Jump to content

Qteκ 2020


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος okapi (24 Μάρ. 2004 , 21:59)

 

demon bravo kali idea....gia na min hreonomaste san treloi!!! alla omos kati pio easy to use?

 

Προς το παρόν δεν υπάρχει κάτι άλλο διότι δεν έχω βρει τρόπο να ενσωματώσω τους Ελληνικούς χαρακτήρες σε κάποιο Αγγλικό πληκτρολόγιο. Αυτός είναι ένας τρόπος που ακολουθούσα για να στέλνω Ελληνικά sms με το παλιό μου SPV.

 

Υπάρχει ένα πρόγραμμα που πολλοί θα το ξέρετε, το easySMS, που στέλνει κανονικά μηνύματα 160 χαρακτήρων αλλά από άλλο κινητό μέσω bluetooth ή υπέρυθρων. Μπορούμε να αναζητήσουμε εκεί μια λύση μήπως καταφέρουμε και στέλνουμε μέσω αυτού του προγράμματος αλλά από το ίδιο το Qtek. Κάποιος "δικός" μας (δεν θυμάμαι ποιος αλλά το λέει στο site του" τον βοήθησε στην ανάπτυξη του προγράμματος όσον αφορά την υποστήριξη Ελληνικών χαρακτήρων. Αν διαβάζει εδώ ίσως μεριμνήσει σε μια αναβάθμιση με υποστήριξη αποστολής sms από το ίδιο το μηχάνημα...

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να φτιάξει ένα πληκτρολόγιο με την παραπάνω αρχή λειτουργίας?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Demon (25 Μάρ. 2004 , 12:43)

 

Υπάρχει ένα πρόγραμμα που πολλοί θα το ξέρετε, το easySMS, που στέλνει κανονικά μηνύματα 160 χαρακτήρων αλλά από άλλο κινητό μέσω bluetooth ή υπέρυθρων. Μπορούμε να αναζητήσουμε εκεί μια λύση μήπως καταφέρουμε και στέλνουμε μέσω αυτού του προγράμματος αλλά από το ίδιο το Qtek. Κάποιος "δικός" μας (δεν θυμάμαι ποιος αλλά το λέει στο site του" τον βοήθησε στην ανάπτυξη του προγράμματος όσον αφορά την υποστήριξη Ελληνικών χαρακτήρων. Αν διαβάζει εδώ ίσως μεριμνήσει σε μια αναβάθμιση με υποστήριξη αποστολής sms από το ίδιο το μηχάνημα...

 

 

Εγώ είμαι αυτός που αναφέρεις. Το easySMS λογικά τρέχει στο Qtek και πιθανόν να αποστέλλει SMS, αλλά δεν έχει δοκιμαστεί. Μην περιμένετε πολλά πάντως διότι αν δεν δωθούν μηχανήματα για δοκιμές - τόσο στον Frank όσο και σε εμένα - δεν είναι εύκολο να υποστηριχθεί κάτι τέτοιο (φαίνεται ότι το modem του Qtek δεν υποστηρίζει 100% GSM-AT command set, αλλά ότι είναι softmodem).

 

Μην ξεχνάς ότι το easySMS αναπτύχθηκε κυρίως για χρήση με κινητά Siemens (thanx to Siemens για την υποστήριξη) και καθαρά ερασιτεχνικά.

 

Αυτά που έλεγα για υποστήριξη των developers...

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Frontier (25 Μάρ. 2004 , 19:49)

 

Εγώ είμαι αυτός που αναφέρεις. Το easySMS λογικά τρέχει στο Qtek και πιθανόν να αποστέλλει SMS, αλλά δεν έχει δοκιμαστεί. Μην περιμένετε πολλά πάντως διότι αν δεν δωθούν μηχανήματα για δοκιμές - τόσο στον Frank όσο και σε εμένα - δεν είναι εύκολο να υποστηριχθεί κάτι τέτοιο (φαίνεται ότι το modem του Qtek δεν υποστηρίζει 100% GSM-AT command set, αλλά ότι είναι softmodem).

 

Μην ξεχνάς ότι το easySMS αναπτύχθηκε κυρίως για χρήση με κινητά Siemens (thanx to Siemens για την υποστήριξη) και καθαρά ερασιτεχνικά.

 

Αυτά που έλεγα για υποστήριξη των developers...

 

Φίλε Frontier το πρόγραμμα δουλεύει μια χαρά και με άλλα κινητά εκτός από Siemens και είναι πολύ εξυπηρετικό. Ακόμα και με bluetooth το χρησιμοποιώ για απόστολή μηνυμάτων μέσω του SE T630 μου.

Πάντως δοκίμασα να στείλω και από το παλίο μου XDA και από το Qtek που έχω τώρα αλλά δεν μπορεί να στείλει από το ίδιο.

Έχω στείλει κανα-δυο φορές μήνυμα στον Frank αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο αλλά δεν έχω λάβει απάντηση.

Πάντως θα βοηθούσε πολύ κόσμο αυτό... :)

Link to comment
Share on other sites

file demon na kserie spos epidi ine poliasxoloa otmo argei kapos ke ego tu xa stili kaote ena mail ke mu apintisie analitikotata alal meta apo ena mina pragma ot opio ine apolitos katanoito!

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tranquillity (25 Μάρ. 2004 , 23:02)

 

file demon na kserie spos epidi ine poliasxoloa otmo argei kapos ke ego tu xa stili kaote ena mail ke mu apintisie analitikotata alal meta apo ena mina pragma ot opio ine apolitos katanoito!

 

 

Το ξέρω, δεν τον παρεξηγώ.

Αν και το τελευταίο μήνυμά μου ήταν 3-4 μήνες πριν. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

guys ειχα ακουσει πως μπορεις να υπερσυγχρονισεις το 2020 στα 500mhz ιαχυει?

ποια η καταναλωση?

 

επισης παρακαλω πειτε μου πιο ειναι το καλυτερο και τζαμπα ελληνικο πληκτρολογιο..

Link to comment
Share on other sites

1. δες αρκετές σελίδες πιο πριν για κάποιο ποστ του ΡΡΡ12 (στα 520 Μhz εννοείς)

 

2. το topkey που θυμάται και τις ελληνικές λέξεις μετά από soft reset.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος okapi (27 Μάρ. 2004 , 13:35)

 

pedia eho problem den boro na agoraso apo to brando me tin pistotiki. iparhei kana allo site me screen protectors gia to 2020?

 

 

 

http://www.doml.com

 

έχει και τα screen protector της brando αλλά και άλλη μια μάρκα που είναι ιδια με την brando αλλά σε glossy μορφή :p

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Copy/paste:

Microsoft quietly uploaded a newer build of ActiveSync 3.7.1 this week (the previous public build was 3244). I made some inquiries, and was able to find out the list of bugfixes.

  • Exploring connected device from desktop doesn't show contents in explorer window - this provides better user experience when exploring the device from the desktop.
  • RAPI Crash - this was a fix to eliminate the top reported bug since 3.7.1 shipped.
  • 3rd party applications Initializing RAPI Failures - RAPI changes in 3.7.1 had affected some 3rd party applications ability to initialize RAPI. This is now fixed.
  • Icon for Connection manager may be confusing to end users in the ICF popup dialog box - If Internet Connection Firewall is on, this will pop up a warning dialog box when users dock their devices for the first time. Minor UI changes to make this pop-up more friendly and distinguishable.

For the most part, it's a minor upgrade, but it fixes a few niggling issues that came up during the 3.7 => 3.7.1 update.

 

http://www.pocketpcthoughts.com/index.php?action=expand,26249

 

 

Και για όσους βαριούνται να ψάχνουν στο site της Microsoft:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=2eb5bd80-d52c-4560-ae11-da92f2b229fa&displaylang=en

 

Καλή όρεξη :)

Link to comment
Share on other sites

Στις επιλογές της κάμερας υπάρχει και μια ακόμα επιλογή εκτός από το Image και Video που ονομάζεται Composition.

Εκεί υπάρχουν προεγκατεστημένα 2 templates. Επειδή είναι πολύ καλή φάση, μπορείτε να πάτε στο site την εταιρίας του προγράμματος να κατεβάσετε κι άλλα.

Και για όσους βαριούνται την αναζήτηση... *** Πατήστε εδώ *** Προσοχή να κατέβει σε gif μορφή.

Επίσης θα βρείτε και templates για το IA Caller ID εδώ !

 

Καλό κατέβασμα :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PPP12 ( 7 Φεβ. 2004 , 12:39)

caller2picture 2.5 - my phone profiles seriously 5.x - photo contacts 1.0 τα οποία υπάρχουν στο internet στο γνωστό κανάλι.

 

Από τα παραπάνω το photo contacts είναι το μόνο που έχει στα tools

εντολές enable/disable και load on startup οπότο είναι απόλυτα παραμετροποιήσιμο και ενεργοποείται όπως και όταν το θέλουμε. Επίσης

υποστηρίζει και full screen foto. Μακράν καλύτερο από το ενσωματωμένο caller_ID.

 

Χρησιμοποιεί κανείς το Photo Contacts;

Όταν με καλεί κάποιος μαζί με την εικόνα εμφανίζει πάνω στην οθόνη τις επιλογές Answer και Ignore.

Όταν πατάς το Answer δεν απαντάει και εξαφανίζεται η εικόνα συνεχίζοντας να χτυπάει. Το έχει δει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους κι από εμένα.

Μετά απο λίγο ψάξιμο στην coogle κατάλαβα πάνω-κάτω τι γίνεται στο irc (βρήκα ένα post του alexkass ψαχνοντας στην coogle).

 

Aλλά κάπου κολλάω...

 

Κάνω κανονικά όλες τις ρυθμίσεις στο #Εf....t μπαίνω στο p......rez , βρισκω τον netfront v.3.1 που θέλω να κατεβάσω, συνεχίζω με /ctcp....κτλ μου βγάζει accept, ignore κτλ. κάνω accept και μπαίνω μέσα...........μετά dir... μου βγάζει το μενού...

 

 

Μετά τι γράφω ακριβώς??

Προσπαθώ 2 μέρες και τπτ.

Ας μου απαντήσει κάποιος παρακαλώ μέσω pm

Aggelos

Χρήστης:Nokia 9500-7610, Qtek 2020-S100, SE P900 .

 

softwares & games 9500 εδώ

Link to comment
Share on other sites

ενώ ξέρεις σε πιο dir είναι (στο έχει δείξει το ποπ-απ @find) κινήσε μέσα στο fserve με dir, cd, cd... και get.

 

;) αλλά Μ$ dos.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

New O2 ROM Upgrade for the XDA II on Friday!!!

 

Αντε να δύμε ποιά έκδοση θα είναι και τι θα κάνει... βέβαια λένε ότι θα είναι μόνο 25ΜΒ ενώ εγώ νόμιζα πως θα πρέπει να είναι γύρω στα 40ΜΒ. Επιτέλους να αναβαθμιστούμε και εμείς που έχουμε ακόμα την 1.03 ROM. :)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά κάποιος και μόνος του μπορεί να περάσει τα 2003 SE από πάνω. Αλλά καλύτερα ας περιμένουμε την ACE-Hellas ή τα επίσημα κανάλια που έχουν και warranty support.
Link to comment
Share on other sites

ίσως αλλά από το να χαλάσει το μηχάνιμά του (κάνε το εσύ ανθες :) ) και να μην έχει τα προγράμματα της HTC δεν λέει ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Qteκ 2020

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...