Jump to content

Sony Ericsson "Live with Walkman"


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@johnako

Έχει led που λειτουργεί πλήρως σε μηνύματα, αναπάντητες κλπ σε GB. Εάν το τηλέφωνο έχει αναβαθμιστεί σε ICS, ενδέχεται να λειτουργεί μόνο σε κάποια συμβάντα και όχι σε όλα.

Demis
Link to comment
Share on other sites

παιδια για unlock bootloader > root που κοιταω? θελω να του βαλω Recovery και μετα Custom Rom ....HELP!

δεν εχει κανεις σας καποιο link με τον οδηγο η κατι που χρειαζεται να ακολουθησω :wacko:?

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Πατά το link στο σχόλιο 1146. Διάβασε το. Αν σε δυσκολεύει, νομίζω ότι υπάρχουν και οδηγίες στα ελληνικά στο forum.

 

@corpse_grinder.

Εναλλακτικά με το σχόλιο 1146, μπορείς να διαβάσεις τον αναλυτικό οδηγό του χρήστη zxr εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085 όπου σε οδηγεί βήμα προς βήμα στις εναλλακτικές σου. Δράττομαι της ευκαιρίας να τον ευχαριστήσω θερμά για την εξαιρετική του δουλειά και τον κόπο που έκανε να μοιραστεί τη γνώση του μαζί μας.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Demis
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω αλλάξει τις ρυθμίσεις του κινητού μου, σε προσπάθεια μου να κάνω αναζήτηση ενός ονόματος στον τηλεφωνικό κατάλογο ή να γράψω ένα μήνυμα, μου βγάζει κινέζικους χαρακτήρες. Τι πρέπει να αλλάξω ή να διορθώσω για να επανέλθω στα ελληνικά?
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω αλλάξει τις ρυθμίσεις του κινητού μου, σε προσπάθεια μου να κάνω αναζήτηση ενός ονόματος στον τηλεφωνικό κατάλογο ή να γράψω ένα μήνυμα, μου βγάζει κινέζικους χαρακτήρες. Τι πρέπει να αλλάξω ή να διορθώσω για να επανέλθω στα ελληνικά?

Τις ρυθμίσεις σου κοίτα σχετικά με το πληκτρολόγιο και την εισαγωγή.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα πηρα ενα LWW και το εβαλα για αναβαθμιση και οταν παταω για ελεγχο μεσω του pc companion λεει οτι εχει τελευταια ενημερωση 2.3.4. Γιατι δεν βλεπει την 4.0.4?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω το sony ericsson live walkman αγορασμένο από την vodafone τον Δεκέμβριο.

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει πολύ επειδή είμαι φαντάρος, για αρκετούς μήνες το κινητό καθόνταν στο κουτί του.

 

Του έκανα στις αρχές Ιουλίου αναβάθμιση σε ICS και μπορώ να πω πως ώρες ώρες βαράει κάτι κολλήματα απαράδεκτα.

Το αποκορύφωμα ήταν το σημερινό όπου έστειλα ένα sms το έβαλα στην τσέπη μου και όταν το ξαναέβγαλα μετά από

πολύ ώρα μου έβγαλε μια ειδοποίηση ότι το τάδε adroid κάτι έχει πρόβλημα και μου έβγαλε ένα default θέμα και τα εικονίδια ήταν μπάχαλο. Σημειώστε πως δεν μπορώ να αλλάξω την θέση στα περισσότερα εικονίδια πλέον...

 

ένα δεύτερο πρόβλημα είναι πως η μπαταρία πέφτει στα καλά καθούμενα... Ενώ το έχω φορτισμένο, θα φάει ένα κόλλημα και θα μου δείξει πως έμεινα με 15%.

 

το χειρότερο των προβλημάτων είναι πως αρκετές φορές τρεμοπαίζει η οθόνη..

 

Τι να κάνω; Πλέον η υπομονή μου έχει εξαντληθεί γιατί η τιμή του ήταν πάνω από αυτό που άντεχουν τα οικονομικά μου και δεν βλέπω να έχουν πιάσει τα χρήματα μου τόπο.

Αν το πάω πίσω στην Voda θα μου το αλλάξει;

Τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελευταία καμιά φορά κολλάει, ή ξαφνικά κάνει επανεκκίνηση από μόνο του! Συμβαίνει και σε άλλους;

Δεν έχω εγκαταστήσει καμιά νέα εφαρμογή πάντως...

DigiLab.gr ~ my-Fitness.gr ~ GreekNight.gr ~ Apaixtoi.gr
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή κάνε μια επιδιόρθωση λογισμικού με το SEUS

 

Yeap! Ειχες δικιο! Χιλια ευχαριστω zxr! Το μονο κακο ειναι οτι για καποιο λογο το wifi δεν βλεπει το router μου.. Βλεπει ολα τα αλλα γυρω γυρω και οχι το δικο μου... Το galaxy μου το βλεπει κανονικα. Εχει θεμα η 4.0.4 με το wifi?

Edited by asmodeus
Link to comment
Share on other sites

Yeap! Ειχες δικιο! Χιλια ευχαριστω zxr! Το μονο κακο ειναι οτι για καποιο λογο το wifi δεν βλεπει το router μου.. Βλεπει ολα τα αλλα γυρω γυρω και οχι το δικο μου... Το galaxy μου το βλεπει κανονικα. Εχει θεμα η 4.0.4 με το wifi?

 

Κανε ενα restart στο ρουτερ και αν δεν, δοκιμασε να αλλαξεις καναλι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα restart στο ρουτερ και αν δεν, δοκιμασε να αλλαξεις καναλι

 

Τελειος... Το εβγαλα απο auto και εβαλα ενα αλλο τυχαιο καναλι και δουλευει αψογα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Γνωρίζει κάποιος αν το κινητό μας "σηκώνει" σαν hardware το νέο λογισμικό belly jean ?

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε πάντα για κάποια custom έκδοση της JB. Λογικά θα την σηκώνει, δεν είναι περισσότερο απαιτητική από την ICS.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε πάντα για κάποια custom έκδοση της JB. Λογικά θα την σηκώνει, δεν είναι περισσότερο απαιτητική από την ICS.

 

για ανεπιθυμητες κλησεις και κλησεις με αποκρυψη πια ελληνικη εφαρμογη προτεινετε για το τηλεφωνο αυτο πια σηκωνει? να ειναι και δωρεαν στο μαρκετ γιατι δεν εχω καρτα απο τραπεζα

Edited by varzak
προσθεση λεξεων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει τελικά να κάνουμε update στην νέα έκδοση??οι γνώμες βλέπω και διαφέρουν...

 

Καλημερα, κοιτα εγω που το εκανα update & root για να φυγει η σαβουρα, ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Δεν εχω αντιμετωπισει κατι μεχρι τωρα απο bugs, λιγο νομιζω η μπαταρια φευγει πιο ευκολα αλλα ετσι και αλλιως σκεφτομουν να παρω μια δευτερη οποτε δεν με απασχολει ιδιαιτερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει τελικά να κάνουμε update στην νέα έκδοση??οι γνώμες βλέπω και διαφέρουν...

 

 

εγω μονο απογοητευμενος ειμαι.βεβαια root δεν εχω κανει.

(-) η καμερα νομιζω ειδικα σε νυχτερινη λυψη εχει γινει κακη.τα βιντεο απλα τραγικα.η αποκριση του μενου σε πλοηγηση ειναι 2 κλικ κατω.αργος.καμια σχεση με πριν που "πεταγε".επισης καθε μερα :food: τρωει και ενα κρασαρισμα.εχει πεσει η αποδοση του wifi.στο σπιτι μου συνδεομουνα κανονικα στο μπαλκονι..και τωρα δεν μπορω να μπω καν.:mad: ενα αλλο κινητο της οικογενειας με 2.3 μπαινει κανονικα.

(+)η μπαταρια νομιζω κραταει περισσοτερο.μπορω ανα πασα στιγμη να κλεισω απο το προσκηνιο εφαρμογες που τρεχουν.η γραμματοσειρες εγιναν στα μετρα μου.

με απλα λογια αν το εχεις μονο για κινητο και σερφινγκ..γνωμη μου ειναι να το αφησεις ως εχει.τωρα αμα το χεις για πολυεργαλειο..τοτε η αναβαθμιση ειναι μονοδρομος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω μονο απογοητευμενος ειμαι.βεβαια root δεν εχω κανει.

(-) η καμερα νομιζω ειδικα σε νυχτερινη λυψη εχει γινει κακη.τα βιντεο απλα τραγικα.η αποκριση του μενου σε πλοηγηση ειναι 2 κλικ κατω.αργος.καμια σχεση με πριν που "πεταγε".επισης καθε μερα :food: τρωει και ενα κρασαρισμα.εχει πεσει η αποδοση του wifi.στο σπιτι μου συνδεομουνα κανονικα στο μπαλκονι..και τωρα δεν μπορω να μπω καν.:mad: ενα αλλο κινητο της οικογενειας με 2.3 μπαινει κανονικα.

(+)η μπαταρια νομιζω κραταει περισσοτερο.μπορω ανα πασα στιγμη να κλεισω απο το προσκηνιο εφαρμογες που τρεχουν.η γραμματοσειρες εγιναν στα μετρα μου.

με απλα λογια αν το εχεις μονο για κινητο και σερφινγκ..γνωμη μου ειναι να το αφησεις ως εχει.τωρα αμα το χεις για πολυεργαλειο..τοτε η αναβαθμιση ειναι μονοδρομος.

 

Για την καμερα δεν μπορω να σου πω γιατι δεν την χρησιμοποιω συχνα, χρησιμοποιεις καποιον launcher ή τον μαμα; Δοκιμασε αν θες να βαλεις τον nova. Στην αρχη και μενα πηγαινε χειροτερα σε οτι αφορα την πλοηγηση στο μενου αλλα οταν ελευθερωσα μνημη με το root παει σφαιρα.

Link to comment
Share on other sites

Για την καμερα δεν μπορω να σου πω γιατι δεν την χρησιμοποιω συχνα, χρησιμοποιεις καποιον launcher ή τον μαμα; Δοκιμασε αν θες να βαλεις τον nova. Στην αρχη και μενα πηγαινε χειροτερα σε οτι αφορα την πλοηγηση στο μενου αλλα οταν ελευθερωσα μνημη με το root παει σφαιρα.

τον "μαμα" χρησιμοποιω.θα βαλω αυτον που προτεινεις..και αν δε :blink: κατι διαφορετικο τοτε θα το κανω κι'εγω root.εκτος και αν περιμενω κανενα update :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο κιν της κοπέλας μου έχω βάλει την Hydroman V.15. Λέει να της βάλω ics ή θα σέρνεται και θα με βρίζει; Έχει τίποτα αξιόλογες διαφορές ή να την αφήσω εκεί που είναι;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson "Live with Walkman"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...