Jump to content

Sony Ericsson "Live with Walkman"


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να δουλέψουν σωστά οι φωνητικές εντολές πρέπει να προφέρεις σωστά το όνομα που θες να καλέσεις και (αν δεν κάνω λάθος) να είναι οι επαφές στα αγγλικά για να καταλαβαίνει τι του λες.

 

Ολα τα δοκιμασα φιλε μου και δεν παιρνει ποτε σωστα τηλεφωνο..

επισης μου γραφει απο κατω σαν παραδειγμα πχ καλεσε το γιωργο κ.α

 

τωρα οσον αφορα το πιξελιασμα εχετε να προτεινετε κατι?

εχουν μεγαλωσει πολυ οι "γραμμουλες" χωρις να του κανω τρελλη χρηση..

δεν εχει χτυπηθει ποτε και ειναι παντα μεσα σε θηκη..ακομα και τη "μαμα" ζελατινα εχει πανω..

 

Αν το παω στη βονταφον λετε να βγει κατι?

κοιταξα τα χαρτια και την αποδειξη της βονταφον αλλα δε γραφει τιποτα για

την εγγυηση και ποσο κραταει..

Link to comment
Share on other sites

απο .42 πας σε .58 να φανταστω.οχι δεν χανεις κατι.θα σου πει και το SEUS οτι δεν θα χασεις πριν κανεις την ενημερωση για το βεβαιωσεις.

υπαρχει και root για αυτην την εκδοση.:)

 

Θα πάω από 4.0.1.Α.0.283 στην 4.0.2.α.0.58 και φοβάμει γιατί το κινητό τώρα είναι οκ

Θα δω διαφορές σε μπαταρίa, wifi, gps κλπ???

sotiris
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με αναβάθμιση.

 

Ξέρει κανείς γιατί δεν μου κάνει αναβάθμιση και σταματάει η διαδικασία εκεί;

Μου το ζητάει το κινητό να την κάνω και με το που ξεκινάει μου βγάζει το παρακάτω σφάλμα. (Η έκδοση που θέλει να κάνω εγκατάσταση είναι η 4.0.2.A.062

http://i41.tinypic.com/j0b7o8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω οτι ενα μηνα μετα, τωρα εστρωσε η μπαταρια και 2 μερες που κραταει με αρκετη χρηση για μενα ειναι αρκετα ικανοποιητικο.

Γενικα πως σας φαινεται η μπαταρια;

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω από 4.0.1.Α.0.283 στην 4.0.2.α.0.58 και φοβάμει γιατί το κινητό τώρα είναι οκ

Θα δω διαφορές σε μπαταρίa, wifi, gps κλπ???

 

Δεν θα δεις τιποτα τρομερο.αν εισαι ικανοποιημενος αστο.οι αναβαθμισεις παρολα αυτα βγαινουν γιατι διορθωνουν καποια bugs.αν θες περιμενε μεχρι να βγει η ICS.

Η .58 παντως rootαρεται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update το κινητό παρουσιάζει σοβαρά προβλήματα που δεν είχε πριν. Θα συνιστούσα σε όποιον δεν το έχει κάνει να μην προβεί σε αυτό. π.χ. κατά τη λειτουργία wifi hotspot σε σύνδεση άλλου κινητού σε αυτό, όποτε το κάνω πάντα μα πάντα (με την τελευταία αναβάθμιση εννοείται) σβήνει το κινητό και δεν ανοίγει (σαν να έπεσε τελείως η μπαταρία) αν δεν το βάλεις για φόρτιση και πατήσεις το κουμπί να ανοίξει. Μόλις ανοίξει βλέπεις έκπληκτος ότι η μπαταρία είχε ενέργεια και δεν είχε τελειώσει.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update το κινητό παρουσιάζει σοβαρά προβλήματα που δεν είχε πριν. Θα συνιστούσα σε όποιον δεν το έχει κάνει να μην προβεί σε αυτό. π.χ. κατά τη λειτουργία wifi hotspot σε σύνδεση άλλου κινητού σε αυτό, όποτε το κάνω πάντα μα πάντα (με την τελευταία αναβάθμιση εννοείται) σβήνει το κινητό και δεν ανοίγει (σαν να έπεσε τελείως η μπαταρία) αν δεν το βάλεις για φόρτιση και πατήσεις το κουμπί να ανοίξει. Μόλις ανοίξει βλέπεις έκπληκτος ότι η μπαταρία είχε ενέργεια και δεν είχε τελειώσει.

Για ποιό update μιλάς ακριβώς ;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και ώρα να αλλάξω την μαμίσια 2gb microsd με μια νέα 8g. Έκανα copy τα πάντα στην καινουργια, αλλά τίποτα. Μετά Φόρμαρα την καινούργια με το κινητό, αφού πρώτα είχα περάσει όλες τις εφαρμογές μου στη μνήμη του κινητού αλλά πάλι πρόβλημα, την αναγνωρίζει σαν 2gb και όχι σαν 8gb. Τι πρέπει να κάνω για να κάνω το σωστό?
sotiris
Link to comment
Share on other sites

Μήπως αναγνωρίζει έως 2GB?

Πολλές συσκευές έχουν όριο στο μέγεθος εξωτερικής μνήμης - κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

H λύση βρέθηκε. Το κινητό φόρμαρε την κάρτα σε fat16 το οποίο υποστηρίζει μέχρι 2gb. Έκανα φορμάτ σε fat32 και όλα οκ
sotiris
Link to comment
Share on other sites

H λύση βρέθηκε. Το κινητό φόρμαρε την κάρτα σε fat16 το οποίο υποστηρίζει μέχρι 2gb. Έκανα φορμάτ σε fat32 και όλα οκ

 

Τώρα την βλέπει με την κανονική της χωρητικότητα?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αναγνωρίζει έως 2GB?

Πολλές συσκευές έχουν όριο στο μέγεθος εξωτερικής μνήμης - κάρτας.

 

μέχρι ΚΑΙ 32gb αναγνωρίζει σίγουρα;)

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update το κινητό παρουσιάζει σοβαρά προβλήματα που δεν είχε πριν. Θα συνιστούσα σε όποιον δεν το έχει κάνει να μην προβεί σε αυτό. π.χ. κατά τη λειτουργία wifi hotspot σε σύνδεση άλλου κινητού σε αυτό, όποτε το κάνω πάντα μα πάντα (με την τελευταία αναβάθμιση εννοείται) σβήνει το κινητό και δεν ανοίγει (σαν να έπεσε τελείως η μπαταρία) αν δεν το βάλεις για φόρτιση και πατήσεις το κουμπί να ανοίξει. Μόλις ανοίξει βλέπεις έκπληκτος ότι η μπαταρία είχε ενέργεια και δεν είχε τελειώσει.

 

Αυτο ακριβως το προβλημα φιλε μου ειχε και το παλιο μου κινητο και ηταν ο λογος που πηγε απο κει που ηρθε :p

Οποτε λογικα δεν ειναι προβλημα update (μια κ το παλιο μ κινητο δεν ηταν smartphone και δεν χρησιμοποιουσε android).

Θα σε συμβούλευα να πας να στο κοιτάξουν γιατι μαλλον ειναι προβλημα του κινητου! (μπαταριας θα το αποκλεισω γιατι ειχα αλλαξει 2 μπαταριες)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω downgrade σε 0.42.

  1. Αν κάνω flash πρέπει να έχω μέσω την SD?
  2. Αν κάνω flash με την SD εντός του τηλεφώνου, παθαίνει τίποτα, πχ format; Έχω περασμένα κάποια τραγούδια και θέλω να ξέρω αν θα σβηστούν...

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω downgrade σε 0.42.

  1. Αν κάνω flash πρέπει να έχω μέσω την SD?
  2. Αν κάνω flash με την SD εντός του τηλεφώνου, παθαίνει τίποτα, πχ format; Έχω περασμένα κάποια τραγούδια και θέλω να ξέρω αν θα σβηστούν...

 

Εγώ που εκανα downgrade δε μου σβήσε τίποτα από την sd.έσβησε όλα τα υπόλοιπα..κρατά τα στον υπολογιστή τα τραγούδια καλού κακού

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παιδιά οι ενημερώσεις στο κινητό αλλά και σε κάθε ηλεκτρονική συσκευή γίνονται είτε για να διορθωθούν κάποια προβλήματα είτε για να προστεθούν καινούργιες λειτουργίες. Δηλαδή οι ενημερώσεις γίνονται για καλό και όχι για κακό. Αν για κάποιο λόγο υπάρχει κάποιο πρόβλημα μετά την ενημέρωση μάλλον κάτι δεν θα πήγε καλά κατά την διαδικασία της ενημέρωσης ή πολύ σπάνια να έχουν κάποιο πρόβλημα τα νέα πακέτα μετά την ενημέρωση πράγμα όμως που θα γινόταν αντιληπτό και από άλλους χρήστες που όμως δεν συνέβει άρα κάτι θα έγινε στραβά κατά την διαδικασία της ενημέρωσης ή μπορεί να αλλοιώθηκε κατά το κατέβασμα το αρχείο ενημέρωσης. Οπότε θα μπορούσατε να ξαναδοκιμάσετε την διαδικασία από την αρχή.
OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

Σωστα τα λες..οποτε οι φιλοι που ρωτανε αν αξιζει η αναβαθμιση...για να την δινει η SE κατι θα χει στο μυαλο της..;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με αναβάθμιση.

 

Ξέρει κανείς γιατί δεν μου κάνει αναβάθμιση και σταματάει η διαδικασία εκεί;

Μου το ζητάει το κινητό να την κάνω και με το που ξεκινάει μου βγάζει το παρακάτω σφάλμα. (Η έκδοση που θέλει να κάνω εγκατάσταση είναι η 4.0.2.A.062

http://i41.tinypic.com/j0b7o8.jpg

 

και σε μενα φιλε τα ιδια δεν προχωραει ....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3975706#post3975706

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα φιλε τα ιδια δεν προχωραει ....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3975706#post3975706

 

μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την σύνδεση στο ίντερνετ; Δοκιμάστε να ξανά κατεβάσετε το pc companion και να το ξανά κάνετε εγκατάσταση και ελέγξτε και την σύνδεση σας. Επίσης σε περίπτωση που έχετε κάποιο firewall δοκιμάστε να το απενεργοποιήσετε. Διαφορετικά θα φταίει ή η σύνδεση του κινητού με τον υπολογιστή ή ο συνήθης ύποπτος δηλαδή τα windows και η Microsoft. Σε αυτή την περίπτωση κάντε όλες τις αναβαθμίσεις στα windows , σβήστε τα registry files , κάντε επανεκκίνηση τον υπολογιστή και κάντε τον σταυρό σας. Αλλιώς δοκιμάστε σε άλλον υπολογιστή. Ίσως να έχει πέσει και ο server της Sony Ericsson οπότε δοκιμάστε κάποια άλλη στιγμή.

Edited by ManGelasakis
OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson "Live with Walkman"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...