Jump to content

BlackBerry OS 7


moment_v
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To 6 το είχα δουλέψει λίγο στο 9700 και σερνότανε οπότε είχα γυρίσει στο 5.

Τώρα δουλεύω 7 σε Torch 9810. Μοιάζουν πολύ και θεωρώ ότι είναι optimized για touch screens και τα δύο.

Λογικό είναι πάντως για τη RIM να μην έδωσε πολύ βάση στην εξέλιξη του 7, αφού από πριν ήξεραν ότι θα άλλαζαν τελείως σε QNX τα λειτουργικά τους. Ο broswer πάντως έγινε επί τέλους ανταγωνιστικός.

Link to comment
Share on other sites

To 6 το είχα δουλέψει λίγο στο 9700 και σερνότανε οπότε είχα γυρίσει στο 5.

Τώρα δουλεύω 7 σε Torch 9810. Μοιάζουν πολύ και θεωρώ ότι είναι optimized για touch screens και τα δύο.

Λογικό είναι πάντως για τη RIM να μην έδωσε πολύ βάση στην εξέλιξη του 7, αφού από πριν ήξεραν ότι θα άλλαζαν τελείως σε QNX τα λειτουργικά τους. Ο broswer πάντως έγινε επί τέλους ανταγωνιστικός.

 

Και εγώ χρησιμοποιούσα το 6 στο 9700 αλλά ήμουν πολύ ικανοποιημένος. Όταν επιχείρησα να γυρίσω στο 5 γιατί δεν με βόλευε το ημερολόγιο του 6 (το 5 είχε όλη την εικόνα της ημέρας σε μία οθόνη) δεν μπόρεσα να αντέξω ούτε μέρα και ξαναεγκατέστησα το 6. Συμφωνώ απόλυτα ότι η ουσιαστική διαφορά του 7 έναντι του 6 είναι στον browser.

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια μηπως ξερει κανενας την διαδικασια πως θα περασουμε την επισημη 7.1 που βρισκω απο αλλους παροχους γιατι cosmote που εχω δεν εχει βγαλει τιποτα.Εν το μεταξυ εχω κατεβασει το BlackBerry Desktop Software την ελληνικη εκδοση 6.1 την τελευταια που συγχρονιζω το κινητο το ποιο ειναι BlackBerry 9860.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

Προφανώς η συγκεκριμένη ''τρέχει'' και για το 9810... σωστά?

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...