Jump to content

Sony Ericsson "Live with Walkman"


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Απ'εκεί το πήρες κι εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Απ'εκεί το πήρες κι εσύ?

 

Nαι από εκεί. :)

 

Μαλλον θα ρωτάς για το θέμα εγγυησης.

2 χρόνια ευρωπαική εγγύηση και έτσι για την ιστορία έχει ΕΛΛΗΝΙΚΟ manual μέσα! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Nαι από εκεί. :)

 

Μαλλον θα ρωτάς για το θέμα εγγυησης.

2 χρόνια ευρωπαική εγγύηση και έτσι για την ιστορία έχει ΕΛΛΗΝΙΚΟ manual μέσα! ;)

 

Και ελληνικο μενου???Συγνωμη που ρωταω τοσα πολλα απλως μου φαινεται περιεργο να κυκλοφορει κινητο απο ενα μονο μαγαζι (ειτε διαδικτυακο ειτε λιανικης) οταν η εταιρια δεν το εχει δωσει καν επίσημα! Εκτός και αν είναι απο το εξωτερικό με Αγγλικό μενού οπότε και πάμε σε άλλη φάση....

Edited by xrisomilia
Link to comment
Share on other sites

Και ελληνικο μενου???Συγνωμη που ρωταω τοσα πολλα απλως μου φαινεται περιεργο να κυκλοφορει κινητο απο ενα μονο μαγαζι (ειτε διαδικτυακο ειτε λιανικης) οταν η εταιρια δεν το εχει δωσει καν επίσημα! Εκτός και αν είναι απο το εξωτερικό με Αγγλικό μενού οπότε και πάμε σε άλλη φάση....

 

Δε ξέρω γιατί σου φαίνεται παραξενο....

Λοιπόν,

Ελληνικό μενού,

Ελληνικό πληκτρολόγιο,

Ελληνικό manual,

Σφραγισμένο κουτί κατά τη παραλαβή με την "ειδική ταινία" της SonyEricsson!! :cool:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

ovelix5 πες μου μερικά πράγματα για το κινητό.Πως σου φαίνεται? Τελικά αυτό που δεν εχει κυκλοφορήσει ακόμα είδες τίποτα περίεργο? Από ήχο πως πάει? Από μπαταρία? Εγώ έχω το χ10 μινι και λόγω μπαταρίας και μικρής οθόνης σκέφτομαι να πάω σε αυτό. Μου άρεσε πάρα πολύ.

Κρατάει αρκετά η μπαταριά όπως λέει για 14 ώρες ομιλίας?

Galaxy Note 4 SM-N910F
Link to comment
Share on other sites

Το εχω γράψει και ποιο πίσω, η μπαταρία του (αν και ήταν στη 2η πλήρες φόρτιση) δε κράτησε σε συνεχόμενη ομιλία πάνω από 5.1/2 ώρες. Νομίζω ότι και όταν γίνει ο πλήρες κύκλος θα βγάζει δε θα βγάζει 7 ώρες ομιλίας. (από προσωπική χρήση των android λειτουργικών όμως το θεωρώ καλή επίδοση)

 

Ο ήχος του, από τη συσκευή είναι "τούμπανο" ενώ από τα ενσύρματα ακουστηκά ότι καλύτερο μετά το Ν82. . . (μακρά καλύτερο από το καινούργιο Χ10)

 

ΥΓ. Το sar στο manual για το φιλο που ρώτησε δε μπορώ να βρώ.:(

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος! :)

 

Το mini έχει 0,78 W/kg

http://www.sonyericsson.com/cws/support/mobilephones/downloads/xperia-mini?cc=gr&lc=el

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ovelix σχετικά με τη μπαταρία που λες ότι κρατάει σχεδόν 6 ώρες.Σε τι λειτουργία δικτύου το έχεις? Γιατί μέσα στη σόνυ λέει ότι σε GSM πάει σχεδόν 14ώρες.

 

UMTS/HSPA 850/1900/2100 6 ώρες 42 λεπτά 350 ώρες

GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 14 ώρες 15 λεπτά 400 ώρες

Galaxy Note 4 SM-N910F
Link to comment
Share on other sites

Ovelix σχετικά με τη μπαταρία που λες ότι κρατάει σχεδόν 6 ώρες.Σε τι λειτουργία δικτύου το έχεις? Γιατί μέσα στη σόνυ λέει ότι σε GSM πάει σχεδόν 14ώρες.

 

UMTS/HSPA 850/1900/2100 6 ώρες 42 λεπτά 350 ώρες

GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 14 ώρες 15 λεπτά 400 ώρες

 

Η Sony και η κάθε εταιρία η μετρήσεις που κάνει είναι υπό τις ευνοϊκότερες συνθήκες που εμείς οι καταναλωτές δεν έχουμε.

Οι τιμές που γράφω είναι σε λειτουργία GSM και φυσικά κλειστή η λειτουργία δεδομένων!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη δε παίρνει τα ευσημα μιας και ναι μεν είναι 16000000 χρώματα αλλά "πιξελίαζει" (πολλά ίσως ζητάμε από μια συσκευή αξίας 229ευρό :p)

 

Κακο αυτο που λες . Ειναι πολυ εντονο ?

 

Δεν εχει Bravia Engine ? απο οτι βλεπω .

 

Αν ειχε πιστευω δεν θα χε πιξελιασμα οπως λες

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Κακο αυτο που λες . Ειναι πολυ εντονο ?

 

Δεν εχει Bravia Engine ? απο οτι βλεπω .

 

Αν ειχε πιστευω δεν θα χε πιξελιασμα οπως λες

 

Δε θα είχε και περιπου 200ευρό... ;)

 

Δεν ειναι S2 η οθόνη αλλά δεν είναι και "άθλια" P550....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λετε αυτο ι το μινι?

ποια η αποψη σας???

καθε αποψη δεκτη!:rolleyes:

τα κινητα ειναι κατα ενα μεγαλο ποσοστο τα ιδια,αυτο που με εκανε να παρω το live with walkman ηταν το ηχειο του.στερεοφωνικο κα παρα πολυ δυνατο και καθαρο,σε αντιθεση με το mini που προσωπικα μεσα απο το τσαντακι μου δεν το ακουγα.πηρα το λευκο και ειναι πολυ ομορφο.πολυ καλο σημα wifi γρηγορο και στιβαρο.το μονο που με χαλαει λιγο ειναι το sar 1,0 αλλα θα το εχω με bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λετε αυτο ι το μινι?

ποια η αποψη σας???

καθε αποψη δεκτη!:rolleyes:

 

Και εγω το ιδιο διλλημα εχω...Αυτο ή το mini pro :p

 

Η οθονη το Live εχει μεγαλη διαφορα απο αυτη του mini που εχει και Bravia Engine?

Link to comment
Share on other sites

τα κινητα ειναι κατα ενα μεγαλο ποσοστο τα ιδια,αυτο που με εκανε να παρω το live with walkman ηταν το ηχειο του.στερεοφωνικο κα παρα πολυ δυνατο και καθαρο,σε αντιθεση με το mini που προσωπικα μεσα απο το τσαντακι μου δεν το ακουγα.πηρα το λευκο και ειναι πολυ ομορφο.πολυ καλο σημα wifi γρηγορο και στιβαρο.το μονο που με χαλαει λιγο ειναι το sar 1,0 αλλα θα το εχω με bluetooth.

 

Τι εννοείς θα το έχεις με bluetooth ? Σε ποιές λειτουργίες? Το sar αν δέν κάνω λάθος αφορά το σήμα για τηλέφωνα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς θα το έχεις με bluetooth ? Σε ποιές λειτουργίες? Το sar αν δέν κάνω λάθος αφορά το σήμα για τηλέφωνα κτλ.

απλα ενοουσα οτι οταν θα κανω καποια κληση δεν θα το βαζω στο αυτι αλλα θα μιλαω με blutooth handsfree.οσο αφορα την οθονη δεν θα καταλαβεις διαφορα με το μινι

Link to comment
Share on other sites

Δε θα είχε και περιπου 200ευρό... ;)

 

Δεν ειναι S2 η οθόνη αλλά δεν είναι και "άθλια" P550....

 

Και το mini 200 εχει αλλα η οθονη απο οσο το δοκιμασα σε μαγαζια ειναι μια χαρα , αλλα εχει Bravia Engine .

 

Εχεις δει το mini να μου πεις σε συγκριση με το Live πως ειναι η οθονη ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται πιο σκουρα και πιο θολη σε σχεση με το mini σ αυτο το βιντεο

 

Υποστηριζει flash περιεχομενο , βιντεο , σελιδες κλπ ?

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δει το mini να μου πεις σε συγκριση με το Live πως ειναι η οθονη ?

Eίναι πιο φωτεινή (πιο ζωντανή) η οθόνη του mini, είναι και "λίγο" πιο μικρή όμως... ;)

 

Υποστηριζει flash περιεχομενο , βιντεο , σελιδες κλπ ?

Βέβαια και υποστηρίζει!! :)

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εχει οτι ακριβως εχει ενα ακριβο android κινητο και skype με βιντεοκληση.μπαταρια που κραταει γυρω στην 1,5 ημερα με μεση χρηση,ομορφο design,γρηγορο επεξεργαστη και δυνατα και πεντακαθαρα ηχεια και βιντεο hd.εγω το εψω για δευτερο αλλα μια χαρα θα το ειχα και για το βασικο μου κινητο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson "Live with Walkman"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...