Jump to content

Qteκ 2020


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχετε δοκιμάσει να ακούσετε ραδιοφωνικούς σταθμούς μεσω gprs στο qteck? καλή φάση. ;) ανοίξτε τον media player και δώστε URL πχ mms://athav01.forthnet.gr/alphanews του alpha news.

 

ξέρει όμως κάποιος αρχεία με κατάληξη ram αν υπάρχει τρόπος να παιχτούν με κάποιο πρόγραμμα? ο ενσωματωμένος player δεν τα παίζει :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος theremon (18 Μάρ. 2004 , 21:40)

 

Υπάρχει αλήθεια RealPlayer για PPC? Δεν έχω κοιτάξει...

 

 

υπάρχει :)

 

και νομίζω ότι θα έχει βγει και νέος (πριν 4 μήνες ήταν στο beta).

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Α και σε ότι αφορά τη χτεσινοβραδυνή περιπέτεια μου... Προς το παρόν δείχνουν όλα καλά. Για κάποιο περίεργο λόγο η σαχλαμάρα αντί να φορτίζει με την USB σύνδεση, αποφορτίστηκε τελείως! Και σε πολύ λιγότερο χρόνο από ότι θα αποφορτιζόταν κανονικά...

 

Όπως και νά 'χει, του έβγαλα την μπαταρία για κάνα μισάωρο, την ξαναέβαλα και κάρφωσα στο cradle άρχισε να φορτίζει, το άναψα, έκανε το setup του και τέλος.

 

Αναγκαστικά ξαναπέρασα ένα κάρο πράγματα και προγράμματα αλλά προς το παρόν όλα δείχνουν ότι απλά είχε "βραχυκυκλώσει" το connectorάκι και δεν έδινε ρεύμα... Τουλάχιστον δεν έκαψε τίποτις.

 

Σαν αποτέλεσμα της όλης περιπέτειας, αυτό που "έμεινε" είναι το εξής απλό (πέρα από μία ανησυχία για την υγεία της μπαταρίας): Έχασα τα SMS... υπάρχει τρόπος -με τα default προγράμματα- να τα κρατήσω; Θυμάμαι την κουβέντα που είχε γίνει περί του ActiveSync και της αντιπάθειας του στα SMS... αλλά μπορώ να τα κρατήσω κάπως; Όταν κάνω backup, κρατιούνται;

Και μια και είπα backup: Είχα ένα backup 3-4 ημερών, αλλά synchronized data χτεσινά. Αν το έκανα restore, τι θα γινόταν με το synchronization? Θα ξαναπέρναγε τα καινούργια data? Η' απλά θα μπερδευόταν, θα κρατούσε τα παλιά και με άφηνε με το *γκουχ* στο χέρι; (Γι' αυτό προτίμησα να ξανακάνω install τις εφαρμογές από την αρχή και μετά απλά synchronize τα δεδομένα)

 

Αυτά και ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά τον RealPlayer που αναφέραμε πριν λίγο... ιδού:

 

http://www.realnetworks.com/industries/mobile/operators/products/player/ppc/index.html

 

Τα εύσημα στον Alex που με έκανε να ψάξω :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος theremon (18 Μάρ. 2004 , 21:57)

 

Σαν αποτέλεσμα της όλης περιπέτειας, αυτό που "έμεινε" είναι το εξής απλό (πέρα από μία ανησυχία για την υγεία της μπαταρίας): Έχασα τα SMS... υπάρχει τρόπος -με τα default προγράμματα- να τα κρατήσω; Θυμάμαι την κουβέντα που είχε γίνει περί του ActiveSync και της αντιπάθειας του στα SMS... αλλά μπορώ να τα κρατήσω κάπως; Όταν κάνω backup, κρατιούνται;

Και μια και είπα backup: Είχα ένα backup 3-4 ημερών, αλλά synchronized data χτεσινά. Αν το έκανα restore, τι θα γινόταν με το synchronization? Θα ξαναπέρναγε τα καινούργια data? Η' απλά θα μπερδευόταν, θα κρατούσε τα παλιά και με άφηνε με το *γκουχ* στο χέρι; (Γι' αυτό προτίμησα να ξανακάνω install τις εφαρμογές από την αρχή και μετά απλά synchronize τα δεδομένα)

 

Αυτά και ευχαριστώ...

 

 

δεν ξέρω τι θα σου κάμει και αν θα στα μπερδέψει. απλά σου λέω να κάμεις ένα backup των επαφών του outlook και να περάσεις το backup και να δεις αν όλα πάνε καλά.

 

πάντως να ξέρειςότι αυτός είναι λάθος τρόπος για backup.

το AS είναι το χείριστο.

 

βάλε το sprite backup (ipaq) ή χρησιμοποίησε το ενσωματωμένο στο 2020. ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

ok re alex alla an exoume to backup apo sprite tote xriazomaste ke pc oste na perasoume to sprite backup sto ppc ke meta restore opote an imaste kapoy makria (diakopes) tin mamisame , iparxi tropos to sprite backup na ine stin rom ???
Link to comment
Share on other sites

όχι.

 

;)

 

το κάθε αρχείο sprite backup (εγώ έκαμα όλο το σύστημα backup και ήταν περίπου 20-25ΜΒ) έχει μέσα του τη δυνατότητα να αυτοπεραστεί μετά από ένα hard reset χωρίς να έχεις το πρόγραμμα ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Diladi re alex pou 8a pame meta apo hard reset gia na kanoume restore? apla pame ke vriskoume to arxio (stin sd paradigma) ke apla patame apano toy ke afto arxizi ke kani restore ??? an ine etsi pantos ine proto giati me to sprite i oli diadikasia ine taxitati ke mpori na ginete ka8imerinos eno me to prog toy qtek ....... ksimerosame
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος patelis (19 Μάρ. 2004 , 10:49)

 

Diladi re alex pou 8a pame meta apo hard reset gia na kanoume restore? apla pame ke vriskoume to arxio (stin sd paradigma) ke apla patame apano toy ke afto arxizi ke kani restore ???

 

 

ακριβώς :)

 

Υ.Γ. επίσης μπορείς να έχεις εγκαταστήσει το πρόγραμμα στην ρομ και έτσι μετά από hard reset θα μπορείς να βρεις το πρόγραμμα εκείμιας και δεν θα έχει σβηστεί η ρομ. αλλά αυτό είναι ανούσιο μιας και το ίδιο το backup file το περιέχει.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass (18 Μάρ. 2004 , 23:41)

 

δεν ξέρω τι θα σου κάμει και αν θα στα μπερδέψει. απλά σου λέω να κάμεις ένα backup των επαφών του outlook και να περάσεις το backup και να δεις αν όλα πάνε καλά.

 

πάντως να ξέρειςότι αυτός είναι λάθος τρόπος για backup.

το AS είναι το χείριστο.

 

βάλε το sprite backup (ipaq) ή χρησιμοποίησε το ενσωματωμένο στο 2020. ;)

 

 

Καλημέρα παίδες... Alex, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου - ως συνήθως βοήθησες. Αλλά - πήγα στο site της Sprite Software για να τσεκάρω το προγραμματάκι τους, και είδα το εξής καταπληκτικό:

 

NOTE: XDA II devices are not compatible with our current products. Please do not purchase either version of Sprite Backup if you are using one of these devices. These compatibility issues will be fixed in the next released version of Sprite Backup.

 

(http://www.spritesoftware.com/products/purchase_backup_select.html)

 

 

Το έχεις δοκιμάσει στο 2020;

 

Σε ότι αφορά το ActiveSync, δεν θα έλεγα ότι είμαι και φανατικός οπαδός του - υπάρχουν πολλά περιθώρια βελτίωσης όντως. Απλά μη έχοντας αγοράσει (ακόμα) SD, το backup μου αναγκαστικά έπρεπε να το κάνω στο PC - και το xBackup δεν μου δίνει την επιλογή αυτή. Οπότε... ActiveSync... τι να κάνουμε...

Μέχρι να βρεθεί το καλό :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος theremon (19 Μάρ. 2004 , 12:15)

 

Καλημέρα παίδες... Alex, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου - ως συνήθως βοήθησες. Αλλά - πήγα στο site της Sprite Software για να τσεκάρω το προγραμματάκι τους, και είδα το εξής καταπληκτικό:

 

 

 

Το έχεις δοκιμάσει στο 2020;

 

Σε ότι αφορά το ActiveSync, δεν θα έλεγα ότι είμαι και φανατικός οπαδός του - υπάρχουν πολλά περιθώρια βελτίωσης όντως. Απλά μη έχοντας αγοράσει (ακόμα) SD, το backup μου αναγκαστικά έπρεπε να το κάνω στο PC - και το xBackup δεν μου δίνει την επιλογή αυτή. Οπότε... ActiveSync... τι να κάνουμε...

Μέχρι να βρεθεί το καλό :)

 

 

εμένα δούλευε οκ απλά ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ (flight mode) γιατί αλλιώς αν σε πάρουν ή έρθει μήνυμα ίσως τα παίξει.

 

το sprite backup έχει τρομερές επιλογές και μπορείς να κάμεις το backup στο πισί ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass (19 Μάρ. 2004 , 12:19)

 

εμένα δούλευε οκ απλά ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ (flight mode) γιατί αλλιώς αν σε πάρουν ή έρθει μήνυμα ίσως τα παίξει.

 

το sprite backup έχει τρομερές επιλογές και μπορείς να κάμεις το backup στο πισί ;)

 

 

Re Alex, an to exeis to programmataki stilto mou me mail

giorgos_g@yahoo.com

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass (19 Μάρ. 2004 , 12:19)

 

εμένα δούλευε οκ απλά ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ (flight mode) γιατί αλλιώς αν σε πάρουν ή έρθει μήνυμα ίσως τα παίξει.

 

το sprite backup έχει τρομερές επιλογές και μπορείς να κάμεις το backup στο πισί ;)

 

 

Το είδα Alex (((*γκουχ*IRC*γκουχ*)))...

 

Το κατέβασα και περίμενα το οκ σου χεχεχε ;)

Link to comment
Share on other sites

διστυχώς δεν το έχω. το είχα στον παλιό... DEAD hdd.

 

το ψάχνω στο irc. είναι πολύ καλό. ;)

 

Υ.Γ. ψάξε και εσύ και δες αν το βρεις.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος theremon (19 Μάρ. 2004 , 12:32)

 

Το είδα Alex (((*γκουχ*IRC*γκουχ*)))...

 

Το κατέβασα και περίμενα το οκ σου χεχεχε ;)

 

 

πόσο μεγάλο είναι? αν είναι να μου το στείλεις για να το ανεβάσω στο γκρουπ :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass (19 Μάρ. 2004 , 12:34)

 

πόσο μεγάλο είναι? αν είναι να μου το στείλεις για να το ανεβάσω στο γκρουπ :)

 

 

3.5Mb Alex... που το θες;

Link to comment
Share on other sites

όχι. στο sync νομίζω το AS είναι κορυφή. έχω δουλέψει πάρα πολλά (για κινητά και άλλα pdas) και το AS κάνει το πιο σωστό, γρήγορο και τακτικό sync.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

aaaaargh:

http://www.pocketpcthoughts.com/index.php?action=expand,25865

 

"A software developer answering a support question on a public forum has spilled some beans about the next version of the Windows Mobile operating system. This developer has identified a prototype version he is running labelled "Windows Mobile 2003 Second Edition, Version 4.21.1088 (build 14049)" This information is in line with speculations that have been circulating that this update would not be a major upgrade but rather a refresh providing VGA support and screen rotation. The developer also confirms that the screen is rotated using the new SETTINGS > SYSTEM > SCREEN applet."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Qteκ 2020

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...