Jump to content

Qteκ 2020


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Εδώ και μία εβδομάδα περίπου έχω και χρησιμοποιώ την SD wifi κάρτα της Socket (από το Ezshop). Γενικά είμαι ευχαριστημένος.

 

Η εμβέλεια της είναι αντίστοιχη ή και λίγο καλύτερη της αντίστοιχης ενός HP notebook με ενσωματωμένη υποστήριξη wifi χωρίς εξωτερική κεραία.

 

Στο θέμα της κατανάλωσης προφανώς υπάρχει μια επιβάρυνση που είναι όμως ανάλογη της χρήσης της κάρτας. Έτσι για απλό σερφάρισμα δεν νομίζω ότι παρατηρείται σημαντική μείωση της αυτονομίας. Αντίθετα όταν έκανα κάτι δοκιμές για μεταφορές μεγάλων σχετικά αρχείων η αυτονομία έπεσε στα 2/3 περίπου.

 

Κάτι άλλο που πρόσεξα είναι ότι σε ftp με το PC μου, που συνδέεται πάνω στο Access Point, η ταχύτητα σπάνια ξεπερνούσε τα 45KB/s (περίπου τα 350kbps) ενώ το σήμα της κάρτας ήταν στο 100% και έδειχνε ότι είχε σύνδεση στα 11Mb/s. Το ftp το έκανα με τον Resco Explorer.

 

Το μόνο που είναι λίγο ενοχλητικό στην κάρτα.. είναι τα 2 εκατοστά που προεξέχει, και το γεγονός ότι πρέπει να αφαιρεθεί για να κλείσει η θήκη. Φυσικά το ίδιο συμβαίνει και με την αντίστοιχη της SanDisk.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολύ καλή η μίνι-παρουσίασή σου. απλή ρώτηση: κάθε φορά που την βάζεις περνάει εκ νέου τους drivers ή του διαβάζει από την πρώτη φορά?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass (11 Μάι. 2004 , 17:14)

 

πολύ καλή η μίνι-παρουσίασή σου. απλή ρώτηση: κάθε φορά που την βάζεις περνάει εκ νέου τους drivers ή του διαβάζει από την πρώτη φορά?

 

 

Στο CD που την συνοδεύει έχει ένα setup που αφού το τρέξεις, εμφανίζεται πλέον μόνιμα η κάρτα στη λίστα με τις κάρτες στα settings του network. Μόλις μπει η κάρτα αμέσως αναβοσβήνει το link της, σκανάρει όλα τα κανάλια και αν βρει Access Point που μπορεί να συνδεθεί συνδέεται άμεσα. Τώρα αν έχεις κάνει συγκεκριμένες ρυθμίσεις για Access Points τότε τα δοκιμάζει πρώτα αυτά και στο πρώτο που θα βρει συνδέεται. Έτσι αν υπάρχουν οι ρυθμίσεις (όνομα και κλειδί) έχεις σύνδεση σε 4-5 δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

ποπο.....τελικα ισως εκανα λαθος που πηρα το 2020...καλυτερα να παιρνα ενα loox 610 και ενα 7600 ας πουμε.... που εχει και wifi και cf.... ε;
Link to comment
Share on other sites

για να δεις Mpeg βάλε τον pocket tv. είναι δωρεάν και ΤΕΛΕΙΟΣ :)

 

όσο για την ανταλαγή αν θες εδώ είμαι ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass (12 Μάι. 2004 , 00:00)

όσο για την ανταλαγή αν θες εδώ είμαι ;)

 

Σου είπε κανένας ότι θα βγεί SE ή βρήκες κανένα Magneto για να φορτώσεις; :p

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

απλά δεν μπορώ να δικαιολογήσω στον πατέρα μου 2 ppc, έτσι θα του πω: ένα κινητό και ένα ppc :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος okapi (11 Μάι. 2004 , 16:43)

 

α, οκ...ρε παιδια πρεπει να γινει κατι με τα screen protectors... ενα που ειχα χαλασε και τωρα δεν ξερω τι να κανω....εχει αρχιζει να γρατσουνιεται

 

 

Η προσφορά εξακολουθεί να ισχύει.

Έχω ένα πακέτο σφραγισμένο των 16 screen protector με 15 Ευρώ. :)

Από το δικό μου πακέτο έχω επάνω μια ζελατίνα εδώ και 2 μήνες και ακόμα δεν χρειάζεται αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass (12 Μάι. 2004 , 00:06)

 

απλά δεν μπορώ να δικαιολογήσω στον πατέρα μου 2 ppc, έτσι θα του πω: ένα κινητό και ένα ppc :)

 

 

ΑΑΑ... και νόμιζα ότι βρήκες Magneto πουθενά...

Εαν δεν το ξέρετε η ανάπτυξη του Magneto γίνεται πάνω σε Himalaya (Qtek 2020) συσκευές!

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Demon (12 Μάι. 2004 , 01:09)

 

Η προσφορά εξακολουθεί να ισχύει.

Έχω ένα πακέτο σφραγισμένο των 16 screen protector με 15 Ευρώ. :)

Από το δικό μου πακέτο έχω επάνω μια ζελατίνα εδώ και 2 μήνες και ακόμα δεν χρειάζεται αλλαγή.

 

 

Χμ...οι protectors κάνουν και για ipaq 2210;

 

Αν ναι, με ενδιαφέρουν :)

 

Στείλε ΡΜ και πες μου αν είναι.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος murdof (12 Μάι. 2004 , 08:57)

 

ΑΑΑ... και νόμιζα ότι βρήκες Magneto πουθενά...

Εαν δεν το ξέρετε η ανάπτυξη του Magneto γίνεται πάνω σε Himalaya (Qtek 2020) συσκευές!

 

 

και όχι μόνο. χρησιμποιούν αρχικά συσκευές που ΠΟΤΕ δεν θα δούμε και άλλες που απλά ονειρευόμαστε (το νέο ντέλλ με τον Intel 2700 graph pro.)

 

λογικά για να δουν το πώς θα έχουν πολλαπλά Modules θα χρησιμοποιούν και ένα himalaya που φέρει: bt driver, gsm/gprs driver, wlan driver (easy), sd/mmc driver, sdi/o, cf + usb driver :)

 

καθώς και δείχνει το όριο για την εκκίνηση του ππσί: αν αργήσει πολύ απλά χάνεις την κλίση καθώς και για την αυτονομία ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Xreiazomai boitheia paidia. Thelo na matho an mporo na kano voice dial apo to bluetooth headset (ericsson HBH-65) pou exo sto Qtek mou.\

ennoo an to ypostirizei to qtek kai an xreiazetai sigkekrimeno programma gia auto kai oxi na kano voica dial apo to mic tou Qtek.

thanks

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΣΥΓΧΗΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΨΩΝΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ teleservice.

 

Το σάββατο μου έπεσε το 2020 αλλά δεν είχε κανένα πρόβλημα.

Δούλευε κανονικά και φόρτιζε κανονικά.

Την τρίτη το πρωί δεν φόρτιζε...ούτε στον φορτιστή αυτοκινήτου ούτε στον σταθερό.

Πέρνω τηλ. στην telesevice και μου λένε οτι πρέπει να το στείλω στην Αθηνα(εγω μένω θεσ/κη).

Τους ρωτάω πότε θα ξέρω την βλάβη που έχει και μου είπανε μόλις έρθει θα το παραλάβουμε και την ίδια μέρα θα ξέρουμε το πρόβλημα.

Εγω πέρνω κατευθείαν την courier τηλ. και το στέλνω.Η courier μου διαβεβαιωνει οτι την άλλη μέρα το πρωί θα το έχουν παραλάβει.

Περνω εχθες γύρω στις 13.00 το μεσημέρι στην teleservice και μου λένε δεν ήρθε ακόμα, καλύτερα να μας πάρετε αυριο.

Μέχρι εδώ όλα καλά...λεω δεν τρεχει τπτ μια μέρα είναι.

 

Πριν από μισή ώρα τους πέρνω τηλ. και μου απαντάει μια κοπέλα και μου λέει οτι ακόμα δεν το παραλάβανε, εγω τις λεώ αποκλειεται γιατι το έστειλα με την courier την τρίτη.....

η κυρια επιμένει και μολίς τις λέω...καλά θα μιλησω με την courier και θα σας ξαναπάρω....

μου λέει ...περιμενετε λιγο κυριε....

φωναζει σε μια αλλη κοπελα....κοιτα εκει στα ποδια σου κατω απο το γραφείο μήπως εχει κανένα τηλ. 2020 με το όνομα ΝΕΝΟΠΟΥΛΟΣ σε ενα καφέ φακελο ....

και η άλλη της απανταει .... ναι υπαρχει

μου το επιβεβαιωνει και αυτη...

εγω τότε ρωταω...ποτε θα το εξετασεται??

και μου απανταει.....θα το παραλάβουμε σήμερα ή αύριο και θα το εξετάσουμε απο βδομάδα(ΤΩΡΑ ΑΥΤΗ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΗ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ??????)....

τότε εγω τις απαντάω.....καλά ειναι δυνατον την μία να μου λέτε μολις ερθει θα το παραλάβουμε και θα το εξετάσουμε και την άλλη να εχει ερθει εχθες και να μου λέτε θα το παραλαβουμε σημερα-αυριο και θα το εξετάσουμε απο βδομάδα.....

και η απντηση της....εχουμε πολλά τηλ. να εξετασουμε κυριε.....

....καλα τις λέω πως είναι δυνατον μια μεγάλη εταιρεια να μην έχει προσωπικο να εξυπηρετει τους πελατες της??...

και η απαντηση της...τι να σας πω κυριε παρτε τηλ. την δευτερα το μεσημερι και μου το κλεινει.......

 

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ????

ΤΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΤΙΣ ΑΣΠΡΕΣ ΦΟΡΜΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΑΣΙΝΑ ΑΛΟΓΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ ΑΜΕΣΑ Ή ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΡΙΝ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΤΗΛ. ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝΕ....

ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΦΙΛΕ murdof ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΤΑ ΕΡΓΑ.....

 

Συγνωμη σε ολους για το υφος και για τον τονο μου αλλα πιστευω οτι με κοροιδευουνε και ειλικρινα αρχισω να μετανοιωνω που αγορασα το qtek....για του λόγου το αλήθες έγραψα και το επιθετο μου για να επιβεβαιωσεται αν θελετε στην teleservice τι γινεται........

ειλικρινα λυπαμαι....

Χρήστης:Nokia 9500-7610, Qtek 2020-S100, SE P900 .

 

softwares & games 9500 εδώ

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω, το 2020 δεν μπορεί να παίξει mp3 files ως ringtones. Μόνο από το media player μπορεί να τα παίζει κανονικά.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να γίνει αυτό το πράγμα; Το mp3 να μπορεί να γίνεται να παίζει σαν ringtone;

 

Υ.Γ. Το SE P900 το κάνει αυτό.

Samsung Galaxy Note10 Lite owner
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (6230: Mozilla/4.08 (PDA; Windows CE/1.0.0) NetFront/3.1)

 

vale ta se wma ke ine ook. ke kalitero format ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως θα μπορουσε καποιος να μου πει αν μπορω να κανω εκτυπωση με printer που εχει irda (hp deskjet 450) μεσω του 2020 ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Qteκ 2020

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...