Jump to content

ZTE R236


mobile_32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχει καθολου opera για οποιος ενδιαφερετε.Tο μονο μειον του,στα αλλα συμφωνα με την τιμη του του βαζω αριστα.Eπισης για να γραψει βιντεο ζηταει την καρτα μνημης.Aπ'το εργοστασιο εχει 3.9mb και οχι..32 που ανακοινωνει η wind.

 

τελικα εχεις δικιο δεν εχει καθολου opera το μπερδεψα με ενα alcatel που το εχει ενσωματομενο στην συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 69
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω κατι...οταν σας καλουν ο ηχος ακουγεται ενταξει??το εχω στο επιπεδο 7 και ακουγεται πολυ χαμηλα!!!!σχεδον δηλαδη οταν ειμαι εξω δεν ακουγεται!!!!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι...οταν σας καλουν ο ηχος ακουγεται ενταξει??το εχω στο επιπεδο 7 και ακουγεται πολυ χαμηλα!!!!σχεδον δηλαδη οταν ειμαι εξω δεν ακουγεται!!!!

 

για δοκιμασε να βαλεις αλλον ηχο

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις:

 

  • Οταν εισάγεις νέα SIM θέλει να κάνεις κάποιο σετάρισμα;
  • Το SMS είναι εύκολο να το γράψεις;

 

που το εχω δοκιμάσει σε κατάστημα γουίντ τα πλήκτρα είναι πολύ αβολευτα διότι είναι πολύ μίκρα. Αλλά εγώ ήθελα να το πάρω μόνο για την τηλεόραση διότι είχα ακούσει ότι έχει πολύ καλό δεκτή τηλεόρασης. Αλλά στο the mall athens επειδή είναι στο υπόγειο το κατάστημα δεν μπορούσε να βρει σήμα για να το τσεκαρω τελικά έμεινα χωρίς χρήματα και δεν το πήρα!. Βέβαια από ότι διάβασα παραπάνω δεν έχει οπερα ,. Κανονικό browser έχει ; άραγε ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

που το εχω δοκιμάσει σε κατάστημα γουίντ τα πλήκτρα είναι πολύ αβολευτα διότι είναι πολύ μίκρα. Αλλά εγώ ήθελα να το πάρω μόνο για την τηλεόραση διότι είχα ακούσει ότι έχει πολύ καλό δεκτή τηλεόρασης. Αλλά στο the mall athens επειδή είναι στο υπόγειο το κατάστημα δεν μπορούσε να βρει σήμα για να το τσεκαρω τελικά έμεινα χωρίς χρήματα και δεν το πήρα!. Βέβαια από ότι διάβασα παραπάνω δεν έχει οπερα ,. Κανονικό browser έχει ; άραγε ;

 

λογικα browser θα εχει.

να ρωτησω και εγω 2 πραγματακια.φακο οπως το zte r222/221 εχει?καρτα μνημης περνει κανονικα microsd?το ηχειο ειναι πολυ συγανο σε σχεση με τα zte r222/221?

ραδιο χωρις ακουστικα πεζη?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

πηρα το κινητό αυτο σημερα και ειναι πολυ καλυτερο απο οτι περιμενα!:lol::D

η κάμερα είναι καλή,σαν να είναι 3 megapixel!

ολα τελεια,αλλα η τηλεοραση δεν παιζει ηχο!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό σήμερα, με φπα 16% και τιμή 36,78 ευρώ από την wind, έτσι για πλάκα και επειδή παίρνει 2 κάρτες, θα το δοκιμάσω λίγο και θα αναφέρω σχόλια. Πρώτη εντύπωση μου δείχνει καλή!
Link to comment
Share on other sites

πηρα το κινητό αυτο σημερα και ειναι πολυ καλυτερο απο οτι περιμενα!:lol::D

η κάμερα είναι καλή,σαν να είναι 3 megapixel!

ολα τελεια,αλλα η τηλεοραση δεν παιζει ηχο!

 

η τηλεόραση παίζει κανονικά , μπορεί να μην έχει καλή λήψη αλλά έχει ήχο, χρησιμοποιώντας

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα κ εγω αυτο το κινητο σημερα.....

πολυ καλη ληψη της tv....

πολυ χαμηλος ο ηχος του ραδιοφωνου.....

πολυ καλα υλικα κατασκευης ως προς την τιμη......

με την επιδοτηση των 30 ευρω που ειχα μου κοστισε απο την τσεπη μου 8 ευρουλακια.....

Link to comment
Share on other sites

Το μονο αρνητικο σ'αυτο το κινητο(και απορω)ειναι οτι εχει μονο wap.Αν ειναι δυνατον σε σχεση με τα υπολοιπα χαρακτηριστικα του που ειναι πολυ καλα.

 

Τελικα το κινητο εχει πολλα λειτουργικα θεματα:Αν αποθηκευσεις μηνυμα στα προχειρα και το στειλεις μετα το στελνει με τα μισα γραμματα σε καθε λεξη,και μικρα αν γραφεις κεφαλαια στελνει,στην δευτερη γραμμη δεν καταγραφει τον χρονο κλησεις(μονο αν πας στο κεντρικο ιστορικο),αν βαλεις την τηλεοραση και ξαναβγεις πεφτει η ενταση ηχου γενικα(πρεπει να το κλεισεις και να το ξανανοιξεις),οταν καλεις μερικες φορες βγαινει το μισο ονομα και διαφορα ψιλοbug

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όσον αφορά πάντως τα πεζά/κεφαλαία στα μηνύματα, δεν είναι πρόβλημα της συσκευής αλλά περιορισμός του πρωτοκόλλου των sms. Μόνο κεφαλαία υποστηρίζονται για 160 ελληνικούς χαρακτήρες/sms. Αν σε άλλες συσκευές έβλεπες με πεζά, τη μετατροπή την έκανε εσωτερικά η συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα . Κατ'αρχήν συγχαρητήρια για την δουλειά που κάνετε ,είμαι καινούριος χρήστης στο forum και θέλω να αγοράσω την συσκευή .

Μερικές απορίες.

1. Αντιμετωπίζετε προβλήματα με το τηλέφωνο ?

2. Μπορείς να μιλήσεις σε κλειστό χώρο ? ( λόγω χαμηλής σχετικά έντασης ηχείου )

3. Μπαταρία ?

4. Αξιοπιστία ?

5. Τηλεόραση ? ( σήμα και ποιότητα εικόνας )

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Κατ'αρχήν συγχαρητήρια για την δουλειά που κάνετε ,είμαι καινούριος χρήστης στο forum και θέλω να αγοράσω την συσκευή .

Μερικές απορίες.

1. Αντιμετωπίζετε προβλήματα με το τηλέφωνο ?

2. Μπορείς να μιλήσεις σε κλειστό χώρο ? ( λόγω χαμηλής σχετικά έντασης ηχείου )

3. Μπαταρία ?

4. Αξιοπιστία ?

5. Τηλεόραση ? ( σήμα και ποιότητα εικόνας )

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Καλησπέρα...

 

1. Mε την συσκευή δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα,όλα δουλεύουν ρολόι...

2. Mπορείς να μιλάς απροβλημάτιστα,το ηχείο είναι χαμηλό μόνο όταν παίζει μουσική...

3. H μπαταρία,ανάλογα την χρήση,μπορεί να πιάσει και την βδομάδα...

4. Λογικά εννοείς ποιότητα και αντοχή.Eίναι μια χαρά σε αυτά,αν και το προσέχω πολύ,και δεν μου έχει πέσει...Aπό ποιότητα πάντως,για κινέζικο είναι ικανοποιητικό...

5. H τηλεόραση παίζει καλά,αλλά σε εξωτερικό χώρο...Eντάξει,ποιότητα τηλεόρασης δεν πιάνει,αλλά βλέπεις...Δεν είναι χάλια...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια το πηρε και μενα μια φιλη μου , εχει βαλει μια whats up & f2g αλλα δε μπορω να της περασω ρυθμισεις για mms για cosmote, μπορει κανεις να με βοηθησει? α και κατι ακομα μπορεις να βαλεις αλλο ηχο κλησης για τη μια καρτα και αλλο για την αλλη?
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Πολυμέσα -> Φορητη τηλεοραση

 

Καλησπέρα.

Πηρα το κινητο αυτο χθες, κι εχω ενα προβλημα με τα μηνυματα. Παρολο που το εχω επιλεξει, δεν αποθηκευονται τα απεσταλμενα, και δεν ερχεται αναφορα παραδοσης. Εχει κανεις το ιδιο προβλημα;

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλημέρα,

ξέρει κάποιος πως μπορώ να βάλω τις ρυθμίσεις (cosmote) για internet στο κινητό ?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έψαχνα μια συσκευή με bluettoth/dual sim/internet(απλά να μπορώ να μπω gmail) και κατέληξα στο zte r236.

Το αγόρασα από κατάστημα Wind στο Ηράκλειο στα 39€.

 

Όμως, λίγο που το δούλεψα χθες βράδυ, δεν κατάφερα να συνδεθώ με το bluettoth ακουστικό μου (nokia bh112). Με άλλες συσκευές (smartphone, laptop) συνδέεται κανονικά, χωρίς προβλήματα.

Ξενέρωσα και ουσιαστικά χωρίς bt μου είναι άχρηστο. :down:

Το δεύτερο ξενέρωμα ήρθε όταν είδα ότι δεν έχει tv. Υπάρχει η κεραία, αλλά δεν υπάρχει επιλογή στο μενού όπως κάποιος είπε παραπάνω.

 

Μπορώ να το επιστρέψω και να πάρω το Nokia 112 στα 49€; Ξέρει κανείς;

 

καλημέρα,

ξέρει κάποιος πως μπορώ να βάλω τις ρυθμίσεις (cosmote) για internet στο κινητό ?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Settings->Connectivity->Data account->Options->Add δίνεις ένα όνομα και βάζεις στο APN: internet και στο DNS: 195.167.065.194

 

Μετά πας Services->internet service->Settings->Profiles->SIM1 ή SIM2 (σε όποια θέση έχεις τη SIM της cosmote)->Add new και βάλε μια Homepage και στο Data Acount->GPRS->διάλεξε το account που έφταξες αποπάνω.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ.το κινητάκι πολύ ωραίο, το πληκτρολόγιο βολεύει,η κάμερα για τα λεφτά του κομπλέ.όσο και να το έψαξα δε βρήκα πουθενά στο μενού το που ανοίγει η τηλεόραση.που πρέπει να μπω?από τη τηλεόραση μόνο τη κεραία βρίσκω :p
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE R236

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...