Jump to content

Το μεγαλύτερο ψέμα από όλα. 9/11


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και μιας και εχουμε την επετειο αυριο,Ας αρχισει εκ νεου ο σχολιασμος με οτι στοιχεια εχει ο καθενας μας.Σημασια εχει πως τελικα ο κοσμος μας εγινε ακομα λιγοτερο ασφαλης μετα την 11/9 παρολη την μεγαλης κλιμακας 'αντι-τρομοκρατικη' προληψη που επαγγελθηκε ο κυριος μ@λ@κας....

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 427
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θεωρώ ότι παρά το γεγονός ότι δεν είμαι ερευνητής, ανακριτής, εισαγγελέας, μυστικός πράκτωρ κλπ - κλπ, μπορώ κάλλιστα να συνάγω το συμπέρασμα ότι από τον περασμένο αιώνα, ο ενίοτε κυβερνητικός μηχανισμός των ΗΠΑ, "κατάφερε", άμεσα ή έμμεσα, πολλά από τα πιο δόλια, ανήθικα και απάνθρωπα "χτυπήματα" που δέχθηκε, ποτέ, η ανθρωπότητα.

 

Η κατάσταση που γεννά αυτό το καθεστώς, αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι του κόσμου μας, πλέον και βρίσκει μιμητές (εδώ και χρόνια) σε πολλές χώρες (μεταξύ αυτών και η δική μας).

 

CASE CLOSED για την ψυχή μου.

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Global moderator (10 Σεπ. 2004 , 08:07)

 

Έχει πολύ ενδιαφέρον

Σχτικά με την 11 του Σεπτέμβρη :worry:

 

 

σχετικά λικς ::

 

http://www.freedomunderground.org/

 

http://home.comcast.net/~skydrifter/exp.htm

 

http://www.911review.org/

 

http://www.911review.org/Wiki/TwinTowers.shtml

 

http://www.911review.org/Wiki/Sept11Videos.shtml

 

:eek: :confused: :cry: :worry: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vampyre (17 Απρ. 2004 , 12:39)

Σε μια προσπαθειά μου να τεκμηριώσω το αδιανόητο - ότι οι ΗΠΑ σε συναεργασία με το Ισραήλ - σκηνοθέτησαν την επίθεση των Πύργων για να υλοποιήσουν το σχέδιο της ακροδεξιάς αμερικάνικης συμμορίας που χρηματοδοτεί τον Bush για έλεγχο των πετρελάιων της Μέσης Ανατολής βρήκα ότι το 767 και το 757 μπορούν να πλοηγηθούν ηλεκτρονικά από το έδαφος χωρίς πιλότο. Επίσης βρήκα ότι κάθε ένα από τα 3 αεροπλάνα είχε πάνω από 6 διακόπτες πανικού ειδικά σχεδιασμένους για τρομοκρατικές επιθέσεις/αεροπειρατείες που αποκότπουν τον έλεγχο του αεροσκάφους αλλά ούτε ένας δεν πατήθηκε. Οι "τρομοκράτες" έμαθαν να πιλοτάρουν κάνοντας ένα μήνα μαθήματα σε τοπική σχολή στην αμερική με μονοκινητήρια αεροπλάνα...Το software των 767,757 έχει ειδικές ρουτίνες στο software που δεν αφήνει τον πιλότο να κάνει στροφές σαν αυτές που έκανε το αεροπλάνο που "υποτίθεται" χτύπησε το Πεντάγωνο.

 

Φίλε vampyre,

έχεις τα συλληπητήρια μου για τους φίλους σου, με αφορμή το αυριανό μνημόσυνο.

 

Όχι μόνο δεν είναι αδιανόητο το σενάριο που τεκμηριώνεις,

ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΕΚΔΟΧΗ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ, ΠΟΥ ΣΕΒΕΤΑΙ ΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ.

 

Έχεις περισσότερες πληροφορίες για τα κίνητρα τους; Πολύ δύσκολο βέβαια...

Τα λόγια μας δείχνουν πιθανόν τι πιστεύουμε, οι πράξεις μας δείχνουν ποιοι είμαστε...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος uncle_blade (10 Σεπ. 2004 , 12:01)

 

Φίλε vampyre,

έχεις τα συλληπητήρια μου για τους φίλους σου, με αφορμή το αυριανό μνημόσυνο.

 

Όχι μόνο δεν είναι αδιανόητο το σενάριο που τεκμηριώνεις,

ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΕΚΔΟΧΗ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ, ΠΟΥ ΣΕΒΕΤΑΙ ΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ.

 

Έχεις περισσότερες πληροφορίες για τα κίνητρα τους; Πολύ δύσκολο βέβαια...

 

 

Ευχαριστώ.

 

Ωστόσο αν διάβασες το thread ολόκληρο βρέθηκαν αρκετοί που αμφισβήτησαν τη θεωρία και με "κατηγόρησαν" για θεωρίες συνομοσίας. Είμαι πεπεισμένος ότι την αλήθεια δεν θα τη μάθουμε ποτέ... κάτι σαν τον φόνο του Κέννεντυ θα γίνει και αυτή η ιστορία.

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι μάλλον πέτυχαν αυτό που μου έκανες quote από πάνω : "...το σχέδιο της ακροδεξιάς αμερικάνικης συμμορίας που χρηματοδοτεί τον Bush για έλεγχο των πετρελαίων της Μέσης Ανατολής"... και ότι οι εταιρίες ασφαλείας που έχουν άμεση σχέση με την οικογένεια Μπους, έγιναν κατά πολλά δις δολλάρια πλουσιότερες μετά την 11η Σεπτεμβρίου...

 

Αλλοίμονο στους συγγενείς και φίλους των ανθρώπων που έχασαν τη ζωή τους πηγαίνοντας ένα ωραίο πρωινό του Σεπτέμβρη στο γραφείο τους...

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vampyre (10 Σεπ. 2004 , 12:38)

 

Ευχαριστώ.

 

Ωστόσο αν διάβασες το thread ολόκληρο βρέθηκαν αρκετοί που αμφισβήτησαν τη θεωρία και με "κατηγόρησαν" για θεωρίες συνομοσίας. Είμαι πεπεισμένος ότι την αλήθεια δεν θα τη μάθουμε ποτέ... κάτι σαν τον φόνο του Κέννεντυ θα γίνει και αυτή η ιστορία.

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι μάλλον πέτυχαν αυτό που μου έκανες quote από πάνω : "...το σχέδιο της ακροδεξιάς αμερικάνικης συμμορίας που χρηματοδοτεί τον Bush για έλεγχο των πετρελαίων της Μέσης Ανατολής"... και ότι οι εταιρίες ασφαλείας που έχουν άμεση σχέση με την οικογένεια Μπους, έγιναν κατά πολλά δις δολλάρια πλουσιότερες μετά την 11η Σεπτεμβρίου...

 

Αλλοίμονο στους συγγενείς και φίλους των ανθρώπων που έχασαν τη ζωή τους πηγαίνοντας ένα ωραίο πρωινό του Σεπτέμβρη στο γραφείο τους...

 

Μην απορείς με όσους αμφισβητούν αυτήν, αλλά και άλλες εκδοχές που είναι αντίθετες σε αυτά που μας σερβίρουν τα media.

 

Δεν είναι εύκολο να αμφισβητήσεις τόσο μεγάλο εύρος συντονισμένης πληροφόρησης από κάθε πλευρά του πλανήτη. Εκτός ίσως, αν βιώσεις ο ίδιος μια δυό φορές την βρώμικη πλευρά της δημοσιογραφίας.

 

Για όλους τους φίλους να πω ότι στην Αμερική υπάρχει επισήμως ο όρος media pushing ή pressing από μέρους των κυβερνήσεων...

Τα λόγια μας δείχνουν πιθανόν τι πιστεύουμε, οι πράξεις μας δείχνουν ποιοι είμαστε...
Link to comment
Share on other sites

@vampyre

Να εισαι σιγουρος οτι αρκετοι δεν εχουν περιοριστει σε αυτα που εχουν "σερβιρει" τα ΜΜΕ πανω σε αυτο το θεμα.... ;)

Πριν κανενα μηνα επεσε στα χερια μου το "FAHRENHEIT 9/11" απο τον MOORE....

Να τραβας τα μαλλια σου!!!!!!!!!!!Αμα το εχεις τσεκαρει θα ξερεις για τι μιλαω.

Και οσοι σε "κατηγόρησαν" για θεωρίες συνομοσίας δεν πειραζει....Μην τους ταραζεις το ωραιο λιθαργο τους...

;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikos_s3 (10 Σεπ. 2004 , 13:32)

 

αυτό το fahrenheit 9/11 θα το δούμε εδώ...?? :worry:

 

Εχω ακουσει για 24 Σεπτεμβρη....Δεν μπορω να ειμαι σιγουρος ομως.

Εγω το εχω σε dvix ... :D

Παιδια πραγματικα εχει κανει πολυ καλη δουλεια ο MOORE και χωρις πολλα πολλα απλα κανει ρομπα με ολη την εννοια της λεξης τον

"κυριο" Bush Jr....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

έχει έρθει νομίζω αλλά φρόντισαν να διατηρηθεί το low profile για να μην στενοχωρήσουμε τους φίλους μας... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Wappy (10 Σεπ. 2004 , 13:37)

 

έχει έρθει νομίζω αλλά φρόντισαν να διατηρηθεί το low profile για να μην στενοχωρήσουμε τους φίλους μας... :worry:

 

 

Τα Village (http://www.village.gr) το έχουν στα προσεχώς πάντως. :) Οπότε δεν ήρθε ακόμα.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Ένας, κάποτε, είπε:

 

"Σοφία είναι να ξέρεις τι δεν γνωρίζεις και να γνωρίζεις τι δεν ξέρεις."

 

Όσο και να το συζητάμε, όσες υποθέσεις και να κάνουμε, το σίγουρο είναι ότι ποτέ δεν θα μάθουμε με βεβαιότητα τι έγινε.

 

Όποιος και να έριξε τους Πύργους, είτε το έκαναν οι Αμερικάνοι, είτε ο Laden, είτε και εγώ δεν ξέρω ποιος, μπορούμε να κλείσουμε τα αυτιά μας στις πολλές θεωρίες και εικασίες που έχουν γραφτεί και εξακολουθούν να γράφονται σε όλο τον κόσμο και να δούμε το εξής αντικειμενικό γεγονός:

 

Ο απλός κοσμάκης την πλήρωσε. Και δεν μιλάω μόνο για τους Αμερικανούς πολίτες που ήταν στους Πύργους εκείνη την στιγμή, αλλά και για τους πολίτες του Αφγανιστάν, του Ιράκ και - ποιος ξέρει - όποιας μελλοντικής χώρας γίνει το επόμενο θέατρο επιχειρήσεων στον "αγώνα κατά της τρομοκρατίας".

Link to comment
Share on other sites

Έρε να είχα μπροστά μου τον Κολόμβο, να ξέσπαγα επάνω του για όλες τις μ@λ@κίες που έκαναν και συνεχίζουν να κάνουν οι που.....δες οι Αμερικάνοι :mad: :mad: :mad:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ilias1908 (10 Σεπ. 2004 , 16:34)

 

Έρε να είχα μπροστά μου τον Κολόμβο, να ξέσπαγα επάνω του για όλες τις μ@λ@κίες που έκαναν και συνεχίζουν να κάνουν οι που.....δες οι Αμερικάνοι :mad: :mad: :mad:

 

 

Και εγώ σου λέω ότι αν δεν ήταν ο Κολόμβος σήμερα αντί για τον Μπους θα έβριζες τον Χίτλερ (ή τον Στάλιν).

 

Φαύλος κύκλος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikos_s3 (10 Σεπ. 2004 , 03:32)

 

αυτό το fahrenheit 9/11 θα το δούμε εδώ...?? :worry:

 

Akribos auto i8ela na rotiso kai ego niko...i ali8eia einai oti auti i taineia tou michael moore ta leei ola (basika ego bourkosa otan tin eblepa-elpizo min diado8ei auto :p ).

Anyway meta tin taineia dialuontai ka8e ma ka8e amfibolies...i taineia ousiastika parexei ola ta ntokoumenta pou deixnoun oti einai douleia tou bush .

Pantos epaneklegei o bush 8a prepei na leme oti "eklegeike" to "epa" den isxuei fou oute tin proti fora eixe bgei :confused:

Anyway meta tin taineia auti ego to blepo poly xlomo na bgainei...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ilias1908 (10 Σεπ. 2004 , 06:34)

 

Έρε να είχα μπροστά μου τον Κολόμβο, να ξέσπαγα επάνω του για όλες τις μ@λ@κίες που έκαναν και συνεχίζουν να κάνουν οι που.....δες οι Αμερικάνοι :mad: :mad: :mad:

 

Gia na min sou po oti telika isos ftaime emeis kai oi foinikes pou ftiaksame ta prota karabia :D :p :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TN97 (10 Σεπ. 2004 , 16:05)

 

Ένας, κάποτε, είπε:

 

"Σοφία είναι να ξέρεις τι δεν γνωρίζεις και να γνωρίζεις τι δεν ξέρεις."

 

Όσο και να το συζητάμε, όσες υποθέσεις και να κάνουμε, το σίγουρο είναι ότι ποτέ δεν θα μάθουμε με βεβαιότητα τι έγινε.

 

Όποιος και να έριξε τους Πύργους, είτε το έκαναν οι Αμερικάνοι, είτε ο Laden, είτε και εγώ δεν ξέρω ποιος, μπορούμε να κλείσουμε τα αυτιά μας στις πολλές θεωρίες και εικασίες που έχουν γραφτεί και εξακολουθούν να γράφονται σε όλο τον κόσμο και να δούμε το εξής αντικειμενικό γεγονός:

 

Ο απλός κοσμάκης την πλήρωσε. Και δεν μιλάω μόνο για τους Αμερικανούς πολίτες που ήταν στους Πύργους εκείνη την στιγμή, αλλά και για τους πολίτες του Αφγανιστάν, του Ιράκ και - ποιος ξέρει - όποιας μελλοντικής χώρας γίνει το επόμενο θέατρο επιχειρήσεων στον "αγώνα κατά της τρομοκρατίας".

 

Φίλε TN97,

σωστά αυτά που γράφεις.

 

Όμως εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να αρκεστώ στο αποτέλεσμα.

Σίγουρα είμαι πολύ "μικρός" για να λύσω το πρόβλημα.

Το να ψάχνω τα αληθινά αίτια είναι μια καλή αρχή όμως.

 

Αν μη τι άλλο καταλαβαίνω τι είναι ψεύτικο! Ανακαλύπτω έτσι ποιός είναι ψεύτης και ποιός όχι.

 

Αυτό είναι για μένα πολύ σημαντικό. Ξέρετε γιατί;

 

Γιατί όταν ο uncle sam, μετά την 11η Σεπτ. ζητά δρακόντεια μέτρα ασφαλείας στους Ολυμπιακούς για παράδειγμα, εγώ τουλάχιστον ΞΕΡΩ, οτι λέει ψέμματα!

Κατα βάθος ζητά κάτι άλλο. Τι είναι αυτό;

Εντάξει μπορεί να το βρώ μπορεί και όχι.

 

ΞΕΡΩ όμως ότι με δουλεύει...

Τα λόγια μας δείχνουν πιθανόν τι πιστεύουμε, οι πράξεις μας δείχνουν ποιοι είμαστε...
Link to comment
Share on other sites

na pame kai pio pera??

RWSSIA

SXOLEIO

KATALHPSH

300 NEKROI

HOME VIDEO APO TOUS TROMOKRATES SE APSOGH KATASTASH

PERIERGOI TROMOKRATES ME MASKES

THN EPOMENH MERA ANAKOINWSH SYNERGASIAS RWSSIAS ISRAHL GIA XTYPHMATA STHN TROMOKRATIA....

META 2 MERES ANAKOINWSH GIA PROLHPTIKA XTYPHMATA STON KOSMO...

 

SYMPTWSEIS???

Link to comment
Share on other sites

τιποτα δεν ειναι τυχαιο.Για σκεφτειτε οτι μετα την 11/9 επιτελους για την αμερικη ξαναδουλεψε η βιομηχανια προσλαμβανοντας πανω απο 1.500.000 εργατες στα εργοστασια της κατι το οποιο χρονο με το χρονο εφθινε και υπηρχε φοβερο προβλημα ανεργιας.Βρεθηκε λοιπον η λυση ωστε να εχουμε αδιακοπα δουλεια παραγοντας νεα οπλα,νεα οχηματα,εχοντας φυσικα νεα και πλουσια κοιτασματα πετρελαιου μιας και τελειωνουν τα δικα τους.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος takissam (10 Σεπ. 2004 , 13:36)

 

Εχω ακουσει για 24 Σεπτεμβρη....Δεν μπορω να ειμαι σιγουρος ομως.

Εγω το εχω σε dvix ... :D

Παιδια πραγματικα εχει κανει πολυ καλη δουλεια ο MOORE και χωρις πολλα πολλα απλα κανει ρομπα με ολη την εννοια της λεξης τον

"κυριο" Bush Jr....

 

Όντως 24 Σεπτεμβρίου έρχεται και τουλάχιστον από όσους παρακολουθούν αυτό το thread δεν πρέπει να το χάσει κανείς! :D

Απορώ μόνο που ενώ κάνει καλά εισιτήρια και στις ΗΠΑ, ο Bush είναι 10 μονάδες μπροστά. Πρέπει να είναι πολύ ανίκανος ο Κέρυ...

KCB
Link to comment
Share on other sites

Ότι έγραψα πριν, το έγραψα για να δείξω (μάλλον έμμεσα) πως το να σκέφτεται κανείς ποιος έριξε τους Πύργους ίσως τον οδηγήσει στο να αποπροσανατολιστεί από την αληθινή και μάλλον οφθαλμοφανή σκοπιά των πραγμάτων.

 

ΝΑΙ, είναι γεγονός πως είτε ηθελημένα είτε αθέλητα, τα γεγονότα της 11/9 έδωσαν στις ΗΠΑ μια αφορμή για να κυρήξουν έναν γενικευμένο και μακρόχρονο (όπως οι ίδιοι οι Αμερικάνοι δήλωσαν) πόλεμο "κατά της τρομοκρατίας". Προσέξτε, ο αντίπαλος είναι σαν να μην έχει πρόσωπο. Το να λέω "πολεμάω τους τρομοκράτες" μπορεί να είναι πολύ βολικό, καθώς μπορώ να ονομάσω "τρομοκράτη" όποιον θέλω, ανάλογα με το τι με βολεύει.

 

Υπό αυτό το πρίσμα, δεν έχει σημασία ποιος έριξε τους Πύργους. Σημασία έχει το τι γίνεται ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ, ΓΥΡΩ ΜΑΣ.

 

Επαναλαμβάνω πάντως, μπορούμε να είμαστε σίγουροι για ένα πράγμα: ΠΑΝΤΑ ο απλός κοσμάκης θα είναι που θα την πληρώνει, είτε ζει στις ΗΠΑ, είτε στην Μέση Ανατολή, είτε όπου θέλετε.

 

Για εμένα, δίκιο δεν έχει κανένας πολιτικός και κανένας ηγέτης. Δεν παίρνω το μέρος κανενός, ούτε πιστεύω πως για όλα φταίνε οι Αμερικάνοι. Κανένας σόφρων λαός δεν θέλει τον πόλεμο κατά βάθος (και λέω "σόφρων" διότι έχουν υπάρξει και περιπτώσεις που η προπαγάνδα κατάφερε να δηλητηριάσει την θέληση ολόκληρων εθνών), οι πολιτικοί και όσοι έχουν έχουν συμφέρον είναι που τον επιδιώκουν.

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: τα παραπάνω αποτελούν καθαρά δικές μου απόψεις και δεν αντιπροσωπεύουν κανέναν εκτός από εμένα. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος uncle_blade (10 Σεπ. 2004 , 20:41)

 

Φίλε TN97,

σωστά αυτά που γράφεις.

 

Όμως εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να αρκεστώ στο αποτέλεσμα.

Σίγουρα είμαι πολύ "μικρός" για να λύσω το πρόβλημα.

Το να ψάχνω τα αληθινά αίτια είναι μια καλή αρχή όμως.

 

Αν μη τι άλλο καταλαβαίνω τι είναι ψεύτικο! Ανακαλύπτω έτσι ποιός είναι ψεύτης και ποιός όχι.

 

Αυτό είναι για μένα πολύ σημαντικό. Ξέρετε γιατί;

 

Γιατί όταν ο uncle sam, μετά την 11η Σεπτ. ζητά δρακόντεια μέτρα ασφαλείας στους Ολυμπιακούς για παράδειγμα, εγώ τουλάχιστον ΞΕΡΩ, οτι λέει ψέμματα!

Κατα βάθος ζητά κάτι άλλο. Τι είναι αυτό;

Εντάξει μπορεί να το βρώ μπορεί και όχι.

 

ΞΕΡΩ όμως ότι με δουλεύει...

 

 

Τα βαθύτερα αίτια, φίλε uncle_blade, ήταν είναι και θα είναι πάντα οφθαλμοφανή: ο ισχυρός εκμεταλλεύεται τον ανίσχυρο.

 

Είναι μια λιτή και απλή διαπίστωση, η οποία μπορεί να μην έχει την γοητεία του ψαξίματος, είναι όμως πέρα για πέρα αληθινή.

 

Το να θες να ανακαλύψεις ποιος είναι ψεύτης και ποιος όχι, δεν θα σε οδηγήσει πουθενά, διότι ο καθένας θα σου πει εκείνη την εκδοχή των πραγμάτων που τον βολεύει. Εάν ρωτήσεις έναν Αμερικάνο, έναν Ιρακινό, έναν Γάλλο κτλ, θα δεις πως θα πάρεις διαφορετικές απαντήσεις οι οποίες πηγάζουν από τα "θέλω" και "πιστεύω" του καθενός.

 

Με λίγα λόγια λοιπόν, κανένας δεν έχει απόλυτα δίκιο και κανένας δεν είναι "καλός" ή "κακός". So simple.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά η ιστορία επαναλαμβάνεται....

 

Η αμερικη είχε κάνει το ιδιο με το Pearl Harbour...

Γνώριζαν οτι το μέρος που ειχαν αγκυροβολησει τα πλοια ήταν μέσα στην ακτίνα δράσης των γιαπωνέζων...

 

Ετσι κατάφεραν να πείσουν τον λαο οτι ο πόλεμος εκείνος ήταν και δικός τους και οτι έπρεπε να εκδικηθούν τους γιαπωνέζους....

 

Με το 11/9 χτύπημα καταφέρνει να πείσει τον λαο οτι προκειται για "δικό" του πολεμο κατα της τρομοκρατίας...

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

ανικανος δεν ειναι ο Κερυ.Απλως ειπε την μαγικη κουβεντα το ζωο ο μπους 'με μισουν ολοι, εγω ειμαι ομως αυτος που προσπαθει να προστατευσει την αμερικη απο τους τρομοκρατες και το κακο...'

αμεσως μετα απο αυτο ανεβηκε αστραπιαια η δημοτικοτητα του.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...