Jump to content

[Δημοσκόπηση] Πόσο ικανοποιημένοι είστε με το Galaxy S II


pan24
 Κοινοποίηση

Ποσο ικανοποιημενοι ειστε απο το sgs2  

721 members have voted

  1. 1. Ποσο ικανοποιημενοι ειστε απο το sgs2

    • Το τηλεφωνο ειναι τελειο.Το προτεινω ανεπιφυλακτα
      493
    • Πολυ καλο αν και δεν μου αρεσουν καποια πραγματα
      187
    • Με αρκετες ελειψεις.Θα επρεπε να ειναι φθηνοτερο
      22
    • Ειναι απαισιο.Δεν το προτεινω σε κανενα
      19


Recommended Posts

Η συσκευη παρα την εντυπωση που δινει εξωτερικα, ειναι ποιοτικη. Δυστυχως σημερα μου επεσε κατω, ευτυχως μονο μια μικρη αμυχη στην κατω γωνια που δεν φαινεται καλα καλα. Δεν θελω να σκεφτομαι τι θα γινοταν αν ηταν καμια 50αριά γραμμαρια πιο βαρυ...

κι εγώ αρχίζα να σκέφτομαι ότι μια τέτοια επιλογή είναι απαραίτητη.

http://www.sgpstore.com/cell-phone/samsung/galaxy-s2/sgp-samsung-galaxy-s2-case-neo-hybrid-series.html

Στο s που έχω την αντίστοιχη case mate, το κινητό είναι σε κατάσταση βιτρίνας. Στατιστικά είναι θέμα χρόνου να πέσει κάτω το κινητό. Κ εγώ παρά τα όσα λένε, θεωρώ το κινητό ποιοτικό. Η samsung προσπάθησε να πετύχει την καλυτερη απόδοση μεγέθους - βάρους και νομίζω τα κατάφερε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 227
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κι εγώ αρχίζα να σκέφτομαι ότι μια τέτοια επιλογή είναι απαραίτητη.

http://www.sgpstore.com/cell-phone/samsung/galaxy-s2/sgp-samsung-galaxy-s2-case-neo-hybrid-series.html

Στο s που έχω την αντίστοιχη case mate, το κινητό είναι σε κατάσταση βιτρίνας. Στατιστικά είναι θέμα χρόνου να πέσει κάτω το κινητό. Κ εγώ παρά τα όσα λένε, θεωρώ το κινητό ποιοτικό. Η samsung προσπάθησε να πετύχει την καλυτερη απόδοση μεγέθους - βάρους και νομίζω τα κατάφερε.

 

Μάλλον δεν το θέτουμε σωστα. Ποιοτικο ειναι γιατι έχει καλη συναρμολόγηση, καλη βαφή, καλής ποιότητας πλαστικά. Δεν διαθέτει ακριβά υλικα εξωτερικα ειναι το σωστό. Και δυστυχώς ειναι ένα κόλλημα της Samsung αυτο.

Έβλεπα χθες τα laptops σ ένα κατάστημα. Ενω έχουν πολυ καλο hardware, υστερούν στον ίδιο τομέα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το θέτουμε σωστα. Ποιοτικο ειναι γιατι έχει καλη συναρμολόγηση, καλη βαφή, καλής ποιότητας πλαστικά. Δεν διαθέτει ακριβά υλικα εξωτερικα ειναι το σωστό. Και δυστυχώς ειναι ένα κόλλημα της Samsung αυτο.

Έβλεπα χθες τα laptops σ ένα κατάστημα. Ενω έχουν πολυ καλο hardware, υστερούν στον ίδιο τομέα.

Κυκλοφορεί ένα videaki στο youtube, το είδα τυχαία, οπου ένας τύπος πέρνει το πίσω καπάκι, το διπλώνει στα δύο, μια φορά κατα μήκος και την άλλη κατα πλάτος, το τσακίζει και μετά το κουμπώνει και είναι σαν να μη έχει τπτ!! θα το ψάξω να το βρω. Ας το κάνει κάποιος με οποιφήποτε άλλο καπάκι....

Εγώ πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη ποιότητα του sii.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί ένα videaki στο youtube, το είδα τυχαία, οπου ένας τύπος πέρνει το πίσω καπάκι, το διπλώνει στα δύο, μια φορά κατα μήκος και την άλλη κατα πλάτος, το τσακίζει και μετά το κουμπώνει και είναι σαν να μη έχει τπτ!! θα το ψάξω να το βρω. Ας το κάνει κάποιος με οποιφήποτε άλλο καπάκι....

Εγώ πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη ποιότητα του sii.

Εγώ είδα αυτό κ πόνεσα... Crash Test...

Η αλήθεια πάντως είναι ότι κ εμένα μετά απο 3 πτώσεις, 2 σημαδάκια στο πλαστικό κ μια βουτιά στο (γεμάτο..) νεροχύτη .. αφού επέζησε αποφάσισα να του πάρω μία θήκη ~

Όσον αφορά το τίτλο, οφείλω να ομολογήσω πως το SGS2 το θεωρώ πλέον ως προέκταση του χεριού μου. Σκεφτόμουν για netbook κ tablet, φυσικά κ δεν κάνει την ίδια δουλειά δεν το συζητάω, αλλά σε προσωπικό επίπεδο αυτά που χρειάζομαι εγώ τα κάνει κ με το παραπάνω. Επιτέλους ξεκίνησαν να βγαίνουν συσκευές με hardware που να μπορεί με εμφανή άνεση να υποστηρίξει το software του κινητού κ όχι να σέρνεται..

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ αρχίζα να σκέφτομαι ότι μια τέτοια επιλογή είναι απαραίτητη.

http://www.sgpstore.com/cell-phone/samsung/galaxy-s2/sgp-samsung-galaxy-s2-case-neo-hybrid-series.html

Στο s που έχω την αντίστοιχη case mate, το κινητό είναι σε κατάσταση βιτρίνας. Στατιστικά είναι θέμα χρόνου να πέσει κάτω το κινητό. Κ εγώ παρά τα όσα λένε, θεωρώ το κινητό ποιοτικό. Η samsung προσπάθησε να πετύχει την καλυτερη απόδοση μεγέθους - βάρους και νομίζω τα κατάφερε.

 

Πιστεύω πως όντως μια θήκη είναι απαραίτητη προκειμένου να έχουμε καλυμμένα τα νώτα μας...Χώρια ότι τώρα πια οι περισσότερες είναι αρκετά προσεγμένες...Παρόμοια και ελάχιστα πιο λεπτή είναι και αυτή αν δεν θέλει κάποιος γυαλιστερό φινίρισμα..

 

Σκέφτομαι μερικές φορές να την πάρω μιας και καλύπτει όλο το πάνω και κάτω μέρος του κινητού αλλά λυπάμαι την ήδη υπάρχουσα...

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το θέτουμε σωστα. Ποιοτικο ειναι γιατι έχει καλη συναρμολόγηση, καλη βαφή, καλής ποιότητας πλαστικά. Δεν διαθέτει ακριβά υλικα εξωτερικα ειναι το σωστό.

Συμφωνω σε αυτο. Για μενα παντως εχει πολυ μεγαλη σημασια το μικρο βαρος, και δεν ειναι καθολου ευκολη υποθεση για τους κατασκευαστες. Και ειναι επιτευγμα μια συσκευη αυτων των διαστασεων, με αυτην την οθονη, και αυτην την μπαταρια, να εχει αυτο το βαρος...Τελος, θεωρω πιο προηγμενο τεχνολογικα ενα κορυφαιο σιλικονουχο πλαστικο με ολα τα συν που προσφερει, παρα οποιοδηποτε μεταλο(εφοσον μιλαμε παντα για κινητα τηλεφωνα). :)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σε αυτο. Για μενα παντως εχει πολυ μεγαλη σημασια το μικρο βαρος, και δεν ειναι καθολου ευκολη υποθεση για τους κατασκευαστες. Και ειναι επιτευγμα μια συσκευη αυτων των διαστασεων, με αυτην την οθονη, και αυτην την μπαταρια, να εχει αυτο το βαρος...Τελος, θεωρω πιο προηγμενο τεχνολογικα ενα κορυφαιο σιλικονουχο πλαστικο με ολα τα συν που προσφερει, παρα οποιοδηποτε μεταλο(εφοσον μιλαμε παντα για κινητα τηλεφωνα). :)

 

Αιτία για το μικρο βάρος ειναι η amoled οθόνες που έχουν το 1/3 του πάχους και βάρους μιας LCD. Γι αυτο και το Razr πλησίασε παρα πολυ το SGS 2 σε βάρος.

Το μέταλλο προσθέτει εμφάνιση όχι αντοχη. Δυστυχώς αυτη ειναι η αλήθεια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αιτία για το μικρο βάρος ειναι η amoled οθόνες που έχουν το 1/3 του πάχους και βάρους μιας LCD. Γι αυτο και το Razr πλησίασε παρα πολυ το SGS 2 σε βάρος.

Το μέταλλο προσθέτει εμφάνιση όχι αντοχη. Δυστυχώς αυτη ειναι η αλήθεια.

Πολυ σωστα. Αν και στο δυστυχως, εγω θα εβαζα ευτυχως...

 

Και θεωρω υποχρεωση μου να επανελθω στο θεμα του ηχου απο τα ακουστικα: Μετα απο δοκιμες ανακαλυψα οτι η ελλειπής ποιοτητα στα ακουστικα ωφειλόταν στην μη σωστη εφαρμογη στο δικο μου αυτι. Εχουν μια αλλη αρχιτεκτονικη και οχι το κλασικο μεγεθος με τα σφουγγαρακια και για να ακουστει σωστα ο ηχος πρεπει να τα πιεσεις ΠΟΛΥ βαθια μεσα στο αυτι κατι που εγω δεν εκανα μεχρι χθες. Αυτη τη στιγμη ακουω πολυ ομορφα, πολυ δυνατα, και με πολυ όγκο!

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο αρνητικό από το τηλέφωνο για μένα είναι το ασθενές wifi και κάποια frames που χάνει η κάμερα στο βίντεο σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.Ελπίζω με το ICS να εξαλειφθούν αν και δεν με πειράζουν ιδιαίτερα!Εξάλλου όλες οι ηλεκτρονικές συσκευές έχουν τα κουσούρια τους!Για μένα δεν υπάρχει η τέλεια συσκευή,είτε είναι κινητό,είτε είναι τηλεόραση κτλ κι αυτό γιατί είμαι από αυτούς που ψάχνονται γενικά και τα περνάω από"κόσκινο"!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο αρνητικό από το τηλέφωνο για μένα είναι το ασθενές wifi και κάποια frames που χάνει η κάμερα στο βίντεο σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.Ελπίζω με το ICS να εξαλειφθούν αν και δεν με πειράζουν ιδιαίτερα!Εξάλλου όλες οι ηλεκτρονικές συσκευές έχουν τα κουσούρια τους!Για μένα δεν υπάρχει η τέλεια συσκευή,είτε είναι κινητό,είτε είναι τηλεόραση κτλ κι αυτό γιατί είμαι από αυτούς που ψάχνονται γενικά και τα περνάω από"κόσκινο"!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Τα χαμένα frames τα έλυσα με το lgcamera που βρήκα στο market. Δήλωσα 1280x720 στα 50fps (δεν υπάρχει λόγος για 1080 καθώς και εικόνα χάνεις, μιας που ζουμάρει η εικόνα αυτόματα και μεγαλύτερο χώρο τρώει και δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά εικόνας σε τηλεοράσεις μέχρι 46")

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Τα χαμένα frames τα έλυσα με το lgcamera που βρήκα στο market. Δήλωσα 1280x720 στα 50fps (δεν υπάρχει λόγος για 1080 καθώς και εικόνα χάνεις, μιας που ζουμάρει η εικόνα αυτόματα και μεγαλύτερο χώρο τρώει και δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά εικόνας σε τηλεοράσεις μέχρι 46")

 

Εγω με την KJ3 official χωρις κανένα mod είμαι μια χαρά. Δεν χρησιμοποιω πια το LG camera pro.

Έχεις απόλυτο δίκιο για το 1280Χ720. Το foul HD δεν συμβιβάζεται με κινητο. Περισσότερο σημασία έχει το σταθερο χέρι παρα το foul HD. Πραγματικα ειναι αδύνατο να κρατήσεις σταθερο το χέρι σε πλάνο που αλλάζει κατεύθυνση.

Εγω τις δοκιμές Προσπαθω να τις κάνω με σταθερο το τηλέφωνο αλλα κινούμενο πλάνο. Πχ τα αυτοκίνητα σ ένα δρόμο.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για μενα που το πηρα προχτες μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλο τηλεφωνω αλλα...................το σπασιμο για root ειναι λιγο σπαστικο,το εκανα βεβαια αλλα δεν ξερω τι να κανω,βαζω μονο kernel και εχω stock rom,δεν βαζω kernel και αλλαζω rom ή να κανω και τα δυο :P ?

Απλα σε πρωτη φαση εχω βαλει τον kernel του Siyah με stock rom και βλεπω οτι παει καλα χωρις προβλημα,και η μπαταρια αντεχει αρκετα.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

προτίθομαι να αγοράσω το galaxy SII και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει βάλει κάποιος το ICS (ice scream sandwich).

"κάθεται" η νέα έκδοση? Επίσης σαν κινητό αξίζει κάποιος να ξοδευτεί έρχομαι από HTC Desire το οποίο είναι super αλλά πάνε σχεδόν 2 χρόνια. Να αγοράσουμε το galaxy, iphone 4s (που δε τα συμπαθώ) ή να κάτσουμε στα αυγά μας? :)

 

Τέλος μπορεί να πωληθεί το HTC Desire?

ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Οτι κ να φορέσεις πάνω είτε αυτό λέγετε ICS,είτε black blue,είτε οτιδήποτε custom ή κ ακόμα να το αφήσεις ώς έχει εργοστασιακά,δέν θα μετανοιώσεις σε καμία περίπτωση την αγορά που θα κάνεις.....

Το έχω 5 μήνες κ ακόμα δέν μπορώ να το αποχωριστώ ούτε για 5 λεπτά.

Εχει τύχει να το ξεχάσω σπίτι για κάποια δουλειά που είχα κ επρεπε να λείψω για

1 ώρα κ άν θέλεις πίστεψέ το κ όμως γύρισα κ το πήρα.....

 

Απ την άλλη φίλε μου σε thread του sgs2 βάζεις επιλογή αγοράς το iphone 4s?:X:X

Τί περιμένεις να σου απαντήσουν......:p

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Οτι κ να φορέσεις πάνω είτε αυτό λέγετε ICS,είτε black blue,είτε οτιδήποτε custom ή κ ακόμα να το αφήσεις ώς έχει εργοστασιακά,δέν θα μετανοιώσεις σε καμία περίπτωση την αγορά που θα κάνεις.....

Το έχω 5 μήνες κ ακόμα δέν μπορώ να το αποχωριστώ ούτε για 5 λεπτά.

Εχει τύχει να το ξεχάσω σπίτι για κάποια δουλειά που είχα κ επρεπε να λείψω για

1 ώρα κ άν θέλεις πίστεψέ το κ όμως γύρισα κ το πήρα.....

 

η αλήθεια είναι ότι πλέον με τα smartphones πλεον κολλάς δεν μπορείς χωρίς κινητό και internet που ασχολιέμαι πολύ

 

Απ την άλλη φίλε μου σε thread του sgs2 βάζεις επιλογή αγοράς το iphone 4s?:X:X

Τί περιμένεις να σου απαντήσουν......:p

ε καλά έτσι το έβαλα... είναι καλό να ακούς και άλλη γνώμη αλλά δε το γουστάρω καθόλου το iPhone γενικά.

 

Η ανάλυση της οθόνης είναι ικανοποιητική?

Η μπαταρία με μέτρια χρήση σε τηλέφωνα αλλά ανοιχτα 3G ή wirelles (ανάλογα) και συγχρονισμός Fb, twitter κλπ πόσο κρατάει?

To HTC Desire αξίζει να το πουλήσουμε?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δηλώνω ικανοποιημένος από το s2 αν και δε μου αρέσουν κάποια πράγματα.Η συσκευή πραγματικά περνάει σε άλλο επίπεδο την εμπειρία χρήσης του android.Σε αυτό θεωρώ ότι συμβάλλει περισσότερο από τον διπύρηνο επεξεργαστή,η άνεση που δίνει στη συσκευή το 1gb ram.Σπάνια θα δει κάποιος να γίνεται επαναφόρτωση σε κάποια εφαρμογή που αφήνει ανοιχτή στο background.Η χρήση της συσκευής ειναι πραγματικά απολαυστική.Η μπαταρία του με έχει εκπλήξει ευχάριστα.Οχι τόσο κάτα την αναμονή (με τον τρόπο που το δουλεύω εγώ που σημαίνει όλα ανοιχτά) αλλά κατά την χρήση όπου η αυτονομία είναι εως και 50% μεγαλύτερη από τα liquid mt (1500αρα μπαταρία) και hd2 (1230mah).

Από τα πράγματα που δε μου αρέσουν είναι το πλαστικό πίσω μέρος.Οχι τόσο το καπάκι αλλά το γυαλιστερό εκείνο πλαστικό στο κάτω μέρος.Αυτό είναι τελείως απαράδεκτο και γιαυτό το λόγο και μόνο,δε θα έδινα τα 600€ που έκανε αρχικά η συσκευή και που συνεχίζει να κάνει στις εταιρίες που το δίνουν με επιδότηση συμβολαίου.Αυτό θα έπρεπε να έχει την ίδια υφή με το καπάκι ή το "καουτσουκ" υλικό που έχει το hd2.

Επίσης δε μου αρέσει και η ρύθμιση που έχει κάνει η samsung για την αυτόματη φωτεινότητα και η ποιότητα του gps δέκτη αλλά από ότι διαβάζω,δεν έχουν όλοι πρόβλημα με το gps.Η οθόνη μου δεν έχει κάποια κιτρινίλα αλλά η κάμερα έχει κλασσικά στη μέση τη ροζ κηλίδα.Αυτή είναι όμως μικρότερη σε ένταση από ότι είχα δει σε άλλο galaxy s2.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι ότι πλέον με τα smartphones πλεον κολλάς δεν μπορείς χωρίς κινητό και internet που ασχολιέμαι πολύ

 

Συμφωνώ μαζί σου....

 

ε καλά έτσι το έβαλα... είναι καλό να ακούς και άλλη γνώμη αλλά δε το γουστάρω καθόλου το iPhone γενικά.

 

:D

 

Η ανάλυση της οθόνης είναι ικανοποιητική?

Η μπαταρία με μέτρια χρήση σε τηλέφωνα αλλά ανοιχτα 3G ή wirelles (ανάλογα) και συγχρονισμός Fb, twitter κλπ πόσο κρατάει?

To HTC Desire αξίζει να το πουλήσουμε?

 

1)Πολύ καλή θα έλεγα...Τεχνολογία Super Amoled Plus (Χωρίς λόγια):X

2)Μέτρια χρήση στον καθένα δέν μπορεί να καθοριστεί....Μήν μπαίνεις σε τέτοιες λεπτομέριες για μένα.Ο παράγοντας μπαταρία για μένα ποτέ δέν έπαιξε μέτρο σύγκρισης...

Αλλα κ πάλι άν θές υπάρχουν reviews.

Ομως κ πάλι υπάρχουν πολλά να κάνεις για να βελτιώσεις το θέμα μπαταρία.(Rom/kernel/calibration/κ.τ.λ

3)Είναι στην κρίση σου για μένα...

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To HTC Desire αξίζει να το πουλήσουμε?

 

Αξίζει (με την έννοια ότι ακόμα πιάνει κάποια χρήματα) αλλά όχι στο παρόν forum μιας και δεν είσαι σε θέση να έχεις πρόσβαση στις αγγελίες. Απευθύνσου σε άλλα site για κάτι τέτοιο μιας και δεν μας επιτρέπεται τέτοια συζήτηση (εκτός του buy&sell).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

...Απευθύνσου σε άλλα site για κάτι τέτοιο μιας και δεν μας επιτρέπεται τέτοια συζήτηση (εκτός του buy&sell).

Δεν ήξερα τους κανόνες οπότε δε λέω τίποτα άλλο για αγοραπωλησίες.

 

Πραγματικά πολύ θετικά τα σχόλια που διαβάζω γενικά παρόλου που η αγορά με Android είναι πιο ανοιχτή, πολλοί έχουν εστιάσει στο Galaxy άρα δεν νομίζω να είναι τυχαίο!

Όσο για ο πλαστικό θα συμφωνήσω ότι είναι κρίμα, αλλα γενικά είμαι της μέσα χρήσης και όχι του φαίνεσθαι!

Για να δούμε πως θα το αποκτήσουμε λοιπόν από κάποια εταιρεία μιας και "νομίζουν" ότι είμαστε μ... ακόμα το πουλάνε 600 και το βρίσκεις 450+! Ούπς μου ξέφυγε πάλι και λέω για τιμές!

 

Αλήθεια αγοράζει κανείς έξτρα Sd card? δεν χρειάζεται πλέον νομίζω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δηλώνω ικανοποιημένος από το s2 αν και δε μου αρέσουν κάποια πράγματα.Η συσκευή πραγματικά περνάει σε άλλο επίπεδο την εμπειρία χρήσης του android.Σε αυτό θεωρώ ότι συμβάλλει περισσότερο από τον διπύρηνο επεξεργαστή,η άνεση που δίνει στη συσκευή το 1gb ram.Σπάνια θα δει κάποιος να γίνεται επαναφόρτωση σε κάποια εφαρμογή που αφήνει ανοιχτή στο background.Η χρήση της συσκευής ειναι πραγματικά απολαυστική.Η μπαταρία του με έχει εκπλήξει ευχάριστα.Οχι τόσο κάτα την αναμονή (με τον τρόπο που το δουλεύω εγώ που σημαίνει όλα ανοιχτά) αλλά κατά την χρήση όπου η αυτονομία είναι εως και 50% μεγαλύτερη από τα liquid mt (1500αρα μπαταρία) και hd2 (1230mah).

Από τα πράγματα που δε μου αρέσουν είναι το πλαστικό πίσω μέρος.Οχι τόσο το καπάκι αλλά το γυαλιστερό εκείνο πλαστικό στο κάτω μέρος.Αυτό είναι τελείως απαράδεκτο και γιαυτό το λόγο και μόνο,δε θα έδινα τα 600€ που έκανε αρχικά η συσκευή και που συνεχίζει να κάνει στις εταιρίες που το δίνουν με επιδότηση συμβολαίου.Αυτό θα έπρεπε να έχει την ίδια υφή με το καπάκι ή το "καουτσουκ" υλικό που έχει το hd2.

Επίσης δε μου αρέσει και η ρύθμιση που έχει κάνει η samsung για την αυτόματη φωτεινότητα και η ποιότητα του gps δέκτη αλλά από ότι διαβάζω,δεν έχουν όλοι πρόβλημα με το gps.Η οθόνη μου δεν έχει κάποια κιτρινίλα αλλά η κάμερα έχει κλασσικά στη μέση τη ροζ κηλίδα.Αυτή είναι όμως μικρότερη σε ένταση από ότι είχα δει σε άλλο galaxy s2.

 

Να σου πω την αληθεια εμενα δεν με χαλαει ηδιαιτερα το θεμα της πλαστικουρας,παρολο που ερχομαι απο desire hd(ποιοτητα οχι χαζομαρες) του φορεσα μια θηκη συλικονης απο πισω και ολα οκ,εμενα παντως που ειναι απο την τελευταια φουρνια δεν εχει κιτρινιλα στην οθονη και ουτε και ροζ κυλιδα στην καμερα,οπως π.χ το 2Χ του αδερφου μου που ειναι απο την δευτερη φουρνια η οθονη του ειναι ποιο φωτεινη απο την οθονη του δικου 2Χ που ειναι απο την προτελευταια φουρνια,απλα γενικα αποφευγω να παιρνω κατι απο πρωτες και δευτερες φουρνιες γιατι ειναι σε σταδιο ακομα να διωρθονουν προβληματα.Αυτα απο μενα :D

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει (με την έννοια ότι ακόμα πιάνει κάποια χρήματα) αλλά όχι στο παρόν forum μιας και δεν είσαι σε θέση να έχεις πρόσβαση στις αγγελίες. Απευθύνσου σε άλλα site για κάτι τέτοιο μιας και δεν μας επιτρέπεται τέτοια συζήτηση (εκτός του buy&sell).

 

ξέρει κανείς που μπορώ να βάλω αγγελία για πώληση κινητού?

ευχαριστώ

(αν είμαι off-topic παρακλώ μεταφέρετε σε αντίσοιχη ενότητα)

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς που μπορώ να βάλω αγγελία για πώληση κινητού?

ευχαριστώ

(αν είμαι off-topic παρακλώ μεταφέρετε σε αντίσοιχη ενότητα)

 

Δύσκολο άν είσαι νέο μέλος σε κάποιο forum πάντως..

Δυστυχώς στα περισσότερα forum υπάρχει ο συγκεκριμένος κανόνας...

Ψάξου πάντως κάτι θα βρείς....

Χρυσή ευκαιρία σου λέει κάτι ή μήπως aggeliopolis.......

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δύσκολο άν είσαι νέο μέλος σε κάποιο forum πάντως..

Δυστυχώς στα περισσότερα forum υπάρχει ο συγκεκριμένος κανόνας...

 

Σε γενικές γραμμές δεν ισχύει αυτό αλλά μικρή σημασία έχει μιας και βγαίνουμε off topic εδώ με τη συγκεκριμένη συζήτηση. Ας επανέλθουμε στα του θέματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές δεν ισχύει αυτό αλλά μικρή σημασία έχει μιας και βγαίνουμε off topic εδώ με τη συγκεκριμένη συζήτηση. Ας επανέλθουμε στα του θέματος.

 

Σε όσα γνωστά ελληνικά forum που έχουν να κάνουν κ με αγοραπωλησίες κ είμαι μέλος ισχύει αυτός ο κανόνας πάντως.....

Γι αυτό κ το ανέφερα.

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Σε όσα γνωστά ελληνικά forum που έχουν να κάνουν κ με αγοραπωλησίες κ είμαι μέλος ισχύει αυτός ο κανόνας πάντως.....

Γι αυτό κ το ανέφερα.

 

Μονο σε αυτο με τα μηλοφωνα Ελλαδος (τι αλλο να πω!) μπορεις να βαλεις αγγελια κι ας εχεις κανει ενα post...

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...