Jump to content

Symbian Anna GR Σχολιασμός / Βελτιώσεις / Προσθήκες / Λύσεις


lagoskon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα. εχεις τα τραγουδια σου στο E:/Music ή F:/Music ? ο lagoskon εβαλε mod για να ψαχνει μονο εκει ο music player για αρχεια μουσικης :)

 

Οχι δεν πρεπει να το εχει βαλει .

Εγω εχω φακελο music αλλα ειναι αδειος , στην μουσικη ομως τα βρισκει ολα τα τραγουδια μου

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι δεν πρεπει να το εχει βαλει .

Εγω εχω φακελο music αλλα ειναι αδειος , στην μουσικη ομως τα βρισκει ολα τα τραγουδια μου

 

πριν γραψω την απαντηση μου, ειδα στο daily και λεει οτι το εβαλε :) αν λεει ναι και δεν το εβαλε δεν ξερω :)

Link to comment
Share on other sites

πριν γραψω την απαντηση μου, ειδα στο daily και λεει οτι το εβαλε :) αν λεει ναι και δεν το εβαλε δεν ξερω :)

 

Παντως πραγματικα θελω να δοκιμασω και την δικη σου εκδοση..

Αν την βαλω απλα με Αναβαθμηση χωρις να κανω φορματ τιποτα, θα χω καποιο προβλημα ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχεις τα τραγουδια σου στο E:/Music ή F:/Music ? ο lagoskon εβαλε mod για να ψαχνει μονο εκει ο music player για αρχεια μουσικης :)

 

στο Ε τα εχω. Στην αρχή τα εμφάνιζε. Εξαφανίστηκαν όταν έκανα ανανέωση

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

H nektaria εχει δίκιο . Κάντα αντιγραφή στο Ε:\Music , ανανέωση και θα τα δει πάλι ο musicplayer. Τις περιγραφές των cfw γι'αυτό τις δίνουμε. Στο Ε7 δεν υπάρχει αυτό το mod , όπως και κάποια άλλα. Ο λόγος είναι ότι δεν έχω τη συσκευή και δεν άλλαξα πολλά πράγματα για να μη στραβώσει κάτι.
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. δυστυχως απ' οσους εχουνε περασει το cfw μου μονο εσυ εχεις αυτο το προβλημα:( αρα δεν ειναι προβλημα του cfw. νομζω πως επρεπε να κανεις φορματ σε ολες τις μνημες :)

 

Δυστυχώς παρ΄ ότι έκανα φορμάτ σε όλες τις μνήμες επιμένει να μην μου ανοίγει τις φωτογραφίες από καμία μνήμη.

Δεν επανέφερα καμία από τις παλιές, τράβηξα καινούργιες και κάνει πάλλει το ίδιο.

Τις ανοίγει μόνο με τη προβολή διαφανειών ή μία μία από τον x-plore.

Στα άλλα cfw και μη ανοίγουν κανονικά.

Φαίνεται δεν με θέλει ...

 

 

στο Ε τα εχω. Στην αρχή τα εμφάνιζε. Εξαφανίστηκαν όταν έκανα ανανέωση

 

στο Ε/ είναι αλλα στο φάκελο Sound γ΄αυτό δεν τα βλέπει.

μετέφερε τα στο Music

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Παντως πραγματικα θελω να δοκιμασω και την δικη σου εκδοση..

Αν την βαλω απλα με Αναβαθμηση χωρις να κανω φορματ τιποτα, θα χω καποιο προβλημα ?

 

καλημερα. το πιο πιθανο ειναι να εχεις προβληματα :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς παρ΄ ότι έκανα φορμάτ σε όλες τις μνήμες επιμένει να μην μου ανοίγει τις φωτογραφίες από καμία μνήμη.

Δεν επανέφερα καμία από τις παλιές, τράβηξα καινούργιες και κάνει πάλλει το ίδιο.

Τις ανοίγει μόνο με τη προβολή διαφανειών ή μία μία από τον x-plore.

Στα άλλα cfw και μη ανοίγουν κανονικά.

Φαίνεται δεν με θέλει ...

καλημερα. κανε φορματ σε ολες τις μνημες, και μετα ξαναφλασαρε το cfw :) ετσι πιστευω θα σου δουλεψει σωστα :) αν δεν θελεις να κανεις φορματ σε e και f σβησε του φακελους sys,system,private και resource :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...σκεφτομαι να κανω hard reset στο ν8 μου.αν το κανω ξερω οτι θα χασω ovi,χαρτες και κοινωνικα δικτυα.μπορει να μου πει καποιος ομως που να ξερει πως θα τα ξαναπερασω μετα?συνδεω το κινητο με το pc και τα περναω μεσα απο το ovi suite? Edited by Petroos
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το 2ο bug στην Anna (μετά την μη καταγραφή στο μητρώο των data). Εβαλα ετικέτες στις φωτογραφίες μου στην έκθεση. Την επομένη μέρα που ενεργοποίησα το κινητό μου (Ν8-00) δεν υπήρχε πλέον η αντιστοιχία ετικετών κ φωτογραφιών! Το δοκίμασα 2 φορές και τις 2 το ίδιο πρόβλημα είχε.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Το κινητο συνεχιζει να συνδεεται στο ασχετο μεσω της καρτας μου (cosmote)

Απο το Μητρωο που κοιταω εχει Cosmote internet , Cosmote GPRS συνεχεια, 3-4 η ωρα την νυχτα και γενικα ολη μερα σχεδον..

Που προσπαθει να συνδεθει δεν μπορω να καταλαβω.

Στο e-mail μου να προσπαθουσε ,που δεν το εχω αυτοματα, δεν θα συνδεοταν στο ρουτερ μου ?

Και παλι οπουδηποτε και να θελει να συνδεθει πρωτο ειναι το ρουτερ μου, γιατι δεν συνδεεται εκει ? :mad::dizzy:

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολές. Και εγώ είχα την anna και δεν είχα κανένα τέτοιο θέμα. Ήταν πολύ πιο γρήγορο από άλλες εκδόσεις και δεν έτρωγε κανένα κόλημα. Ο φίλος θα πρέπει να κάνει κάνα hard reset ή να απεγκαταστήσει "σκουπιδοεφαρμογές" που τυχόν έχει βάλει..

 

Εσείς είστε ικανοί να μας βρίσετε που τολμάμε να αντιμετωπίζουμε πρόβλημα με το θεϊκό λειτουργικό!!

 

Χτεσινά κατορθώματα, αυτή τη φορά μου έκοψε να τραβήξω video.

Κόλλησε η εφαρμογή (για την ακρίβεια ο Sports Tracker) και το κινητό τα έπαιξε. Ένα ολόκληρο λειτουργικό να είναι ανίκανο να σκοτώσει μια παγωμένη εφαρμογή. :up:

Απολαύστε multitasking εμπειρία:

http://www.youtube.com/watch?v=_wFeHgr5ZaE

 

Το γεγονός είναι ότι η ναυαρχίδα της Nokia για το 2010 με τον επεξεργαστή των 680 MHz είναι ανίκανη να κάνει κάτι που το ταπεινό μου LG Optimus One με τον κινητήρα των 600 MHz κάνει όποτε χρειαστεί (ναι, τρώει τα κολλήματά του και θα προτιμούσα να είχε CPU στο 1 GHz, αλλά όχι, ποτέ δεν αφήνει μια εφαρμογή να του πάρει τον αέρα).

Για αυτό και δεν μπορεί να πουλήσει σε κανέναν νέο πελάτη η Nokia. Τους έφαγε η αλαζονεία της κορυφής.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εσείς είστε ικανοί να μας βρίσετε που τολμάμε να αντιμετωπίζουμε πρόβλημα με το θεϊκό λειτουργικό!!

 

Χτεσινά κατορθώματα, αυτή τη φορά μου έκοψε να τραβήξω video.

Κόλλησε η εφαρμογή (για την ακρίβεια ο Sports Tracker) και το κινητό τα έπαιξε. Ένα ολόκληρο λειτουργικό να είναι ανίκανο να σκοτώσει μια παγωμένη εφαρμογή. :up:

Απολαύστε multitasking εμπειρία:

http://www.youtube.com/watch?v=_wFeHgr5ZaE

 

Το γεγονός είναι ότι η ναυαρχίδα της Nokia για το 2010 με τον επεξεργαστή των 680 MHz είναι ανίκανη να κάνει κάτι που το ταπεινό μου LG Optimus One με τον κινητήρα των 600 MHz κάνει όποτε χρειαστεί (ναι, τρώει τα κολλήματά του και θα προτιμούσα να είχε CPU στο 1 GHz, αλλά όχι, ποτέ δεν αφήνει μια εφαρμογή να του πάρει τον αέρα).

Για αυτό και δεν μπορεί να πουλήσει σε κανέναν νέο πελάτη η Nokia. Τους έφαγε η αλαζονεία της κορυφής.

 

δεν καταλαβαινω το νοημα του ποστ σου

το να κολλησει ενα λειτουργικο ειναι κατανοητο

το θεμα που θα επρεπε να σε απασχολει ειναι ποσο συχνα συμβαινει

και στην περιπτωση του S3 συμβαινει σπανια

 

Επισης να σου αναφερω οτι εχω την δυνατοτητα/ικανοτητα να κολλησω οποιοδηποτε Os

αυτο δεν σημαινει οτι τα windows7 και τα windows Xp ειναι ¨κακα ¨ λειτουργικα

επειδη εγω μπορω να τα κολλησω;)

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

lewton είναι περιττά όλα αυτά που γράφεις... είναι σαν να θέλεις να δείξεις ότι το LG είναι καλύτερο (πράγμα υποκειμενικό για τον καθένα) για ένα κόλλημα που θα τύχει μια στο τόσο! Κάνεις ένα reboot και έληξε το θέμα φίλε μου! Μην τα τραγικοποιούμε όλα...
Link to comment
Share on other sites

Εσείς είστε ικανοί να μας βρίσετε που τολμάμε να αντιμετωπίζουμε πρόβλημα με το θεϊκό λειτουργικό!!

 

Χτεσινά κατορθώματα, αυτή τη φορά μου έκοψε να τραβήξω video.

Κόλλησε η εφαρμογή (για την ακρίβεια ο Sports Tracker) και το κινητό τα έπαιξε. Ένα ολόκληρο λειτουργικό να είναι ανίκανο να σκοτώσει μια παγωμένη εφαρμογή. :up:

Απολαύστε multitasking εμπειρία:

http://www.youtube.com/watch?v=_wFeHgr5ZaE

 

Το γεγονός είναι ότι η ναυαρχίδα της Nokia για το 2010 με τον επεξεργαστή των 680 MHz είναι ανίκανη να κάνει κάτι που το ταπεινό μου LG Optimus One με τον κινητήρα των 600 MHz κάνει όποτε χρειαστεί (ναι, τρώει τα κολλήματά του και θα προτιμούσα να είχε CPU στο 1 GHz, αλλά όχι, ποτέ δεν αφήνει μια εφαρμογή να του πάρει τον αέρα).

Για αυτό και δεν μπορεί να πουλήσει σε κανέναν νέο πελάτη η Nokia. Τους έφαγε η αλαζονεία της κορυφής.

 

Τα ίδια παντελή μου.... Ποιός σε έβρισε? Ποιός είπε θεικό λειτουργικό? Το "υπερβολές" που είπα λοιπόν στο προηγούμενο post μου ταιριάζει και σε αυτό. Προφανώς για να έχεις τόσα προβλήματα εσύ έχεις πέσει σε ελαττωματική συσκευή, αυτό μπορείς να το δεχτείς ή "η nokia είναι ανίκανη και η lg τα σπάει" ?

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός είναι ότι η ναυαρχίδα της Nokia για το 2010 με τον επεξεργαστή των 680 MHz είναι ανίκανη να κάνει κάτι που το ταπεινό μου LG Optimus One με τον κινητήρα των 600 MHz κάνει όποτε χρειαστεί (ναι, τρώει τα κολλήματά του και θα προτιμούσα να είχε CPU στο 1 GHz, αλλά όχι, ποτέ δεν αφήνει μια εφαρμογή να του πάρει τον αέρα).

Ελα μωρε, χθες δοκιμασα ενα HTC Wildfire ενος φιλου μου και σερνοταν ειδικα στο ιντερνετ! Στα ανδροιδ δεν πας πουθενα με επεξεργαστη κατω απο 1ghz, με το symbian ομως μπορεις ανετα να τρεξεις εφαρμογες και πλοηγηση. Τωρα αν δεν σου κλεινουν εφαρμογες υπαρχουν και taskman.

Link to comment
Share on other sites

παντως εμενα μια χαρα τρεχει με χαρτες,οπερα κ 1-2 εφαρμογες που μπορει νανοιξω.οσο για το sports tracker,Κ μενα μου κολλησε,αλλα το κινητο δεν κολησε,απλα δεν κατεγραψε ολη τη διαδρομη.απλα αποθηκευσα εκει που ειχε μεινει,κατα ταλλα δεν εχει ποτε βγαλει προβλημα,παρολο οτι τοχω αφησει 12 ωρες ανοιχτο,που κατεγραψα πεζοπορια 12ωρη..κ ταυτοχρονα οπερα κ nimbuzz ανοιγαν για λιγο (να ριξω μια ματια για να αντεξει η μπαταρια.).

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω το νοημα του ποστ σου

το να κολλησει ενα λειτουργικο ειναι κατανοητο

το θεμα που θα επρεπε να σε απασχολει ειναι ποσο συχνα συμβαινει

και στην περιπτωση του S3 συμβαινει σπανια

Τόσο χοντρό κόλλημα όντως σπάνια.

Άλλου είδους κολλήματα τα τρώει πολύ πιο συχνά (πχ να κάνεις κλικ στα εικονίδια, να σου δίνει feedback με δόνηση ότι κατάλαβε το κλικ, αλλά να μην ανοίγει τίποτα).

 

 

Επισης να σου αναφερω οτι εχω την δυνατοτητα/ικανοτητα να κολλησω οποιοδηποτε Os

αυτο δεν σημαινει οτι τα windows7 και τα windows Xp ειναι ¨κακα ¨ λειτουργικα

επειδη εγω μπορω να τα κολλησω;)

Συγχαρητήρια που μπορείς να κολλήσεις τα Windows 7 όταν το θελήσεις.

Το θέμα είναι ότι την Anna την κολλάω χωρίς να το θέλω, τη δουλειά μου προσπαθώ να κάνω και αυτή κολλάει. Το ίδιο και τα XP πλέον.

Το κοινό των XP και της Anna; Είναι λειτουργικά που έρχονται από μια δεκαετία πριν. Σχεδιάστηκαν για άλλες ανάγκες και συνθήκες και είναι ανίκανα να εξυπηρετήσουν τις ανάγκες του σημερινού χρήστη. Είναι λειτουργικά ζόμπι και τα δύο.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια που μπορείς να κολλήσεις τα Windows 7 όταν το θελήσεις.

Το θέμα είναι ότι την Anna την κολλάω χωρίς να το θέλω, τη δουλειά μου προσπαθώ να κάνω και αυτή κολλάει. Το ίδιο και τα XP πλέον.

Το κοινό των XP και της Anna; Είναι λειτουργικά που έρχονται από μια δεκαετία πριν. Σχεδιάστηκαν για άλλες ανάγκες και συνθήκες και είναι ανίκανα να εξυπηρετήσουν τις ανάγκες του σημερινού χρήστη. Είναι λειτουργικά ζόμπι και τα δύο.

 

Πουλα το τοτε ρε φιλε, τι παιδευεσαι ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Πουλα το τοτε ρε φιλε, τι παιδευεσαι ?
Περιμένω την Belle για να δω αν η Nokia είχε δίκιο που καθυστερούσε το Meego πιστεύοντας ότι η Belle θα έσωζε το Android.

Και μη φοβάσαι, δεν παιδεύομαι πολύ, υπάρχει κάποιος λόγος που το Optimus One παραμένει ως profile pic μου στο myphone (ο λόγος είναι ότι το Ν8 είναι η Νο2 συσκευή μου).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω την Belle για να δω αν η Nokia είχε δίκιο που καθυστερούσε το Meego πιστεύοντας ότι η Belle θα έσωζε το Android.

 

δεν βαγζω νοημα απο την προταση σου

 

τι εννοεις?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το κοινό των XP και της Anna; Είναι λειτουργικά που έρχονται από μια δεκαετία πριν. Σχεδιάστηκαν για άλλες ανάγκες και συνθήκες και είναι ανίκανα να εξυπηρετήσουν τις ανάγκες του σημερινού χρήστη. Είναι λειτουργικά ζόμπι και τα δύο.

 

ειναι πλεον εμφανες σε ολους μας οτι δεν εχεις ιδεα απο Os

συγνωμη αλλα δεν μπορω να συνεχισω να διαβαζω τα ανουσια σχολια σου

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

δεν βαγζω νοημα απο την προταση σου

 

τι εννοεις?

Η Nokia αντί να περάσει με τα χίλια στο meego (μιλάω για την προ-Elop) εποχή, ήθελε ντε και καλά να κρατήσει το Symbian ως No 1 λειτουργικό της. Μας λένε λοιπόν ότι η Belle θα δείξει τις δυνατότητες του Symbian όπως το ονειρεύονταν στη Nokia.

Έχω λοιπόν τεράστια περιέργεια να την περάσω στο Ν8 μου και να δω αν θα με πείσει να αντικαταστήσω το ηρωικό πλέον Optimus One. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι επρεπε να βγαλει το Ν8 και μετα να πει το παραταμε και δεν βγαζουμε ουτε αννα ουτε μπελλ! Ευτυχως στην υποστηριξη η Νοκια δεν ειναι πισω.
Link to comment
Share on other sites

Η Nokia αντί να περάσει με τα χίλια στο meego (μιλάω για την προ-Elop) εποχή, ήθελε ντε και καλά να κρατήσει το Symbian ως No 1 λειτουργικό της. Μας λένε λοιπόν ότι η Belle θα δείξει τις δυνατότητες του Symbian όπως το ονειρεύονταν στη Nokia.

Έχω λοιπόν τεράστια περιέργεια να την περάσω στο Ν8 μου και να δω αν θα με πείσει να αντικαταστήσω το ηρωικό πλέον Optimus One. ;)

 

Εγώ την έχω περάσει ήδη σε beta μορφή και την έχω σταθερότατη εδώ και ένα μήνα. Χωρίς το παραμικρό κόλημα η bug και γρηγορότερο Ν8 από ποτέ, με εφφέ με customιες παντού, με ευκολία και με πολύ καλό και γρήγορο browser. Αν την έβγαζε την belle τότε που ανακοίνωσε τη συνεργασία με microsoft κανείς δε θα έδινε σημασία στην συνεργασία...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...