "καρφώσω" IP)

 

Ευχαριστώ

:)

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Μια ιδέα δίνω. Δεν ξέρω αν δουλεύει αλλά αξίζει να του ρίξεις μια ματιά. Κοίτα στο router σου μήπως έχει καμία ρύθμιση ώστε να δίνει συγκεκριμένη IP σε συγκεκριμένη MAC address. Στην προκειμένη περίπτωση στην MAC της συσκευής σου.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις wifi > Σύνθετα και σου δίνει επιλογή για static ip. Δεν ξέρω όμως αν θα το εφαρμόζει για όλα τα δίκτυα που εντοπίζει. Δοκίμασε το, έχω την υποψία ότι δουλεύει ξεχωριστά σε κάθε δίκτυο που συνδέεται.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας! έχω 2 προβλήματα. το πρώτο είναι πως ενώ μου δείχνει τη στάθμη της μπαταρίας στο 35% ξαφνικά πέφτει στο 1%.παλιότερα αυτό το έκανε όταν ήταν στο 10% κ το δεύτερο είναι πως ξαφνικά κατά διαστήματα αναβοσβήνει από μόνο του.τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Μάνο το widgetsoid που προτείνεις δεν σε πηγαίνει στο menu; Ενεργοποιεί απευθείας το gps ή το 3G;

 

Το WS sto GPS Εχει One click togle αλλα δυστυχως οχι για ολες τις ρομ

Βεβαια στο Note και στο S2 που χω τωρα εχει στη notification bar GPS on off και ετσι δε το χρησιμοποιω στο WS

Αυτα που χρησιμοποιω ειναι

wifi

data

sound on off

και λειτουργια πτησης

Σε ολα αυτα εχει on off

Επισης στη φωτεινοτητα εχει προεπιλεγμενα επιπεδα η custom bar

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος απ αυτο στα Samsung μου:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson "Live with Walkman"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...