Jump to content

Samsung Galaxy Xcover (S5690)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Samsung αποκάλυψε το νέο Galaxy Xcover που συνδιάζει όλα τα πλεονεκτήματα[imgalign]http://sammyhub.com/wp-content/uploads/2011/08/galaxy-xcover.jpg[/imgalign]

ενός android smartphone με την ικανότητα να αντέχει σε ακραίες συνθήκες.Χάρη στην πιστοποίηση IP67 έχει μεγαλύτερη αντοχή στα πεσίματα,οθόνη ανθεκτική σε

χτυπήματα (scratch-resistant),ενισχυμένη σχεδίαση για χώρους εκτεθειμένους σε

σκόνη/υγρασία ενώ μπορεί να μείνει για 30 λεπτά μέσα σε νερό βάθους 1 μέτρου.

 

 

Το Xcover διαθέτει:

 

  • Oθόνη 3.6'' capacitive (9.2 cm)

  • CPU 800 MHz

  • 150MB εσωτερική μνήμη (επέκταση με microSD έως 32GB)

  • Android 2.3

  • WiFi, Bluetooth 3.0, 3G, GPS

  • Διαστάσεις:122 x 66 x 11,95 mm,Βάρος:116gr,Μπαταρία:1.500 mAh

  • Quad-band GSM/Dual-band UMTS / HSDPA

  • VGA πρόσθια κάμερα

  • Κάμερα 3.2MP με LED flash το οποίο ''διπλασιάζεται'' όταν χρησιμοποιείται σαν φακός

 

 

Επίσημο λανσάρισμα τον οκτώβριο στην Γερμανία

 

 

Τεχνικά Χαρακτηριστικά

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
τιμη περιπου ξερουμε? ανταγωνιστης του xperia active λογικα καθως και του defy.παντως κατα τη γνωμη μου οσο αναφορα τα specs κατωτερο και απο τους δυο ανταγωνιστες του
Link to comment
Share on other sites

Θα έχει και gorilla glass;

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει και gorilla glass;

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Κινητό ανθεκτικό χωρίς gorilla δεν υφίσταται. Οπότε φαντάζομαι πως ναι. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

http://www.skroutz.gr/s/388523/Samsung-S5690-Galaxy-Xcover.html

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=i3uYe7YjGk0]Samsung Galaxy Xcover Review - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=nLyX0AdSkfk&feature=plcp&context=C32f6928UDOEgsToPDskJGS-cVMWi--RZoCt0v4zkF]Samsung Galaxy Xcover Unboxing - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=qHeY3pTD308]Evil Jared Hasselhoff tries to destroy the Samsung Galaxy XCover - YouTube[/ame]

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
για δευτερο τηλεφωνο μια χαρα ειναι μαλλον θα το παρω
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Και από τα εδώ γραφόμενα, http://www.gsmarena.com/samsung_s5690_galaxy_xcover-4091.php όχι δεν έχει!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πηρα προχθες το Galaxy Xcover S5690 που εχει εσωτερικη μνημη 150mb το θεμα ειναι οτι δεν ξερω πως να αποθηκευσω σε αυτη γιατι οταν παω στα αρχεια μου μου δειχνει μονο αυτα που εχω στην καρτα μνημης δηλαδη δεν εχει πουθενα το external Sd που εχει το S2 μου δεν μπορω να καταλαβω γιατι γινεται αυτο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

ειχα αρχησει να πιστευω οτι δεν θα γινοταν root ποτε αυτη συσκευη αλλα ευτυχως εγινε
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

ας πει καποιος απο σας που το εχει στα χερια του αν αξιζει τα λεφτα του,εντυπωσεις κτλ.εν ολιγοις αξιζει να το παρει καποιος ή να κοιταξει κατι αλλο!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ναι παιδες για πειτε,αυτο ή defy ??

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ναι παιδες για πειτε,αυτο ή defy ??

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο φυλλάδιο του Media Markt Θεσσαλονίκης μόνο, 189 ευρό.
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει στο φυλλάδιο του Media Markt Θεσσαλονίκης μόνο, 189 ευρό.

 

αποτι φαινεται ειναι καλο τηλεφωνακι αλλα δε πουλαει ομως

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με την εγκατάσταση θεμάτων και apps. Προσπαθώ μέσω ίντερνετ να το κάνω αλλά δεν γίνεται εγκατάσταση ή δεν μπορώ να βρω που αποθηκεύει τις εφαρμογές. Βοηθήστε παρακαλώ!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα.Παρακολουθω καιρο το φορουμ,αλλα αποφασισα να γραψω για να πω κι εγω τον...πονο μου.

Πριν απο μια βδομαδα περιπου αγορασα το Xcover,συνειδητα,μιας και ξερω οτι αλλου ειδους κινητα δεν επιβιωνουν στα χερια μου.Γενικα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.Ειναι στιβαρο,με καλη αυτονομια,ευκολο στη χρηση και με σχετικα μεγαλη οθονη.

Υπαρχει ομως ενα προβλημα.Οταν προσπαθω να δω καποιο μεγαλο βιντεο (πανω κατω 350Mb) μου κανει "νερα" και εχει lag.Αλλες φορες ανεπαισθητο,αλλες φορες πιο μεγαλο.Κι οπως καταλαβαινετε ειναι μεγαλο και το ξενερωμα.Γνωριζει κανενας αν υπαρχει καποιος τροπος να λυθει αυτο?Εχω μεσα την καρτουλα των 2Gb που ηταν στη συσκευασια.Ειναι πιθανον με μια πιο γρηγορη καρτα να μην παρουσιαζεται κατι τετοιο?Ή αν κατεβαζα καποιο player...?

Θα εκτιμουσα πολυ μια απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Δεν το έχω το κινητό, αλλα πιστευω ειναι φυσιολογικό να σου βγάζει αυτά τα προβλήματα στην αναπαραγωγή βίντεο. Πρόκειται για μια συσκευή με μετρια χαρακτηριστικα, σχετικά αδύνατο επεξεργαστή και πιθανόν και καρτα γραφικών. Δε νομίζω τα multimedia να ειναι γενικά το δυνατό της σημειο. Αυτο που ίσως θα μπορούσες να κάνεις, χωρις ομως να περιμένεις θαύματα, θα ήταν να βάλεις καποιον player απο το market. Προτείνω τους mx player και bs player.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.Θα τους δοκιμασω,οπως και την πιο γρηγορη καρτα που εχω ηδη παραγγειλει.Ξερεις που κολλαω μ αυτο που λες?Οτι μεχρι πριν λιγες μερες ειχα ενα Jet S8000,το οποιο αν και ηταν 3 χρονων δεν ειχε ποτε τετοια προβληματα.Τοσο πιο καλη συσκευη ηταν ο "παππους"? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το android ειναι βαρυ λειτουργικο και θελει δυνατα χαρακτηριστικα για να αποδωσει καλα στο multimedia και οχι μονο κομματι. Εκτος και αν καποια συσκευή ειναι επίτηδες προσεγμένη σε αυτο τον τομεα, πραγμα που θα ηταν εκπληξη για τη φυσιογνωμια της συγκεκριμένης συσκευής. Μη σου κανει εκπληξη που το jet "φυσουσε" τις ταινιες που το xcover αγκομαχα να τις παιξει. Και γω ειχα ενα media player 7ετιας που τις επαιζε για πλακα. Δεν τρεχει ομως λειτουργικό smartphone.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Xcover (S5690)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...