Jump to content

[Επίσημο] Nokia N-Gage QD


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχετε καταλαβει κατι... Το usb το εχει βαλει η ΝΟΚΙΑ για να μεταφερεις στο κινητο μονο και μονο τα mp3! Αφου λοιπον το QD δεν εχει mp3 ποιος ο λογος (κατα την ΝΟΚΙΑ) να βαλει usb και να ανεβει λιγο η τιμη? Το εβγαλε και κρατησε πιο χαμηλη την τιμη ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 402
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sxetikos_asxetos (19 Απρ. 2004 , 16:55)

 

Δεν εχετε καταλαβει κατι... Το usb το εχει βαλει η ΝΟΚΙΑ για να μεταφερεις στο κινητο μονο και μονο τα mp3! Αφου λοιπον το QD δεν εχει mp3 ποιος ο λογος (κατα την ΝΟΚΙΑ) να βαλει usb και να ανεβει λιγο η τιμη? Το εβγαλε και κρατησε πιο χαμηλη την τιμη ;)

 

πολυ σωστο ;)

Link to comment
Share on other sites

katholou sosto den eitan mono gia mp3 ego min po oti elaxistes fores perasa mp3 afou den eixe kai den exei irda pos tha pernao arxia sto kinitomou? apo bt?dld na agoraso bt gia to pc pou kani ta pada na sernode logo tis paleotitas tou pc mou?den katalaves sxetikos_asxetos to usb eitan oti pio xrisimo vrika sto n-gage an eixe irda tin eixame katsi ade na vris tora to arxio pou pige sta msg me to seleq kai talipa ego thelo na perasoi mia foto tora vazo to kalodiaki se miso lepto einai mesa xoris usb tria poulakia kathode

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.

 

http://img.photobucket.com/albums/v224/Epipedo/DSC00318.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και γώ την ίδια δουλειά έκανα με την usb θύρα. Για ένα διιάστημα που δεν είχα ίντερνετ σπίτι μου, πήγαινα σε ίντερνετ καφέ πέρναγα τις ιστοσελίδες στο κινητό και μετά τις αντέγραφα στον υπολογιστή και τις διάβαζα με την ησυχία μου. Με λίγα λόγια το n-Gage είναι ένα τέλειο αποθηκευτικό μέσο, έχεις μαζί σου πάντα το καλωδιάκι και σε όποιον υπολογιστή και αν είσαι (αρκεί να έχει τα windows XP) περνάς τα αρχεία στην κάρτα του n-Gage και τα μεταφέρεις εύκολα και γρήγορα στον υπολογιστή σου.

 

Αυτό το προνόμιο τώρα δεν υπάρχει αλλά τουλάχιστον την δουλειά που περιγράφει πιο πάνω ο Newstef θα μπορεί να γίνει πάλι με την γρήγορη αφαίρεση και επανατοποθέτηση των καρτών (με προυπόθεση βέβαια οτι θα υπάρχει και card reader).

Link to comment
Share on other sites

To monadiko kinito tis nokia pou me eixe agiksei pragmatika kai to dialysane kai afto...poly krima... :wacko: :(
Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Ειπα εγω οτι δεν ειναι χρησιμο???? Ειπα τετοιο πραγμα? Αλλα εσεις δεν καταλαβατε κατι!

 

Ξερετε γιατι αραγε η ΝΟΚΙΑ δεν εχει επιλογη στις ρυθμισεις μυνηματων του N-Gage τα μυνηματα να αποθηκευοντε στην MMC?Αν σωστα καταλαβατε το εχει κανει πολυ απλα για να μην μπορει ενας χρηστης να στειλει ενα "σπασμενο" παιχνιδι! Το usb το εβαλε με βαρια καρδια γιατι ηξερε πως δεν υπαρχει τροπος αφου θα μπορει το ΝΟΚΙΑ audio manager να "δει" το N-Gage ηξερε πως πολυ απλα θα χρησιμοποιηθει και σαν μεσο μεταφορας για οπιοδηποτε αρχειο απο εναν υπολογιστη! Ετσι ομως με το QD πιστεψτε με πως θα ειναι πολυ δυσκολο για εμας να περασουμε ενα παιχνιδι στο N-Gage! Ξαναλεω: Το usb προοριζοταν για mp3!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, οι προδιαγραφές του κινητού πραγματικά δεν είναι ό, τι καλύτερο. Ωστόσο θα είναι ένα από τα φτηνότερα smartphone Που κυκλοφόρησαν ποτέ και επιπλέον παίζει και τα παιχνίδια του Ngage που πλέον θα αυξηθούν. Μιλάς κανονικά και έχει και hoswapping.

 

Θα υπάρξει κόσμος που θα βολευτεί με έστω μόνο αυτά και θα το πάρει... ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Trobocop® στο preview αναφέρεις:

Το Nokia N-Gage QD διατίθεται ήδη στα καταστήματα της ελληνικής αγοράς. Η προαναφερόμενη τιμή είναι ενδεικτική (199 ευρώ) και αφορά τη πώληση της συσκευής χωρίς σύνδεση με συμβόλαιο, ενώ σε αυτήν περιλαμβάνεται ΦΠΑ 18%.

 

Αυτή η τιμή είναι η επίσημη που θα έρθει στα ελληνικά καταστήματα; Μήπως το έχει φέρει κάποιο κατάστημα ή έβγαλε φυλλάδιο με την τιμή αυτή; Αν δεν έχει έρθει, ξέρεις πότε να το περιμένουμε; Με λίγα λόγια ποιά είναι η πηγή σου για την τιμή αυτή; Αν κυκλοφορήσει σύντομα, το παίρνω. Χαλαρά αξίζει τα 200 ευρώ. Smartphone είναι στην τελική.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (21 Απρ. 2004 , 16:12)

 

Φίλε Trobocop® στο preview αναφέρεις:

Το Nokia N-Gage QD διατίθεται ήδη στα καταστήματα της ελληνικής αγοράς. Η προαναφερόμενη τιμή είναι ενδεικτική (199 ευρώ) και αφορά τη πώληση της συσκευής χωρίς σύνδεση με συμβόλαιο, ενώ σε αυτήν περιλαμβάνεται ΦΠΑ 18%.

 

Αυτή η τιμή είναι η επίσημη που θα έρθει στα ελληνικά καταστήματα; Μήπως το έχει φέρει κάποιο κατάστημα ή έβγαλε φυλλάδιο με την τιμή αυτή; Αν δεν έχει έρθει, ξέρεις πότε να το περιμένουμε; Με λίγα λόγια ποιά είναι η πηγή σου για την τιμή αυτή;

 

 

Φίλε μου, εγώ ανέλαβα να γράψω μόνο το κείμενο της παρουσίασης. :cool: Για τις τιμές κτλ υπέυθυνος είναι ο MsK στον οποίο και πρέπει να απευθυνθείς για την πηγή :p Ωστόσο για να το λέει ο Μάνος κάτι θα ξέρει... όπως πάντα! ;) :)

 

Αν κυκλοφορήσει σύντομα, το παίρνω. Χαλαρά αξίζει τα 200 ευρώ. Smartphone είναι στην τελική.

 

Τελικά αυτή η φράση νομίζω ότι είναι το bottom line για το συγκεκριμένο κινητό... ;) :)

Link to comment
Share on other sites

ma kala pote prolabe ke bgike??

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tranquillity (21 Απρ. 2004 , 22:04)

 

ma kala pote prolabe ke bgike??

 

αμα δεις την αναλυτικη παρουσιαση του στο myphone λεει οτι το κινητο κυκλοφορει και σε ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 (22 Απρ. 2004 , 14:14)

 

αμα δεις την αναλυτικη παρουσιαση του στο myphone λεει οτι το κινητο κυκλοφορει και σε ελλαδα

 

 

xmmm, kai...pou akrivws kykloforei????

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 (22 Απρ. 2004 , 14:14)

 

αμα δεις την αναλυτικη παρουσιαση του στο myphone λεει οτι το κινητο κυκλοφορει και σε ελλαδα

 

 

Δεν είναι αναλυτική παρουσίαση (review), είναι σύντομη παρουσίαση (preview) :p

 

Η διαφορά είναι ότι για την αναλυτική χρειάζεται να έχω το κινητό στα χέρια μου για να το τεστάρω ;) Η σύντομη παρουσίαση είναι απλώς περιγραφή των προδιαγραφών του κινητού! :)

 

Όσο για το πού κυκλοφορεί και πόσο, ήμουν σαφής που πρέπει να απευθυνθείτε :p :D

Link to comment
Share on other sites

Καλα είναι σίγουρο πως δεν έχει usb?Ακόμη κ αν έχει ποιός το λέει πως είναι μόνο για mp3??Δεν νομίζω...Εφόσον έχει Symbian πως θα μεταφέρονται οι εφαρμογές???Κάμερα δεν πέρνει extrα έστω και απο κατω??Περίπου στα ίδια λεφτα (δινεις κάτι παραπάνω ) πέρνεις 3650 οπότε... :rolleyes:
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Στα αλλα s60 εχουν usb δηλαδη? :confused:

 

Καμερα αποσπωμενη εγω πιστευω πως θα βγει εστω και μη αυθεντικη λογω του Hotswapping...

Link to comment
Share on other sites

ti sxesi exie to hotswapping me itn camera??ke usb mono to proto ngage ixe apo ola ta series 60(ektos ty sx1 mu fisika:) )ke i episimi anakinonosi lei oxi ti na kanume!!

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να κάνεις, όσα πράγματα και να σβήσεις απο την μνήμη τηλεφώνου δεν πρόκειται να έχεις ποτέ πάνω απο 3,4ΜΒ ελεύθερα. Όπως και στο 3650. Σου λέει μνήμη τηλεφώνου 4ΜΒ αλλά ποτέ δεν σου έδεινε αποθηκευτικό χώρο εκμεταλλεύσιμο 4ΜΒ. Ο ελεύθερος χώρος που έχεις είναι πολύ μικρότερος.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® (22 Απρ. 2004 , 15:33)

 

Δεν είναι αναλυτική παρουσίαση (review), είναι σύντομη παρουσίαση (preview) :p

 

Η διαφορά είναι ότι για την αναλυτική χρειάζεται να έχω το κινητό στα χέρια μου για να το τεστάρω ;) Η σύντομη παρουσίαση είναι απλώς περιγραφή των προδιαγραφών του κινητού! :)

 

Όσο για το πού κυκλοφορεί και πόσο, ήμουν σαφής που πρέπει να απευθυνθείτε :p :D

 

ok για να το λεει ενας mod κατι παραπανω θα ξερει ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απ'ότι ξέρω, σε MMC slot δεν μπαίνουν περιφεριακά. Μόνο σε SDIO slot γίνεται αυτό. Μπορεί όμως να κάνω λάθος.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Egw pali mono pitsirikia mporw na fadastw na dialegoun to n-gage qd logw tis eukolhs allaghs paixnidiwn kai gia tin megali tou poikilia se paixnidia(pou euxomaste oloi na apoktisei).Alliws den kserw giati kapios se auto to forum na apoktisei to ngage qd otan me 50 euro parapanw pairnei to Ngage pou einai Anotero se polla pragmata kai tha einai simvato alloste me ta new games.
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ομορφο, βελτιωμένο σε κάποια σημεία και υποβαθμισμένο σε άλλα το νέο N-Gage QD.

 

(+) H Nokia άκουσε τις διαμαρτυρίες των χρηστών και ευτυχώς το side-talking και η απουσία δυνατότητας hot-swapping αποτελoύν πλέον ιστορία. Καλή επίσης η κίνηση για ενίσχυση της μπαταρίας (από 850 mAh στα 1070 mAh).

 

(-) Τώρα θα μου πείτε: παιχνιδομηχανή με οθόνη 4Κ και μάλιστα ελαφρώς μικρότερη σε διαστάσεις (αν και φωτεινότερη) από την προηγούμενη; ´Η, ακόμα, τι έγινε το FM ραδιόφωνο και ο MP3 player της προηγούμενης έκδοσης; Πού είναι η κάμερα; Γιατί έγινε η θύρα handsfree μονοφωνική;

 

Η απάντηση στις παραπάνω εύλογες απορίες είναι "smartphone-παιχνιδομηχανή με τιμή 199 ευρώ"... Oι όποιες ελλείψεις της συσκευής οφείλονται στην στρατηγική της Nokia να κρατήσουν την τιμή σε πολύ ανταγωνιστικά επίπεδα και συγκεκριμένα, κάπου 70 ευρώ χαμηλότερα από την τρέχουσα τιμή της προηγούμενης συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mitsos (25 Απρ. 2004 , 11:49)

 

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Magkes h nea,megaluterh mpataria,tha einai symvath me to ngage to aplo?

 

 

Γαμω τις ερωτησεις!!! Δεν το ειχα σκεφτει! :eek:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...