Jump to content

Qteκ 2020


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος domal (21 Δεκ. 2004 , 10:17)

 

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ Q2020 .. απορω για τον φιλο που αναρωτιεται γιατι το 2020 πουλαει ακομα ?? ειδες το καινουριο απο κοντα ??? ειναι ελαχιστα πιο μικρο απο το 2020 , ειναι πιο χονδρο με την προσθηκη του πληκτρολογιου και εχει ακριβως τις ιδιεσ δυνατοτητες !!!!! εγω προσωπικα το προτιμο το 2020 ...... και μερικες αποριες για το 2020

1.- παιζει τα mp3 ώς ηχουσ κλησεις?

2.- για να βαλω ενα ηχο σαν ηχο κλησης πρεπει να τον εχω στο φακελο windows η μπορω και την καρτα μνημης ?

3.- υπαρχει καμια full εκδοση το resco ?? plz pm me

4.- τρελη απορία αλλα αν θελω να κλεισω το 2020 μπορω και πως ??? θα χασω τα προγραμματα μου και τις επαφες μου ?????

5.- υπαρχει κανενα προγραμμα για χαρτη της αθηνας γιατι ειμαι απο λαρισα και οταν ερχομαι αθηνα (χανομαι γα$$τι μου ) ?????

Σας ευχαριστω προκαταβολικα .............. περιμενω την βοηθεια σας

 

1) mp3 oxi alla mporis na tous kanis wma me to media player

2) mono ston fakelo windows\rings gia ringrone ke gia ixous sms wav ston fakelo windows

3) fanera oxi

4) ta ppc den klinoun pote aplos otan patisis to power mpenoun se katastasi standby tha hasis ta panta mono ama minis apo mpataria

5) destinator, teletype, mls, ola einai programata ploigisis

 

oso gia tou qtek 9090 exei windows 2003 se pou episima emeis sto 2020 den ta ehoume kai an thimame kala exi wi fi

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος domal (21 Δεκ. 2004 , 10:17)

 

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ Q2020 .. απορω για τον φιλο που αναρωτιεται γιατι το 2020 πουλαει ακομα ?? ειδες το καινουριο απο κοντα ??? ειναι ελαχιστα πιο μικρο απο το 2020 , ειναι πιο χονδρο με την προσθηκη του πληκτρολογιου και εχει ακριβως τις ιδιεσ δυνατοτητες !!!!! εγω προσωπικα το προτιμο το 2020 ...... και μερικες αποριες για το 2020

1.- παιζει τα mp3 ώς ηχουσ κλησεις?

2.- για να βαλω ενα ηχο σαν ηχο κλησης πρεπει να τον εχω στο φακελο windows η μπορω και την καρτα μνημης ?

3.- υπαρχει καμια full εκδοση το resco ?? plz pm me

4.- τρελη απορία αλλα αν θελω να κλεισω το 2020 μπορω και πως ??? θα χασω τα προγραμματα μου και τις επαφες μου ?????

5.- υπαρχει κανενα προγραμμα για χαρτη της αθηνας γιατι ειμαι απο λαρισα και οταν ερχομαι αθηνα (χανομαι γα$$τι μου ) ?????

Σας ευχαριστω προκαταβολικα .............. περιμενω την βοηθεια σας

 

 

εγω μιλησα για το παλιο 2020 οχι την καινουρια εκδοση με το πληκτρολογιο .

 

1. οχι μονο wav

2. μπορεις και στην καρτα μνημης και μετα επιλεγεις τον ηχο απο τα setings -> rings

3 γκουχου γκουχου

4. μπορεις απλως να το θεσεις εκτος δυκτιου

 

 

Λοιπόν update:

 

1. Μου κάνει το pocket slideshow (ευχαριστώ το φίλο που απάντησε) αλλά το βρίσκω πουθενά free? :-)

 

2. ΟΚ δε γίνεται, δεκτό

 

3. Το κάνει και με την 1,72 οπότε το δεχόμαστε ως bug (?)

 

4. Έφταιγε το font και επειδή ήταν πολλές επαφές και δε βαριόμουν να κάνω edit σε όλες αντέγραψα απλά το font του pc στο ppc και δούλεψε! :-)

 

5. Ακόμα δεν το έχω καταφέρει. Πρέπει να δω κάποια οπτική ένδειξη όταν κρατάω πατημένο το πράσινο για να ανοίξω την ανοικτή ακρόαση;

 

6. Thanks για την απάντηση του φίλου, θα το δοκιμάσω

 

7. Λύθηκε με την 1,72

 

και συνεχίζουμε:

 

8. Όσον αφορά τα ελληνικά μηνύματα. Με την 1,72 και το keyboard του manos όταν έχεις απενεργοποιημένο το unicode στέλνει κανονικά μόνο αν στέλνεις με κεφαλαία και πάλι δεν αναγνωρίζει το "Ρ" (φτάνει σαν ερωτηματικό). Με ενεργοποιημένο το unicode στέλνει κανονικά αλλά προφανώς με χρεώνει διπλά έτσι; Το resco στέλνει και με μικρά;

 

9. Έκανα μια βλακεία κάποια στιγμή και την ώρα που έκανε sync του πάτησα stop. Έτσι μεταφέρθηκαν στο ppc μόνο οι 55 από τις 317 επαφές που έχω στο outlook. Φέρεται όμως σαν να έχουν αντιγραφεί όλες, δηλαδή σε επόμενα sync δε μεταφέρει τις υπόλοιπες. Το παράξενο είναι ότι αυτό έγινε και μετά την αναβάθμιση σε 1,72 και το hard reset που έκανα. Ξέρει κανείς πώς μπορώ να κάνω "reset" στη βάση του ppc ώστε να τις δεχτεί όλες από την αρχή;

8. με το resco λογικα δεν θα εχεις αυτο το προβλημα αλλα πρεπει να στελνεις μονο με κεφαλαια

5. ναι φενεται μια ενδηξη νομιζω οτι εμφανιζεται ενα ηχειο με 3γραμες . δεν ειμαι σιγουρος και δεν εχω το 2020 να το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος roadrunner (21 Δεκ. 2004 , 11:15)

 

 

9. Έκανα μια βλακεία κάποια στιγμή και την ώρα που έκανε sync του πάτησα stop. Έτσι μεταφέρθηκαν στο ppc μόνο οι 55 από τις 317 επαφές που έχω στο outlook. Φέρεται όμως σαν να έχουν αντιγραφεί όλες, δηλαδή σε επόμενα sync δε μεταφέρει τις υπόλοιπες. Το παράξενο είναι ότι αυτό έγινε και μετά την αναβάθμιση σε 1,72 και το hard reset που έκανα. Ξέρει κανείς πώς μπορώ να κάνω "reset" στη βάση του ppc ώστε να τις δεχτεί όλες από την αρχή;

 

 

E σβήσε όλες τις επαφές από το PPC... και κάνε ένα Sync... :)

 

Φρόντισε στις επιλογές του Active Sync να έχεις επιλέξει, να αλλάζει τα στοιχεία του PPC πάντα και όχι του υπολογιστή σου.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Mythozz (21 Δεκ. 2004 , 14:31)

 

E σβήσε όλες τις επαφές από το PPC... και κάνε ένα Sync... :)

 

Φρόντισε στις επιλογές του Active Sync να έχεις επιλέξει, να αλλάζει τα στοιχεία του PPC πάντα και όχι του υπολογιστή σου.

 

 

Λοιπόν...στο outlook έχω 317 επαφές...στο ppc έχουν μεταφερθεί μόνο οι 55. Φτιάχνω ένα δεύτερο φάκελο contacts στο outlook και αντιγράφω τις επαφές μου εκεί. Μετά τις σβήνω από το βασικό. Σβήνονται και οι 55 από το ppc. Ξανααντιγράφω τις 317 από τον backup φάκελο του outlook στο βασικό. Αντιγράφονται και στο ppc. Και μετά από λίγο χωρίς να κάνω κάποια αλλαγή βλέπω στο active sync (στο οποίο έχω ορίσει να κάνω εγώ manually το sync και όχι auto) ότι 262 contacts δεν είναι synchronized. Και αν πατήσω εκεί sync σβήνει πάλι τα 262 από το ppc και κρατάει τις 55 χωρίς να πειράξει τίποτα από το outlook! Τρελό;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος roadrunner (21 Δεκ. 2004 , 23:25)

 

Λοιπόν...στο outlook έχω 317 επαφές...στο ppc έχουν μεταφερθεί μόνο οι 55. Φτιάχνω ένα δεύτερο φάκελο contacts στο outlook και αντιγράφω τις επαφές μου εκεί. Μετά τις σβήνω από το βασικό. Σβήνονται και οι 55 από το ppc. Ξανααντιγράφω τις 317 από τον backup φάκελο του outlook στο βασικό. Αντιγράφονται και στο ppc. Και μετά από λίγο χωρίς να κάνω κάποια αλλαγή βλέπω στο active sync (στο οποίο έχω ορίσει να κάνω εγώ manually το sync και όχι auto) ότι 262 contacts δεν είναι synchronized. Και αν πατήσω εκεί sync σβήνει πάλι τα 262 από το ppc και κρατάει τις 55 χωρίς να πειράξει τίποτα από το outlook! Τρελό;

 

 

E όταν σου το λέει αυτό για τις 262 επαφές, επέλεξε απο πριν όταν υπάρχει conflict να υπερισχύει το PC... Δηλαδή να κάνει overwrite τις επαφές του 2020...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Mythozz (21 Δεκ. 2004 , 23:40)

 

E όταν σου το λέει αυτό για τις 262 επαφές, επέλεξε απο πριν όταν υπάρχει conflict να υπερισχύει το PC... Δηλαδή να κάνει overwrite τις επαφές του 2020...

 

 

Η επιλογή που λες αναφέρεται στην περίπτωση που έχουν αλλαχθεί στοιχεία και στις 2 συσκευές, αλλιώς δεν έχει καμία σημασία. Ότι και να βάλω κάνει το ίδιο ακριβώς...

Link to comment
Share on other sites

8. με το resco λογικα δεν θα εχεις αυτο το προβλημα αλλα πρεπει να στελνεις μονο με κεφαλαια

 

Το βρήκα το resco αλλά και πάλι όταν ΔΕΝ έχω ενεργοποιημένο το unicode στις ρυθμίσεις του sms account δε φτάνουν ελληνικά, ούτε κεφαλαία ούτε μικρά. Πρέπει να το έχω ενεργοποιημένο, φταίει κάποια άλλη ρύθμιση ή μήπως η έκδοση του resco; Έχω το 4.20 pro

Link to comment
Share on other sites

re paidia help agorasa ena xdaII kai mallon o tupakos pou to eixe prin exi kanei ******* me tis rom kai den exo TIPOTA sta programms oute camera oute sxedon tipota... katevasa mia ekdosh ( polles dhladh alla apo diafora sites) pou exei edo mesa 3-4 selides piso (pou einai se enan server egaleo) kai otan to kano eun mou vgazei to sfalma country ID... help me opoios mporei giati exo provlima...

an mporei kapoios na mou dosei kapoies odhgies gia arxarious.. thans

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια γιατι το 2020 να μην μπορει να δεχτει windows se αφου ειναι ακριβως το ιδιο κινητο με το 9090 εκτος απο το wifi που νομιζω οτι στην ελλαδα δεν εχει κανενα νοημα ???? μαλλον η qtec θελει να πουλήσει το νεο της κινητο και αποτελει πολιτικη της εταιριας, ελπιζω η ace να μας κανει την χαρη και να διαθεσει τα ελληνικα windows se και στο 2020 ..... γιατι πια τετοια κοροιδια ???? α και κατι αλλο υπάρχει κανια ζελατινα για την προστασια της οθονης ???? ...... τελος αν μπορει να μου στειλε καποιοσ ενα πμ για την full version του resco θα του ειμαι ευγνόμων ...... φιλικα .......

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος domal (22 Δεκ. 2004 , 11:39)

 

εχω μια απορια γιατι το 2020 να μην μπορει να δεχτει windows se αφου ειναι ακριβως το ιδιο κινητο με το 9090 εκτος απο το wifi που νομιζω οτι στην ελλαδα δεν εχει κανενα νοημα ???? μαλλον η qtec θελει να πουλήσει το νεο της κινητο και αποτελει πολιτικη της εταιριας, ελπιζω η ace να μας κανει την χαρη και να διαθεσει τα ελληνικα windows se και στο 2020 ..... γιατι πια τετοια κοροιδια ???? α και κατι αλλο υπάρχει κανια ζελατινα για την προστασια της οθονης ???? ...... τελος αν μπορει να μου στειλε καποιοσ ενα πμ για την full version του resco θα του ειμαι ευγνόμων ...... φιλικα .......

 

ειπες μονος σου το λογο που το 2020 δεν παιρνει επισημα τα se .

οσο για την προστασια οθονης εγω χρησιμοποιω ειτε αυτο http://shop.brando.com.hk/screenprotector.php ειτε αυτο http://shop.brando.com.hk/ultraclearscreenprotector.php

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος zer0cool (11 Δεκ. 2004 , 17:02)

 

Εγκατέστησα την παραπάνω έκδοση, όλα παίζουν μια χαρά απλά δεν μπορώ να καταλάβω οπυ βρίσκεται ο mms composer Που αναφέρετε στις ρυθμίσεις της Ace Hellas για τα mms. Εάν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα ήταν καλό. Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά. :alien:

 

 

 

Ρε παιδια please... δωστε μου βοηθεια... εχω ενα xdaII με μια "μισο περασμενη" rom που μου λειπουν το 30% των βασικων προγραμματων (mms, camera klp klp...) και θελω να περασω και εγω μια νεα με 2003SE πως μπορω να το κανω αυτο?

 

THANKS ALL

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Βραβο φίλε αυτο εκριβως πραχνω για προστασια οθονης αλλα στην ελλαδα δεν μπορω να το βρω πουθενά ????? οσο για τα win se τοσο σοβαρο ρολο παιζει to wifi και δεν μπορουμε να τα βαλουμε ???????

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος domal (22 Δεκ. 2004 , 19:54)

 

Βραβο φίλε αυτο εκριβως πραχνω για προστασια οθονης αλλα στην ελλαδα δεν μπορω να το βρω πουθενά ????? οσο για τα win se τοσο σοβαρο ρολο παιζει to wifi και δεν μπορουμε να τα βαλουμε ???????

 

στην ελλαδα μονο το ezhop.gr μπορει να εχει , τουλαχιστον παλια ειχε .

 

τα 2020 μπορει να τρεξει win se αλλα δεν υπαρχει επισημη αναβαθμηση

Link to comment
Share on other sites

pedia sto thema shetika me to wm2003 kai wm2003se pezoun para poli paragontes ke o vasikos einai i microsoft to qtek 2020 ehi adeia xrisis wm2003 den mpori i episi etairia na kani i idia pirateia ka na sou dosi wm2003se me adeia xrisis gia wm2003 stin kaliteri periptosi einai na ftiaksi kapia stigmi ekdosi wm2003se gia to qtek2020 kai na tin poulisi me adia xrisis

 

tora oso gia to qtek2020 litourgi me oles tis ekdosis pou eho dokimasi apo 1.66 eos 2.20 aplos ati tin stigmi eho tin 2.06 san pio statheri apo tis ekdosis me wm2003se

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jgk31 (22 Δεκ. 2004 , 23:38)

 

pedia sto thema shetika me to wm2003 kai wm2003se pezoun para poli paragontes ke o vasikos einai i microsoft to qtek 2020 ehi adeia xrisis wm2003 den mpori i episi etairia na kani i idia pirateia ka na sou dosi wm2003se me adeia xrisis gia wm2003 stin kaliteri periptosi einai na ftiaksi kapia stigmi ekdosi wm2003se gia to qtek2020 kai na tin poulisi me adia xrisis

 

tora oso gia to qtek2020 litourgi me oles tis ekdosis pou eho dokimasi apo 1.66 eos 2.20 aplos ati tin stigmi eho tin 2.06 san pio statheri apo tis ekdosis me wm2003se

 

 

εγω (τουλαχιστον) αν πουλαγε τα 2003se με αδεια χρησεις θα τα αγοραζα :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jgk31 (22 Δεκ. 2004 , 23:38)

 

tora oso gia to qtek2020 litourgi me oles tis ekdosis pou eho dokimasi apo 1.66 eos 2.20 aplos ati tin stigmi eho tin 2.06 san pio statheri apo tis ekdosis me wm2003se

 

 

Δεν μπορώ να καταλάβω πως και δεν σου κολλάει εσένα.

Έχω βάλει 2-3 διαφορετικές εκδόσεις των 2003SE με 2.02 και 2.06 και μόλις βάλω το παραμικρό πρόγραμμα μετά που δεν είναι για SE κολλάει αμέσως! Ειδικά αν έχει σχέση και με την today screen.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jgk31 (22 Δεκ. 2004 , 23:38)

 

pedia sto thema shetika me to wm2003 kai wm2003se pezoun para poli paragontes ke o vasikos einai i microsoft to qtek 2020 ehi adeia xrisis wm2003 den mpori i episi etairia na kani i idia pirateia ka na sou dosi wm2003se me adeia xrisis gia wm2003 stin kaliteri periptosi einai na ftiaksi kapia stigmi ekdosi wm2003se gia to qtek2020 kai na tin poulisi me adia xrisis

 

tora oso gia to qtek2020 litourgi me oles tis ekdosis pou eho dokimasi apo 1.66 eos 2.20 aplos ati tin stigmi eho tin 2.06 san pio statheri apo tis ekdosis me wm2003se

 

 

Και αυτές οι εκδόσεις που λες τι είναι; Μαϊμούδες; Αφού δεν τις βγάζει η μαμά εταιρία ποιος τις βγάζει;

 

Άσχετο: ξέρετε κανένα πρόγραμμα που να κάνει synchronize με το pc εκτός από τα email και τα sms;

Link to comment
Share on other sites

XDA QTEK IMATE O2 MDA auta einai peripou ta idia tora i etairia pou exi to imate stin china to dini metin ekdosi wm2003se ver 2.20 i ace hellas dini qtek2020 me ekdosi wm2003 1.72 o kathenas ehi tin politiki tou an ego valo tin kinezi ekdosi sto qtek eho kata kapio tropo stili peripato tin egiisi tou ppc alla eho wm2003se
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Demon (23 Δεκ. 2004 , 00:20)

 

Δεν μπορώ να καταλάβω πως και δεν σου κολλάει εσένα.

Έχω βάλει 2-3 διαφορετικές εκδόσεις των 2003SE με 2.02 και 2.06 και μόλις βάλω το παραμικρό πρόγραμμα μετά που δεν είναι για SE κολλάει αμέσως! Ειδικά αν έχει σχέση και με την today screen.

 

 

ego pali eho egkatestimeno to pocketlus , worldmate 2004 pro, gprsmonitor ke litourgoun mia hara so anafero programta pou vgenoun sto today ke malista to pocket plus 2.1 giati to 2.2 einai ke gia wm2003se

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 μοντέλα στις μνήμες sd.Η μία κάρτα είναι μόνο wifi και η άλλη και wifi και μνήμη 256mb.Η κάρτα που είναι και wifi και μνήμη είναι φθινότερη απο την κάρτα που ναι αποκλειστικά wifi,διαφορα 60euro περίπου.Ποια προτίνετε να πάρω????
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jgk31 (10 Δεκ. 2004 , 09:29)

 

Pedia eixa vali tin 2.06 apo tin australia ke eixa provlima vasika me ta mms opote alaksa tin ekdosi apo 1.15 pou eixe kai evala mesa tin ekdosi 2.0.0.13 gia mms aferesa tis automates ritmisis gia ta diktia tis australia ke prosthesa to gb soft tweak gprs ke to xcpuscalar 2.85 mexri stigmis meta apo 2 meres ola litourgoun kanonika (destinator, pocket plus, worldmate, noviiremote, visitor guide, memmaid, pocket mechanic, splashid, sprite backup, spd time)

 

opios theli na piramatisti tin eho edo

 

ΦΙΛΕ tron13 ΔΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΑΥΤΟ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ (ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ TXT ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Qteκ 2020

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...