Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιά εφαρμογή προτείνετε για πλοήγηση? κυρίως κάποια να μην χρειάζεται internet για να λειτουργήσει και που να είναι δωρεάν, γιατί το dont panic, αν δεν κάνω λάθος, δεν είναι δωρεάν.

 

δεν είμαι σίγουρος αλλά νομλιζω οτί δεν υπάρχει τσάμπα κάποια τέτοια εφαρμογή στο market.

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

δεν είμαι σίγουρος αλλά νομλιζω οτί δεν υπάρχει τσάμπα κάποια τέτοια εφαρμογή στο market.

 

Όχι δεν υπάρχει... όχι νόμιμο τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει κανένα πρόβλημα με το κεντρικό πλήκτρο του "home"? Γιατί σε κάποια που δοκίμασα σε καταστήματα μου φάνηκε ότι δεν είναι τόσο ποιοτικό και δεν σου δίνει την ίδια αίσθηση όπως στο αντίστοιχο του μινι. Δυσκολευόταν να πιάσει την εντολή κ χρειαζόταν να το πατήσω 2-3 φορές... μπορεί κ 4η...
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει... όχι νόμιμο τουλαχιστον

 

Έχετε παρατηρήσει κανένα πρόβλημα με το κεντρικό πλήκτρο του "home"? Γιατί σε κάποια που δοκίμασα σε καταστήματα μου φάνηκε ότι δεν είναι τόσο ποιοτικό και δεν σου δίνει την ίδια αίσθηση όπως στο αντίστοιχο του μινι. Δυσκολευόταν να πιάσει την εντολή κ χρειαζόταν να το πατήσω 2-3 φορές... μπορεί κ 4η...

 

Μην κρίνεις από τα δείγματά που έχουν τα καταστήματά.. πάει ο οποιοσδήποτε και του κάνει ότι δοκιμή θέλει.. φυσικό είναι αν έχουν περάσει 1 εκατομμύριο χέρια από πάνω τους να έχει χαλαρώσει λίγο το κουμπί...

Link to comment
Share on other sites

Μην κρίνεις από τα δείγματά που έχουν τα καταστήματά.. πάει ο οποιοσδήποτε και του κάνει ότι δοκιμή θέλει.. φυσικό είναι αν έχουν περάσει 1 εκατομμύριο χέρια από πάνω τους να έχει χαλαρώσει λίγο το κουμπί...

 

Το καταλαβαίνω αυτό, και είναι λογικό, αλλά νομίζω ότι είναι ενδεικτικό παράλληλα όμως για το τι μπορεί να προκύψει σε βάθος χρόνου!

 

Γιατί σε σύγκριση με το μινι που με ενδιαφέρει εξίσου, δεν παρατήρησα κάτι αντίστοιχο στο ίδιο κουμπί... σε εκείνα τα δείγματα του μινι δεν είχαν περάσει 1 εκατομμύριο χέρια από πάνω τους???

 

Πιστεύω εξίσου με όσα είχαν περάσει κ από το ray (για να μην πω περισσότερα λόγω αρχικής τιμής του μίνι που προσελκύει περισσότερους υποψήφιους αγοραστές), αλλά παρόλα αυτά το συγκεκριμένο κουμπί είχε πολύ καλύτερη απόκριση... μήπως ίσως κι επειδή είναι μικρότερο κιόλας?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

έχω κάνει ροοτ με την ν4 μπορώ να το κάνω update to kinito στην .62? θα πρέπει να κάνω πάλι ροοτ μετά?κάπου διάβασα οτι δεν ρουτάρεται η .62

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

έχω κάνει ροοτ με την ν4 μπορώ να το κάνω update to kinito στην .62? θα πρέπει να κάνω πάλι ροοτ μετά?κάπου διάβασα οτι δεν ρουτάρεται η .62

Αν κανεις update θα χασεις το root και μεχρι στιγμη δεν υπαρχει ευκολος τροπος για να γινει root στην .62.

Αν δεν εχεις καποιο προβλημα με το τηλεφωνο μην κανεις, περιμενε μεχρι να βγει ευκολος τροπος για root στην .62 και την κανεις!

edit με προλαβε ο zxr

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Όχι κάτι που να είναι άμεσα ορατό στον τελικό χρήστη. Διορθώσεις σταθερότητας, μπαταρίας κτλ
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οταν λέμε 60BM δωρεάν ιντερνετ, ποια mb μετραω για να υπολογίζω τα "λυφθέντα" 'η τα σταλθέντα" ? ή και τα δύο σύνολο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχω ανοίξει ένα θεματάκι για επιλογή νέου κινητού και ένα εκ των 2 είναι το Xperia Ray. Αν θέλετε αναφέρετε την γνώμη σας, θα με βοηθήσει πολύ στην επιλογή μου. :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=326102

Ευχαριστώ!

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν έχω καταλαβει αρκετα απο αυτά που μέχρι τωρα έχω διαβάσει είναι το εξης. Έχω παραγγείλει το RAY από to E-SHOP.GR αλλα ακόμα περιμένω και γενικα το τελευταί ο χρόνο δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος απο αυτούς γιατί ολο αργουν και δεν έχουν τίποτα διαδέσιμο. Το έχω παραγγείλει 290 αλλά βλέπω ότι στο σκρουτζ υπαρχει με 240 στο MOBILEHELLAS..Αυτό που με απασχολεί είναι αν το πάρω από εκεί ποια ακριβώς η διαφορά της συσκευής με την συσκευή του E-SHOP...Ε'ιναι μαιμούδες? βγαίνουν από το ίδιο εργοστάσιο? Θα έχω κάποιο πρόβλημα σχετικά με το λογισμικό ή τις αναβαθμίσεις ή κατι άλλο γενικότερα?? θα έχω εγγύηση?? και αν χρειαστει χτύπα ξύλο service, επειδεί μενω επαρχία είναι αξιόπιστοι? όχι μόνο αυτοί αλλά και τα άλλα μαγαζάκια που το έχουν φθηνότερα.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω ρε παιδιά δεν έχω βρεί πώς γίνεται να δονήτε όταν έρχεται sms η δόνηση απο παντού ενεργοποιημένη είναι κ δεν κάνει τίποτα και κάτι αλλο προχθές ήμουν μέσα στο σπίτι έπιανε το gps καμπάνα σήμερα δεν πιάνει καθόλου τι έγινε?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν έχω καταλαβει αρκετα απο αυτά που μέχρι τωρα έχω διαβάσει είναι το εξης. Έχω παραγγείλει το RAY από to E-SHOP.GR αλλα ακόμα περιμένω και γενικα το τελευταί ο χρόνο δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος απο αυτούς γιατί ολο αργουν και δεν έχουν τίποτα διαδέσιμο. Το έχω παραγγείλει 290 αλλά βλέπω ότι στο σκρουτζ υπαρχει με 240 στο MOBILEHELLAS..Αυτό που με απασχολεί είναι αν το πάρω από εκεί ποια ακριβώς η διαφορά της συσκευής με την συσκευή του E-SHOP...Ε'ιναι μαιμούδες? βγαίνουν από το ίδιο εργοστάσιο? Θα έχω κάποιο πρόβλημα σχετικά με το λογισμικό ή τις αναβαθμίσεις ή κατι άλλο γενικότερα?? θα έχω εγγύηση?? και αν χρειαστει χτύπα ξύλο service, επειδεί μενω επαρχία είναι αξιόπιστοι? όχι μόνο αυτοί αλλά και τα άλλα μαγαζάκια που το έχουν φθηνότερα.

 

Οχι δεν ειναι μαϊμούδες,ειναι από επίσημο εργοστάσιο (οχι στην Ελλάδα εννοειται) αλλά προορίζονται για άλλες αγορές,οχι για την ελληνική.

Αναβαθμίσεις θα χεις κανονικα.μπορει και πιο γρηγορα.εγγύηση θα παρεις 2 χρονια από αυτούς.δηλαδη αν πάθει κατι το κινητό,το στέλνεις σαυτους και αυτοί κόβουν τον λαιμό τους.

Αυτα λιγο-πολυ...

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρα. Σκέφτομαι να πάρω το κινητό και ήθελα να ρωτήσω αν έχει γενικά κάποια τρανταχτά προβλήματα?

Απο αξιοπιστία δηλαδή πώς πάει? Θα μου το προτείνατε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!Εχει εγκαταστησει και λειτουργησει κανεις προγραμματα οπως τα Where's my Droid,Lost Phone,SMS gps enabler,gps tracker και γενικως προγραμματα κλοπης κινητου?Αξιζουν ή τζαμπα ΜΒ στην καρτα?Επισης αναφορα παραδοσης η στοκ εφαρμογη δεν εχει?Εστω να ακουγεται η δονηση μονο.Στο LG Optimus ME εκτος του οτι δονειται,αν εισαι στο desktop τοτε βγαζει και ειδοποιηση οτι παραδοθηκε!
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω ρε παιδιά δεν έχω βρεί πώς γίνεται να δονήτε όταν έρχεται sms η δόνηση απο παντού ενεργοποιημένη είναι κ δεν κάνει τίποτα και κάτι αλλο προχθές ήμουν μέσα στο σπίτι έπιανε το gps καμπάνα σήμερα δεν πιάνει καθόλου τι έγινε?

Ποιο πρόγραμμα;

Καλησπερα σας!Εχει εγκαταστησει και λειτουργησει κανεις προγραμματα οπως τα Where's my Droid,Lost Phone,SMS gps enabler,gps tracker και γενικως προγραμματα κλοπης κινητου?Αξιζουν ή τζαμπα ΜΒ στην καρτα?Επισης αναφορα παραδοσης η στοκ εφαρμογη δεν εχει?Εστω να ακουγεται η δονηση μονο.Στο LG Optimus ME εκτος του οτι δονειται,αν εισαι στο desktop τοτε βγαζει και ειδοποιηση οτι παραδοθηκε!

Καλό είναι να υπάρχουν. Έχει αναφορά (ανοίγεις την εφαρμογή, κλικ στο κουμπί με τις γραμμούλες και θα την δεις)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα;

 

Καλό είναι να υπάρχουν. Έχει αναφορά (ανοίγεις την εφαρμογή, κλικ στο κουμπί με τις γραμμούλες και θα την δεις)

 

Ναι σορρυ λαθος διατυπωση.Εχω την αναφορα ενεργοποιημενη απλα ουτε δονειται ουτε πεταει μηνυμα στο desktop.Οπως με το lg που ανεφερα.Μονο ενα τικ βαζει στο μηνυμα οταν παραδιδεται.Εξαρταται μηπως και απο την καθε εταιρια πως το υλοποιει?

Link to comment
Share on other sites

Πάλι δεν μου λες ρητά ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς αλλά απ' ότι καταλαβαίνω έχεις την custom. Μέχρι εκεί είναι οι δυνατότητες ειδοποίησης της custom εφαρμογής. Για περισσότερα πρέπει να πας σε άλλη πχ Handcent.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο εχει μεμβρανη οθονης?

κατι φενεται να εχει

ξερετε?

δειτε http://www.fullhd.gr/mobile/mobile-phones/11286-sony-ericsson-xperia-arc-s-android-ice-cream-sandwich-.html

οπου να ναι θα παρουμε και εμεις ics......

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτό το Smartphone. Με λίγο ψάξιμο το βρήκα στην τιμή των 237,96 € από ένα ηλεκτρονικό κατάστημα. Κωλύομαι να το αγοράσω όμως γιατί φοβάμαι μην τυχόν και πέσω θύμα παράλληλης εισαγωγής. Είναι σοβαρό αυτό το φαινόμενο; Τι επιπτώσεις θα έχω; Διάβασα το σχετικό θέμα περί παράλληλων εισαγωγών της Nokia αλλά δεν είδα να υπάρχει κάτι αντίστοιχο και για τη Sony Ericsson. Αν σας είναι εύκολο μπορείτε να με διαφωτίσετε περί του θέματος;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτό το Smartphone. Με λίγο ψάξιμο το βρήκα στην τιμή των 237,96 € από ένα ηλεκτρονικό κατάστημα. Κωλύομαι να το αγοράσω όμως γιατί φοβάμαι μην τυχόν και πέσω θύμα παράλληλης εισαγωγής. Είναι σοβαρό αυτό το φαινόμενο; Τι επιπτώσεις θα έχω; Διάβασα το σχετικό θέμα περί παράλληλων εισαγωγών της Nokia αλλά δεν είδα να υπάρχει κάτι αντίστοιχο και για τη Sony Ericsson. Αν σας είναι εύκολο μπορείτε να με διαφωτίσετε περί του θέματος;

 

το πιο πιθανον ειναι να μην προοριζεται για την ελληνικη αγορα.δεν βλεπω λογο να μην κανεις την αγορα σου.το μονο που φοβαμαι ειναι τον "επαγγελματισμο" του εν λογω καταστηματος.υποτειθεται οτι αν το κινητο προοριζεται για αγορα εντος Ε.Ε. τοτε η SE hellas το δεχεται σε περιπτωση service.απο κει και περα αν σου πουνε μα μου σου του,το πας στο καταστημα που το πηρες (αυτοι σου δινουν ,λογικα,2 χρονια εγγυηση καταστηματος) και αυτοι τοτε πρεπει να κανουν τις απαραιτητες ενεργειες.(ειτε το στελνουν αυτοι στην SE,ειτε το στελνουν πισω στην χωρα που προοριζεται εξαρχης.ειτε στο κανουν αντικατασταση.) αναλογως την περιπτωση καθε φορα.γιαυτο ανεφερα πιο πανω τον επαγγελματισμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...