Jump to content

Το μεγαλύτερο ψέμα από όλα. 9/11


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συγχαρητηρια για το θεμα αυτο που ανοιξες φιλε μου.

ολα αυτα σιγουρα δεν ειναι θεωριες συνομωσιες κι εχουν βαθυτερο νοημα.απλα καποιοι καταπιαν αυτο που εδειξαν σε ολο τον πλανητη κι αλλοι απλα οχι,ποσο μαλλον κι αν εχει χασει κανεις φιλους η συγγενεις.

ο τροπος που επεσαν οι πυργοι κι εμενα μου φανηκε παραξενος,δε μπορω να πιστεψω οτι ενα αεροπλανο σε καθε πυργο καταφερε να ριξει ενα τετοιο κατασκευασμα.κι αυτο που κυκλοφορει οτι ελιωσαν τα σιδερα δε ξερω αν μπορω να το χονεψω.

δε μπορει ολα να προκληθηκαν ετσι και μονο με αυτο τον τροπο.

τετοια θεματα προσωπικα τα θεωρω <<στημενα>> και δεν νομιζω οτι ευθυνεται απλα το μονο προσωπο που μας εδωσαν σαν επικεφαλη.

το αν θα ειπωθει η οποιαδηποτε αληθεια ποτε η οχι δε το ξερω δυστυχως.χαιρομαι απο την μια που υπαρχουν στοματα που μιλανε κι ευχομαι να μην τα σφραγισουν,κι εννοω συγγενεις θυματων κι ανθρωπους που ισχυριστηκαν οτι δεν ακουσαν μια μονο εκρηξη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 427
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ολα αυτα σιγουρα δεν ειναι θεωριες συνομωσιες κι εχουν βαθυτερο νοημα.απλα καποιοι καταπιαν αυτο που εδειξαν σε ολο τον πλανητη κι αλλοι απλα οχι,ποσο μαλλον κι αν εχει χασει κανεις φιλους η συγγενεις.

ο τροπος που επεσαν οι πυργοι κι εμενα μου φανηκε παραξενος,δε μπορω να πιστεψω οτι ενα αεροπλανο σε καθε πυργο καταφερε να ριξει ενα τετοιο κατασκευασμα.κι αυτο που κυκλοφορει οτι ελιωσαν τα σιδερα δε ξερω αν μπορω να το χονεψω.

Προφανώς έχεις κάποια στοιχεία και επιχειρήματα, είτε λόγω επαγγέλματος, είτε λόγω προσωπικού διαβάσματος, για να γράφεις τα παραπάνω.

Θα μπορούσες να τα μοιραστείς μαζί μας?

 

p.s.: η διαίσθηση δεν μετράει ούτε σαν στοιχείο, ούτε σαν επιχείρημα, σε τέτοια θέματα.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος που με σιγουρια μπορει να πει τι εγινε τοτε. κι αν υπαρχει, σημαινει πως εχει πολυ "ανατριχιαστικες" πληροφοριες και πολυ απιθανο να τις παραθεσει σε ενα ελληνικο φορουμ. ο καθενας, διαβαζοντας τις αντικρουομενες πλευρες, σχηματιζει μια αποψη βασει αυτου που θεωρει πιο λογικο, η αυτου που αποδεχεται λογω προκαταληψης.

επι του θεματος δεν μπορω να εχω αποψη βασισμενη σε προσωπικες εμπειριες. η αποψη μου σχηματιστηκε βασει οσων διαβασα σε διαφορα sites, blogs, βασει οσων ειδα στην ΤουΒου, στο youtube. συνεπεια αυτου ειναι οτι μπορει και να εχω παραπλανηθει. δεν το ξερω..

η αποψη μου παντως, με 2 λογια, ειναι οτι τρομοκρατικο χτυπημα σχεδιαζοταν απο την Αλ Καιντα, οι μυστικες υπηρεσιες το γνωριζαν, δεν το απετρεψαν και απλα με διαφορους τροπους μεγαλωσαν την επιδραση του γεγονοτος, ωστε μελλοντικα να προκυψουν οφελη πολλαπλων μορφων για τους αμερικανικους οικονομικους κολοσσους.

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...