Jump to content

Sms delivery reports notification/160 greek gingerbread


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 104
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η εφαρμογή άλλαξε όνομα, διορθώθηκαν πολλά bugs και δοκιμάστηκε σε JB και ICS μαμά ROMS χωρίς root.

Ξανάγραψα πολλά κομμάτια, διόρθωσα πολλά Bugs και πρόσθεσ ακαι κάποια μικρά features.

 

Διασκεδάστε το ;) Mysms v1.58 από ΕΔΩ

 

Άμα σας αρέσει η δουλειά μου υποστηρίξτε με κερνώντας με ένα φραπέ

Edited by lousou76
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε lousou! Στο καθιερωμένο unzip της κάθε ROM πριν από την εγκατάσταση της στο τηλέφωνο, απαραίτητη η αντικατάσταση της όποιας εφαρμογής SMS προϋπάρχει με την δικιά σου! :wink:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε lousou! Στο καθιερωμένο unzip της κάθε ROM πριν από την εγκατάσταση της στο τηλέφωνο, απαραίτητη η αντικατάσταση της όποιας εφαρμογής SMS προϋπάρχει με την δικιά σου! :wink:

πως γινεται η αντικατασταση? thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Να επισημανω οτι μετα τη τελευταια εκδοση δε χρειαζεται ουτε root ουτε freeze. Περαστε τη σαν απλη εφαρμογη κ στις ρυθμισεις ξετσεκαρετε την επιλογη για το stock sms.

 

Επισης θα χρειαστει να κλεισετε ολες τις ειδοποιησεις απ τη μαμα sms εφαρμογη σας.

 

Οσοι ειναι root μπορουν να αδαιρεσουν καλου κακου τη μαμα η να βαλουν τη δικη μου στη θεση της στο /system/app.

 

Σε καθε Rom το ονομα της μαμα εφαρμογης διαφερει οποτε θα πρεπει να το βρειτε μονοι σας.

 

Μεγιες, οταν μπορεσω θα το ανεβασω και στο μαρκετ.

 

Ευχαριστω για τα καλα λογια, χαιρομαι για το αποτελεσμα. :)

Edited by lousou76
Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο μπράβο και από μένα φίλε lousou76.

Θα βοηθούσε να την ανεβάσεις και στο play store για να παίρνουμε τις αναβαθμίσεις άμεσα και χωρίς κόπο. Και φυσικά θα βοηθούσε να γίνει και περισσότερο γνωστή η δουλειά σου.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

δουλευει ζαχαρη σε stock rooted s3 mini με 4.1.2. πολλα μπραβο φιλε

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Σε android ics4.0.4 δικαρτο στελνει κατευθειαν μηνυμα απο την πρωτη σιμ.Εχει καπου επιλογη να διαλεγω απο ποια καρτα θα στειλω η πρεπει να το κανω system app για να δουλεψει?
Link to comment
Share on other sites

Νεα εκδοση 1.59 απο http://www.mediafire.com/download/fvpun9iviwyc1pp/Mysms59.apk.

 

Διορθωσα κατι στις ειδοποιησεις οταν ειναι περασμενη και η μαμα εφαρμογη.

Επισης εβαλα πιο φανταχτερα εικονιδια κοκκινα στη μπαρα ειδοποιησης.

 

Το προγραμμα δεν ειναι σχεδιασμενο για 2 σιμ και δε νομιζω πως εχει σχεση αν ειναι εφαρμογη συστηματος η οχι. Καποια στιγμη ισως γραψω κατι κ γ αυτο.

Αν μπορούσε κανέις να τραβήξει μερικά screenshots που να δείχνουν τις διάφορες οθόνες/ρυθμίσεις features του προγράμματος για να τα βάλω εδώ μη χάνω χρόνο θα το εκτιμούσα.

Edited by lousou76
Link to comment
Share on other sites

Οντως πολυ καλη και ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στο φιλο που την εφτιαξε. :)

Δυστυχως ομως για μενα ΔΕΝ υποστηριζει δικαρτες συσκευες και δεν δινει τη δυνατοτητα επιλογης απο ποια καρτα να στειλει Μηνυμα, οποτε δεν μου λυνει το προβλημα. :(

Και παλι ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

καταπληκτικη εφαρμογη πολυ γρηγορη και smooth! το μονο που θα ηθελα διαφορετικο ειναι τα bubbles μεσα στη συνομιλια και να ειναι διαφορετικα τα χρωματα :)

 

ελπιζω να εχουμε και αυτην την τελειοτητα! καλο καλοκαιρι σε ολους και ιδιαιτερα στο δημιουργο

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε ξεφύγει η εφαρμογή σου τελείως...! Είναι πάρα πολύ καλή. Συγχαρητήρια

 

 

Είναι ελάχιστο για τη δουλειά σου αλλά η κρίση βλέπεις...

0LE51977791472415

Edited by agekalp
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα την δοκίμασα κι εγώ την εφαρμογή και μου άρεσε.

Δύο παρατηρήσεις μόνο:

1. Αν και έχω τικάρει την επιλογή για να μου δείχνει την ώρα που εστάλη το μήνυμα και όχι την ώρα που το έλαβα, αυτό εξακολουθεί να μου δείχνει την ώρα λήψης.

2. Θα ήθελα να είχε επιλογή ώστε στη status bar να μην φαίνεται το περιεχόμενο του μηνύματος.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή εφαρμογή!

Μερικά μηνύματα μου έρχονται διπλά. Υπάρχει κάποιο μπαγκ η είναι πρόβλημα της cosmote;

 

edit,

ολα οκ, το βρήκα.

Edited by papathvas

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν ξέρω αν το παιδί που έφτιαξε την εφαρμογή θέλει να ασχοληθεί, θα το δει φαντάζομαι, αλλά ήδη υπάρχουν αρκετοί που καλύπτουν και μια χαρά τις ελληνικές επαφές. Μπορείς να βρεις εναλλακτικό dialer.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ευχαρισυω πολυ για τα καλα σας λογια και τη δωρεα.

 

Δεν εχ χρονο να αχοληθω αλλα δεν την εχω παρατησει κ ολας. Λαμβανω υποψη τις προτασεις σας κ μολις μπορω θα την προχωρησω.

 

Εκδοση 1.60

http://www.mediafire.com/?u0xtmnh4dbq1rba

 

- Διορθωσα το προβλημα με τα διπλα μυνηματα σε non rooted factory συσκευες. Ελεγξτε την επιλογη περι stock messaging.

- Διορθωσα το προβλημα με το original timestamp σε μερικες περιπτωσεις.

- Τα bubbles μπορουν να ειναι διαφορετικο χρωμα εχω επιλογη στο μενου γ αυτο. (ασπρο κ γκρι)

 

Για dialer δε το βλεπω, 2 καρτες και επιλογη για να μη φαινεται το μυνημα στο status ειναι καλη ιδεα.

 

Please test.

Καλο φθινοπωρο :)

Edited by lousou76
Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο, αραια και που, μου βγαζει οτι η εφαρμογη εχει σταματησει να λειτουργει. Αναγκαζομαι λοιπον να μπαινω sysyetm/app και να την τρεχω απο εκει και μετα να λειτουργει η εφαρμογη κανονικα μεσω του shortcut. Ξερει καποιος κατι ?

Επισης βλεπω η καινουρια εχει ονομασια mysms60. Το 60 σημαινει v1.60, σωστα ? Το εβαλα, αλλα δεν εχει πλεον επιλογη για τις 2 καρτες, οποτε επιστρεφω στο παλιο v1.59 ....... :confused:

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο, αραια και που, μου βγαζει οτι η εφαρμογη εχει σταματησει να λειτουργει. Αναγκαζομαι λοιπον να μπαινω sysyetm/app και να την τρεχω απο εκει και μετα να λειτουργει η εφαρμογη κανονικα μεσω του shortcut. Ξερει καποιος κατι ?

Επισης βλεπω η καινουρια εχει ονομασια mysms60. Το 60 σημαινει v1.60, σωστα ? Το εβαλα, αλλα δεν εχει πλεον επιλογη για τις 2 καρτες, οποτε επιστρεφω στο παλιο....... :confused:

 

Σου προτεινω να απεγκαταστησεις πρωτα την παλια κ μετα να περασεις την 1.60 σαν κανονικη εφαρμογη κ οχι στο system. Κανε ξανα τις ρυθμισεις κ δοκιμασε την. Δεν εχω κανει καμια αλλαγη η ρυθμιση σχετικα με 2 καρτες οπως εχω πει οποτε το προβλημα εχει να κανει με τη rom σου

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να έχω και την stock εφαρμογή SMS, αλλά είτε έχω διπλή ειδοποίηση, είτε μόνο από την stock, ανάλογα με το αν έχω τσεκάρει την επιλογή από τις ρυθμίσεις. Πρέπει να παγώσω την stock εφαρμογή;

Είναι δυνατόν να προστεθεί λειτουργία για κλήση στον αριθμό που έστειλε το μήνυμα, όπως στην stock;

 

edit: Συγγνώμη, δεν είχα ακυρώσει τις ειδοποιήσεις στην stock εφαρμογή.

Τώρα ψάχνω γιατί ενώ ο άλλος στέλνει ένα SMS και εγώ το λαμβάνω διπλό.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θεωρώ προσωπικά ότι λείπει απο την εφαρμογή ειναι το expand του μηνύματος στην notification bar (που δουλεύει σε jb 4.1 και άνω) ώστε να μην χρειάζεται να μπαίνεις στην εφαρμογή για να διαβάσεις το μήνυμα και η απευθείας απάντηση απο εκει
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν καταλαβα,δουλευει τελικα με δικαρτα τηλεφωνα?να σε ρωταει δλδ προτου σταλει το μηνυμα απο ποια σιμ θα φυγει?

Και αν ναι,ποια εκδοση ? η 1.59 ή η 1.60 .ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

λογικα δε δουλευει με δικαρτα.

ο λογος ειναι οτι η google δεν εχει δωσει οδηγιες για δικαρτα. Τα δικαρτα υποστηριζονται καθαεα απ την εταιρια τους. Αρα σε καποια μοντελα μπορει να ρωταει κ σε καποια οχι.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ lousou δεν εχεις τη δυνατοτητα να δημιουργησεις η να μονταρεις την εφαρμογη για δικαρτα τηλεφωνα?

Εξαλλου ολο και περισσοτερος κοσμος αγοραζει δικαρτα android πλεον και δε θα ειναι και λιγοι φανταζομαι εκεινοι που ειναι διατεθειμενοι να σε κερασουν κι εναν καφε!!!

Btw αν μου πεις πoυ μπορω να βρω οδηγο για να εισαγω τη ρυθμιση για τους unicode χαρακτηρες εφοσον δεν εχεις χρονο εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...